Genre: Actie / Komedie
Speelduur: 117 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Matthew Vaughn
Met onder meer: Aaron Taylor-Johnson, Christopher Mintz-Plasse en Chloë Grace Moretz
IMDb beoordeling:
7,6 (618.253)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 15 april 2010
On Demand:
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Kick-Ass
"Shut up. Kick-ass."
Dave is een sul op de middelbare school, heeft weinig vrienden, leeft alleen met zijn vader en is een enorme fan van stripboeken. Op een dag besluit hij dat hij een superheld wil worden, net als in één van zijn stripboeken. Probleem is echter dat hij geen superkrachten heeft en gedoemd lijkt om te mislukken. Zijn zelfgemaakte pak en bravoure kunnen daarom niet voorkomen dat hij in zijn eerste confrontaties met echte criminelen een flink pak slaag krijgt. Op zijn pad ontmoet hij echter enkele bijzondere medestanders.
Externe links
Acteurs en actrices
Dave Lizewski / Kick-Ass
Mindy Macready / Hit Girl
Damon Macready / Big Daddy
Katie Deauxma
Frank D'Amico
Mrs. Zane
Chris D'Amico / Red Mist
Mrs. Lizewski
Sergeant Marcus Williams
Detective Gigante
Video's en trailers
Reviews & comments
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Dat wordt ook zo snel geroepen, dat een film tarrantino achtig is, vond dat totaal niet bij deze film.
Denk dat men doelt op het eclectische karakter (mix van genres en stijlen) van de film. En een hoop citaten en verwijzingen naar andere films. Dat en het soms excessieve geweld. Snap het wel, al volgt het veel te veel een standaard verloop, om echt Tarantinesque genoemd te kunnen worden.
chevy93
-
- 12754 berichten
- 1324 stemmen
Ik snap best dat men hier een Tarantino-achtige stijl in herkent, hoor.
yeyo
-
- 6353 berichten
- 4620 stemmen
Het voornaamste verschil vind ik dat de film niet overdreven 'cool' en gevat uit de hoek probeert te komen. Toch iets dat alle andere Tarantino-klonen gemeen hebben.
Face it, haast alle personages in Kick-Ass zijn sullen. 
MoFeDu
-
- 2946 berichten
- 0 stemmen
Precies, en dan voelt het meteen aan als een totaal andere film dan een tarentinesque.
Pestiis
-
- 191 berichten
- 127 stemmen
leuke film..
lekker wief die vriendin van die kick-ass!
en moet zeggen dat da kleine meiske dr rol echt goed speelt!
3,5*
goongumpa
-
- 3057 berichten
- 4083 stemmen
De personages mogen dan sullen zijn, de film zelf probeert wel vaak gevat uit de hoek probeert te komen. Op een manier van "die zag je niet aankomen he!!!" Soms is dat leuk, soms een beetje vermoeiend.
Vind dat het bij Tarantino's beste werk allemaal veel minder geforceerd overkomt, veel meer 'laid back'. Verder ligt Tarantino's jaren '70 popcultuuruniversum mij veel meer dan de wereld van Kick Ass.
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Bedoelde ook eigenlijk "coolste" kinderrol.
yeyo
-
- 6353 berichten
- 4620 stemmen
De personages mogen dan sullen zijn, de film zelf probeert wel vaak gevat uit de hoek probeert te komen. Op een manier van "die zag je niet aankomen he!!!" Soms is dat leuk, soms een beetje vermoeiend.
Vind dat het bij Tarantino's beste werk allemaal veel minder geforceerd overkomt, veel meer 'laid back'. Verder ligt Tarantino's jaren '70 popcultuuruniversum mij veel meer dan de wereld van Kick Ass.
Ik vond dat al bij al wel meevallen, de interactie tussen de personages vond ik casual en natuurlijk overkomen. Dan vond ik de twee laatste films van Tarantino toch véél geforceerder.
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Tarantino is te veel een kletskous in z'n laatste films. Te veel dialogen, te weinig film. Hij denkt waarschijnlijk dat hij de nieuwe Shakespeare is.
Asaharo
-
- 1042 berichten
- 624 stemmen
Kitch-ass
Kick-ass is niet vernieuwend, heeft geen verhaal, en is zo cliché, zowel in uitwerking van personages als visueel. Toch heb ik verbluft zitten kijken naar de hondsbrutale actie-scenes, de kitcherige vormgeving en de foute pakjes van alle superhelden. De film lijkt zichzelf niet serieus te nemen en deed mij vooral denken aan de campy geweldsorgiën van kill bill. Doch is Kick-ass niet zomaar een zielig kloontje, het lijkt me meer een ode aan de evolutie van geweld op TV en in games. De scene waarin je je even in een FPS waant is trouwens geweldig. De Love-interest vond ik minder( we weten wel hoe het gaat aflopen tussen die 2.) maar verneukt het geheel zeker niet. Kick-ass zelf is ook wel cool, een 2dehands superheldje die de hele film door op zen gezicht krijgt.
Wat deze film voornamelijk zo goed maakt is het tempo en de dosering van muziek in interactie met het beeld. Een paar keer ben ik letterlijk van mijn sokken geblazen vanwege de talrijke en stijlvolle scenes die vaughn op je afvuurt. En een heerlijke score natuurlijk, alhoewel ik heel wat muziek herkende vanuit sunshine en 28days later. Tja, kick-ass is kitch, maar wel verdomd goed gemaakte kitch.
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Vermakelijk tussendoortje.
Zitten een aantal erg mooie scènes in, zoals diegene waar Kick-Ass en Big Daddy vastgebonden zitten wanneer het licht plots uitgaat en Hit Girl haar ding doet. Visueel erg strak.
Behoorlijk gewelddadig ook met het nodige grafische geweld in beeld.
Verhaaltje van Kick-Ass is okee, niet zo bijster origineel, maar vond het verhaal van Big Daddy en Hit Girl interessanter. Nicolas Cage, ik begin stilaan wel respect voor de man te krijgen 
3.5 (kan me inbeelden dat deze film in de cinema beter tot z'n recht komt)
Q Jones
-
- 3525 berichten
- 2882 stemmen
De enige sul in Tarantino-films is Tarantino zelf.
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3129 stemmen
Een heel andere kijk op de superhelden film dan we gewend zijn. Eigenlijk is het gewoon een kick-ass film.
Niet een film waar ik veel van verwachte. Daarom maar een beetje links laten liggen. Eigenlijk heel dom want het is een erg leuke film. De humor is fantastisch zonder dat het echt een spoof wordt. De actie is ook meer dan prima en kent enkele leuke vondsten. Mooiste moment van de film is wel als kick-ass en Big Daddy op de stoel vastgebonden zitten en Hit girl ze er van langs geeft . Ook de muziek waarmee dat moment wordt ondersteund is fantastisch gekozen, net als de rest van de soundtrack trouwens. De rest van de film is ook van een hoog niveau. Absurde actie scènes worden goed afgewisseld met leuke humor en ook de drama komt goed naar voren. Dit is ook te danken aan de erg goede cast. Johnson doet het met verve, en ook Cage laat zien dat hij het kunstje nog steeds onder de knie heeft. Ook de sounddesign is fraai. Over in de gevechten hoor je wat en er wordt goed gebruik gemaakt van alle kanalen.
En nu maar wachten op deel 2 en hopen dat die net zo leuk wordt.
Jessen0wnt
-
- 3199 berichten
- 2584 stemmen
Gisternacht gezien en ontzettend onder de indruk van deze film. Het is een heerlijke, goede wegkijker met de combinaties die elke film zou moeten hebben. Wat actie, humor, wat extreme scènes en op zijn tijd en emotioneel stukje. Kickass blaast je omver.
De hele film had ik het idee alsof ik naar een combinatie van Nolan en Tarantino keek, beide door mij geliefde regisseurs en daarom ook geen slecht teken. Het hele sfeertje beviel mij wel. De film zag er mooi uit, wat me opviel was het mooie weer en de positieve houding van de film, dat werkte echt in het voordeel en gaf je een gevoel vanaf het begin dat je echt zin kreeg om de film af te kijken. Well done!
Over het verhaal en de helden hoef ik niet veel te zeggen, de titel vat de hele film samen als KICK ASS!
Door de vrij positieve houding, heb ik enorm respect voor deze film. Ik denk dat het veel moeilijker is om mij, als publiek, blij te maken dan te ontroeren of bang of boos te maken. Keep the spirit up, 4,5 sterren!
Clearm
-
- 62 berichten
- 87 stemmen
Topfilm, acteerwerk geweldig, verhaal is geweldig en ook is het met de nodige humor in elkaar gezet. Eentje om te onthouden.
bladonis
-
- 245 berichten
- 3762 stemmen
Gisteren herzien op dvd. Hit Girl blijft kick-ass! Half puntje d'rbij...
evdb27
-
- 23 berichten
- 538 stemmen
Eindelijk weer een verfrissende film. Een origineel verhaal wat mij betreft.
Een gewone jongen, beetje een nerd, wil graag een super held worden maar hij heeft natuurlijk geen superkrachten. Dit levert hilarische situaties op. Voor de duidelijkheid, dit is dus geen superhelden film, de eerste helft althans. Grappige rol van Nicolas Cage en Mark Strong in een rol die op zijn lijf geschreven staat (zie ook Sherlock Holmes 2009). Natuurlijk zit er een hoop onzin en geweld in de film, maar gek genoeg ga je er eerder van lachen dan aan ergeren.
De gemiddelde filmliefhebber zal er een hoop verwijzingen naar andere films in zien. Het meest fantastisch vind ik de muziek als Hit Girl het appartementencomplex van Frank inloopt…
Dus voor wat humor, mooie beelden en een portie bruut geweld: kijk deze film.
Ben benieuwd of Kick-Ass II net zo leuk wordt, maar ik ga ook die zeker kijken.
Butchers
-
- 201 berichten
- 341 stemmen
Wat een gigantisch hoog gemiddelde voor een film als deze. En tjonge hoeveel stemmen. 
Frankeermachine
-
- 988 berichten
- 6611 stemmen
Heerlijke filmmuziek! Liever goed gejat dan slecht verzonnen!
Livinovic
-
- 40 berichten
- 86 stemmen
Heerlijke film.. lang geleden dat ik nog zo genoten heb van een nieuwe film!
j.touwslager
-
- 12 berichten
- 14 stemmen
Super gruwelijke film!
lekkere actie,humor, eigenlijk gewoon heel fout!!!:D hahaa
Kan niet wachten tot deel 2 komt!!!!!
booyo
-
- 646 berichten
- 1678 stemmen
Geen verwachtingen toen ik naar Kick-ass in de bioscoop ging, toentertijd helemaal weggeblazen. Wat vet en een welverdiende 4,5* gegeven. Nu mét verwachtingen herkeken op de televisie. En tja.. Werd wederom weggeblazen! De heerlijke humor, in combinatie met verschrikkelijk gave actie scènes heeft voor mij bevestigd dat dit een topper is.
Stem verhoogd, 5*
booyo
-
- 646 berichten
- 1678 stemmen
Super gruwelijke film!
lekkere actie,humor, eigenlijk gewoon heel fout!!!:D hahaa
Kan niet wachten tot deel 2 komt!!!!!
Deel 2? Zo dan, erg benieuwd ook. Met opvolgers weet je het alleen nooit helaas..
mer1973
-
- 373 berichten
- 7838 stemmen
Gaat Matthew Vaughn de Quentin Tarantino stijl op!
De film had duidelijk wel wat Quentin Tarantino trekjes.Volgens de meeste MM gebruikers niet. Ik vond van wel.
Niet slecht maar ook geen hoogvlieger.
Peter Ho
-
- 359 berichten
- 79 stemmen
Deel 2? Zo dan, erg benieuwd ook. Met opvolgers weet je het alleen nooit helaas..
Kick-Ass 2 klinkt opzich niet slecht, maar inderdaad je weet maar nooit 
Pre- en sequels

Kick-Ass 2
2013
273 reacties
Gerelateerd nieuws

'De nieuwe James Bond is gekozen': van deze hoofdrollen kun je Aaron Taylor-Johnson kennen
Bekijk ook

The Dark Knight
Actie / Misdaad, 2008
7.908 reacties

Titanic
Romantiek / Drama, 1997
4.999 reacties

Anvil: The Story of Anvil
Documentaire / Muziek, 2008
98 reacties

The Hangover
Komedie, 2009
1.716 reacties

Taken
Actie / Thriller, 2008
1.746 reacties

El Orfanato
Horror / Mystery, 2007
508 reacties
Gerelateerde tags
crime fightergeheime identiteitheldstripboeksuperheldgebaseerd op stripmoordmysteriedonkere komediemaffiaredtienergeweldfamilierealismmist adventurerrookieaanpassingyoung heroes young adultcriminal heroesunlikely heroes heroeskickass pretending to be gayteen
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








