• 15.918 nieuwsartikelen
  • 178.829 films
  • 12.258 series
  • 34.051 seizoenen
  • 648.775 acteurs
  • 199.219 gebruikers
  • 9.385.694 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Collector (2009)

Horror / Thriller | 90 minuten
3,22 1.154 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Marcus Dunstan

Met onder meer: Josh Stewart, Madeline Zima en Robert Wisdom

IMDb beoordeling: 6,3 (78.954)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Collector

"He always takes one"

Ex-oplichter Arkin (Josh Stewart) is wanhopig op zoek naar geld om zijn vrouw af te betalen, zodat ze de stad niet verlaat met hun dochter. Als hij inbreekt in het huis op het platteland van zijn rijke baas, komt hij erachter dat de familie wordt vastgehouden door een gemaskerde moordenaar, die het huis vol boobytraps heeft gezet.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van maerk

maerk

  • 4249 berichten
  • 2702 stemmen

Macaulay Culkin is opgegroeid.

In het begin van The Collector zitten een aantal onnozele schrikeffecten, waardoor ik automatische vreesde voor een op schrikeffecten gebaseerde horrorfilm waarin de spanning ontbreekt. Dat heb ik al veel te vaak gezien, maar oke... ik heb toch vakantie dus laten we maar gewoon kijken waar Dunstan ons heen brengt. Gelukkig heb ik dat gedaan, want man... na een kwartier slaat de film volledig om en wordt het retespannend.

Zodra de hoofdpersoon de boobytraps in het huis opmerkt, begint de film echt. De boobytraps zorgen voor een paranoïde gevoel, omdat je nooit weet wat de personages te wachten staat als ze een kamer binnenlopen. En dan nog het feit dat er iemand in huis is die jacht op je maakt. De boobytraps zijn cool en ook strak in beeld gebracht zodra ze afgaan. De film zit op audiovisueel gebied overigens heel goed in elkaar met mooie fotografische vondsten, ijzingwekkende geluidseffecten en interessant kleurgebruik. Sommige shots zijn echt om van te smullen. Ik ook niet verwacht dat de film zo bruut zou zijn, dit komt niet vaak voor in films van Amerikaanse bodem. Gelukkig richt Dunstan zich meer op spanning dan op de gore, hoewel de gore die erin zit wel erg smerig is.

Brute film. 3,5*.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2409 stemmen

maerk schreef:

Macaulay Culkin is opgegroeid.

Hoe kan dat nou? De laatste film van Culkin was Sex and Breakfast uit 2007.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27519 berichten
  • 4087 stemmen

Hij heeft wel gelijk, hij is opgegroeid Alleen wat dat met deze film te maken heeft weet ik ook niet.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2409 stemmen

Ja, toch wel leuk om er aan herinnert te worden dat er ook nog een Macaulay Culkin bestaat die ook nog is opgegroeid is.


avatar van cookedbrains

cookedbrains

  • 12 berichten
  • 40 stemmen

Weer eens gezien aangezien The Collection te `pindakazen` is, en de 2de keer is ie me beter bevallen. Sfeervolle scene en gore en het is erg mooi in elkaar gezet. Deel 2 is alle opzichten verbeterd.


avatar van maerk

maerk

  • 4249 berichten
  • 2702 stemmen

JacoBaco schreef:

Hoe kan dat nou? De laatste film van Culkin was Sex and Breakfast uit 2007.

De boobytraps in het huis deden mij even denken aan Home Alone, en ik wilde een leuke titel voor mijn stukje. Vandaar een heel subtiel grapje.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2409 stemmen

O neem me niet kwalijk! Ik snap hem nu!


avatar van maerk

maerk

  • 4249 berichten
  • 2702 stemmen

Zonder uitleg ziet het er nogal vreemd uit moet ik toegeven.


avatar van Fl!p

Fl!p

  • 16 berichten
  • 597 stemmen

Als horror-fan had ik voor het zien van deze film best wel een hoge verwachting, aangezien meerdere vrienden mij vertelde dat ik ''The Collector" toch maar eens een kijkbeurt moest geven.

De openingsscène zat er meteen goed in, waarna je je meteen afvraagt wat er precies met die ''doos'' - zal ik het maar even noemen - aan de hand is.
Nadat het verhaal een beetje ingeluid is (wat overigens een beetje vaag was naar mijn mening).Hiermee bedoel ik het geld dat meneer aan mevrouw moet leveren zodat zij het land met zijn dochter niet uit gaat?
Zodra de inbraak begint, is de spanning vanaf dat moment tot aan het einde wel goed aanwezig. Wat mij vooral boeide in deze film waren uiteraard de kills, en deze mochten er dan ook zeker wezen! De boobytraps waren trouwens ook niet mis.. De rest van de film was het eigenlijk een soort van kat en muis spelletje in dit grote herenhuis.

Acteerwerk is in orde. Overigens heeft Josh Stewart een erg hoge pijngrens in de film, dat moet ik hem nageven

Meneer de collector zag er op de poster van achter al niet fris uit, van voor werd zijn gezicht er niet beter op. Dat masker in combinatie met die vreemde kraalogen hadden toch wel iets creapys naar mijn mening..

Voor de horrorliefhebbers die van kills, blood & gore houden zeker aan te raden!
Ben ook benieuwd naar het vervolg: The Collection (2012)

3,5* (Dit is mijn eerste recensie trouwens).


avatar van Richard_Voorhees

Richard_Voorhees

  • 2311 berichten
  • 2135 stemmen

Ook ik had deze film aangeraden gekregen en nu weet ik waarom.

Een erg vermakelijke en vlotte horror waar het sadisme zomaar vanaf spat.

Wat in de eerste instantie een nogal standaard horror filmpje leek te worden veranderde nog in een leuke film met best een gaaf plot.

De boobytraps vond ik erg leuk gedaan en de moordenaar ziet er ook best angstaanjagend uit.

Jammer dat ze zo nodig bij hem een soort vervormde schreeuw onder het geluid moesten zetten.

Nergens voor nodig en het kwam een beetje knullig over.

Verder wel een prima film. Erg vermakelijk voor de gemiddelde horrorliefhebber.


avatar van RonHoogvliet

RonHoogvliet

  • 55 berichten
  • 101 stemmen

herder schreef:

Deze film slaat gewoon nergens op. De personages doen maar wat en de kijker blijft achter met een doelloze film.

Hier sluit ik me volledig bij aan. Totaal geen verhaal of achtergrondinformatie wordt er gegeven.


avatar van Curriculum

Curriculum

  • 305 berichten
  • 303 stemmen

Deze is toch iets vermakelijker dan het tweede deel.

3.5*.


avatar van Bob Gray

Bob Gray

  • 1227 berichten
  • 2053 stemmen

Wow, lekker filmpje. Begint gelijk lekker met een geweldige track onder de begincredits en ook het dromerige begin mag er wezen met de insecten. Sowieso beviel het hele stijltje van de film me wel met leuk camerawerk en dito acteerwerk.

Goede keus w.m.b. om de dader volkomen anoniem en zonder achtergrond te laten, des te mysterieuzer. Verhaal was er amper, maar dat maakt niet uit want het gaat in dit soort films meer om de spanning en die was er genoeg. Benieuwd naar deel 2, en zeker een regisseur om in de gaten te houden.

4*


avatar van Snorren

Snorren

  • 118 berichten
  • 464 stemmen

4 jaar geleden één van mijn lievelingshorrorfilms, nu inmiddels wat van het genre afgestapt maar dit blijft een vermakelijke film. Zeker de scène waarin er in de keuken wat liefde bedreven wordt en The Collector zelve er smerig bij zit terwijl één van de beste nummers aller tijden wordt gedraaid: Bela Lugosi's Dead van Bauhaus. Ik ben zeer benieuwd naar het tweede deel. 3,5*


avatar van ashley96

ashley96

  • 36 berichten
  • 509 stemmen

hele leuke film. normaal ben ik niet zo van de martel films, maar deze bleef me wel boeien. het is niet echt een verhaal waar je over na moet denken, maar gewoon lekker onderuit zakken en genieten van de spanning. aardig geacteerd en een goede sfeer, de hele film door. de boobytraps vond ik ook wel erg leuk.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Goede film, maar de vergelijking die men maakt dat het even goed zou zijn als de Saw films, gaat voor mij niet op.

Ondanks de bloederige scènes en de vele valstrikken, zijn deze uit Saw toch nog stukken beter gevonden dan hier.

Maar 't is wel een leuke film voor de liefhebbers van veel bloed en suspense.

Het einde nodigt trouwens wel uit om het vervolg te kijken.... als die er is tenminste ?


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2552 stemmen

Tarkus schreef:

Het einde nodigt trouwens wel uit om het vervolg te kijken.... als die er is tenminste ?

The Collection (2012)


avatar van Askikker

Askikker

  • 620 berichten
  • 2664 stemmen

Gore was best oké, maar verhaal en einde wat minder,

absoluut geen Saw, doch vermakelijke smeerpijperij.

Waarom geef ik deze dan 3,5 en een paar Saws slechts 3,0?


avatar van dwid

dwid

  • 356 berichten
  • 328 stemmen

Redelijk goede film voor zijn genre, saw achtig...

Leuk om gezien te hebben !


avatar van Pelagatti

Pelagatti

  • 269 berichten
  • 550 stemmen

Onderhoudende en erg spannende film met veel akelige boobytraps. Echt een aanrader voor liefhebbers van films als Saw en the Cube!


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9991 berichten
  • 4667 stemmen

Mis zeker het vervolg niet


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4079 stemmen

Lekkere Horror/Thriller, met een dito verhaaltje. De spanning zit er goed in, en het geheel is sfeervol in beeld gebracht. Acteerwerk is verder ook overtuigend. 3,5 Ster.


Goede film met veel spanning, verheug me op deel 2...

Zeker voor een 2de keer kijken waard.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13184 berichten
  • 11094 stemmen

Tegenvallende film waarin een inbreker voor het verkeerde huis kiest. Een uiterst mager verhaal waarbij het vooral nogal teleurstellend is dat er op geen enkele manier een verklaring of motivatie wordt gegeven van de psychopaat. Verder wordt de logica ook al snel overboord gegooid. Wat overblijft is een aaneenschakeling van Saw-achtige taferelen.


avatar van Smugmarty

Smugmarty

  • 442 berichten
  • 239 stemmen

Wat een dramatisch slechte opbouw van de film. Wat een onwaarschijnlijke serial killer.

Pfoei vernmoeiend deze film uit het tijdperk van Crisis (en blijkbaar soms ook uitgeputte creativitiet....)


avatar van Grunner

Grunner

  • 109 berichten
  • 126 stemmen

Ik ging kijken met niet al te veel verwachtingen maar na een iet wat simpele opbouw werd aangenaam verrast, de film brengt steeds weer iets dat je niet verwacht. Ik hoop op een sterk vervolg


avatar van Rickyman

Rickyman

  • 1282 berichten
  • 2730 stemmen

Een orginele slasherhorror en bijzonder spannend.

Had voor kort nog nooit eerder van de film gehoord, maar was erg verast!

Op naar deel 2..


avatar van Gang_Star

Gang_Star

  • 6837 berichten
  • 3401 stemmen

Herziening. En nu wel wat beter bevallen dan de eerste keer. Goede gore scenes en fijne boobytraps, en buiten dat ook nog redelijk spannend.


avatar van 1311811

1311811

  • 158 berichten
  • 641 stemmen

Beter dan verwacht! Met name verrast door het m.i. originele camerawerk.

Op naar The Collection!


avatar van K. V.

K. V.

  • 4371 berichten
  • 3773 stemmen

'k had deze al eens gezien, maar veel kon 'k me toch niet meer herinneren, behalve dat 'k hem goed vond.

'k vond het een spannende film met enkele leuke boobytraps. De film bevat redelijk wat bloed, dus niet direct een film voor gevoelige zieltjes.

Het verhaal zelf is redelijk simpel, maar verveelde zeker niet. Het tempo lag ook hoog.

Leuk om deze nog eens gezien te hebben en op naar deel 2.