Buried (2010)
Genre: Thriller
Speelduur: 95 minuten
Oorsprong:
Spanje / Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten / Frankrijk
Geregisseerd door: Rodrigo Cortés
Met onder meer: Ryan Reynolds, Robert Paterson en José Luis García Pérez
IMDb beoordeling:
7,0 (175.495)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 25 november 2010
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Buried
"170,000 sq miles of desert. 90 minutes of oxygen. No way out."
Paul Conroy (Ryan Reynolds) is een vrachtwagenchauffeur uit de Verenigde Staten die werkzaam is in Irak. Na een aanslag van een groep terroristen wordt Paul wakker in een kist, onder de grond. Hij is levend begraven. Met enkel een aansteker en een mobiele telefoon moet Paul aan deze claustrofobische val proberen te ontsnappen...
Externe links
Acteurs en actrices
Paul Conroy
Jabir (stemrol)
Dan Brenner (stemrol)
Alan Davenport (stemrol)
Linda Conroy (stemrol)
Pamela Lutti (stemrol)
Maryanne Conroy / Donna Mitchell / Rebecca Browning (stemrol)
Special Agent Harris (stemrol)
911 Operator (stemrol)
State Department Rep. (stemrol)
Video's en trailers
Reviews & comments
scorepio
-
- 282 berichten
- 257 stemmen
Voor een film met één acteur en één kleine locatie is deze film bijzonder spannend.
De film wist bijna de volle 95 min. mijn aandacht vast te houden . Naar het einde toe verlangde ik wel heel sterk naar de ontknoping , (en niet alleen vanwege de spanning maar anderhalf uur kijken naar iemand in een doodsdkist is me net iets te lang )
Het einde is een koude douche maar toch wel verrassend.
Aanrader.
The_Game
-
- 447 berichten
- 644 stemmen
Vanavond gezien tijdens een voorprimiere in Hilversum.
De film begon net en toen kwam eerst Giel Beelen hem even verstoren, aangezien hij te laat was. Ondanks dat, boeide me de film van begin tot het eind. Ryan Reynolds wist de aandacht goed tot zich te houden.
4.0*
Femmish
-
- 4 berichten
- 112 stemmen
WoW, wat een film, vooral het laatste half uurtje zat ik helemaal in de film, of kist
haha.
Ik had niet verwacht naar een film te kunnen kijken die zich 1,5 uur in een grafkist afspeelt.
Zeker de moeite waard om te zien!!
Dutchmeister
-
- 492 berichten
- 733 stemmen
Haha hoe goedkoop moet het geweest zijn om deze te produceren?
Desalniettemin doet dit niks af aan de kwaliteit van de film. De regisseur wist mij soms een goed gevoel van claustrofobie te geven, niet gek ook want je kijkt constant naar iemand in een kist. . De acteur doet het in mijn ogen ook sterk, hij weet je echt goed het gevoel te geven van wanhoop.. Vooral naar het einde toe als de kist langzaam volloopt met zand krijg je dat gevoel van wanhoop..
4*
Fortune
-
- 4316 berichten
- 2772 stemmen
Ryan Reynolds (Van Wilder) doet het goed hierin?
Hoor ik graag want altijd wel gedacht dat hij sterke rollen aan kan.
FillumGek
-
- 8987 berichten
- 3398 stemmen
Mooie poster die precies hetzelfde gevoel teweeg brengt als tijdens het bekijken van de film. Claustrofobisch, gevangenschap maar vooral hulpeloosheid.
Schumacher deed het het eerder met Phone Booth en de onbekende Spaanse regisseur Cortés doet het weer: gebruik maken van één locatie en daar een succesvolle thriller van maken. Als er iets is waar je niet aan moet denken is het levend te worden begraven, dat moet toch één van de ergste manieren zijn om dood te gaan. Het overkomt Paul Conroy, een doodgewone vrachtwagenchauffeur die een klusje had in Irak. Helaas voor hem wordt hij nietsvermoedend wakker tussen zes planken met slechts een mobieltje en een aansteker.
Uiteraard is Buried een erg claustrofobische film geworden. De hele film beperkt zich tot Paul's eigen kist waarin de camera voortdurend bovenop hem zit. Je krijgt als het ware het gevoel dat je zelf ook in de kist zit. Daarbij is er weinig licht en weinig geluid, behalve het ademhalen van Paul. Ik merkte dat ik af en toe ook mijn adem inhield tijdens het kijken.
Nogal wrang zijn de telefoongesprekken die hij voert met verschillende mensen wanneer hij om hulp vraagt. Meerdere malen wekte het irritatie op bij Paul, maar ook bij mij. Is het nu zo moeilijk om hulp te krijgen, of in elk geval dat mensen fatsoenlijk naar je luisteren? De gesprekken geven de film wat extra spanning omdat je je toch af gaat vragen of ze echt komen helpen en of dat ze echt wel te vertrouwen zijn.
Ryan Reynolds heeft voor mij met The Amityville Horror al bewezen dat hij veel meer kan dan een Van Wilder spelen en dat laat hij hier op overtuigende wijze zien. Een groot compliment voor Ryan, want hij speelt hier ontzettend sterk. Geen moment had ik het idee dat het gespeeld was of dat hij onlogisch handelde, hier was sprake van echte angst. De situatie wordt slechter en slechter en mede doordat je je gaat meeleven met Paul hoop je op een goed einde, ook al is de wanhoop nabij. Het einde vond ik niet verrassend, wel erg sterk maar het gaf me wel een kut gevoel. Maar dat lijkt me ook de bedoeling geweest. Een film als deze staat of valt door de acteur en Ryan maakt van deze Buried een spannende bovengemiddelde thriller.
Elineloves
-
- 24071 berichten
- 3631 stemmen
Werkelijk verbluffend.
Ik denk dat het voor veel mensen een grote, dan wel niet de grootste nachtmerrie is. Levend begraven worden. Wakker worden in een kleine ruimte, geen licht, geen mogelijkheid om je fatsoenlijk te bewegen, opgesloten terwijl je niet weet waar je bent en je niks kunt zien of horen.
Buried is dan ook een zeer gewaagde gok die waarschijnlijk niet boeiend genoeg zal zijn voor het grotendeel van de kijkers. Je ziet maar één personage. Één man, opgesloten in een kist, met een mobieltje en een aansteker. De eerste reactie van velen zal zijn: ''Wat saai, telkens maar naar een iemand kijken, er zal vast wel weinig gebeuren, hoe kan zoiets nou spannend zijn?'' Mensen zouden zich nog eens kunnen verbazen hoeveel je kunt zien in dik andershalf uur, terwijl je eigenlijk de kist niet verlaat. Fantastisch.
Zeker voor mensen die al claustrofobisch zijn, zoals ik, zal dit een beklemmende en toch intrigerende film zijn. Ik hou hier wel van. Eindelijk weer eens geen film die zich na 10 minuten al in de kaarten laat kijken. Het scenario is ingenieus te noemen en het heeft behoorlijk wat emotionele wendingen. Je weet niet precies wie hij is, waarom juist hij in die kist ligt en je betrapt jezelf er op dat je meedenkt: Hoe kan hij in godsnaam hier uit ontsnappen voordat hij stikt? Zal hij zijn vrouw nog kunnen bereiken? Na verloop van tijd krijg je wel de antwoorden op je vragen, maar dat doet niks af aan de empathie die je voelt.
Dat brengt me bij Reynolds. Ik heb hem nog nooit zo goed gezien. Zijn angst was voelbaar. Vanaf de eerste minuut leef je met hem mee en wens je dat hij er uit komt. Wat een verschrikkelijk krachtige rol weet hij hier neer te zetten. No more mister funny guy, maar een hij speelt een bloedserieuze rol die je op het puntje van je stoel weet te houden. Is dit echt die Van Wilder knul? Yep.
Nu zie je dat hij veel meer in zijn mars heeft. Alle emoties die hij toont, wanhoop, woede, onmacht, paniek, angst, frustratie komt geloofwaardig over. Ook de dialogen in de film zijn ijzersterk. Je wordt meegezogen in de belevingswereld van Paul en je hebt werkelijk geen idee wat er in de buitenwereld gebeurt.
Buried is voor mij één van de grote verrassingen van 2010. Geweldig acteerwerk, ijzersterk verhaal en uitstekend camerawerk.
RyanReynolds
-
- 14 berichten
- 111 stemmen
Buried
Buried is qua verhaal en spanning de beste film die ik gezien heb.
Ik zat echt de hele tijd op het puntje van mijn stoel.
Wat ik het beste aan de film vind is Ryan Reynolds, wat speelt hij goed.
En het briljante einde wauw ik kreeg er tranen van hoe goed de einde was.
De film is gwn briljant.
Elineloves
-
- 24071 berichten
- 3631 stemmen
Het einde was inderdaad perfect. Bleef helemaal geshocked en flabbergasted zitten, met open mond naar het beeld starend.. Je had echt gehoopt dat ze hem zouden redden, ergens wist je wel dat die kans klein was, maar toch gunde je het hem zo erg. Fantastisch.
Chucky0
-
- 1 berichten
- 3 stemmen
Mooie spannende film, gisteravond eventjes gezien nadat ik laatst een trailer had gezien.
Knap hoe ze deze film zo interessant hebben kunnen houden dat je er ander half uur na hebt kunnen kijken. Want hij was erg spannend. En inderdaad het eind had ik zo niet verwacht, dan zou inderdaad je mond openvallen!
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Het einde was inderdaad perfect. Bleef helemaal geshocked en flabbergasted zitten, met open mond naar het beeld starend.. Je had echt gehoopt dat ze hem zouden redden, ergens wist je wel dat die kans klein was, maar toch gunde je het hem zo erg. Fantastisch.
Een van de sterkste punten van de film, laatste tijd zelden vertoond dat ik even moest bijkomen van een film. Ook het enige logische einde eigenlijk, maar je blijft maar hopen. Verschrikkelijk dit.
2116
-
- 24 berichten
- 799 stemmen
Dit is Phone Booth in het kwadraat. Bij Phone Booth krijg je nog te maken met meerdere acteurs en een grotere locatie waar het een en ander gebeurd. Bij deze film kijken we 90 minuten lang naar 1 acteur en de locatie is een doodskist. Wanneer je dit in acht neemt is het sowieso al heel knap om een film als deze spannend te laten zijn. Toch is het Cortes (en Reynolds, door zijn geweldige acteerwerk) gelukt. Direct na de film wist ik niet zo goed wat ik ervan moest denken, vooral door het verrassende (maar toch wel logische) einde. Nu ik er een tijdje over na heb gedacht kan ik niet anders dan concluderen dat dit toch wel een hele goede, spannende film is. Toch denk ik dat hij hier op mm niet een heel hoog gemiddelde gaat halen omdat ik bang ben dat de gemiddelde kijker het niet kan waarderen om 90 minuten in een doodskist te kijken en vervolgens geconfronteerd te worden met zo'n einde. Wanneer Reynolds zou worden gered op het laatste zou het voor mij een goedkoop en flauw einde geweest zijn. Dit einde is veel beter gevonden
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Naar aanleiding van deze film heb ik gelezen dat de gemiddelde mens drie grote angsten kent: levend begraven worden, een haai in zee tegenkomen en opgesloten worden tussen krokodillen of slangen. De film is in ieder geval claustrofobisch, bloedstollend en inderdaad beangstigend. Toen Paul Conroy de opdracht kreeg om z'n vinger af te snijden, heb ik even mijn ogen gesloten..... Rodrigo Cortés heeft deze produktie bijzonder knap gemaakt: anderhalf uur gefascineerd kijken naar een man ingeklemd tussen vier planken. Het camerawerk is zonder meer subliem en Ryan Reynolds maakt kans op een Oscar nominatie.
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5077 stemmen
Gauke, even spoilertags plaatsen
Heb ik maar even gedaan.
RickZ
-
- 1329 berichten
- 1235 stemmen
ThrillerDrama over man opgesloten in een doodskist, redelijk spannend maar die slang is echt veen afknapper. Daarom geen 4 maar 3,5 *.
suk750
-
- 15 berichten
- 834 stemmen
Gisteren met weinig zin aan begonnen met de gedachte dat een film die zich 90 minuten
in een kist afspeeld niet spannend kan zijn.
Wel dus!
Echt een goeie film en je begint je zelfs in te leven in de rol van Paul Conroy.
Wel een raar einde dat je niet verwacht
BB1991
-
- 94 berichten
- 305 stemmen
het is apart dat in Buried de meeste spanning niet gegenereerd wordt door het feit dat Ryan Reynolds zich in een kist bevindt. Weliswaar wordt je zenuwachtig van het gegeven, maar ik vind helaas dat Reynolds niet heel erg sterk zijn angst weet over te brengen. De eerste paar minuten maakt de film louter gebruik van absolute donkerte en veel gehijg en geschreeuw. Dat gaat na een tijdje vervelen.
De spanning en de kracht van de film zit hem in de dialogen en de algemene hulpeloosheid, die je doen beseffen hoe weinig je op mensen aankunt. Deze slechte karaktereigenschappen van mensen staan centraal in deze film en Reynolds weet gelukkig vaak met cynisme zijn positie te verduidelijken. Hierin wordt de film interessant, maar het gros van de dialogen zijn helaas niet heel erg boeiend. Daardoor wordt de film niet zo indrukwekkend als bijvoorbeeld the Mist, waarin de aard van de mensheid ook meer angst bracht, dan de monsters.
Over The Mist gesproken, Buried tracht met zijn einde dezelfde impact te hebben, maar ook dat komt niet helemaal goed uit de verf. Dat komt omdat de film nogal abrupt veranderd van verschillende soorten scenes waarin verschillende soorten emoties worden verlangd. Daardoor wordt de film richting het einde toe slordig en dat doet af aan kracht.
Uiteindelijk is Buried een film met een aantal hele sterke dialogen vooral de scene waarin Reynolds praat met de baas van zijn bedrijf en erachter komt dat hij ontslagen is. Helaas wordt dat te veel afgewisseld met zwakke scenes en oninteressante sequenties. En dat is jammer, want het concept nodigt uit tot een hele sterke film.
Boemchris
-
- 5 berichten
- 12 stemmen
Ik heb de film gister gezien maar vond de film grotendeels vrij saai. Er gebeurt nog niet zoveel en het is allemaal maar frustrerend zowel in de film als om er naar te kijken. Gelukkig was het eindstuk wel spannend en verrassend. Dat maakt de film nog wel de moeite waard.
burdmain
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Jongens ik heb de film gezien alleen snap niet zo goed het verhaal zo iemand dat duidelijk kunnen uitleggen.
ik snap een paar dingen niet. Waarom en wat doet zijn werkgever wanneer hij Paul aan het recorden is.
Waarom zegt paul op een gegeven moment tegen de terrorist are you still alive?
Wil iemand dus een soort uigebreidde samenvatting van de film geven met alles erop en eraan
Alvast bedankt!!
FillumGek
-
- 8987 berichten
- 3398 stemmen
Jongens ik heb de film gezien alleen snap niet zo goed het verhaal zo iemand dat duidelijk kunnen uitleggen.
ik snap een paar dingen niet. Waarom en wat doet zijn werkgever wanneer hij Paul aan het recorden is.
Waarom zegt paul op een gegeven moment tegen de terrorist are you still alive?
Wil iemand dus een soort uigebreidde samenvatting van de film geven met alles erop en eraan
Alvast bedankt!!
Wat ik denk: zijn werkgever wil natuurlijk niet negatief in de publiciteit komen door de eventuele dood van Paul dus hij probeert zijn handen er vanaf te trekken door zo'n gesprek te voeren.
Dat 'Are you still alive' vraagt hij volgens mij nadat er bommen gevallen waren op Paul's verblijfplaats ( lees: de naam van de stad waar hij in ligt) dus hij dacht en hoopte wellicht dat de terrorist dood was.
noke
-
- 126 berichten
- 76 stemmen
Ik ga deze zeker kijken. Ben echt benieuwd....al kan ik me het einde eigenlijk wel al voorstellen
mcdaktari
-
- 7301 berichten
- 0 stemmen
Ik vind het best wel een goeie film maar om nou te zeggen dat ik helemaal geshocked en flabbergasted bleef zitten na de film, zoals sommigen , nee dat kan ik niet zeggen.
Dooz
-
- 120 berichten
- 11 stemmen
Heb gewoon 95 minuten naar een man in een kist zitten kijken, boeiend tot het end.
alleen de slang vond ik niks
tukkerstein
-
- 2219 berichten
- 3469 stemmen
Low budget en gemaakt met hele beperkte middelen, maar toch een uitstekende film. Lekker claustrofobisch, goed acteerwerk en intrigerend, het is onduidelijk hoe het afloopt. Bioscooppubliek vond de film vooral grappig door het gehijg van de hoofdrolspeler (gaat inderdaad wat lang door), misschien is vrijdagavond niet helemaal het tijdstip om naar een film als deze te gaan. Aan de andere kant komt het ook omdat er enkele lichtelijk misplaatste, enigszins komische scenes inzitten,
Misschien een aantal afgezaagde dingetjes om de tijd vol te krijgen de slang was onnodig, en ook het standaard telefoonleed met antwoordapparaten, bereik ed. had misschien wat ingeperkt kunnen worden), maar desondanks knap om een film toch de hele speelduur - je moet er wel even inkomen - boeiend te laten zijn (met de beperkte hulpmiddelen).
Het einde is erg goed en indrukwekkend.
dikke 3,5*
gideonsw
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
ik vond het een leuke film maar het einde whou hoe maakte ze dit in een kist vol zand wel jammer dat hij dood ging op het einde
lees de spoliers niet (bevat einde)
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12851 stemmen
Goed.
Films op één locatie zijn niet bepaald nieuw, maar nog nooit was een locatie zo klein en duister. Da's ook meteen de kracht van de film. Jammer genoeg wordt er niet echt alles uitgehaald.
Hier en daar wordt er wat aan de film gerekt om tot 90 minuten te komen. Zo is bijvoorbeeld de scene met de slang best aangenaam, maar ook compleet (!) overbodig. En zo zitten er nog wel een aantal zaken in waaraan je merkt dat men soms iets teveel op zoek was naar vulling.
Verder ook iets teveel tijd om over bepaalde zaken na te denken. Waarom Reynolds bijvoorbeeld de hele tijd met die zippo zit te klooien terwijl zuurstof toch een essentieel goed is in dat kistje. Met de batterij van z'n telefoon is hij ook niet al te zuinig. Of waarom die telefoonreceptie midden in een woestijn in Irak beter lijkt te zijn dan in hartje Antwerpen. Kleine details, maar doordat er soms een iets te grote leegte valt gaan ze iets teveel opvallen.
Maar verder een aangenaam filmpje. Reynolds doet het niet uitzonderlijk maar draagt de film verder wel. Best spannend ook en een passend einde. Al kon je bij de begincredits al verwachten dat het wat meer ging zijn dan een Hollywoodeind, dus als een echte verrassing kwam het niet.
Beetje jammer dat men de film niet net wat korter gemaakt heeft, dat had de spanning ten goede gekomen en waren er iets minder stiltes gevallen. Maar verder een leuk filmpje voor een avondje bioscoop.
3.5*
Mrburns
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Wat een slechte film. Het verbaast me dat niemand hier de gaten in het verhaal is opgevallen.
mandy7
-
- 487 berichten
- 305 stemmen
Wat een slechte film. Het verbaast me dat niemand hier de gaten in het verhaal is opgevallen.
Nou, vertel ons de gaten eens.
Gerelateerd nieuws

Vijf films buiten het horrorgenre die evengoed als griezelijk beschouwd kunnen worden

De beste tien films om de zomerhitte mee door te komen

Een knap stukje acteerwerk: hoe sommige films maar één acteur nodig hebben
Bekijk ook

Kongen av Bastøy
Drama, 2010
140 reacties

Celda 211
Actie / Drama, 2009
357 reacties

La Cara Oculta
Thriller / Mystery, 2011
120 reacties

Présumé Coupable
Biografie / Misdaad, 2011
34 reacties

De Helaasheid der Dingen
Drama / Komedie, 2009
418 reacties

Brothers
Drama / Oorlog, 2009
436 reacties
Gerelateerde tags
isolatiecoffinrace against timeburied alivehorroroverlevingterrorismedangercell phonewoestijnsurvival horrorpsychologicalpost-credits scenecaptivitychases and racesmind and soulconfined one locationtwist endingone actor movieunhappy endinglack of oxygen
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








