Genre: Muziek / Romantiek
Speelduur: 127 minuten
Oorsprong:
Australië / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Baz Luhrmann
Met onder meer: Nicole Kidman, Ewan McGregor en Jim Broadbent
IMDb beoordeling:
7,5 (312.468)
Gesproken taal: Frans, Spaans en Engels
Releasedatum: 20 september 2001
Beleef deze film nu bij Pathé! TIPOn Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Vanaf donderdag 26 februari in 21 bioscopen
Plot Moulin Rouge!
"No Laws. No Limits. One Rule. Never Fall In Love."
Parijs, 1899: De jonge schrijver Christian reist af naar Montmartre en raakt bevriend met enkele Boheemse artiesten, die een levensstijl van vrijheid, waarheid, schoonheid en liefde naleven. De artiesten proberen een show te verkopen aan de Moulin Rouge, wiens eigenaar een goede show nodig heeft om van de nachtclub een echt theater te kunnen maken. De graaf die dit mogelijk moet maken wil de exclusieve aandacht van Satine, de ster van de Moulin Rouge. Zij krijgt echter een relatie met Christian.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,5 / 312468)
- Trailer (YouTube)
- Moulin Rouge! Volume 2 (MusicMeter)
- Moulin Rouge! (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 3,99
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Satine
Christian
Toulouse-Lautrec
Harold Zidler
The Duke
The Doctor
The Unconscious Argentinean
Satie
Marie
Nini Legs in the Air
Reviews & comments
veron35
-
- 4768 berichten
- 0 stemmen
Ik heb net de 2 disc gekegen
. Geweldig.
Janiet
-
- 8 berichten
- 24 stemmen
Echt een hele leuke film!
Eigenlijk vind ik de reacties hier van 'saai' en 'slechte acteerprestaties' best wel lachwekkend:
De hele film is er actie, muziek, verhaal, hoe kan je dat nou saai vinden? En voor mij is het duidelijk waar Christian en Satine vandaan komen en hoe hun achtergrond is.
Ook vind ik bijvoorbeeld de olifant en de Moulin Rouge erg mooi gemaakt en het verhaal zit goed in elkaar. Ik vind het echt geen cliché liefdes verhaal als: En ze leefden nog lang en gelukkig. Echt helemaal niet.
Verder vind ik hem ook grappig (zoals Like a Virgin), de muziek is mooi (zoals El Tango de Roxanne) en de personages zijn heel duidelijk: De Duke is een beetje eng en denkt dat je alles kan maken met geld en wapens, Zidler denkt vooral aan z'n nachtclub en Toulouse is gewoon een typische Bohémien.
Ik heb hem dus 5 sterren gegeven.
christophel
-
- 396 berichten
- 436 stemmen
Decor in deze film is prachtig.
Eindelijk de Moulin Rouge van binnen gezien!
De inhoud, soms vond ik de zangscenes wel wat lang, (maar ik neem aan dat je deze film als een soort musical moet zien), vond ik wel goed.
****4
soom
-
- 24920 berichten
- 2752 stemmen
maar ik neem aan dat je deze film als een soort musical moet zien.
arkadi
-
- 1029 berichten
- 0 stemmen
Ja niet zo vreemd als men dit als een musical ziet(of bewerking). Wordt toch vrij veel in gezongen 
!Lise...!
-
- 15 berichten
- 58 stemmen
Ik heb deze film al 10 keer gezien fzo, maar het boeit mij nog altij!
Kei mooie liedjes en grappige scènes.. 
4,5*
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Geen al te beste 'musical'. Al de liedjes die erin voorkwamen, waren bestaande liejdes die al eens eerder door iemand anders gebruikt waren. Nee, dit is niet mijn genre film.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31155 berichten
- 5452 stemmen
Dit is meer een mtv-clip die voor mij ook niet besteed is. Ik hou al niet zo van dit hyperkinetisch gedoe dat blijkbaar vooral teert op het succes van de liedjes die allemaal gecoverd zijn. Veel verhaal zit er trouwens ook niet in. Kwestie van smaak zeker, maar dit is één van de films die imo niet alleen slecht is, maar mij ook enorm irriteren.
Galantje0012
-
- 371 berichten
- 331 stemmen
goede film! goed geacteerd en op bepaalde momenten echt grappig. wel een droevig einde, maarja.
zeer goed gezongen ook!

wel zeker niet bekijken als je hoofdpijn hebt!
zeker 3* waard.
Depplovertje
-
- 42 berichten
- 80 stemmen
Goede film! leuke liedjes, goede acteurs, wel een droevig einde helaas maar is zeker het bekijken waard!
3,5*
horrorfreak23
-
- 455 berichten
- 598 stemmen
Ik vindt deze film een van de meest romantische films ooit .
Zeer realistisch en te vergelijken met het dagelijkse leven .Je ziet maar wat je hebt als het er niet meer is ...
Ewan kan verrassend goed zingen 
De muziek,het gezang maakt de film tot wat ze is...
..Spectacular Spactacular:d
Een 5 dus
veron35
-
- 4768 berichten
- 0 stemmen
Ewan kan verrassend goed zingen 
Nicole Kidman ook.
veron35
-
- 4768 berichten
- 0 stemmen
welke dvd versie is leuker de special editian of die gewone ??
Welke denk je. De SE natuurlijk
.
Kisje
-
- 970 berichten
- 1190 stemmen
Ben geschrokken van Ewan Mcgreggor.. Hij kan eigenlijk best wel zingen hoor 
veron35
-
- 4768 berichten
- 0 stemmen
3 sterren voor het nummer roxanne
Is dat de enige reden? Niet naar de decors en het acteerwerk gekeken. Die vind iedereen volgens mij ook goed.
P8rb
-
- 10773 berichten
- 1827 stemmen
Mooie decors, voor de rest vond ik het maar een vervelende film. Musical films zijn mijn ding ook eigenlijk helemaal niet. 2*
nele
-
- 225 berichten
- 267 stemmen
Heb deze film al een paar keer bekeken, maar gisteren nog eens, maar dan de dvd-versie. Veschrikkelijk! Ik heb een dvd gekocht ( de 2disc versie) en de film wordt minstens 4 keer onderbroken door commentaar van de schrijvers en de ' making off ', en dit net tussen spannende scènes door. Weet iemand hoe je deze commentaar wegdoet?
Voor de rest: prachtige film. Werkelijk élk detail is perfect uitgewerkt. Schitterende decors & songs. Het acteerwerk is ook zonder één klein foutje. Je merkt dat over alles heel hard is nagedacht ( merk je ook als je de commentaar en de making off hoort). Het kan zijn dat deze film je smaak of genre niet is. Maar slecht kan je deze film echt niet noemen.
Een welverdiende 5*!
jeseke
-
- 52 berichten
- 15 stemmen
pracht van een film echt wa een super film de liedjes de decors alles is gewoon perfect
Nighthaven
-
- 10 berichten
- 49 stemmen
De uitstraling en hartstocht van liefde is zo verblindend!!
Mooie, meeslepende muziek die je meeneemt in de wereld van de Moulin Rouge, waar mensen met geld denken dat ze alles kunnen krijgen, maar waar de liefde alle obstakels overwint. 
5*
M.ike
-
- 325 berichten
- 107 stemmen
Mooie film . Ook leuk hoe al die muziekjes ,die je allemaal wel kunt meezingen er zo in zitten , alleen soms wel verwarrend omdat ik niet wist waar ik moest kijken : op het drukke beelscherm ,of de ondertiteling. 4*
Couch Potato
-
- 411 berichten
- 0 stemmen
Dit is meer een mtv-clip die voor mij ook niet besteed is. Ik hou al niet zo van dit hyperkinetisch gedoe dat blijkbaar vooral teert op het succes van de liedjes die allemaal gecoverd zijn. Veel verhaal zit er trouwens ook niet in. Kwestie van smaak zeker, maar dit is één van de films die imo niet alleen slecht is, maar mij ook enorm irriteren.
Ik weet niet goed wat ik hier moet van vinden; de muziek vind ik best ok, je hoort veel popklassiekers de revue passeren, maar ik vind het voor de rest ook hyperkinetisch gedoe, je hebt dat prima geformuleerd.
Sterk overroepen, maar je moet hem wel eens gezien hebben.
* * * drie dus, helaas niet meer voor mij.
veron35
-
- 4768 berichten
- 0 stemmen
Mooie film . Ook leuk hoe al die muziekjes ,die je allemaal wel kunt meezingen er zo in zitten , alleen soms wel verwarrend omdat ik niet wist waar ik moest kijken : op het drukke beelscherm ,of de ondertiteling. 4*
Ik kijk hem ook altijd zonder ondertiteling. Dan komt de film beter over vind ik.
Thomas83
-
- 4030 berichten
- 3635 stemmen
Net weer het einde even meegepikt, blijf het een prachtige film vinden. Dat liedje "Come What May" op het einde is zo mooi (al is de tekst nogal klef, maar de hele film is op die manier over the top op een goede manier) en het blijft me opvallen hoe goed Nicole Kidman loopt te zingen.
Het einde is een prachtige climax, en echt hartverscheurend dat huilen van Ewan McGregor
Over the top werkt niet altijd, maar dit is een film waarin het geweldig werkt. Ik weet daardoor een film te waarderen in een genre waar ik normaal niet zo heel veel van hou.
maxcomthrilla
-
- 15579 berichten
- 2845 stemmen
Musicals zijn eigenlijk nooit mijn ding. Een opvatting die vooral ontstond door films als The Sound of Music en The West Side Story. 2 draken van films waarin er soms ineens gezongen werd, zonder dat er in de bijbehorende beelden enige vorm van opwindende dynamiek was op te merken. Zelfs Burton en Selick `s Nightmare Before Christmas werd verpest door een overvloed aan liedjes. Onsamenhangend en te statisch.
In Moulin Rouge worden muziek en beeld echter een! Een onophoudelijke stroom aan nummers worden, al dan niet in een nieuw jasje gestoken, toegediend aan de kijker. Als in een energiepil verscholen, maar de openbaring komt snel. Het komt hier gelukkig geenszins over als: iedereen gaat nu even zingen wat hij net beleefd heeft of wat hij denkt. Want wat kan mij dat nou schelen? Veel boeiender zijn de vele dansjes en het ritmisch bewegen op de muziek. Ik kon zelf met moeite blijven zitten. Elk nummer knalt uit de speakers en gaat gepaard met unieke bewegingen van Kidman en de rest. Daarbij krijgen zij hulp van de camera die zich volop in het feestgedruis stort. Verder veel close - ups, uitvergrotingen van bepaalde momenten en een groot arsenaal aan verschillende kleuren.
Het wordt hierna qua camerawerk wat minder. Maar de hele film ademt iets uit van hak - op de tak werk. En dat werkt hier wel verfrissend. Noem het overacteren, maar het houdt je constant aan het scherm gekluisterd. De mimiek van Kidman en haar baas zorgt ervoor dat kleine dingetjes overdreven worden uitgemeten. Daarnaast blijft de camera leuke dingetjes doen, zoals in de rondte draaien, op zijn kop staan en vanaf bovenaf inzoomen op een cirkel dansende mensen, terwijl de muziek verzwakt blijft men onverbloemd doorbewegen, zelfde ritme nog steeds.
Minpuntje is dat de verhaallijn wat dun is. Niet erg op zich. Maar met name het hele vermoorden van Ewan mc Gregor ....gedoe, had weg gelaten kunnen worden of met meer aandacht behandeld kunnen worden.
Nicole Kidman was zeer aangenaam in deze film. Een echte vakvrouw. Ben blij dat ik Eyes Wide Shut en Dogville nog voor de boeg heb. Voor deze film nu een dikke 4* Maar dat kan bij herziening zeker meer worden. Zeer amusante film met veel leuke, originele ideeën!
Sven Vermant
-
- 472 berichten
- 4548 stemmen
Niet mijn type film, maar Nicole Kidman tilt het voor mij toch naar een aanvaardbaar niveau. Waardoor ik toch redelijk geboeid bleef kijken.
3*
Gerelateerd nieuws

Musicalfilm 'Moulin Rouge' met Nicole Kidman morgenavond (28 februari) uitgezonden op televisie
Bekijk ook

Walk the Line
Muziek / Biografie, 2005
731 reacties

Big Fish
Drama / Fantasy, 2003
799 reacties

Shi Mian Mai Fu
Actie / Drama, 2004
350 reacties

Lunana
Familie / Drama, 2019
15 reacties

Broken Lullaby
Drama, 1932
4 reacties

The Remains of the Day
Drama / Romantiek, 1993
115 reacties
Gerelateerde tags
parijs, frankrijknachtclubfeecourtesandukemusicalwriter's blockdichtermuziekterminale ziekteliefdeauteurprostitutiedoodziektetuberculosismoulin rouge bohemianred curtaincancan dancela traviataorpheus and eurydice eiffel tower, parisdance hall19e eeuwabsinthe begin 1900belle epoquejaren 1890dying in arms adapted into play or musicaljukebox musical
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








