• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.366 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.102 gebruikers
  • 9.377.700 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Lovely Bones (2009)

Drama / Thriller | 135 minuten
3,40 2.419 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 135 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Nieuw-Zeeland

Geregisseerd door: Peter Jackson

Met onder meer: Saoirse Ronan, Mark Wahlberg en Rachel Weisz

IMDb beoordeling: 6,6 (190.151)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 25 februari 2010

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Lovely Bones

"The story of a life and everything that came after..."

Susie Salmon (Saoirse Ronan) is een meisje van veertien dat verkracht en vermoord wordt door haar buurman. In de tussenwereld ziet ze hoe haar familie omgaat met het tragische verlies. Terwijl haar vader probeert de vermeende moordenaar van zijn dochter op te sporen, glijdt Susie’s moeder langzaam weg van haar gezin. Toch blijkt gaandeweg dat er in Susie's afwezigheid ook een nieuwe kracht schuilt, die de breekbare familiebanden opnieuw met elkaar verbindt. Daarnaast volgt Susie ook de moordenaar, die alle bewijzen probeert te verbergen en op het punt staat, opnieuw toe te slaan...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Susie Salmon

Jack Salmon

Abigail Salmon

Grandma Lynn

George Harvey

Lindsey Salmon

Ruth Connors

Buckley Salmon

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van sammiesays

sammiesays

  • 5 berichten
  • 5 stemmen

Wist van te voren niet wie dit geregiseerd had of waar het over ging...

Was erg verrast door deze film!

Orgineel verhaal, afwisseling van spanning/drama en fantasy!

Zeker 3,5 punt waard!


avatar van N23

N23

  • 649 berichten
  • 255 stemmen

Een zeer mooie film zeker de 'in between' een soort pseudo-hemel. hoewel Susie geen krachten heeft om de wereld te beinvloeden vond ik Susie's rol heel mooi. Het geeft een goed gevoel van 'wat als ik er niet meer bent'. De jaren 70 setting bevalt prima, en zeker niet hindelijk. Verwijzingen worden, ondanks de kleding, weinig gemaakt.

Verwacht geen actie of een spannend verhaal. Het is een heerlijke film voor in avond met een mooi achterliggende gedachte (van de tussenwereld).

De tussenwereld wordt mooi geschetst zeker als zij de tussenwereld in komt en de sounttrack draait... kippenvel. Aanradertje.


avatar van Rianneke_Dan

Rianneke_Dan

  • 14194 berichten
  • 2563 stemmen

Afgelopen weekend weer herzien, en ik zag dat ik nog geen recensie had geschreven, dus bij deze.

Wat is The Lovely Bones toch een geweldige, ontroerende film, een film die mij ook de tweede keer heeft weten te raken. Meer nog zelfs doordat ik nu de dvd keek met een uitgebreide cinema set, die de ervaring toch een heel stuk mooier maakte. De film moet het namelijk ook een groot gedeelte hebben van de score, die ik overigens prachtig vind.

Saoirse zet een geweldige rol neer als Susie, een meisje waarbij je gelijk vanaf het begin wat mee hebt. Ze zet zo'n lieve, sympathieke rol neer, met veel emotie en een groot hart, wat in de rest van de film ook goed laat zien. Daarmee is Saoirse ook gelijk een van mijn favoriete actrices, want hoe zij Susie neerzet is toch wel erg knap. Eindelijk weer eens een meid die heb niet perse hoeft te hebben van haar uiterlijk, maar juist wel van haar acteerwerk.

Dan heb je ook nog een vreselijk enge serial killer die ontzettend goed word neergezet door Tucci. Elke keer weer krijg ik kippenvel en een onbehaaglijk gevoel als hij in beeld verschijnt. Niet alleen door zijn uiterlijk maar ook door die onprettige trekjes die hij heeft in zijn mimiek en manier van praten. Ik had me dan ook geen betere acteur kunnen wensen dan Tucci, want die heeft en zijn uiterlijk mee (helaas voor hem) en het leek hem enorm makkelijk af te gaan, hij zat voor honderd procent in zijn rol, en dat zie je terug op beeld.

Ook Walhberg vond ik erg sterk, hij bracht de emoties goed over, en ook de band tussen vader en dochter vond ik prachtig om te zien. Dat bracht toch wel een paar kippenvel momenten, zoals bijvoorbeeld het kapot slaan van de glazen met bootjes, het moment waarop hij in het raam kijkt, met het kaarsje die op twee manieren flikkert, en de prachtige en ontroerende scene waarop hij de roos in zijn hand weer rood ziet worden. Dat was voor mij toch wel het mooiste moment in de film.

Weisz en Sarandon vond ik wat minder, en vooral Sarandon hadden ze van mij wel weg mogen laten, voegde ook niks toe aan de film. En de scene waar zij schoon staat te maken en met de kinderen bezig is vond ik niet passend in de film.

De film heeft ook prachtige visuele beelden. Vooral de 'in between' vond ik er waanzinnig uitzien, dat heeft Jackson toch maar mooi gedaan. Alleen jammer dat het bij de scene waarbij Susie en Holly plezier hebben in die wereld, toch iets te kitscherig is. Dat had van mij dan weer niet gehoeven. Maar dat is maar een klein dingetje in zo'n mooie film.

Ook heeft de film enorm veel sfeer en een onheilspellend gevoel, wat de film ook blijft houden, niet alleen in het begin maar ook op het moment dat Susie in de tussenwereld eindelijk het huis betreed van haar moordenaar. Ook dat vond ik een erg sterke scene, je krijgt meer in de gaten met wat voor soort monster je eigenlijk te maken hebt in de film. Heerlijk einde ook, mooi hoe die ijspegel nog even glinsterde voordat ie naar beneden viel. Voor mij een perfect einde.

Ik kan hier nog wel een tijdje over door schrijven, maar dat is niet echt de bedoeling. Ik vind The Lovely Bones gewoon een geweldig, mooie, spannende en ontroerende film, die mij elke keer weer raakt en waarbij de audio en visuele plaatjes een enorm toegevoegde waarde is.

5*


avatar van gillie24

gillie24

  • 2637 berichten
  • 1735 stemmen

Donkerwoud schreef:

Peter Jackson grijpt terug naar zijn ''Heavenly Creatures'' met een film die surrealisme met drama combineert. In The Lovely Bones van Alice Seboldt heeft hij dan ook perfect materiaal gevonden. Zijn bewerking van de roman levert vooral een visueel zeer indrukwekkende film op, die op bijna psychedelische wijze het rouwproces van een familie in beeld brengt. Toch wringt er iets. De hyperrealistische wereld van de levende karakters botst met de juist kitscherige droomwereld waarin het dode meisje zich bevindt. De twee willen maar niet naadloos in elkaar overgaan en er blijft continu een afstand naar de gebeurtenissen toe. Waarmee ik de film niet meteen af serveer, zoals zoveel anderen doen, want uiteindelijk wordt de cast gedragen door een bijzonder sterke groep acteurs. Stanley Tucci zet een ijzersterke rol neer als Marc Dutroux-achtige creep. Mark Wahlberg speelt een grievende vader die de dood nooit los zal kunnen laten. Susan Sarandon heeft een kleine doch zeer memorabele bijrol als de weinig politiek-correcte oma. Tussen al die sterren is het echter nog steeds het jonge meisje met de mooie ogen die iedereen van het scherm speelt, ik denk dat we van deze Saoirse Ronan nog veel moois terug gaan zien.

Helemaal met jou recensie eens.


avatar van groente12

groente12

  • 315 berichten
  • 0 stemmen

Audio en visueel erg mooi. Inhoudelijk is de film erg matig.


avatar van bobbydigital01

bobbydigital01

  • 363 berichten
  • 0 stemmen

ik hou het kort.....een film waar je kippenvel van krijgt heel mooi


avatar van Butcher Bacteria

Butcher Bacteria

  • 8 berichten
  • 0 stemmen

Ik las net op een andere site een reactie die deze film perfect beschrijft: "Leeg ei, maar wel mooi beschilderd."

Amen.


avatar van marielise

marielise

  • 4 berichten
  • 4 stemmen

Eindelijk The Lovely Bones gezien, Peter Jackson's laatste film alvorens die weer naar Middle Earth is vertrokken.

Mijn verwachtingen lagen vrij hoog, en ergens zijn ze niet helemaal ingelost.

De film begint sterk, en ook de hele opbouw naar Susie's moord is prachtig in beeld gebracht, gesterkt door sfeervolle muziek en gefilterde cinematografie.

Susie heeft een plaats in haar gezin en de leegte die ze achterlaat na haar dood is duidelijk voelbaar en beroert.

De moord zelf, die nooit expliciet in beeld wordt gebracht, is Peter Jackson op zijn best. Spanning wordt opgebouwd in close ups, kleine sfeerveranderingen en het subtiele acteerwerk van Saoirse Ronan en Stanley Tucci die ineens angst en dreiging belichamen.

Maar dan is er Susie in het hiernamaals en daar begint de film wat van haar pluimen te verliezen. Het verhaal begint te slabakken en kabbelt verder naar het einde. Hier en daar word je nog even wakker geschud (de prachtige scène met de kaars en dan het erg spannende bezoek van Susie's zus aan het huis van de moordenaar), maar het is niet genoeg om je aandacht tot aan het einde vast te houden.

De film schommelt tussen verschillende genres - thriller, drama, new age reflexie over het leven na de dood - en Jackson is er jammer genoeg niet in geslaagd om er een evenwichtig geheel van te maken.


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5029 stemmen

Dromerig en zweverig, maar helaas geheel emotieloos. Ik had een 5-film verwacht, helaas is het een 3,5-film geworden. Die Wahlberg kon trouwens het acteerniveau niet aan, wat was die slecht zeg.


avatar van bassie227

bassie227

  • 7 berichten
  • 7 stemmen

geen slechte film vond mark wahlberg ook niet slecht spelen


avatar van Cygor

Cygor

  • 206 berichten
  • 307 stemmen

Erg mooie film die bij mij toch veel emotie wist vrij te maken.

Ben nu wel erg benieuwd naar het boek

Weet iemand toevallig de nederlandse titel van het boek?


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Mooie film inderdaad.. wel een beetje te zweverig zo nu en dan, maar de mooie beelden en sfeer maken weer veel goed. Mooi ook om een serial killer film eens vanuit het perspectief van de vermoorde te zien, alhoewel dat al eens eerder is gebruikt in geestenfilms e.d.


avatar van tukkerstein

tukkerstein

  • 2219 berichten
  • 3469 stemmen

Iets te sentimenteel gebracht en soms iets te veel prententieus geneuzel (met name door de voice-over), maar het is wel origineel, en het gedoe om de moordenaar is wel aardig spannend soms. De beelden zijn heel erg mooi, soms iets te bluescreenachtig of te pointless, maar het design is gewoon geweldig. Alleen daarom al minimaal een voldoende.

Een dikke 3,5*


avatar van Gollem

Gollem

  • 153 berichten
  • 660 stemmen

@Marielise:

Ben 't helemaal eens met jouw recensie!! Stanley Tucci zet trouwens één van zijn beste rollen neer hier.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Prima thriller/drama met een boeiend en mooi (ook triest natuurlijk) verhaal. Beelden zien er fraai uit en er wordt ook goed in gespeeld vooral door Stanley Tucci en Saoirse Ronan. Het einde vond ik trouwens zeer goed.


avatar van NightSpirit

NightSpirit

  • 264 berichten
  • 0 stemmen

Prachtige film. Meesterwerk als je het mij vraagt. Jackson laat hier een hele andere kant zien. Ik zat echt van begin tot eind in de film.

5*


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Ik vond een mooie Fantasy film...

Prima verhaal...

Prima acteerwerk...

Mooi muziek...

Geen langdradige film...

Zeker moeite waard...


avatar van Summerlinda

Summerlinda

  • 68 berichten
  • 824 stemmen

Vandaag voor de tweede keer gezien, het blijft een prachtige film, zo mooi weergegeven, die belevingen en verschillende 'werelden'.... écht heel mooi!


avatar van rox91

rox91

  • 277 berichten
  • 328 stemmen

Apart verhaal.

3,5*


avatar van harm1985

harm1985

  • 526 berichten
  • 503 stemmen

Ai, weer een fikse tegenvaller. Het eerste stuk van de film is nog behoorlijk interessant, de opmaat naar de moord op Susie dus. De voice over is niet echt overtuigend maar Jackson doet hier goed genoeg zijn best om de moord hard aan te laten komen. We zien hier immers een mooi, slim en levendig meisje in de bloei van haar leven, dat nog een hoop moois staat te wachten. Stanley Tucci is goed op dreef als de enge Harvey, maar doet wellicht een beetje te goed zijn best, hij is namelijk zo creepy dat het volstrekt ongeloofwaardig is dat Susie in zijn valstrik trapt. Jackson probeert zich er nog een beetje uit te redden door Susie te laten zeggen dat ze zo afgeleid door de jongeman waar ze verliefd op was dat ze niet zo scherp was als anders, maar dit is wel erg halfslachtig.

De manier waarop Susie aan haar einde komt is ook bijzonder slecht in beeld gebracht, niet eigenlijk. Het heeft totaal geen nut om te laten zien dat ze nog een poging tot ontsnappen doet; we weten de afloop immers al. Om een PG-13 rating te krijgen is dit dus veel te braaf gedaan. De moord zou echt impact hebben gehad als hij a la Noé deze grafischer in beeld had gebracht. Dit hoeft dan geen 10 minuten te duren, maar toch... We hadden het eigenlijk ook wel kunnen verwachten, na dat halfgare einde van de LOTR trilogie waarin ook zeer weinig lef werd getoond.

Susie's dood loopt naadloos over in haar toegang in de tussenwereld en daar gaat de film echt plat op zijn bek. Tot die tijd was het al niet erg bijzonder, maar dit is visueel gewoon zwaar onder de maat, en als ik dit nogmaals mag vergelijken met Gaspar Noé dan is het gewoon droevig. De speling tussen echte wereld en tussenwereld speelt vanaf dat moment een grote rol in de film en het is gewoon oersaai om naar te kijken. Dit duurt dan nog een uur ook, voordat de spanning een beetje terug komt. Na wat valse hoop te hebben gecreëerd in de scene waarin Susie's vader in het maisveld in elkaar geslagen wordt (spanning 0,0) komt er eindelijk weer wat spanning in de film als Susie's zus in het huis van Henry op zoek gaat naar bewijsmateriaal en ze bijna betrapt wordt.

Dat is dan ook het laatste wapenfeit in de film, want het einde is ook zeer onbevredigend. Ik vraag me af op Jackson ooit weer het niveau van Braindead en Bad Taste gaat halen, maar ik vrees met grote vrezen.


avatar van benthe

benthe

  • 470 berichten
  • 267 stemmen

Een voorspelbare maar mooie film. 3,5*


avatar van Fran

Fran

  • 1953 berichten
  • 1732 stemmen

Op zich vond ik dit wel een mooie film. Wat ik het interessantste vond was het feit dat we naar een seriemoordenaar kunnen kijken door de ogen van zijn slachtoffer. Ook de overgang van Susie van levend naar overleden vond ik heel indrukwekkend.

Helaas vond ik de beelden van de tussenwereld een beetje nep overkomen. Het lijkt wel een beetje op het hiernamaals van de film "What dreams may come"maar ik moet toch zeggen dat ik dat vele malen mooier vind dan in deze film. Vooral het gedeelte waarin Susie zich wat meer thuis gaat voelen in de tussenwereld en samen met Holly zich als een tiener vermaakt vond ik nogal nep.

Een aantal effecten vond ik wel heel mooi. Vooral het moment waarop Susie langs dat meisje rent als ze net vermoord is was wel indrukwekkend. Maar verder, nee, voor mij had deze film het net niet.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11080 stemmen

Fantasievolle film waarin een meisje wordt vermoord en vanuit het hiernamaals terugkijkt naar haar familie. De film ziet er zeker wel mooi uit en kent een paar spannende momenten (zoals de inbraak in het huis). Ook het acteerwerk is wel in orde, waarbij de relatief onbekende Saoirse Ronan positief opvalt. Ondanks dat de film niet echt verveeld, voelt ie toch wat lang aan. Veel scenes waren ook overbodig zoals de scene waarin Susan Sarandon in het huis trekt). Ook is de connectie tussen het 'hiernamaals' en de echte wereld te klein en heb je het gevoel naar twee films te kijken (waarbij de echte wereld het boeiendst is.


avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

Mooie drama/thriller. Uitstekende rollen van Mark Whalberg en Soairse Ronan. Het verhaal vind ik gewoon in 1 woord: prachtig! Het acteerwerk komt overtuigend over, vooral van de hoofdpersoon. Hij was sowieso ook best wel spannend af en toe en die Stanley Tucci speelt een vreselijke engerd. Het regisseurwerk is geweldig, Jackson kan dit gewoon in prachtig vertellen. Ook een goed einde. Nu mag Jackson zich weer gaan richten op The Hobbit, maar daarna mag hij zeker doorgaan met het zelfde soort genre.


avatar van slash

slash

  • 22 berichten
  • 22 stemmen

Een goede onderhoudende opbouwende film.

Goed acteerwerk van alle acteurs vondt ik zelf.

De 136 minuten verveelde geen moment.

Ik geef deze film een dikke 4 *


avatar van flaphead

flaphead

  • 850 berichten
  • 979 stemmen

zeer matige film, te traag, geforceerd dramatisch en veel te wisselvallig, waardoor het erg moeilijk was om de aandacht erbij te houden.

de manieren waarop de moordenaar achterhaalt wordt (althans, door de familie), zijn ongeloofwaardig omdat het teveel leunt op 'gevoel' (de hond die blaft als Lindsey langs zijn huis komt, de vader die de foto's van de rozen bekijkt en later bij de buurmanin de tuin is). en laten we wel wezen, als je dan een pedofiele moordenaar neer wilt zetten, moet dat dan zo'n stereotype vies kreunend mannetje zijn met een klein snorretje en een grote bril die hij telkens terug op zijn neus duwt? come on.
hoe Jackson het in between invult is wel mooi en iedereen heeft hier natuurlijk een eigen gedachte/denkbeeld bij. de invulling daarvan gebeurd naar mijn idee te willekeurig (bijv omgevingswisselingen). de grappig bedoelde montage als oma in huis trekt is volstrekt misplaatst. Wahlberg vind ik vaak wisselvallig spelen, maar hier zet ie een goede rol neer. de muziek van Brian Eno past er prima in.
als een film uit meerdere genre's tapt kan dat goed uitpakken, hier echter niet. je wordt te lukraak heen en weer geslingerd tussen drama en fantasy, met zowaar soms een stukje thriller (bijv de scenes met de buurman en Lindsey/Susie).
goed concept, matige uitvoering. en ik hou normaal wel van 'zweverige' films.


avatar van soom

soom

  • 24919 berichten
  • 2751 stemmen

Heb ik het wel of niet, met films, dat ze me meteen aangrijpen en niet meer loslaten? Ik kan wel heel erg enthousiast zijn, en schrijf in die context meestal ook m'n stukken, met de film nog vers in m'n geheugen. The Lovely Bones greep me aan, absoluut. Ik las ooit op vakantie in viva Griekenland (Heimwee soms), in het Engels een stukje van de roman van Alice Sebold, en ik zou erg graag het boek in 't Nederlands willen lezen. Ik ben er zeker van dat ik er, net als destijds met de boeken van Stephenie Meyer (in enkele uren kon ik die wel uit lezen ja), doorheen zal vlíegen.

The Lovely Bones steunt volledig op Saoirse, en ze bewijst met veel eenvoud, dat ze de hele film kan dragen. Pracht actrice, veelbelovend en heel erg sterk. Brok in m'n keel, had het liefst gezien dat de film nog 3 uur duurde, toen 'ie afgelopen was, en dat zegt al genoeg lijkt me.


avatar van flaphead

flaphead

  • 850 berichten
  • 979 stemmen

prachtig toch hoe films (of muziek en dergelijk) zo'n totaal ander gevoel kan opleveren bij mensen... de een valt bijna in slaap en de ander kan nog uren doorkijken


avatar van iggybiggie

iggybiggie

  • 101 berichten
  • 256 stemmen

flaphead schreef:

de grappig bedoelde montage als oma in huis trekt is volstrekt misplaatst.

Helemaal mee eens. Na een waanzinnig sterke eerste helft waarbij de essentie van angst en gemis ongelooflijk goed verfilmd wordt, trekt deze beledigende stijlbreuk je zo maar de film uit. Had me in die emotionele bankschroef van de eerste helft laten zitten, verdomme! Al volgden er nog een paar sterke scènes, die klap kwam ik helaas niet meer te boven. Jammer. Maar... de eerste helft is briljant en ik had deze film nooit willen missen.


avatar van xzaz

xzaz

  • 104 berichten
  • 116 stemmen

Goede film, zoals hierboven staat. De film gaat ook helemaal niet over de zoektocht naar de moordenaar maar naar mijns inziens meer over de verwerking van een moord. Je ziet daarin de grote verschillen, moeder die er gewoon niet mee om kan gaan en heel lang nodig heeft om het te verwerken. De vader die wanhopig om zich heen slaat en de kinderen die er stilletjes aan denken.

Reacties zoals:

purekillah schreef:

Ik vond de opzet van het verhaal goed, maar de uitwerking ervan bagger. Ik kon me behoorlijk storen aan de zweverige scenes in het midden die zorgden voor een onsamenhangend geheel en de tempo uit de film haalde.
Zo waren er tal van zaken die gewoon misplaatst waren. Zoals de scene na het vinden van het boek, of de cliche manier waarop de moordenaar uiteindelijk doodging.
Een heleboel meisjes vermoorden en uiteindelijk van een richel vallen door een ijspegel?:D

Zo zijn er nog tal van scenes die totaal misplaatst waren.

Jij vindt het een redelijke film, ik bagger...tja? wat doen we eraan?
De 1 ster is voor de opzet van het verhaal, anders had het een 0,5 verdiend.


Hahahahhahaha +1


Geven dus aan dat je de essentie van de film niet begrijpen. Het dood gaan van de verkrachter is een Hollywood glitch wat ze er maar niet uit willen halen, daar ben ik het mee eens. Ze 'zweverige' scenes zijn de kracht van deze film, en de kracht hoe wij met onze geliefden omgaan die heen zijn gegaan. De kracht van de film is juist dat mensen geen rust kunnen krijgen wanneer de zaak niet is opgelost. De twijfel bij het zusje als ze nou wel of niet het boekje moet overhandigen is goed in beeld gebracht.
Als je 1 ster geeft heeft dat niets meer te maken met smaak maar doe je de film gewoon onrecht aan.