• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.122 gebruikers
  • 9.378.888 stemmen
Avatar
 
banner banner

Brothers (2009)

Drama / Oorlog | 105 minuten
3,58 2.024 stemmen

Genre: Drama / Oorlog

Speelduur: 105 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jim Sheridan

Met onder meer: Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal en Natalie Portman

IMDb beoordeling: 7,1 (169.274)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 10 december 2009

Plot Brothers

"There are two sides to every family."

Als Sam op een missie in Afghanistan vermist wordt en er weinig hoop is dat hij levend terugkeert, probeert Tommy het verlies van zijn broer op te vangen door de verantwoordelijkheid voor Grace en de kinderen op zich te nemen. Tegen de verwachting in groeien Tommy en Grace steeds meer naar elkaar toe. Maar dan komt Sam terug...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Sankaman69

Sankaman69

  • 19 berichten
  • 21 stemmen

Zeer boeiende film!!

Mooi verhaal, goed geacteerd.


avatar van Nonick2007

Nonick2007

  • 102 berichten
  • 658 stemmen

queenie schreef:

Mooie film. Deze film zet de situtatie goed neer hoe een militair psychisch kan doordraaien na een missie.

Vond alleen het einde iets minder.......was te abrupt en liet niets meer zien van de andere broer.

3½*

Inderdaad, er bleef naar mijn mening nog te veel open.


avatar van Deja Vu

Deja Vu

  • 26 berichten
  • 245 stemmen

Zijn er hier meerderen met mij, die gezien hebben dat Tobey Maguire een Golden Globe nominatie heeft voor zijn rol en zeer waarschijnlijk ook voor de oscars genomineerd wordt, vinden dat ook Jake Gyllenhaal genomineerd moet worden?

Ik vind Tobey goed spelen. De boosheid en angst die zijn ogen het tweede gedeelte uitstralen en natuurlijk zijn uitspatting, zijn zeer bekwaam.

Maar Gyllenhaal zet hier in mijn ogen zijn beste vertolking ooit neer, wat een rol.

Natuurlijk maken Natalie Portman en de kinderen het ook tot een waar geheel.

En het open einde? Niks is hier meer toepasselijk. (anders gaatie langdradig worden)


avatar van kleez

kleez

  • 849 berichten
  • 1207 stemmen

Een aardige film, maar niet meer dan dat. Hier en daar een beetje cliché.

Heb de film 2 dagen geleden gezien en de film zegt me op dit moment vrij weinig. 3*


avatar van Actionfreak

Actionfreak

  • 454 berichten
  • 0 stemmen

Deja Vu schreef:

Zijn er hier meerderen met mij, die gezien hebben dat Tobey Maguire een Golden Globe nominatie heeft voor zijn rol en zeer waarschijnlijk ook voor de oscars genomineerd wordt, vinden dat ook Jake Gyllenhaal genomineerd moet worden?

Ik vind Tobey goed spelen. De boosheid en angst die zijn ogen het tweede gedeelte uitstralen en natuurlijk zijn uitspatting, zijn zeer bekwaam.

Maar Gyllenhaal zet hier in mijn ogen zijn beste vertolking ooit neer, wat een rol.

Natuurlijk maken Natalie Portman en de kinderen het ook tot een waar geheel.

En het open einde? Niks is hier meer toepasselijk. (anders gaatie langdradig worden)

Mee eens! Ergerde me zelfs aan Tobey Maguire vond hem niet goed in deze rol .


avatar van Arrakis

Arrakis

  • 41 berichten
  • 1298 stemmen

Zeer goed oorlogsdrama. Goed verhaal met uitstekende acteurs.

Aanrader!


avatar van Deja Vu

Deja Vu

  • 26 berichten
  • 245 stemmen

Mee eens! Ergerde me zelfs aan Tobey Maguire vond hem niet goed in deze rol .

Dat zei ik niet he;) Ik heb juist genoten van hem! Hij laat zien dat hij veel meer kan dan spiderman spelen!


avatar van tombolala

tombolala

  • 6 berichten
  • 27 stemmen

Vond het een goede film. Vaak wel erg cliche, dat vond ik wel jammer. Verder vond ik het einde niet geweldig... had graag willen weten hoe het verder was afgelopen. Wel erg goed geacteerd. Vandaar 3.5 ster


avatar van Mondragon

Mondragon

  • 565 berichten
  • 801 stemmen

Aardig, was veel beter geweest als die kneus van een Maguire er niet in zat.


avatar van Ralf81

Ralf81

  • 714 berichten
  • 682 stemmen

Mee eens. Ik vond Tobey 'Spiderman' Maguire slecht gecast voor deze rol. Ik moet wel toegeven dat hij Sam wel overtuigend heeft weten neer te zetten. Sterk staaltje acteerwerk, met name het tweede deel van de film!

Verder is Brothers een erg aangrijpend oorlogsdrama geworden, waarnaar ik 110 minuten geboeid heb zitten kijken. Schokkend is vooral dat het verhaal zich zo in 'de echte wereld' had kunnen afspelen.
Wel had ik vooraf wat andere verwachtingen bij het verloop van de film (zo dacht ik dat Grace en Tommy veel closer met elkaar zouden worden , maar ik moet zeggen dat ik aangenaam ben verrast met het onvoorspelbare verloop. Al met al een prachtige film, die regelmatig voor een brok in je keel zorgt en een diepe indruk achterlaat. Een film om niet snel te vergeten!


avatar van Sofyan

Sofyan

  • 19 berichten
  • 395 stemmen

Heel goed drama! Je zal maar in zo'n situatie terecht komen zeg! 3,5*


avatar van Deja Vu

Deja Vu

  • 26 berichten
  • 245 stemmen

Ralf81 schreef:

Mee eens. Ik vond Tobey 'Spiderman' Maguire slecht gecast voor deze rol. Ik moet wel toegeven dat hij Sam wel overtuigend heeft weten neer te zetten. Sterk staaltje acteerwerk, met name het tweede deel van de film!

Slecht gecast... maar hij zet zijn rol overtuigend neer en sterk staaltje acteerwerk.

Je noemt positieve aspecten op en toch zet je ervoor dat hij slecht gecast is..? Beetje vreemd, je concludeert dus eigenlijk dat hij perfect gecast is


avatar van Ralf81

Ralf81

  • 714 berichten
  • 682 stemmen

Ik 'vond' in eerste instantie dat hij slecht gecast is (zeker in het begin vond ik hem te zachtaardig ogen), maar hij heeft me naarmate de film vorderde positief verrast. Ik ben dus op mijn mening teruggekomen


avatar van Xvibe

Xvibe

  • 20 berichten
  • 0 stemmen

Goeie film! kwam alleen niet erg snel opgang. Vooral het begin kon iets beter worden afgewerkt. Maar bleef zeker boeien.

Toch een mooie 3,5!


avatar van Ceeda7

Ceeda7

  • 3544 berichten
  • 1381 stemmen

Uitstekende acteerprestaties.

Maar niets meer dan dat.


avatar van predator

predator

  • 1671 berichten
  • 1954 stemmen

Aangrijpende film met prima acteerprestaties


avatar van SunChaser

SunChaser

  • 671 berichten
  • 750 stemmen

Vond het allemaal erg voorspelbaar. Acteerwerk van dat kleine meisje maakt het nog de moeite waard/


avatar van tevelenco

tevelenco

  • 790 berichten
  • 932 stemmen

Erg goede film met een mooi en aangrijpend verhaal.

Het verhaal wordt vrij snel maar mooi en duidelijk in beeld gebracht.

En er wordt zeer overtuigend geakteerd door de gehele cast.

En dus ook door Tobey Maguire waarbij ik in het begin mijn twijfels had.

Ik ben na het zien van deze film toch wel benieuwd geworden naar het zweedse orgineel.


avatar van Sutherland

Sutherland

  • 676 berichten
  • 1075 stemmen

Mooi uitgewerkt drama met prima acteerwerk. In het begin moest ik een beetje lachen om de rol van Tobey Maguire, ik vond hem totaal niet passen als vader van 2 kinderen. Maar gaandeweg de film vorderde en zijn karakter heftige dingen te verwerken krijgt, groeit hij in zijn rol.
Ik had wel verwacht dat Tommy en Kate meer naar elkaar toe zouden groeien, dat ze verliefd zouden worden op elkaar.
Het open einde kwam vrij onverwachts, maar daardoor m.i. wel erg sterk.

4*


avatar van roebftb

roebftb

  • 79 berichten
  • 60 stemmen

Mooie film.


avatar van grid8400

grid8400

  • 669 berichten
  • 603 stemmen

Sterk drama, met enigszins matig eerste helft.

Ik vond het oudste dochterje erg goed.

Zeer sterkt laatste half uur naar mijn mening.

4*


avatar van Tun-89

Tun-89

  • 712 berichten
  • 510 stemmen

Als ik het verhaal lees moet ik meteen denken aan Pearl Harbor,

maar ik ben wel benieuwd hoe deze is, zijn wel 3 leuke acteurs vind ik.


avatar van Waku

Waku

  • 5458 berichten
  • 6492 stemmen

Verpletterende film.

Beelden van een in Afghanistan ontvoerde Sam,afgewisseld met een door oorlog ontredderde en rouwende Grace die in thuisland Amerika haar leven weer probeert inhoud te geven en op te bouwen naar wat lijkt in Afghanistan omgekomen man en militair.

Dat de rebelse broer Tommy daar een hoofdrol in gaat spelen maakt het leven voor Grace en de kinderen dragelijk maar uitermate gecompliceerd wanneer Sam onverwachts terugkomt.

"Brothers" is een drama boordevol ( geen valse) emoties.

Dankzij grandioos acteerwerk uiterst meeslepend, realistisch en boeiend van begin tot eind.

Dikke 4,5*


avatar van Timostevens

Timostevens

  • 4 berichten
  • 4 stemmen

Erg goede film, vooral de spanning in de momenten aan tafel erg goed vormgegeven. Verder gewoon een mooie film en een (duidelijk) en goed verhaal.

Mijn complimenten voor Tobey Maguire's acteerwerk in deze film, ook zeker een pluspunt.

4.0


avatar van lagaiske

lagaiske

  • 677 berichten
  • 2177 stemmen

Eindelijk eens een goede film na al de troep die ik de afgelopen weken gezien heb.

Beste film na the blind side die ik dit jaar gezien heb!!!


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Geweldig mooie film met een opvallend sterk spelende Gyllenhaal. Enorm mee slepend filmpje met idem muziek. Ben erg verrast, deze behoort zeker tot een van de beste films van het vorige jaar.


avatar van patrick17

patrick17

  • 613 berichten
  • 448 stemmen

Een dramatische film in de goede zin van het woord. Een goede drama film dus. Een realistische drama film. De film laat goed zien hoe een familie in onzekerheid kan zitten, en ook dat er mede wordt gedeeld dat Sam dood is, zonder lichaam kun je nooit iemand eren vind ik persoonlijk zelf.

Jake Gyllenhaal vind ik een erg sterke rol neerzetten, realisitisch ook. Tobey Maguire ook, om iemand neer te zetten die postraumatisch terug komt uit een Oorlog is toch geen makkelijke rol. Deed dat gewoon goed, waarbij de drama ook afsprong.

De film steekt ook goed in elkaar. Vooral de beelden in Afghanistan zijn 'mooi' in elkaar gezet. Daarbij had ik zoals hierboven al vermeld is verwacht dat Tommy en Gracie dichter bij elkaar zouden komen.

Erg sterke film die toch als een van de betere films van 2009 beschouwt mag worden.

4.0 *


avatar van hardhiller1992

hardhiller1992

  • 76 berichten
  • 609 stemmen

Ik moest ook gelijk aan Pearl Harbor denken,

maar lijkt me een mooie film!


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Ik moest wel even in deze film komen, in het begin is het gewoon echt even wennen aan Tobey Maguire als kapitein in het leger, hij is veel te lief om een stoere militair te zijn. Naarmate de film voort duurt kom je er wat meer in en stoor je je ook niet meer aan zoiets.

De film moet het dan ook hebben van een uitstekende cast: Gyllenhaal is in vorm, Portman is even charmant als altijd, de 2 kinderen zijn ook zeer overtuigend. Dankzij deze cast kijkt de film zeer prettig weg. Ook de scenes van Maguire in Afghanistan zijn indrukwekkend, hard, en grof tegelijk.

Brothers kibbelt lekker verder, al had ik eigenlijk wat meer spanningen verwacht tussen Gyllenhaal en Maguire. Dacht van tevoren ook wel dat er meer zou gebeuren dan alleen 1 kus tussen Portman en Gyllenhaal. In dat opzicht was er eigenlijk vrij weinig aan de hand, alleen een gek wordende Maguire omdat hij vreselijke dingen heeft gedaan/meegemaakt.

Er gebeuren verder geen gekke dingen in het plot, het einde sluit zich hier ook goed bij aan, het werkt echter wel en heb me ook vermaakt met Brothers.

3,5*


avatar van Peter Ho

Peter Ho

  • 359 berichten
  • 79 stemmen

Ik heb deze nog niet gezien, ik zag alleen een trailer die me op een paar dingen na wel boeit.

Veel positieve stemmen hier. Dat is erg opvallend als je dit vergelijkt met de stemmen bij Avatar (die ik overigens ook nog niet gezien heb)

die juist meer aandacht heeft dan deze film.

Ik ga ze beide kijken