• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.882 stemmen
Avatar
 
banner banner

Up in the Air (2009)

Romantiek / Drama | 109 minuten
3,26 2.331 stemmen

Genre: Romantiek / Drama

Speelduur: 109 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jason Reitman

Met onder meer: George Clooney, Anna Kendrick en Vera Farmiga

IMDb beoordeling: 7,4 (359.337)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 14 januari 2010

Plot Up in the Air

"The story of a man ready to make a connection."

Ryan Bingham (George Clooney), is een crisismanager die het heerlijk vindt om altijd onderweg te zijn. Wanneer zijn bedrijf gaat bezuinigen op het reiskostenbudget, moet hij voor zijn baan vechten. Hij wordt verplicht meer tijd thuis door te brengen net als hij op het punt staat tien miljoen frequent-flyer-miles te bemachtigen. Tegelijkertijd heeft hij net de perfecte vrouw ontmoet, die even reislustig is als hij.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Leuk filmpje, kan best begrijpen dat Clooney hier nominaties voor heeft gekregen, want hij speelt zijn rol perfect. Verder is de film best meeslepend, het einde had ik ook niet aan zien komen en de vertolkingen van de bijrollen bevielen me ook, charismatisch meisje, die Anna Kendrick.

Wel vond ik het jammer dat ze een aantal keren het familiaire gevoel zo erg moesten benadrukken, in de laatste scene ligt het er ook even te dik bovenop allemaal, zorgt er toch voor dat ik niet helemaal tevreden eindigde met de film.

3,5*


avatar van barcelonagek

barcelonagek

  • 75 berichten
  • 75 stemmen

Leuke film, leuke teksten.. ook dat iemand koekje van eigen deeg krijgt, hahaha... dat vond ik wel origineel hoor! Dat zie ik in geen film terug, nee,,,, Was leuk terwijl ik er niet veel van verwachtte.... sommige dingen waren iets over de topic.. iets te....


avatar van Bojangles549

Bojangles549

  • 14 berichten
  • 18 stemmen

Film viel mij een beetje tegen,het was niet wat ik er van verwachte.

Ik zat mij in het begin echt af te vragen wanneer begint ie nou?

Maar al met al kijkt de film redelijk weg omdat het verhaal goed is en er uitstekend word geacteerd door de 3 hoofdrolspelers.

Maar lachen is er weinig bij en dat had ik toch echt verwacht.

Vooruit af en toe een glimlachje dan!


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

Originele film waarin bepaalde scènes je soms doen glimlachen ondanks de harde realiteit. Het is dan ook niet helemaal een feel-good movie. Ook het einde heeft een verrassend, origineel slot.

Goed acteerwerk ! 7/10


avatar van soom

soom

  • 24919 berichten
  • 2751 stemmen

fivipat schreef:

OK Soom bedankt voor een blik in de geest van een verliefde bakvis en voor je openhartigheid. Nu weer over naar de echte wereld zou ik zo zeggen. Hier aarde voor Soom...

't Kan geen kwaad om te dromen, hoor.. En bovendien is George te sexy voor woorden, dus... .


avatar van EliasZ

EliasZ

  • 187 berichten
  • 0 stemmen

kon me niet heel veel boeien helaas


avatar van Dos37

Dos37

  • 14 berichten
  • 1632 stemmen

Vooral het begin en het einde is erg sterk. Maar al met al een goede film, sowieso kan Clooney me altijd wel bekoren.


avatar van maerk

maerk

  • 4249 berichten
  • 2702 stemmen

Het talent van Reitman.

Dit kon niets anders dan een complete mislukking worden. Ook in de trailer leek dit een mierzoet, irritant en typisch Amerikaans dramacomedy verhaaltje. Maar ik ben blij dat Reitman achter het roer stond.

De regie van Reitman redt de film. In zijn vorige twee films heeft hij al laten zien dat hij wel wat van het regisseren afweet. Hij heeft een bijzonder leuke stijltje. Ook aan Up in the Air heeft hij wat leuke dingen toegevoegd. Ik noem het gedoe met de creditcards en gewoon de luchtigheid waarmee hij dingen laat zien.

Het kiezen van Clooney voor de rol van Ryan Bingham was zeer slim. Het charisma van Clooney vrolijkt elke scène op. Ook zijn gekibbel met zijn liefde is erg leuk. De muziek maakt de film iets sfeervoller. Geen zeikerige pianomuziek, maar rustige gitaarliedjes, veel beter. Vooral erg mooi dat Reitman Elliott Smith gebruikt in een van de scènes. Hier kon ik erg van genieten, maar er waren ook een hoop minder leuke dingen.

Natalie is misschien wel het irritanste personage dat ik ooit in een film rond heb zien lopen. Een perfect meisje dat alles beter weet en alles beter moet doen. Verschrikkelijke rol van Anna Kendrick, die tot mijn schrik is genomineerd voor een Oscar. Vreselijk, daarnaast was ze niet eens zo knap. Als het einde van de film in zicht komt, komen ook de sentimentele valkuilen bloot te liggen en Reitman ontwijkt er maar een paar. Gezeik, gezwijmel en drama dat mijn strot uitkwam.

Up in the Air viel reuze mee, maar is nog steeds geen topper. Soms erg leuk, maar er zitten ook vreselijke momenten in. Over het algemeen nog een goed gevoel over de film dus 3*.


avatar van sander.h

sander.h

  • 267 berichten
  • 293 stemmen

Redelijk. Er zaten zeker leuke stukjes in de film, en het concept was op zich veelbelovend, maar over het algemeen zwalkt de film een beetje stuurloos heen en weer tussen comedy, romantische film en drama. Wat mij betreft had er, ondanks dat ik me uiteindelijk wel redelijk vermaakt heb, veel meer ingezeten. 3*


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

Sympathieke film.

Het beste aan 'Up In The Air' is het camerawerk in het begin van de film en George Clooney's snelle praatjes. Het verhaal heeft me van het begin tot het einde geboeid, maar het laatste deel is aanzienlijk minder origineel dan het eerste. Waar de film flitsend en leuk begint met quick wit dialogen en onderhoudende gesprekken, druipt het later al af tot een standaard dramafilm met één enkele goede wending.

Behalve een goede regie en leading man zit de film ook vol met leuke bijrollen en twee goede supporting vrouwen. Kendrick en Farmiga brengen in elke scène leven, ook al helpt het dat de film half Amerika afreist.

Reitman heeft een prima filmpje neergezet met degelijke personages en een interessant verhaaltje. Helaas stijgt het nergens tot echte grote hoogte.

3,5


avatar van Friac

Friac

  • 1323 berichten
  • 1056 stemmen

Mij wist de film enorm te bekoren wegens zijn thematiek en de vragen die hij oproept. Na afloop van de film bleef ik toch even in mijn bioscoopzetel "plakken", vooral omdat de tragiek rond het personage van Ryan Bingham erg mooi naar voor gebracht werd erg goed ook dat er geen klef mierzoet einde aan gebreid werd, maar dat Ryan ondanks zijn nieuwe - maatschappelijk aanvaarde/gepaste - gevoelens en ideeën toch tegen een muur loopt.
De film oogt erg fris, met flitsende montage (de sequenties van het verlaten van hotelkamers bv.), aangename muziek en leuke one-liners en dialogen. De acteurs spelen erg goed hun typetje en zelden wordt er over de schreef gegaan (al was ik niet helemaal weg van Anna Kendrick). Het verhaal behandelt in mijn ogen erg mooi de vraag hoe je je leven moet aanpakken: kies je voor de haai of kies je voor de zwaan? Vooral door de vragen en gevoelens die dit bij mij opriep, wist een "doorsnee" film als Up in the Air me bijzonder te raken. Een mooie 4*!


4*



avatar van Nakkie13

Nakkie13

  • 970 berichten
  • 265 stemmen

Ik vond hem ook een topper.

En i.p.v. naar mijn eigen onnozele site ter verwijzen zeg ik gewoon dat hij mooi, eerlijk en subtiel was.

"Who was it honey?

Oh, just someone who was lost."

Scene als het meisje begint te huilen in de hal was echt hilarisch.

Acteerprestaties fantastisch.

Script geniaal.

En een mooi en beetje triest einde.

Mooie scheiding tussen banden hebben met familie of die zo veel mogelijk proberen te vermijden.

En de stranger uit The Big Lebowski als de kapitein!

4.5


avatar van EnergyNL

EnergyNL

  • 10 berichten
  • 22 stemmen

Appart om te lezen dat er zoveel mensen enthousiast zijn over deze film.

Ik had er echt best veel van verwacht maar hij viel me behoorlijk tegen.

Film komt niet op gang, de hoofdpersoon vond ik echt een stakker, waar gaat dit nou over, je vliegt veel en bent altijd alleen.. heftig!?

Een zelf gemaakt drama, kan niet echt een eye opener voor je zijn dan toch dat je een eenzaam bent..


avatar van De Knip

De Knip

  • 1885 berichten
  • 3681 stemmen

Nakkie13 schreef:

Scene als het meisje begint te huilen in de hal was echt hilarisch.

4.5

Was dat grappig bedoeld? Ik zag al nauwelijks een komedie in deze film. Meer een mierzoete romantiek in een flinterdun verhaaltje.

Ik vond dat verschrikkelijk slecht geacteerd namelijk. Mocht het grappig bedoeld zijn, dan hebben we het verschillend geinterpreteerd.

Het laatste deel komt de film wat op gang. Het eerste uur was niet echt interessant. Hey ja, nu ik er zo over nadenk.

Dat hele gedoe met zijn familie had nauwelijks iets met de film te maken. Ja, hij is eenzaam. Echter, om zo'n gesprek met de bruidegom goed over te laten komen, waren die familie-personages totaal niet uitgediept. Het kwam eventjes langs in de film. Meer ook niet.

***


avatar van swouters

swouters

  • 66 berichten
  • 0 stemmen

Vermakelijke film met goede acteerprestaties van George Clooney. De personage Natalie kon ik wel schieten, maar in die zin heeft zij haar rol dan ook goed neergezet, want dat was haar doel.


avatar van tal1b

tal1b

  • 2596 berichten
  • 2329 stemmen

goeie film! en eindelijk weer eens een keer een 'goed' eind, niet dat standaard gebeuren. dus het verwachtingspatroon vd director of juno klopte.

Juist het personage natalie vond ik wel goed in deze. het voor haar onbekende en ongemakkelijke was goed neergezet.

George Clooney speelde zoals verwacht. Alhoewel ik in het begin een nespresso apparaat aan het zoeken was, zou goed in de film passen, gegoten rol dus


avatar van TekJohnny

TekJohnny

  • 34 berichten
  • 28 stemmen

Net als vele recensies : wanneer begint er iets ? De film heeft te weinig vaart om interessant te zijn, er is bar weinig in de film waarbij je afvraagt hoe het af zal lopen. Het einde was wel oké, niet te cliché. Personage Natalie was oké, lekker stout en toch doorsnee. Clooney redde het dit keer niet met zijn charmante verschijning naar mijn mening, heeft véél betere rollen gehad. Soms is een personage gewoon niet interessant, al speelt Pitt of welke mooie man dan ook die rol. Ik vond het een flopfilm, zo mijn medekijkster, die toch écht wel Clooney georiënteerd is.....


avatar van SubZer0

SubZer0

  • 3 berichten
  • 32 stemmen

Aardige film. De thema's spreken mij aan:
Ouder worden en met bijdehante huppel*utjes (m/v) leren omgaan;
Rondreizen en de 'charme' van hotels, luchthavens en uit je koffer leven;
Loyaliteit in verschillende vormen...

Veel ingrediënten voor een film die mij kan boeien dus, maar helaas blijven deze thema's voor mijn gevoel wat aan de oppervlakte. Zelfs voor een 'romantische komedie'.

Ja, inderdaad een komedie. Dat Clooney op een gegeven moment in het water donderde, was voor mij echt zo'n cliché scene die ertussen is geplakt omdat er ook wat te lachen moet zijn. Helaas.

Het einde van deze film vond ik ronduit zwak, beelden van nachtkaarsen en leeglopende ballonetjes dringen zich op.

Maar er zijn ook positieve punten. Ik vind Clooney binnen de mogelijkheden van script/regie overtuigend spelen. Niet z'n beste prestatie maar een dikke voldoende.
Vera Farmiga (als Alex) vind ik een hele sexy dame die haar rol prima neerzet. En...Nog erg goed 'in shape' voor een bijna 37-jarige

Vermakelijk, dus een voldoende: 3.0


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Mooi filmpje.

Bekende gezichten en Oscar nominaties kunnen ook in een film zijn nadeel werken. Dit is een kleine film die je toevallig moet tegen komen en lekker in mee kunt gaan.

Clooney speelt kwetsbaar en goed en draagt de film met gemak. Het overijverige meisje blijft iets teveel hangen in een typetje maar door Clooney's tegenspel komt ze er mee weg. Trouwens erg vreemd dat ik lees dat de familie verder moet worden uitgewerkt, natuurlijk niet, we kijken te film vanuit loner Clooney die amper contact heeft met zijn familie. Einde is ook op zijn plaats, hij overdenkt zijn leven noodgedwongen even, maar nergens wordt het te klef.

Visueel iets simpeler dan Reitman zijn vorige, maar paste goed binnen sfeer van de film. En toch met beleid gemonteerd want het had me zo kunnen vervelen maar dat deed het nergens.

4 sterren, US arthouse zoals ik er erg van hou.


avatar van helleke

helleke

  • 967 berichten
  • 1168 stemmen

Goede film met een prima Clooney.

Geen topper, maar best genietbaar met af en toe grappige momenten.

3 sterren.


avatar van Apollinisch

Apollinisch

  • 21297 berichten
  • 0 stemmen

Kendrick: No, I don't even think of him that way. He's old.
Clooney: [kijkt verrast in spiegel]

Op dat moment doet Clooney te veel aan als z'n typetje uit de Nespresso-reclames. Verder is hij uitstekend. Sterk personage vertolkt hij ook. Interessant en menselijk, een combinatie die veel vaker voor zou mogen komen. Zeker in Reitmans eigen films (Juno bijvoorbeeld is eerder irritant dan interessant).

Kendrick (die karaokeversie van Time After Time ) en Farmiga, maar ook de bijrolspelers houden zich naast Clooney staande. Zo is de scène waarin Clooney aanbiedt z'n zus op haar trouwdag naar het kerkelijk gangpad te begeleiden mooi. Ongemakkelijk maar mooi.

En het einde. Voorspelbaar? Natuurlijk. Maar een vrolijk einde was evengoed voorspelbaar geweest. Vind het geklaag hierover dan ook onterecht. Ik kan me in ieder geval geen beter einde wensen. Dit maakt namelijk indruk.


avatar van gmx

gmx

  • 1034 berichten
  • 778 stemmen

Tegenvaller toch wel. Het sterkste aan deze film zijn wat mij betreft duidelijk de acteerprestaties, die pico bello op orde zijn, maar nergens ECHT subliem zijn. Clooney's succes is meer een gevolg van zijn casting. Hij *IS* gewoon zijn rol, wat tot gevolg heeft dat hij zijn rol eigenlijk op de automatische piloot kan spelen, dit dan ook perfect doet, maar mij daarmee dan toch ook niet in positieve zin kan verbazen. Ik vind dat ook een beetje te makkelijk: wil je als director een charismatische vrouwenversierder, neem Clooney. Tja, je zit altijd goed maar ik vind het geheel er zeer zeker niet interessanter op worden.

Inhoudelijk vond ik het allemaal enorm arm en pretentieus. Wat semi-filosofische opmerkingen die OF de plank compleet missloegen, geen ENKELE diepgang kenden (zoals dat gesprek in het cafe ' .. and in the end you are happy when a guy has hair on his head', WTF) of irrant oppervlakkig moralistisch waren, om over de open deuren en dooddoeners (ja natuurlijk wil iedereen liefde) nog maar te zwijgen. Ik vond het hele middenstuk in de film met de ontluikende 'liefde' tussen de hoofdpersonen, niet alleen VEEL te zoet maar ook nog eens enorm clichematig. De uiteindelijke ontknoping vond ik dan wel weer aardig, maar man man man, dan toch weer dat pretentieuze, moralistische gezever van die werknemers aan het eind, daarvan krijg ik echt een jeukende bilspleet. Wat een armoede. Jammer.

Filmisch gezien vond ik het geheel wel prima, maar nergens werd het op dat vlak groot.

Krappe 2 *


avatar van R-B

R-B

  • 34 berichten
  • 42 stemmen

Vooraf had ik meer verwacht van deze film. Had het gevoel dat de film nooit echt op gang kwam.

Het was evengoed een goede film om te kijken, met Clooney die het weer uitstekend doet.

Er was 1 scene wat ik dacht, WTF? Dit had ik niet verwacht


avatar van Qar

Qar

  • 228 berichten
  • 1509 stemmen

Maar weer eens bewezen dat het niet goed is om met hoge verwachtingen naar een film te gaan. Ik had hier zeker wel wat meer van verwacht.

Clooney zet hier dan wel een prestatie van formaat neer als uiterst charismatische crisismanager.

Ook de andere 2 bijrollen zijn wel sterk en ik vond vooral Kendrick ook wel leuk om te zien, hoewel ze soms toch wel wat irritant overkomt.

Een Oscar-nominatie voor beste film vind ik dan wel wat overdreven, zo sterk vind ik hem zeker niet. Toch wel een aangename film om te zien en dan met name door het acteerwerk.

Toch vind ik het genre komedie hier wel een beetje misplaatst, ik heb soms het gevoel dat het wel erg makkelijk bij een film wordt gezet.


avatar van jordideboer

jordideboer

  • 80 berichten
  • 95 stemmen

Leuke film, goede acteerprestatie van Clooney, origineel verhaal, en dat was het


avatar van bhuijer

bhuijer

  • 38 berichten
  • 49 stemmen

Ik had er veel meer van verwacht.

Acteerwerk prima, verhaallijn oppervlakkig en spanningsloos...

Sorry


avatar van Waku

Waku

  • 5457 berichten
  • 6492 stemmen

Geen onaardige maar ook niet zo overdreven goede komedie als in sommige media positief beschreven recensies.

Verwacht bovendien geen dijenkletser maar een serieus verhaal met wat luchtige ingredienten.

Het draait in "Up in the Air" voornamelijk over ontslag aanzeggen en de behoefte aan vrijheid zonder gebonden te zijn in een relatie.

De titel heeft de film te danken aan de vele en langdurige vliegreizen die Ryan maakt tijdens zijn werk.

Ondanks het charisme van Clooney kan hij niet voorkomen dat de komedie hier en daar even inkakt.

"Up in the Air" is de moeite uiteindelijk van het kijken wel waard maar blijft steken op een kleine voldoende.

3*


avatar van cees72

cees72

  • 100 berichten
  • 117 stemmen

Waar zit hier nou toch de comedie in?

En wat zou deze film zonder Clooney zijn?


avatar van some_solucti

some_solucti

  • 110 berichten
  • 279 stemmen

Beetje middelmatig. Vond de Oscars al niet echt in mijn lijn van mijn mening liggen, maar de oscarbuzz voor beste film is voor Up In The Air niet echt realistisch voor mijn gevoel. Het acteren is wel allemaal goed, en dat is dan ook het beste aan de film. Clooney zet een geweldige rol neer, de rest is ook allemaal goed.

Het verhaal begint prima, helaas is het allemaal nogal oppervlakkig en alles richting het einde voorspelbaar en ligt het er allemaal dik bovenop. Subtiel zijn is totaal niet het sterkte punt van de film, en duwt zijn moraal keihard in je gezegd. Zeker op het laatst word "Familie-is-toch-echt-belangrijk" gewoon ronduit gezegd. Zelfde met het ouder worden: In het begin zijn de grappen hierom heen nog wel leuk, maar later gaat de nieuwigheid er wel van af.

Het einde is echt slecht, en irriteerde mij mateloos. Toen de film afgelopen was baalde ik haast. Life's a bitch, oke maar alle karaktergroei teniet doen is ook een beetje overdreven Een sprankje hoop zou mooi zijn. Ook het feit dat Vera Farmiga al getrouwd was zag ik al mijlenver aankomen. Als dit niet zo geweest was, was het misschien wel wat meer cliché, maar dan had het einde me misschien iets meer bevredigd.

Het script is over het algemeen gewoon niet goed genoeg om de film te dragen, en Clooney kan het niet redden. Daarom een kleine onvoldoende:

2.5*