Genre: Drama / Oorlog
Speelduur: 105 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Jim Sheridan
Met onder meer: Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal en Natalie Portman
IMDb beoordeling:
7,1 (169.274)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 10 december 2009
On Demand:
Vanaf 1 maart op Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Brothers
"There are two sides to every family."
Als Sam op een missie in Afghanistan vermist wordt en er weinig hoop is dat hij levend terugkeert, probeert Tommy het verlies van zijn broer op te vangen door de verantwoordelijkheid voor Grace en de kinderen op zich te nemen. Tegen de verwachting in groeien Tommy en Grace steeds meer naar elkaar toe. Maar dan komt Sam terug...
Externe links
Acteurs en actrices
Sam Cahill
Grace Cahill
Tommy Cahill
Hank Cahill
Isabelle Cahill
Elsie Cahill
Maggie Cahill
Joe Willis
Maj. Cavazos
Cassie Willis
Video's en trailers
Reviews & comments
Nonick2007
-
- 102 berichten
- 658 stemmen
Mooie film. Deze film zet de situtatie goed neer hoe een militair psychisch kan doordraaien na een missie.
Vond alleen het einde iets minder.......was te abrupt en liet niets meer zien van de andere broer.
3½*
Inderdaad, er bleef naar mijn mening nog te veel open.
Deja Vu
-
- 26 berichten
- 245 stemmen
Zijn er hier meerderen met mij, die gezien hebben dat Tobey Maguire een Golden Globe nominatie heeft voor zijn rol en zeer waarschijnlijk ook voor de oscars genomineerd wordt, vinden dat ook Jake Gyllenhaal genomineerd moet worden?
Ik vind Tobey goed spelen. De boosheid en angst die zijn ogen het tweede gedeelte uitstralen en natuurlijk zijn uitspatting, zijn zeer bekwaam.
Maar Gyllenhaal zet hier in mijn ogen zijn beste vertolking ooit neer, wat een rol.
Natuurlijk maken Natalie Portman en de kinderen het ook tot een waar geheel.
En het open einde? Niks is hier meer toepasselijk. (anders gaatie langdradig worden)
kleez
-
- 849 berichten
- 1207 stemmen
Een aardige film, maar niet meer dan dat. Hier en daar een beetje cliché.
Heb de film 2 dagen geleden gezien en de film zegt me op dit moment vrij weinig. 3*
Actionfreak
-
- 454 berichten
- 0 stemmen
Zijn er hier meerderen met mij, die gezien hebben dat Tobey Maguire een Golden Globe nominatie heeft voor zijn rol en zeer waarschijnlijk ook voor de oscars genomineerd wordt, vinden dat ook Jake Gyllenhaal genomineerd moet worden?
Ik vind Tobey goed spelen. De boosheid en angst die zijn ogen het tweede gedeelte uitstralen en natuurlijk zijn uitspatting, zijn zeer bekwaam.
Maar Gyllenhaal zet hier in mijn ogen zijn beste vertolking ooit neer, wat een rol.
Natuurlijk maken Natalie Portman en de kinderen het ook tot een waar geheel.
En het open einde? Niks is hier meer toepasselijk. (anders gaatie langdradig worden)
Ergerde me zelfs aan Tobey Maguire vond hem niet goed in deze rol .
Arrakis
-
- 41 berichten
- 1298 stemmen
Zeer goed oorlogsdrama. Goed verhaal met uitstekende acteurs.
Aanrader!
Deja Vu
-
- 26 berichten
- 245 stemmen
Ergerde me zelfs aan Tobey Maguire vond hem niet goed in deze rol . Dat zei ik niet he;) Ik heb juist genoten van hem! Hij laat zien dat hij veel meer kan dan spiderman spelen!
tombolala
-
- 6 berichten
- 27 stemmen
Vond het een goede film. Vaak wel erg cliche, dat vond ik wel jammer. Verder vond ik het einde niet geweldig... had graag willen weten hoe het verder was afgelopen. Wel erg goed geacteerd. Vandaar 3.5 ster
Mondragon
-
- 565 berichten
- 801 stemmen
Aardig, was veel beter geweest als die kneus van een Maguire er niet in zat.
Ralf81
-
- 714 berichten
- 682 stemmen
Mee eens. Ik vond Tobey 'Spiderman' Maguire slecht gecast voor deze rol. Ik moet wel toegeven dat hij Sam wel overtuigend heeft weten neer te zetten. Sterk staaltje acteerwerk, met name het tweede deel van de film!
Verder is Brothers een erg aangrijpend oorlogsdrama geworden, waarnaar ik 110 minuten geboeid heb zitten kijken. Schokkend is vooral dat het verhaal zich zo in 'de echte wereld' had kunnen afspelen.
Wel had ik vooraf wat andere verwachtingen bij het verloop van de film (zo dacht ik dat Grace en Tommy veel closer met elkaar zouden worden , maar ik moet zeggen dat ik aangenaam ben verrast met het onvoorspelbare verloop. Al met al een prachtige film, die regelmatig voor een brok in je keel zorgt en een diepe indruk achterlaat. Een film om niet snel te vergeten!
Sofyan
-
- 19 berichten
- 395 stemmen
Heel goed drama! Je zal maar in zo'n situatie terecht komen zeg! 3,5*
Deja Vu
-
- 26 berichten
- 245 stemmen
Mee eens. Ik vond Tobey 'Spiderman' Maguire slecht gecast voor deze rol. Ik moet wel toegeven dat hij Sam wel overtuigend heeft weten neer te zetten. Sterk staaltje acteerwerk, met name het tweede deel van de film!
Slecht gecast... maar hij zet zijn rol overtuigend neer en sterk staaltje acteerwerk.
Je noemt positieve aspecten op en toch zet je ervoor dat hij slecht gecast is..? Beetje vreemd, je concludeert dus eigenlijk dat hij perfect gecast is
Ralf81
-
- 714 berichten
- 682 stemmen
Ik 'vond' in eerste instantie dat hij slecht gecast is (zeker in het begin vond ik hem te zachtaardig ogen), maar hij heeft me naarmate de film vorderde positief verrast. Ik ben dus op mijn mening teruggekomen 
Xvibe
-
- 20 berichten
- 0 stemmen
Goeie film! kwam alleen niet erg snel opgang. Vooral het begin kon iets beter worden afgewerkt. Maar bleef zeker boeien.
Toch een mooie 3,5!
SunChaser
-
- 671 berichten
- 750 stemmen
Vond het allemaal erg voorspelbaar. Acteerwerk van dat kleine meisje maakt het nog de moeite waard/
tevelenco
-
- 790 berichten
- 932 stemmen
Erg goede film met een mooi en aangrijpend verhaal.
Het verhaal wordt vrij snel maar mooi en duidelijk in beeld gebracht.
En er wordt zeer overtuigend geakteerd door de gehele cast.
En dus ook door Tobey Maguire waarbij ik in het begin mijn twijfels had.
Ik ben na het zien van deze film toch wel benieuwd geworden naar het zweedse orgineel.
Sutherland
-
- 676 berichten
- 1075 stemmen
Mooi uitgewerkt drama met prima acteerwerk. In het begin moest ik een beetje lachen om de rol van Tobey Maguire, ik vond hem totaal niet passen als vader van 2 kinderen. Maar gaandeweg de film vorderde en zijn karakter heftige dingen te verwerken krijgt, groeit hij in zijn rol.
Ik had wel verwacht dat Tommy en Kate meer naar elkaar toe zouden groeien, dat ze verliefd zouden worden op elkaar.
Het open einde kwam vrij onverwachts, maar daardoor m.i. wel erg sterk.
4*
grid8400
-
- 669 berichten
- 603 stemmen
Sterk drama, met enigszins matig eerste helft.
Ik vond het oudste dochterje erg goed.
Zeer sterkt laatste half uur naar mijn mening.
4*
Tun-89
-
- 712 berichten
- 510 stemmen
Als ik het verhaal lees moet ik meteen denken aan Pearl Harbor,
maar ik ben wel benieuwd hoe deze is, zijn wel 3 leuke acteurs vind ik.
Waku
-
- 5458 berichten
- 6492 stemmen
Verpletterende film.
Beelden van een in Afghanistan ontvoerde Sam,afgewisseld met een door oorlog ontredderde en rouwende Grace die in thuisland Amerika haar leven weer probeert inhoud te geven en op te bouwen naar wat lijkt in Afghanistan omgekomen man en militair.
Dat de rebelse broer Tommy daar een hoofdrol in gaat spelen maakt het leven voor Grace en de kinderen dragelijk maar uitermate gecompliceerd wanneer Sam onverwachts terugkomt.
"Brothers" is een drama boordevol ( geen valse) emoties.
Dankzij grandioos acteerwerk uiterst meeslepend, realistisch en boeiend van begin tot eind.
Dikke 4,5*
Timostevens
-
- 4 berichten
- 4 stemmen
Erg goede film, vooral de spanning in de momenten aan tafel erg goed vormgegeven. Verder gewoon een mooie film en een (duidelijk) en goed verhaal.
Mijn complimenten voor Tobey Maguire's acteerwerk in deze film, ook zeker een pluspunt.
4.0
lagaiske
-
- 677 berichten
- 2177 stemmen
Eindelijk eens een goede film na al de troep die ik de afgelopen weken gezien heb.
Beste film na the blind side die ik dit jaar gezien heb!!!
IcU
-
- 6783 berichten
- 3051 stemmen
Geweldig mooie film met een opvallend sterk spelende Gyllenhaal. Enorm mee slepend filmpje met idem muziek. Ben erg verrast, deze behoort zeker tot een van de beste films van het vorige jaar.
patrick17
-
- 613 berichten
- 448 stemmen
Een dramatische film in de goede zin van het woord. Een goede drama film dus. Een realistische drama film. De film laat goed zien hoe een familie in onzekerheid kan zitten, en ook dat er mede wordt gedeeld dat Sam dood is, zonder lichaam kun je nooit iemand eren vind ik persoonlijk zelf.
Jake Gyllenhaal vind ik een erg sterke rol neerzetten, realisitisch ook. Tobey Maguire ook, om iemand neer te zetten die postraumatisch terug komt uit een Oorlog is toch geen makkelijke rol. Deed dat gewoon goed, waarbij de drama ook afsprong.
De film steekt ook goed in elkaar. Vooral de beelden in Afghanistan zijn 'mooi' in elkaar gezet. Daarbij had ik zoals hierboven al vermeld is verwacht dat Tommy en Gracie dichter bij elkaar zouden komen.
Erg sterke film die toch als een van de betere films van 2009 beschouwt mag worden.
4.0 *
hardhiller1992
-
- 76 berichten
- 609 stemmen
Ik moest ook gelijk aan Pearl Harbor denken,
maar lijkt me een mooie film!
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Ik moest wel even in deze film komen, in het begin is het gewoon echt even wennen aan Tobey Maguire als kapitein in het leger, hij is veel te lief om een stoere militair te zijn. Naarmate de film voort duurt kom je er wat meer in en stoor je je ook niet meer aan zoiets.
De film moet het dan ook hebben van een uitstekende cast: Gyllenhaal is in vorm, Portman is even charmant als altijd, de 2 kinderen zijn ook zeer overtuigend. Dankzij deze cast kijkt de film zeer prettig weg. Ook de scenes van Maguire in Afghanistan zijn indrukwekkend, hard, en grof tegelijk.
Brothers kibbelt lekker verder, al had ik eigenlijk wat meer spanningen verwacht tussen Gyllenhaal en Maguire. Dacht van tevoren ook wel dat er meer zou gebeuren dan alleen 1 kus tussen Portman en Gyllenhaal. In dat opzicht was er eigenlijk vrij weinig aan de hand, alleen een gek wordende Maguire omdat hij vreselijke dingen heeft gedaan/meegemaakt.
Er gebeuren verder geen gekke dingen in het plot, het einde sluit zich hier ook goed bij aan, het werkt echter wel en heb me ook vermaakt met Brothers.
3,5*
Peter Ho
-
- 359 berichten
- 79 stemmen
Ik heb deze nog niet gezien, ik zag alleen een trailer die me op een paar dingen na wel boeit.
Veel positieve stemmen hier. Dat is erg opvallend als je dit vergelijkt met de stemmen bij Avatar (die ik overigens ook nog niet gezien heb)
die juist meer aandacht heeft dan deze film.
Ik ga ze beide kijken 
Het laatste nieuws

Eerste teaser en releasedatum onthuld van de goed beoordeelde horrorserie 'FROM'

Netflix gooit ook de geprezen oorlogsfilm 'Platoon' uit het aanbod

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland
Bekijk ook

Prisoners
Thriller, 2013
682 reacties

Cha no Aji
Komedie / Drama, 2004
147 reacties

Présumé Coupable
Biografie / Misdaad, 2011
34 reacties

Rendition
Thriller, 2007
311 reacties

The Place beyond the Pines
Misdaad / Drama, 2012
340 reacties

Seules les Bêtes
Thriller / Misdaad, 2019
9 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








