• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.382 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.104 gebruikers
  • 9.377.938 stemmen
Avatar
 
banner banner

Misery (1990)

Thriller | 107 minuten
3,73 2.088 stemmen

Genre: Thriller

Speelduur: 107 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Rob Reiner

Met onder meer: James Caan, Kathy Bates en Richard Farnsworth

IMDb beoordeling: 7,8 (262.565)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 29 maart 1991

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Misery

"Paul Sheldon used to write for a living. Now, he’s writing to stay alive."

Auteur Paul Sheldon zet een punt achter de populaire Misery serie en besluit om vanaf nu echte literatuur te gaan schrijven. Het onheil begint als hij vertrekt van zijn vast schrijfplek: hij wordt overvallen door een sneeuwstorm, krijgt een ongeluk en wordt vervolgens wakker in het bed van een trouwe maar compleet gestoorde fan. Het begin van een nachtmerrie, die met geen pen te beschrijven valt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Thomas83

Thomas83

  • 4028 berichten
  • 3633 stemmen

Ik blijf bij mijn 4.0* -beoordeling. Kathy Bates acteert gewoon geweldig. James Caan is ook geen verkeerde acteur natuurlijk.

Verder is de film ook spannend, en die scene waarbij Bates met Caan doet wat er volgens haar vroeger gebeurde met mijnwerkers die gestolen hadden of zo, is er echt eentje die blijft hangen.

Een film die zowel zeer vermakelijk als echt goed is verdient ook een hoog cijfer.


avatar van ILDIB

ILDIB

  • 3061 berichten
  • 2378 stemmen

Deze film is zo spanningsleepend dat ie irritant wordt. Op een gegeven moment wil je dat ie dat vrouwke een ros geeft. En dat irritante maakt t een 3,5


avatar van friendsgirl

friendsgirl

  • 16 berichten
  • 12 stemmen

Om zo'n simpel verhaal toch zo spannend te krijgen vind ik erg knap.

Erg goede film.


avatar van newG

newG

  • 956 berichten
  • 2347 stemmen

simpel verhaal dat zeer simpel is aangepakt, maar dat me van begin tot eind op het puntje van mijn stoel wist te houden. Hoe lang is dat wel niet geleden dat een film dit heeft kunnen verwezelijken...

Bates en Caan acteren op hoog niveau maar de chemie tussen de cherif en zijn vrouw vond ik echt prachtig. Geeft de film steeds die broodnodige adempauze zonder dat ie erdoor afgeremd wordt.

3.5*, misschien vlam ik er ooit nog eens een 4* tegenaan...


avatar van blisteringdude

blisteringdude

  • 457 berichten
  • 1568 stemmen

Goeie film, die Kathy en James waren wel overtuigend hoor! Ik schrok me wel dood toen Paul ineens wakker werd in de nacht en je Annie's hoofd ineens zag en ze hem volspoot met die troep. Niet echt veel schrikmomenten maar wel erg spannend! Al met al krijgt deze 4**** sterren van mij. (Deze zou eigenlijk in de top 250 moeten als je het mij vraagt!)


avatar van Didi_1975

Didi_1975

  • 32 berichten
  • 32 stemmen

Paar weken geleden op dvd gezien.

Had eerlijk gezegd niet verwacht dat er met 2 personages die 95% van de film vullen zo'n goede film te maken zou zijn. De film bleek ook boeien. Knap acteerwerk van beiden. Uiteraard moet de film het daar ook met name van hebben, want de verhaallijn is beperkt, maar dus heel goed uitgewerkt.

Ik twijfel tussen 3,5 en 4* maar ga toch voor 3,5. Wie weet als ik hem nog eens kijk...


avatar van garlic senior

garlic senior

  • 4690 berichten
  • 0 stemmen

goede film, de spanning is dermate hoog dat het verhaal niet verduzeld word door de simpele aard ervan, toppertje!

4,0*


avatar van SLK

SLK

  • 107 berichten
  • 44 stemmen

Belachelijk dat deze film niet in de top 250 staat.


avatar van Bert1

Bert1

  • 2196 berichten
  • 0 stemmen

Het boek is beter.


avatar van moviefanatic

moviefanatic

  • 165 berichten
  • 156 stemmen

Ik heb het boek nog niet gelezen maar ik vind de film echt geweldig! Kathy Bates zet een indrukwekkend overtuigende rol neer als krankzinnige ("he never got out of the cockadoodie car!!" ) en geobsedeerde vrouw. Aan het einde van de film had ik tegelijkertijd een hekel aan haar maar ook weer medelijden met haar.
Ook James Caan acteert erg goed en wekt veel medeleven op bij de kijker. Tijdens een scene waarin hij zijn kamertje verlaat en hij net op tijd weer in zijn bed ligt, onder het zweet, als dat gekke mens weer thuiskomt zat ik echt op het puntje van mijn stoel! Ik voelde gewoon de opluchting toen zij (voorlopig althans) nog niks vermoedde en dacht dat hij gewoon ziek was!
Verder vond ik het ook verrassend hoe kleine details, zoals het beeldje van de pinguin, later enorme gevolgen gaan hebben. Maar dat laatste zegt natuurlijk weinig over de film zelf.
Absoluut 4.5 ** waard, misschien dat ik er na herziening zelfs 5 van maak.......


avatar van newG

newG

  • 956 berichten
  • 2347 stemmen

moviefanatic schreef:
Verder vond ik het ook verrassend hoe kleine details, zoals het beeldje van de pinguin,


Dat "detail" vond ik persoonlijk wel wat "getelefoneerd"... Het werd nogal erg overduidelijk in close up gefilmd


avatar van moviefanatic

moviefanatic

  • 165 berichten
  • 156 stemmen

newG schreef:
(quote)


Dat "detail" vond ik persoonlijk wel wat "getelefoneerd"... Het werd nogal erg overduidelijk in close up gefilmd


Het werd inderdaad erg duidelijk in beeld gebracht, maar ze kwam er veel later achter dan ik zelf had verwacht. Je bent het bijna een beetje vergeten en dan ineens...........


avatar van JigSaw_Doll

JigSaw_Doll

  • 413 berichten
  • 627 stemmen

eigenlijk in het boek werd zijn been afgezaagd inplaats van verbrijzeld


avatar van kellz

kellz

  • 10 berichten
  • 13 stemmen

mooie film. Sfeer is goed (heb altijd wel wat met sneeuw in films), verhaal is goed verfilmd. Ik vond het plot wel een beetje dun, maar toch orgineel. Maar dat is ook typisch Stephen King. Kathy Bates speelde, net als in Stephen King's Dolores Claiborne (trouwens ook een hele mooi film), erg goed. Grappig hoe ze plotseling verandert tijdens haar driftbuien.Misery is dus naar mijn mening een goede film en ik denk dat ik het boek Misery ook maar eens ga lezen.

*3,5


avatar van seth gecko

seth gecko

  • 499 berichten
  • 785 stemmen

Bates acteert goed, maar soms vond ik ze wat te theatraal. ik had soms het gevoel niet naar een personage te kijken omdat ze net stereotiep staat te acteren en dialogen staat te debiteren. Caan is de indrukwekkendse factor van de twee en legt een heel wat subtieler spel aan de dag. de film is spannend en gelaagd, alleen is het einde enorm gemakzuchtig en abrupt aangepakt.

dit soort dingen trekken de 4 sterren omlaag naar een 3.5


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2551 stemmen

Leuke thriller om te zien. Je zal toch maar als schrijver ontvoerd worden door zo een vrouw die allemaal nare dingen met je doet. Dat heeft in deze film zeker voor de nodige spanning situaties gezorgd. Bates deed het leuk als psycho en Caan ook als schrijver die gevangen werd gehouden en er alles aan deed om maar te ontsnappen.

Ik geef 'm 4, 0 sterren.


avatar van Joyy

Joyy

  • 514 berichten
  • 28 stemmen

erg goeie fucked up film

had het id dat ie uit 1970 kwam trouwens


avatar van dennis1979

dennis1979

  • 468 berichten
  • 453 stemmen

Gewoon een zeer geloofwaardige en slim in elkaar gedraaide triller. Weinig op aan te merken.


avatar van Miss Sway

Miss Sway

  • 322 berichten
  • 0 stemmen

1 Van de spannendste films, zo niet DE, die ik in mijn leven heb gezien. Als ik er aan denk, voel ik het weer.


avatar van Parisa

Parisa

  • 605 berichten
  • 925 stemmen

Na een aantal keer zien, met steeds een tussenperiode van een paar jaar, nog steeds erg vermakelijk. Vooral door het medeleven wat ik had voor schrijver Paul, en het einde. Maar ook alles in de kern van het verhaal is rustig opgebouwd en laat de wisselingen in het karakter van de gestoorde fan goed zien.


avatar van White Trash

White Trash

  • 332 berichten
  • 239 stemmen

Goede film had hem al eerder gezien maar toch wist hij weer te boeien ook al speelt de film zich voornamelijk in dat huis af. Vind die vrouw echt goed acteren ze lijkt echt maf..elke keer zie je dr steeds wat meer doordraaien. kon ook meevoelen met de schrijver als hij weer probeerde te ontsnappen..of bijvoorbeel dmet dat glas wijn en dat poeder. Aanrader wel deze film!


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8161 stemmen

Wat een goede en spannende film is dit. De spanning in de film is op een sterke manier opgebouwd. De film kent wat clichés, maar bevat daarnaast ook enkele verrassende wendingen en een indrukwekkende hamerscène. Kathy Bates speelt erg goed en won voor haar rol zelfs een Oscar. Daarnaast zetten echter ook James Caan en Richard Farnsworth als zoekende sheriff erg sterke personages neer. Een van de betere Stephen king verfilmingen dit, maar dat Reiner dat kon heeft hij reeds bewezen met Stand By Me. Kortom een prima thriller, waar ik met plezier naar heb zitten kijken!!

4,0*


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Een geweldige en behoorlijk spannende film zeg!

Bates speelde gewoon het beste, wat kan dat mens acteren zeg! Ze deed het behoorlijk geloofwaardig en dat gezicht tijdens die bliksemslag was gewoonweg geweldig. Een goeie film met een leuk einde. Alleen wel jammer van Farnsworth maar dat versterkte de film gelijk wel...


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

JohnWilliams schreef:

Alleen wel jammer van Farnsworth maar dat versterkte de film gelijk wel...

Hmm, dat mag je me uitleggen.


avatar van moviefanatic

moviefanatic

  • 165 berichten
  • 156 stemmen

Ik denk dat John Williams doelt op de ironie van zijn rol. Je ziet hem langzaam op het goede spoor raken en dan wordt hij ineens afgeknald (hij heeft niemand verteld over zijn vermoedens, zelfs zijn vrouw niet) en is alles voor niks geweest !


avatar van nachtvlinder

nachtvlinder

  • 521 berichten
  • 465 stemmen

Simpel standaard thriller verhaaltje, met alleen cliches. Veel tijdhiaten maken het o.a. psychologisch ongeloofwaardiger, evenals het niet zoeken etc... allemaal weinig realistisch. Hoewel aardig gespeeld , toch weinig innemend. Weinig boeiend als je wel eens een thriller kijkt, erg voorspelbaar. Waarschijnlijk standaard stephen king verhaal. Hoogstens voor de liefhebbers. (over opgesloten zitten is the diving bell en de butterfly heel wat beter)


avatar van Castor Troy

Castor Troy

  • 307 berichten
  • 3051 stemmen

hier zaten anders een aantal geweldige schrikmomenten in, vooral het spel van de hoofdrolspelers alleen al is erg sterk, ze dragen de film. Ook de sfeer is heel goed neergezet. Alleen het einde valt nogal tegen.


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Ik vond het einde juist goed!


avatar van SanderSander88

SanderSander88

  • 605 berichten
  • 0 stemmen

Een van de betere King-verfilmingen. De vrouw was echt om bang van te worden, erg goed gespeeld.

4*


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7245 stemmen

Vroeger meerdere malen gezien, een goede film vol spannende scenes met een boeiend verhaaltje en een erg sterke rol van Bates.

3,5 sterren