

Genre: Biografie / Drama
Speelduur: 120 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Duitsland / Oostenrijk
Geregisseerd door: Sherry Hormann
Met onder meer: Liya Kebede, Sally Hawkins en Craig Parkinson
IMDb beoordeling:
7,3 (14.623)
Gesproken taal: Somalisch, Engels en Frans
Releasedatum: 8 april 2010
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Desert Flower
"The extraordinary true story of the woman who crossed the desert and changed the world."
Autobiografie over het Somalische fotomodel Waris Dirie. Ze groeide op als kind van een nomade en werd al vroeg besneden. Op 13-jarige leeftijd werd ze uitgehuwelijkt aan een oude man, waarna ze wist te vluchten naar een oom in Londen. Per toeval kwam ze in aanraking met een fotograaf en zo kreeg ze een vooraanstaande carrière als fotomodel. Met haar bekendheid nam ze de rol aan van ambassadrice tegen vrouwenbesnijdenis.
Externe links
Acteurs en actrices
Waris Dirie
Marylin
Neil
Pushpa Patel
Harold Jackson
Lucinda
Terry Donaldson
Girl in Boardinghouse
Young Waris
Girl in Shower
Video's en trailers
Reviews & comments

Alittleromance
-
- 364 berichten
- 33461 stemmen
En nog gebeuren er zo'n dingen in die landen. Vreselijk, Kinderverkrachting is zeer erg, maar dit is helemaal het leven verminken. Dat iemand zo iets toe laat, vreselijk. En dat kinderen aan oudere mannen worden uitgehuwelijkt zoals in de film komt, zij kon er gelukkig aan ontsnappen, maar in werkelijkheid gebeuren deze dingen ook in die landen. Deze film moet over heel de wereld vertoont worden aan iedereen zoals iedereen weet wat in sommige landen gebeurt. Hun geloof, hallo... er zijn geen worden voor.

scorsese
-
- 12467 berichten
- 10593 stemmen
Goeie film over het waargebeurde maar uitzonderlijke leven van een somalische vluchteling die het schopt tot topmodel maar wel een litteken met zich meedraagt. Soms wat onevenwichtig qua toon, waardoor het zware onderwerp van vrouwenbesnijdenis niet altijd even sterk belicht wordt(op een aantal aangrijpende scenes na). De film ziet er verder goed uit en de relatief onbekende Liya Kebede is geloofwaardig in de hoofdrol.

oemoemenoe
-
- 659 berichten
- 617 stemmen
indrukwekkend pakkend verhaal , maar vond de film niet goed.
mooie meid , dat wel

miss_efron
-
- 195 berichten
- 132 stemmen
Echt een indrukwekkende film.Wat zij op zo'n jonge leeftijd al heeft bereikt echt enorm!Besneden op 3 jarige leeftijd,bijna uitgehuwelijkd aan 61 jarige man.From zero to hero.echt respect.Ze zet zich nog steeds in om vrouwenbesnijdenis te wereld uit te helpen.Heb wel gelezen dat Waris een drankprobleem heeft.Wat die allemaal al heeft meegemaakt amai.Die verdient echt veel geluk.Ze heeft het ook gekregen.Maar daarom is ze niet gelukkiger.Aan mensen die nog maar een klein beetje twijfelen om de film te zien.Doubt no longer this movie is AMAZING

Awake78
-
- 1022 berichten
- 496 stemmen
Ja het verhaal à la, maar in feite zeg je nergens waarom deze film nou eigenlijk zo goed is. Een mooi verhaal schrijven ok, maar het nog een beetje kunnen verfilmen is een andere discipline. En dat is het grote manco aan deze film.

3525chrisd
-
- 73 berichten
- 3839 stemmen
Ongelooflijk dat een moeder zo wreed kan zijn tov. haar eigen dochtertjes. Zo zie je maar weer wat onwetendheid (en domheid) doet: het maakt van mensen monsters. Ik denk daarbij niet alleen aan die besnijdenissen, maar ook aan bv. de (crimineel) intolerante houding van die volkeren tov. homo's.

b00ts
-
- 694 berichten
- 4511 stemmen
Goede film. Vond de scène waarin ze op jonge leeftijd werd besneden wel erg ver gaan.

linda--89
-
- 19 berichten
- 633 stemmen
Een mooie film, met een beeldschone actrice in de hoofdrol.
Het is een heel aangrijpend verhaal, waar naar mijn mening nog meer uit gehaald had kunnen worden. Het wordt in het eerste deel vrij oppervlakkig verteld, maar het einde maakt veel goed.

missl
-
- 3866 berichten
- 5516 stemmen
Het verhaal blijft een beetje op de vlakte, wat jammer is, wel een mooie vrouw.

Nicolage Rico
-
- 20177 berichten
- 2292 stemmen
Mooie biopic met een fleurige sfeer. Al kan ik geen momenten aanwijzen die echt indruk gemaakt hebben.
Liya Kebede is bloedmooi (mooier nog dan Waris Dirie) en laat de lage eigenwaarde van Waris Dirie goed in beeld brengen, net als haar doorzettingsvermogen die haar - samen met geluk, het lot en haar schoonheid - naar hogere rangen leidt.
Hier en daar wat te gemaakt sentiment en ook schort het soms aan sterk acteerwerk (die New Yorkse discoboy bijv. speelt tergend zwak), maar overall toch juist fris en luchtig. De catwalkscènes - die in het appartement en voor het echie - waren schitterend.
De tijd vloog toch wel voorbij, zonder me echt ergens te kunnen raken. De waarde die Waris voor de wereld - en vooral voor vrouwen die ongewild besneden worden - heeft betekend, had nog iets beter tot uiting mogen komen.
3*

Elise-Sophie
-
- 10 berichten
- 5 stemmen
Ik vond het echt een prachtige film.
Zeer onder de indruk was ik van hoe dit werd neer gezet.
Voor mij 5 sterren

Filmfan74
-
- 258 berichten
- 254 stemmen
Aangrijpende en ontroerende film over het leven van Waris Dirie, ik heb van begin tot einde ademloos zitten kijken en heb er een diepe bewondering voor deze indrukwekkende vrouw aan over gehouden.
Erg goed geacteerd en met een beeldschone hoofdrolspeelster die geen seconde ongeloofwaardig is. Dikke aanrader!

BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Pakkende film over het opmerkelijke leven van een opmerkelijke vrouw. Bijzonder secuur gemaakt en prachtig verfilmd. Dat geldt in het bijzonder voor de gedeeltes, die in Somalië spelen.
De ideaal gecaste, wonderschone Liya Kebede zet een ijzersterke hoofdrol neer, maar ook de rollen van Sally Hawkins, Soraya Omar-Scego (als de jonge Waris) en de als vrijwel altijd wat morsige Timothy Spall mogen er zijn.
Een echte aanrader, ook vanwege de boodschap!

Anouk.
-
- 57 berichten
- 56 stemmen
Net deze film gezien en hoewel ik het een mooie film vond, raad ik eigenlijk iedereen aan het boek te lezen. Niet dat de film slecht was, maar het wordt allemaal vrij luchtig gebracht en met allerlei bijfiguren die zich een beetje belachelijk gedragen of niet eens in het boek voor komen. Het boek richt zich - naar mijn mening - wat minder op de glamour en wat meer op de zware dingen die Waris heeft moeten doorstaan. Je krijgt ook een beter beeld van haar leven in Afrika en haar familie. Ik had de film denk ik mooier gevonden als het een waarheidsgetrouwe, wat hardere versie geweest was. Inderdaad, het totaalplaatje was er dan één met minder vrolijke momenten geweest. Maar laten we eerlijk zijn; de boodschap waar de film om draait is een afschuwelijke waarheid, het is een verhaal over een dieptrieste ellende waar zoveel vrouwen klaarblijkelijk doorheen moeten. Een film zonder chickflick momentjes en over de top personages had daar beter bij gepast.

Tiany
-
- 515 berichten
- 743 stemmen
Prachtige maar tegelijk ook zeer trieste film, die bij momenten door merg en been ging.

Dievegge
-
- 3078 berichten
- 7963 stemmen
Een Ethiopisch model werd om haar fysieke gelijkenis gevraagd om een Somalisch model te spelen. Ondanks haar gebrek aan acteerervaring ging het Liya Kebede uitstekend af. Het is gebaseerd op de autobiografie van Waris Dirie. Toen zij in 2008 zou spreken op twee conferenties in Brussel, raakte ze drie dagen vermist, hetgeen gerapporteerd werd onder de kop "Waar is Waris?"
Enerzijds is er het succesverhaal van het Somalische meisje dat een internationaal topmodel wordt, gebracht met fleur en humor. Anderzijds is er de ernstige kant van haar activisme tegen de vrouwenbesnijdenis, een vorm van verminking die een Oost-Afrikaanse traditie is. Ten slotte is er de migratiekwestie, op vlucht voor de oorlog. Het niet al te gastvrije Londen wordt getoond door de ogen van een onzekere nieuwkomer.
De tegenstelling tussen twee culturen wordt geïllustreerd door het personage van Sally Hawkins, een amalgaam van verschillende mensen die Waris Dirie geholpen hebben. Zij zorgt voor de luchtige noot. Timothy Spall is weer goed als de fotograaf die haar ontdekt en geleidelijk haar vertrouwen wint, maar het leukste personage is toch die geile conciërge die een schijnhuwelijk met haar aangaat.
De flashbacks zijn in Djibouti geschoten, wat prachtige beelden oplevert van een kurkdroog landschap. De krijsende baby is aangrijpend. Er is een goed evenwicht gevonden tussen de lichthartige scènes en de ernstige boodschap. Dat deze verspreid moet worden, is een feit dat waar is.

Movsin
-
- 8071 berichten
- 8293 stemmen
Knap opgebouwde biografische film met een aangrijpend thema en met enkele emotionele scènes maar ook met een lach, niet in het minst door het schalks gedoe van Sally Hawkins.

Killkong
-
- 155 berichten
- 147 stemmen
Deze film is grotendeels luchtig, grappig en optimistisch maar aan het einde van de film krijg je een stomp in je maag. Het gaat dan ook over vrouwenbesnijdenis wat een eufemisme is voor genitale mutilatie.
Dus het meest van de tijd is het een beetje een luchtige, beetje amateuristisch aandoende film maar dan komt er een gruwelijke herinnering.
Je kan hem gratis op YouTube kijken, 95% van de tijd wordt er Engels gesproken, 5% is Duits ondertiteld.
Het laatste nieuws

Prime Video voegt aankomende maandag de nieuwe WOII-film 'Lee' met Kate Winslet toe

Zeer goed gestreamd op HBO Max: deze tien series doen het nu het beste

'The Shining'-vervolg 'Doctor Sleep' van Mike Flanagan nu te zien op Netflix

Goed beoordeelde actiefilm 'Shooter' van Antoine Fuqua is vanavond (8 februari) op televisie
Bekijk ook

Le Souffle au Coeur
Drama, 1971
23 reacties

Minuscule - La Vallée des Fourmis Perdues
Animatie / Avontuur, 2013
24 reacties

Jack Strong
Actie / Biografie, 2014
14 reacties

Irreplaceable You
Komedie / Drama, 2018
8 reacties

The 41-Year-Old Virgin Who Knocked Up Sarah Marshall and Felt Superbad about It
Komedie, 2010
57 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2025 MovieMeter B.V.