• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.405 films
  • 12.229 series
  • 34.009 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.115 gebruikers
  • 9.378.272 stemmen
Avatar
 
banner banner

Artificial Intelligence: AI (2001)

Sciencefiction / Drama | 146 minuten
3,26 2.343 stemmen

Genre: Sciencefiction / Drama

Speelduur: 146 minuten

Alternatieve titel: A.I.: Artificial Intelligence

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Steven Spielberg

Met onder meer: Haley Joel Osment, Jude Law en Frances O'Connor

IMDb beoordeling: 7,2 (337.007)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 4 oktober 2001

Plot Artificial Intelligence: AI

"David is 11 years old. He weighs 60 pounds. He is 4 feet, 6 inches tall. He has brown hair. His love is real. But he is not."

In het midden van de 21e eeuw heeft de mens een nieuw type computer ontwikkeld, dat zich bewust is van zijn eigen bestaan. Deze vorm van kunstmatige intelligentie wordt onder andere gebruikt in robots. Eén van deze robots, een jongen, hoopt een echt mens te worden, om zo de liefde van zijn pleegmoeder terug te winnen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Gigolo Joe

Monica Swinton

Henry Swinton

Martin Swinton

Prof. Hobby

Dr. Know (stemrol)

Specialist (stemrol)

Blue Mecha (stemrol)

Comedian (stemrol)

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Als jij een rapport met in jouw ogen allemaal voldoendes hebt, ben je toch gezakt... Heel gek.


avatar van harryholster

harryholster

  • 8 berichten
  • 73 stemmen

gaaaap, wat een saiie film ik zit me op dit moment nog steeds te verbazen waarom ik de film nog niet uit heb gezet.

misschien leuk voor kinderen tot 12 jaar.


avatar van Carl

Carl

  • 346 berichten
  • 278 stemmen

een klassefilm, zoals meestal bij Spielberg.

Een geraffineerd spel met de emoties van de kijker. Ik voelde mezelf soms zoals een holbewoner zich gevoeld moet hebben in onze wereld van televisies, auto's en pc's.

alleen de muziek - een veel te amerikaanse opvatting. Geef mij maar de muziekloze europeese films.

een 4


avatar van Saldek

Saldek

  • 290 berichten
  • 176 stemmen

Ondanks ik een Spielberg'fan' ben ging ik deze film kijken met vooringenomen argusogen. Ben nl niet zo snel onder de indruk van science-fiction films. Maar deze vond ik toch wel buitengewoon verrassend. Gekeken naar 'moraal van verhaal' is het eigenlijk een mooi sprookje in een toekomstig jasje. In dat opzicht imponeerde de film mij wel. Het enige wat ik wat jammer vond is dat ik de ontroerende stukjes niet ontroerend genoeg beleefde dat ik ervan ontroerd worden kon. Maar het was zeker een kijkbeurt waard. 3,5


avatar van Coco111

Coco111

  • 72 berichten
  • 0 stemmen

jammer gemist ! grr. dat word maar kopen


avatar van Respectican

Respectican

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Deze film irriteerde me in het begin vooral, toen David maar niet geaccepteerd kon worden. Hoewel het gezin daar hun redenen voor hadden, vond ik het toch erg zielig voor David. Maar het einde heeft me zo ontzettend verrast en ontroerd, dat ik de film toch gewaardeerd heb.
Er zullen vast veel mensen zijn die de film slecht vinden vanwege de saaiheid. Mij bleef de film me echter constant boeien. Ik vond het namelijk vooral interessant om te zien hoe de wereld veranderd was.
De filosofie, muziek, beelden zijn behalve de verhaallijn zeker factoren die een film voor mij boeiend houden.
Daarom raad ik deze film ook juist aan voor mensen die van dit soort films houden:

- Films waarover je kunt nadenken
- Films met emotionele momenten
- Films die bijzonder uniek zijn (het robot idee is weliswaar niet uniek, maar de achtergrond van de wereld wel)
- Futuristische films (niet een volledig onherkenbare wereld, maar een wereld met duidelijke veranderingen)

En ik raad deze film af voor mensen die van dit soort films houden:

- Geen science fiction aanwezig
- Weinig filosofie of gedachtevoer aanwezig

Uiteraard moet ik hierbij zeggen dat ik niet bedoel dit absoluut niet te gaan kijken als je over het algemeen weinig kijkt naar science fiction of iets dergelijks, het is alleen mijn advies. Het kan namelijk ook weer voorkomen dat je het toch weer interessant vind. Hetzelfde voor de aanrading; het kan zijn dat je al die factoren wel aanspreken, maar deze film toch niets vind. Er is voor alles wel een eerste keer.
Nogmaals, dit is alleen een advies en mijn standpunt over wat de film is en niet is.

Voor mij scoort de film dus heel hoog vanwege de filosofische inhoud, unieke achtergronden en de emotionele scenes.


avatar van The Last

The Last

  • 7169 berichten
  • 0 stemmen

Gemengde gevoelens na het zien van AI. Aan de ene kant wordt er uitstekend geacteerd door de gehele cast en zijn de sfx zeer fraai, maar aan de andere kant is de lange speelduur een groot probleem. Het duurt allemaal zo ongelooflijk lang voordat de film op gang komt en pas nadat David wegging bij het gezin begon de film echt te lopen. Het einde daarentegen vond ik weer minder. Drie sterren. Tikkeltje teleurgesteld, had wel wat meer verwacht van Spielberg (die ook het script schreef).


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

WTF!! Ik had echt niet verwacht dat deze film zo ontzettend

laag gemiddelde zou hebben!!

Ik vond de film overweldigend goed!

Toen ik de film voor het eerst zag was ik 8 , heb daarna eigenljik nooit geweten hoe die heette.

Ik heb lang gedacht over de naam van deze film tot hij vorige woensdag op TV was.

En eindelijk had ik de naam dan en kon ik stemmen.

Geweldige film vind ik zelf. Vooral het einde.

(ik had eigenlijk verwacht dat hij in de top 250 zou staan :S :S )

5***** ---> TOP 10


avatar van DaDonDaDa

DaDonDaDa

  • 38 berichten
  • 32 stemmen

redelijk goede film , soms wat overdreven maar daar moet je maar niet op letten. Allemaal mooi gevisualiseerd , mooi verhaal en sterke cast.

mijn stem: 3*


avatar van Dieter123

Dieter123

  • 39 berichten
  • 1526 stemmen

Ik snap toch niet dat deze film hier zo'n lage score krijgt. Dit is een zeer mooie film. een soort van modern sprookje.

Ik twijfel tss een 4 en een 4.5. denk dat ik voor het laatste kies.


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Het is een aparte film, niets voor Spielberg. Maar hij heeft het project dan ook over genomen van Kubrick natuurlijk.


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

In de zin fantasie en familiemoraal vind ik het anders best wel Spielberg.


avatar van The Last

The Last

  • 7169 berichten
  • 0 stemmen

serpico schreef:

familiemoraal


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

serpico schreef:

In de zin fantasie en familiemoraal vind ik het anders best wel Spielberg.

Soms wel, daarom is hij vast ook degene die het heeft overgenomen.


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

The Last schreef:

(quote)

Kom op zeg. Als er íets onmisbaar is in deze film is dat het wel.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Valt wel mee hoor. De film gaat toch immers om een robotjongen die gemaakt is om als kind van een familie te dienen. Dat is het enige wat hij kan. Als hij dan door zijn 'ouders' buitengesloten wordt gaat hij op zoek naar een nieuwe familie. Wat kan hij anders? Familiemoralen zijn in die zin onvermijdelijk. Alleen het einde was iets teveel van het goede.


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Hij is de hele film lang op zoek naar zijn moeder, al zijn geluk, al het geluk in de film ligt in zijn moeder. Zijn moeder is de spil van de film. Het feit dat dat hem ingeprogrammeerd is versterkt dat nog maar. Erger wordt het niet toch?

Niet per sé slecht overigens.


avatar van garlic senior

garlic senior

  • 4690 berichten
  • 0 stemmen

Ik ben niet echt onder de indruk van deze film. De ogenschijnlijke liefdevolle robot gedraagt zich als een ehm… robot. Echt menselijk komt hij niet op me over en toch voelen zijn pleegouders iets voor hem, waardoor ze hem langer blijven houden. Dat vond ik nogal raar.

Pas als hij eindelijk het huis uit is gejaagd kun je meer genieten van de fantasy- elementen die deze film je voorschotelt. Zo krijg je uitzicht over een robotstad en het robijnbeertje plus Dr. Know vond ik wel geinig. Wel vreemd dat de mens tegen de robots zijn (vanwege het feit dat ze langer kunnen overleven). Ze zouden hun zo kunnen programmeren dat ze na een bepaalde tijd onwerkzaam blijven. Dit is echter niet het geval, waardoor ik met het gevoel blijf zitten dat de mens in deze film niet toekomstgericht kan denken. Wel een robot kunnen maken met gevoelens, maar niet eentje die na een tijdje ophoudt met functioneren. Vreemd…

Na de zoektocht naar de blauwe fee stort de film in elkaar. Naar het einde toe wordt alles veel te sprookjesachtig, had liever gezien dat de film stopte vlak nadat het reuzenrad viel. Helaas is dit niet het geval en krijg je daarna ook nog een beweeglijke blauwe fee te zien.


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

Volgens mij, is niet de grootste frustratie van de mensen, dat robots langer leven, maar, dat robots steeds meer mensachtig worden en de mens dus voor God speelt. Vandaar dat er groepen zijn, die deze wezens willen vernietigen. Ook uit een soort angst dus. En waarschijnlijk ook een soort sadisme, omdat een robot onklaar maken niet onder moord valt. De robots zijn vogelvrij in deze film.


avatar van garlic senior

garlic senior

  • 4690 berichten
  • 0 stemmen

Volgens mij, is niet de grootste frustratie van de mensen, dat robots langer leven, maar, dat robots steeds meer mensachtig worden en de mens dus voor God speelt. Vandaar dat er groepen zijn, die deze wezens willen vernietigen. Ook uit een soort angst dus. En waarschijnlijk ook een soort sadisme, omdat een robot onklaar maken niet onder moord valt. De robots zijn vogelvrij in deze film.

Ik heb het dan ook over de angst die de mens heeft voor robots. Daarvoor wordt als argument gebruikt dat de robots langer kunnen overleven, dus in een bepaald opzicht superieur zijn. Dat bevalt de mens niet en daarom maken ze alle robots stuk. Als ze tegen het maken van robots zouden zijn geweest dan hadden ze wel geprotesteerd tegen het bedrijf, die de robot maakte die het meest menselijk was van alle robots.


avatar van mckiller

mckiller

  • 252 berichten
  • 974 stemmen

Stephan schreef:

Als jij een rapport met in jouw ogen allemaal voldoendes hebt, ben je toch gezakt... Heel gek.

hahaha inderdaad


avatar van Ronnievb

Ronnievb

  • 602 berichten
  • 683 stemmen

garlic senior schreef:

Ik heb het dan ook over de angst die de mens heeft voor robots. Daarvoor wordt als argument gebruikt dat de robots langer kunnen overleven, dus in een bepaald opzicht superieur zijn. Dat bevalt de mens niet en daarom maken ze alle robots stuk. Als ze tegen het maken van robots zouden zijn geweest dan hadden ze wel geprotesteerd tegen het bedrijf, die de robot maakte die het meest menselijk was van alle robots.

Het probleem wordt weliswaar uitgelegd alszijnde een kwestie van onsterfelijkheid, maar wat de film probeert te vertellen is dat de robots de mensheid hoe dan ook zullen overleven, dit benadrukt Joe ook in zijn betoog tegen David. Robots hebben namelijk geen mankementen en zijn , zeker gezien het feit dat de menselijke populatie niet bijzonder groot meer is een perfecte manier om hun tekorten aan te vullen. Wat is voor de maker het nut van een houdbaarheidsdatum? Het dient alleen het doel van de tegenstanders.

De vragen die Spielberg en Kubrick stellen zijn niet zo simpel als Spielberg in de film wil laten geloven. W.m.b. gaat de film over de dunne grens tussen mens en machine, waar wordt de scheidingslijn getrokken - liefde, uiterlijk?

Als je David over de hele film bekijkt wordt hij steeds een stukje menselijker, aan het eind zelfs tot zover dat hij menselijker is dan alles wat er nog op de wereld te vinden is. Hij heeft dus in feite gekregen waar hij om vroeg, alleen niet wat hij wilde.


avatar van Sportingerke

Sportingerke

  • 341 berichten
  • 335 stemmen

Weinig op aan te merken, dus voor deze ene keer geen lang tekstje om mijn sterren te staven met een goed onderbouwde kritiek.

Eén minpunt: het genre ligt me zo niet, maar ja, dat had ik op voorhand ook al kunnen weten aangezien de film als Scifi geboekstaafd staat. Ook vond ik hem af en toe iets te melig.
Pluspunten: de special effects en filmtechnieken en de vleeskermis

Het einde was in die zin goed gevonden dat het niet het door mij gevreesde einde zou zijn (er gebeurt toch magie die van de robot een mens kan maken en hij sluit vrede met zijn broertje en iedereen leeft nog lang en gelukkig), dus alleen daarvoor al kan ik hem niet buizen. Meer dan voldoende krijgt hij echter nog niet, juist omdat ik sprookjes nu eenmaal minder interessant vind. Een 2.5 + krijgt hij van mij!


avatar van gizzegiz

gizzegiz

  • 465 berichten
  • 3132 stemmen

Amaai, hoe hier op de gevoelens wordt gespeeld! Prachtfilm! Maar ik moet er aan toevoegen dat mijn vriend, een 'echte' man, er niks aan vindt! Fantastisch geacteerd van die mecca's! Knap gevonden verhaal, iets dat best zou kunnen in een niet zo héél verre toekomst...


avatar van M.Goodkat

M.Goodkat

  • 1290 berichten
  • 1463 stemmen

ik verhoog mijn stem, echt een ontroerende film tot en met. echt een prachtige film


avatar van Malibu Stacy

Malibu Stacy

  • 273 berichten
  • 294 stemmen

Leuke film voor op zondagmiddag, vooral de beer is schattig!! Hadden wel wat meer van de "robotwereld" mogen laten zien. Einde vond ik goed bedacht.


avatar van aBronxTale

aBronxTale

  • 15 berichten
  • 0 stemmen

Op een schaal van 1 tot 10 geef ik hem een 9 of een 10 terwijl 9 van de 10 films hier geen 1 verdienen


avatar van aBronxTale

aBronxTale

  • 15 berichten
  • 0 stemmen

Dit is nou een film waarvan ik rillingen in mijn benen krijg Brrrr..

4*


avatar van aunuscus

aunuscus

  • 591 berichten
  • 115 stemmen

goede film.4sterren


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8672 berichten
  • 3944 stemmen

Misschien was het een betere film geweest als Kubrick hem af had gemaakt, maar op zich heeft Spielberg het ook niet onverdienstelijk gedaan. Schitterende speciale effecten in een gelaagd verhaal over de een paria zijn in de wereld.