• 15.900 nieuwsartikelen
  • 178.637 films
  • 12.253 series
  • 34.045 seizoenen
  • 648.427 acteurs
  • 199.177 gebruikers
  • 9.382.825 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Collector (2009)

Horror / Thriller | 90 minuten
3,22 1.154 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Marcus Dunstan

Met onder meer: Josh Stewart, Madeline Zima en Robert Wisdom

IMDb beoordeling: 6,3 (78.925)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Collector

"He always takes one"

Ex-oplichter Arkin (Josh Stewart) is wanhopig op zoek naar geld om zijn vrouw af te betalen, zodat ze de stad niet verlaat met hun dochter. Als hij inbreekt in het huis op het platteland van zijn rijke baas, komt hij erachter dat de familie wordt vastgehouden door een gemaskerde moordenaar, die het huis vol boobytraps heeft gezet.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van yeyo

yeyo

  • 6353 berichten
  • 4620 stemmen

Archibald schreef:

Als er een deel twee komt dan zal deel 2, als ik het voor het zeggen had, anders zijn. Waar je in deel 1 een ontmoeting hebt met het hoofdpersonage en de 'collector' te werk ziet gaat, zou ik in deel twee een torture-horror pur sang willen zien mét het motief. Waarom doet hij het? Waarom neemt hij een persoon mee? Hoeveel mensen heeft hij? Zit hij in een organisatie (misschien beetje te veel Martyrs)? Dit zijn slechtst een paar vragen die mij nu te binnen schieten die een prachtige sequel kunnen opleveren.

Waarom moet alles altijd haarfijn uitgelegd worden tegenwoordig in horrorfilms? Dat gedoe over 'motieven' is meestal ongelofelijk geforceerd, haalt het tempo uit de film en leidt meestal tot ridicule narratieve wendingen.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Exact, alsof er ook een soort 'logische' verklaring mogelijk is. Ik vind het juist veel sterker dat je niet weet waarom hij het doet.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4899 stemmen

Prima, dat is tot daaraantoe. Vraag me nog wel steeds af waarom-ie dat huis vol met traps heeft geplaatst. Gaat echt totaal nergens over natuurlijk.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Hij is ontslagen als presentator van het programma 'Klussen doe je zo'. En daar is hij flink van in de war geraakt.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4899 stemmen

Eerst was-ie nog ontslagen bij Domino D-Day.

Reinbo schreef:

Ok, hij werkte bij Domino D-Day en werd ten onrechte ontslagen toen zijn project (vol boobytraps) omviel. Het huis is van de producer van de show. In deel 2 pakt hij de regisseur en zaalopzichter. Zoiets?


avatar van Glacius

Glacius

  • 4299 berichten
  • 3034 stemmen

He worked multiple jobs


avatar van Archibald

Archibald

  • 95 berichten
  • 804 stemmen

De reden dat het huis vol boobytraps liggen, is dat dit waarschijnlijk een zekerheid vormen voor de 'Collector'. Niemand mag uit dat huis ontsnappen en mensen gaan waarschuwen. De 'Collector' is namelijk gewoon een normaal persoon, die voor zover ik weet gewoon dood gaat als hij wordt beschoten en dergelijke. Mensen die in paniek zijn, kijken (uiteraard) niet goed uit als ze proberen te ontsnappen. Met een logisch gevolg dat ze dood gaan.
Die boobytraps zijn dus meer een zekerheid.


Verder, ik denk dat je (yeyo) m'n verhaal niet helemaal goed gelezen hebt. Dat kan natuurlijk. Ik zeg namelijk in de alinea ervoor dat niet alles verteld hoeft te worden, maar dat het van mij omslachtig gedaan mag worden. Althans dat trachtte ik te zeggen. Ook ik hoef niet alles te weten, maar als ze het topje van de ijsberg kunnen laten zien, dan ben ik al meer dan tevreden. Daaropvolgend:
Laat ik voorop stellen dat ik (en misschien ben ik dan de enige) graag een motief wil hebben. In mijn ogen wordt de film dan beter. Een motief kan namelijk ook goed verteld worden, toch? Als dat niet wordt gedaan, dan vind ik de film écht een dertien in een dozijn horrorfilm met een té kunstmatige sfeer.

Reinbo, ik heb een vraag voor je. Vanwaar de hoge beoordeling van 4.5*? Ik ben zeer benieuwd naar je redenen1*.

1* geen vleugje sarcasme. Ik ben echt benieuwd, waarom je de film speciaal vindt.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4899 stemmen

Archibald schreef:
De reden dat het huis vol boobytraps liggen, is dat dit waarschijnlijk een zekerheid vormen voor de 'Collector'. Niemand mag uit dat huis ontsnappen en mensen gaan waarschuwen.
Dat moet wel de meest onnozele ''zekerheid'' ooit geweest zijn dan. Iemand aan een ketting leggen, of opsluiten in een kooi (o.i.d.) voldoet ook gewoon hoor. Ik vind dit echt een grote misser in de film en dat kan écht niet omdat dit ook nog eens het fundament is. Gelukkig is de film érg vermakelijk.


avatar van Archibald

Archibald

  • 95 berichten
  • 804 stemmen

Kettingen en kooien zijn niet echt origineel meer. Bovendien zou de film maar iets van 30/40 minuten duren. Man verrast familie, stopt ze in een kooi, martelt ze. Man die het huis wilt beroven gaat naar binnen, loopt een beetje rond, wordt verrast en gaat ook in de kooi. Vervolgens martelt hij de man, en stopt hem in de doos. Kind vindt hij uiteindelijk ook wel of laat hij haar gewoon bang in een hoekje zitten. Collector gaat het huis uit, einde film.

Effectiviteit en originaliteit gaan meestal niet samen.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4899 stemmen

Archibald schreef:
Kettingen en kooien zijn niet echt origineel meer. Bovendien zou de film maar iets van 30/40 minuten duren.
Ah, dus dan moeten we er maar genoegen mee nemen. Pff, zo kan ik het ook.


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2847 stemmen

Jammer dat deze film op geen enkele manier wat spanning weet te genereren. Het onwaarschijnlijke verhaal neem ik voor lief, maar een voorspelbaar verloop was tot daar aan toe. De moordenaar kon mij nooit angst inboezemen omdat ik hem meer als een veredelde Spiderman zag. Gelukkig waren de manieren waarop enkele mensen aan hun einde kwamen lekker bruut in beeld gebracht, mede dankzij enkele goed uitgedachte boobytraps. Een 3*


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5589 stemmen

Onderhoudend lijkt me wel een passende term. Ik zit hier althans niet met klamme handen naar te kijken. Daarvoor is het een te geijkt format. Voor kleine Hannah is nog wel wat sympathie op te brengen, maar de rest is toch al gauw bedoeld om klappen, of in dit geval scherpe objecten op te vangen. Dus zal het van iets anders moeten komen en dan blijkt Dunstan, wanneer het geweld eenmaal losbarst, een weliswaar niet al te logisch, maar wel effectief sfeertje te creëren.

Ritme, geluid en montage maken het in ieder geval erg energiek, belichting is een meerwaarde en 't heeft zowaar een aardige killer in huis. Ruw, agressief baasje met een doos als handelsmerk en gloeiende ogen als eigenschap. De traps en kills kunnen er mee door, al mist het een echte uitschieter. Ofschoon het einde van Larry in het water met dat visje naast hem er zeker mag zijn. Slot is nogal opgerekt, maar soit. Pittig en doelgericht filmpje met een verzamelaar waar nog wel wat rek in zit.


avatar van Pestiis

Pestiis

  • 191 berichten
  • 127 stemmen

film bouwt leuk op... (zelfs een heel kleine stukje KoRn - Dead Bodies Everywhere in de soundtrack als die Arkin de trap oploopt....vond ik wel een grappig detail )
maar dan verderop
als Arkin die Hannah heeft gered... huis word opgeblazen en op weg naar t ziekenhuis crasht die ambulance en dan zie je die killer WEER zn gang gaan... terwijl die eerder een 6-8tal messen in zn lijf heeft gekregen...(ja sorry, maar ik sta met een lading messen in mn lijf niet zo 1 2 3 meer op

ofwel... ik vat t einde niet helemaal moet ik zeggen...


iemand die mij t kan uitleggen :S

verder geef ik de film een 3.0* (op t einde na dat ik dus nie geheel snap ben ik aardig te spreken over deze film )


avatar van humpiepump

humpiepump

  • 17 berichten
  • 170 stemmen

Laten we erophouden dat het einde sowieso een beetje onrealistisch is. En ik deel precies jouw mening, ik vond het echt een goede film maar het einde zorgt dan voor dat ''net niet'' gevoel.


avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1888 stemmen

In dit soort films kunnen de killers toh altijd extreem veel hebben. hoort een beetje bij het genre.

Hoe vaak zijn Jason, Freddy en Michael al niet doorboord, neer geschoten, in brand gestoken en weet ik wat allemaal niet?

Niet te veel over nadenken en gewoon accepteren.


avatar van Jawaddedadde

Jawaddedadde

  • 5348 berichten
  • 2196 stemmen

Best okee.

Lekker ziek filmpje dat vermakelijk is om keer gezien te hebben. Setting is wel tof maar hoe lang kan je doodgemoedereerd blijven rondlopen in een huis met een zieke seriemoordenaar die ettelijke dodelijke booby-traps heeft aangelegd? Vrij lang zo blijkt want ons hoofdpersonage slaagt erin om af en toe een bezoekje te brengen aan de oorspronkelijke bewoners van het pand die op de pijnbank liggen om dan weer verder in het huis rond te dwalen. Mja, begon me een beetje te vervelen op de langen duur.

Wel tof, de voorspelbaarheid: zodra die meid en haar boyfriend aankomen weet je al dat deze laatste een pijnlijke dood gaat sterven En zo geschiede! Ook tof: de killer himself. Ja,die zag er best creepy uit met z'n masker en holle ogen en volgens mij zegt hij de hele film ook geen woord (al kan ik me vergissen). En ook de soundtrack mag er zijn, dat begin, heerlijk!


avatar van Blarown

Blarown

  • 312 berichten
  • 0 stemmen

best goed,

niet veel bijzonder maar gewoon een goed filmpje.

allen jammer van het einde, dat vond ik een beetje tegenvallen.

3,5*


avatar van Poppe

Poppe

  • 644 berichten
  • 628 stemmen

Leland Palmer schreef:
Prima, dat is tot daaraantoe. Vraag me nog wel steeds af waarom-ie dat huis vol met traps heeft geplaatst. Gaat echt totaal nergens over natuurlijk.


Ik denk dat je een psyche wilt begrijpen van iemand die je toch never nooit kan begrijpen, wat dreef Dahmer, Lacy, Berkowitz etc.

The Collector vindt het gewoon (denk ik) leuk!


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Wreed en vermakelijk!

Opvallend dat ik nog nooit zelfs van deze titel had gehoord, aangezien ik me altijd bijzonder goed vermaak met de torture porn horrorfilms. The Collector is echt weer een onverwachte topper op dat gebied.
Ga geen realisme en een goed plot zoeken, want dat ga je niet krijgen. Zoek ook geen uitleg waarom alles gebeurde, want je krijgt het niet. Lekker belangrijk ook, zolang het horrorvlak maar weet te overtuigen! En de film was gewoon bij vlagen bijzonder spannend.

De film begint wat traag, maar zodra Arkin in het huis inbreekt en erachter komt waar hij in terecht gekomen is, wordt het genieten. De moordenaar is echt een hele kille creap, wauw! Hij zegt geen woord maar zijn daden spreken voor zich. Zo hoort een horrorcreap te functioneren! Zijn zelfgemaakte traps zijn ook gruwelijk hard en bij vlagen aardig creatief. Ik heb me er goed mee vermaakt. Wel vond ik de dood van die arme poes toch wel zielig

In dit soort filmpjes maakt het weinig uit dat het voorspelbaar is. Je hoeft natuurlijk niemand te vertellen dat de dochter en haar vriendje (die ging wel heel gruwelijk eraan) of de later langsgekomen politieagent het niet gaan overleven. Dat maakt zulke momenten vaak des te leuker, gewoon afwachten hoe ze eraan gaan! Het einde beviel me ook wel, al lijkt het logisch dat er een vervolgfilm kan en waarschijnlijk gaat komen. Ergens vind ik dat helemaal niet erg, mits ze hetzelfde naargeestige sfeertje erin weten te brengen.

4*


avatar van petrovski34

petrovski34

  • 13 berichten
  • 13 stemmen

begin van de film begon rustig, maar toen the collector in beeld kwam werd het al gauw-

sinister, luguber en sadistisch. geef m 3,5 ster. niet geschikt voor jeugdige kijkers.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27519 berichten
  • 4086 stemmen

Mooi gesproken A&L Verbaas me alleen dat je hem nu pas hebt gezien


avatar van Lil Funk

Lil Funk

  • 70 berichten
  • 137 stemmen

Beste horror/thriller film die ik in tijden heb gezien, leuke setting, een geweldige situatie, slimme traps met een geniale killer, en één hoofdpersoon die wel enigsinds met een beetje verstand dingen aanpakt.

waarschijnlijk moet ik de film over een tijd nog een keertje kijken, maar voor een eerste kijk beurt ben ik zeer possitief verast!

4*


avatar van Barcel

Barcel

  • 1370 berichten
  • 30 stemmen

Deze film bevat een open einde, komt er dan geen nieuw deel?


avatar van Kiros

Kiros

  • 607 berichten
  • 1329 stemmen

Barcel schreef:
Deze film bevat een open einde, komt er dan geen nieuw deel?

The Collector 2 Cast Announced at horroryearbook.com


avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1888 stemmen

De plot kinkt in ieder geval al wat beter dan dit deel. Niet dat dat een slechte was, simpel maar effectief, zoals het hoort bij dit soort horror.
Hopelijk krijgen we nu wel wat meer achtergrond en motivatie van ''The Collector'' te zien...

PLot deel 2 (bevat spoilers t.o.v. het eind van deel1!):

Arkin escapes with his life from the vicious grips of “The Collector” during an entrapment party where he adds beautiful Elena to his “Collection.” Instead of recovering from the trauma, Arkin is suddenly abducted from the hospital by mercenaries hired by Elena’s wealthy father. Arkin is blackmailed to team up with the mercenaries and track down The Collector’s booby trapped hide out and save Elena from his sadistic rituals.


avatar van Barcel

Barcel

  • 1370 berichten
  • 30 stemmen

Ah, oké bedankt. Wel een beetje te laat.


avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

Een horrorfilm die puur is gemaakt voor entertainment, bloed, gore en het geld verdienen voor de makers zelf. Nee, dan raad ik de originele Saw aan die waardevol blijft aan het verhaal en meer introductie bevat.


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3595 stemmen

Idd Saw 2 t/m 26 zijn geniaal. Prachtig verhaallijn ook. En onwijs goed acteerwerk


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Vascago schreef:

Idd Saw 2 t/m 26 zijn geniaal. Prachtig verhaallijn ook. En onwijs goed acteerwerk

Je hebt moeite met lezen geloof ik he? Wat snap je niet aan ''de originale Saw''?


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Een horrorfilm die puur is gemaakt voor entertainment, bloed, gore en het geld verdienen voor de makers zelf.
Dat is Saw ook gewoon.. !