• 15.818 nieuwsartikelen
  • 178.402 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.649 acteurs
  • 199.109 gebruikers
  • 9.378.100 stemmen
Avatar
 
banner banner

Friday the 13th (2009)

Horror | 97 minuten / 106 minuten (extended edition)
2,74 1.430 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 97 minuten / 106 minuten (extended edition)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Marcus Nispel

Met onder meer: Jared Padalecki, Derek Mears en Amanda Righetti

IMDb beoordeling: 5,5 (125.430)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 12 februari 2009

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Friday the 13th

"Welcome to Crystal Lake."

Een groep jongeren trekt de bossen van Crystal Lake in, waar een groot aantal wietplanten zou groeien. Echter dwaalt er een zieke geest rond die de jongeren één voor één op gruwelijke wijze afslacht. Zes weken later trekt een groepje vrienden in een luxe vakantievilla om even te ontsnappen aan het dagelijkse leven. Ze komen in contact met Clay, een jongen die opzoek is naar zijn zus die zes weken daarvoor op mysterieuze wijze in de omgeving van Crystal Lake verdween. Wanneer Clay met een meisje uit het vriendengroepje op onderzoek uitgaat, in de hoop zijn zus terug te vinden, doen ze een verschrikkelijke ontdekking.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van K. V.

K. V.

  • 4364 berichten
  • 3769 stemmen

'k dacht eigenlijk dat het een remake was, maar dat was de film dus niet.

Nu, de proloog (waarschijnlijk een van de langste intro's ooit) was wel erg goed. Het tempo lag erg hoog met lekker veel moorden. Vervolgens neemt het tempo iets af, maar toch wordt de film nooit saai. Hij kijkt goed weg en 'k vond dat de film toch relatief veel schrikmomenten had.

Tja, de cast is niet bijster speciaal ('k denk dat ze eerder gekozen waren voor hun extra's ), maar in dit soort films is dit meer de regel dan uitzondering

'k vond de film toch een stuk beter dan nr één (voor hetgeen 'k me toch nog ervan herinner) en 'k vond de film de moeite om te bekijken als je een leuke slasher wil zien. De clichés moet je er wel bijnemen, maar mij stoorden ze niet.

Nog een horrorfilms die Michael Bay heeft geproduceerd is "The Texas Chainsaw Massacre" en die vond 'k eigenlijk ook wel goed.


avatar van superkaj123

superkaj123

  • 2 berichten
  • 0 stemmen

tegenvaller


avatar van BloodyGore

BloodyGore

  • 26 berichten
  • 53 stemmen

Tegenvaller godverdorrie snot sakjes jeetje mina


avatar van Hostelg

Hostelg

  • 64 berichten
  • 56 stemmen

en dan toch een 2,5?


avatar van Hostelg

Hostelg

  • 64 berichten
  • 56 stemmen

Het origineel heb ik nog niet gezien dus daarmee kan ik het niet vergelijken.
De film heeft wel een leuke intro die wel 20minuten duurt.
De slaapzak kill boven een kampvuur was leuk bedacht,maar de andere kills waren niet zo speciaal maar wel leuk.
Echt spannend was het niet maar het is allemaal wel vermakelijk maar het einde is dan wel weer matig.

3*


avatar van Mr. Chiel

Mr. Chiel

  • 1391 berichten
  • 3861 stemmen

Veel tieten en weinig spanning... Had er toch meer van verwacht. Nu wel alle delen van Friday gezien. De slechtste was dit zeker niet.


avatar van MJP10

MJP10

  • 161 berichten
  • 836 stemmen

jaa niet echt veel soeps..


avatar van horrorguy123

horrorguy123

  • 12 berichten
  • 9 stemmen

ik vind dit zon goeie film

er werd goed geacteurd vooral door jason vorhees en er zit ook een beetje sexistische dinge ik heb veel schrik momente gehad ongelofelijk goede film egt een aanrader


avatar van Samhain

Samhain

  • 49 berichten
  • 0 stemmen

Friday The 13th uit 1980 is 1 van de beste en en meest klassieke horrorfilms allertijden en in zijn genre ook zeer gewaardeerd. Sinds een paar terug heeft Michael Bay de beslissing genomen om vele horror klassiekers een remake te geven. De reden is voor mij totaal onduidelijk. Ik denk dat de man op een soort missie van God is. Maar dat weet ik niet zeker. In 2003 bracht hij de remake van The Texas Chainsaw Massacre uit, en weet je wat? Het was eigenlijk nog helemaal niet zo'n slecht filmpje, absoluut niet zo goed as het origineel maar vermakelijk. En velen volgden. In 2009 was het toch echt de beurt aan Friday The 13th. Ik had eigenlijk gehoopt dat dit nooit gebeurd was, jammer dat Bay dus naar de kerk ging want anders had hij deze 'Missie van God' niet kunnen aanvaren.

In 1 woord: deze remake Friday The 13th is een cheesy tiener horrorflick met personages erin die zo verschrikkelijk irritant zijn dat je ze het liefst afgeslacht ziet worden door Jason's bijl (wat ook gebeurd), zoveel mogelijk blote vrouwen die alle spanning meteen doen verdwijnen, zoveel grof taalgebruik van f*ck enz dat je uberhaupt denkt waarom God deze remake-missie aan Michael Bay heeft gegeven, en gewoon een extreme hoeveelheid bloed en gore die zo extreem in beeld is gebracht dat het gewoon een stomme gimmick is.

Friday The 13th is 1 van de meest waardeloze remakes die er is. Ontwijk asjeblieft dit stuk prul, je bent beter af met de horror klassiekers uit de goeie tijd.


avatar van tommycool

tommycool

  • 111 berichten
  • 97 stemmen

een goede film als je van horror houd


avatar van Chelsea94

Chelsea94

  • 742 berichten
  • 822 stemmen

Wat een waardeloze inhoudsloze film.

Ik ben zelf een horror/slasherfan, maar deze film was werkelijk "leeg".

De kills waren allemaal in het donker, waardoor je de helft van de film aan het zoeken was waar wat gebeurde.

Het ging allemaal erg snel met nietszeggende personages en een verhaal zonder achtergrond.

Nee,, dit vind ik geen aanrader.


avatar van PriestMaiden

PriestMaiden

  • 47 berichten
  • 0 stemmen

Tegenvaller net zoals de remake van A Nightmare on Elm Street.


avatar van stijngeraats

stijngeraats

  • 21 berichten
  • 165 stemmen

Hmm, wat kan ik zeggen behalve dan: .. vies.


avatar van BBC

BBC

  • 137 berichten
  • 0 stemmen

Niet echt tof, het acteerwerk van de (meeste) personages is ronduit om te janken, wat de sfeer etc. niet bevordert. Toch is Jason (?) best wel engig als psychopaat/sociopaat. Over het algemeen dus wel spannend, maarja dat wordt het al gauw in een groot donker bos

in ieder geval wel vermaakt dus tja.


avatar van DBTim

DBTim

  • 854 berichten
  • 1151 stemmen

Inderdaad weinig sfeer en niet spannend. Maar toch ook altijd wel weer vermakelijk


avatar van misterdhdh

misterdhdh

  • 488 berichten
  • 746 stemmen

vermakelijke film, snap wel de mensen die vinden dat deze film overbodig is. heb wel al een paar friday the 13th films gezien en deze film is toch anders. deze film is natuurlijk gemaakt voor het geld. van mij mocht de film wat spannender, iets te weinig schrikmomenten. acteerprestaties stoorde mij niet, toch nog leuke jason. heb me niet verveeld tijdens deze film, ook al was alles matig aan deze film.

3/5


avatar van jensiscool

jensiscool

  • 26 berichten
  • 26 stemmen

Een van mijn favoriete horror films. Ik heb de film meer als nieuw in de serie gekeken dan als remake maar ook als remake vind ik het goed gelukt. Schrikmomenten, een leuke sfeer van camperende nietsvermoedende feestende jongeren. Echt mijn type film. Zeker een aanrader voor iedereen die van slashers over tieners in een afgelegen bos met psychopaat houd!


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2567 stemmen

Zeker een degelijke remake....ja ik was zeker tevreden na het kijken van deze film!!


avatar van Beertje45

Beertje45

  • 817 berichten
  • 524 stemmen

Is eerder een remake van de 4 eerste delen samengebracht in ruim 100 minuten. Jammer dat aan het begin die kinderen nogal haastig omgebracht dienden te worden om dan naar een volgende bende irritante, dopesnuivende jongeren slachtoffers te gaan. Er moest waarschijnlijk een bepaald aantal lijken vallen in de film. Ze hadden beter het plan opgevat om te beginnen tijdens Jason's jeugdjaren en zijn uiteindelijke ongeval waarbij hij (verdrinkt?) in het meer. De film biedt niets meer dan alle andere delen: domme tieners die seks bedrijven, alcohol drinken, drugs gebruiken of strontvervelend zijn, gaan er onherroepelijk eerst aan.

Ben een paar keer verrast geschrokken en een paar kills waren erg goor. Een nette voldoende.

Remakes zijn de laatste tien jaar weer enorm toegenomen, schrijvers mogen best wel eens creatief aan het werk gaan en iets origineels neerpennen


avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

Voor de 2e x gezien en et blijft gewoon een leuke slasher.

Verhaal helemaal niet boeiend maar bij dit soort films gaat et toch alleen maar om de kills en dat zag er allemaal we lache uit:)

Acteerwerk van Jared Padalecki was ook wel aardig.

3,0*


avatar van FilmProduction

FilmProduction

  • 59 berichten
  • 78 stemmen

Heerlijke film, overigens de enige jason film die ik niet in mijn DVD kastje heb liggen, maar het was wel de film met de mooiste vrouwen( onmisbaar detail in slashers) en de leukste kills, het viel me op dat het geen regelrechte remake is maar er zijn eigenlijk momenten van de voorgaande delen uitgeplukt en die zijn vermengd tot een deel. Hoe dan ook een leuke film die geen moment verveeld. Trouwens, het lage gemiddelde verbaasde me.

3,5*


avatar van jensiscool

jensiscool

  • 26 berichten
  • 26 stemmen

Een van de beste horror films ooit. Ik ben een enorme friday the 13th fan en deze remake vind ik een van de beste horror remakes ooit!


avatar van galaxydriver32

galaxydriver32

  • 1122 berichten
  • 361 stemmen

Vermakelijke film, zeker niet slecht. Maar het eind klopt gewoon niet, en het is ook een ronduit slecht einde.


avatar van xxERWINxx

xxERWINxx

  • 1876 berichten
  • 985 stemmen

Redelijke film, paar tieten gezien en wat slachtingen van tieners, maar zoals al deze delen voorspelbaar wat er gaat gebeuren.

Einde was wel goed vond ik


avatar van ipman-99

ipman-99

  • 1250 berichten
  • 0 stemmen

"Did you know a young boy drowned here? He was my son. And today, is his birthday." " !!!

Fantastische Horrorfilm (Remake en gebaseerd op de eerste 4 originele films) !!! Regisseur Marcus Nispel die eerder al verantwoordelijk was voor de 'remake' van "The Texas Chainsaw Masscre" van 2003, is ook verantwoordelijk voor deze 'nieuwe wind' van de Jason Voorhees films !

In het najaar van 2011 zag ik al de films met Jason Voorhees voor het laatst ..., en dat was toen de zoveelste heropfrissing ! Nu had ik dus opnieuw zin ... en het is deze geworden ! Heerlijk sfeertje en heerlijk tempo met heerlijke kills, spanning, een streepje naakt en seks!


avatar van DreamDemon

DreamDemon

  • 4 berichten
  • 5 stemmen

Ik ben een grote fan van de Friday The 13th reeks en was ook erg benieuwd naar de remake.. Helaas viel hij wel een klein beetje tegen. Niet super slecht, maar had er wel iets meer van verwacht eigenlijk


avatar van MerikW

MerikW

  • 65 berichten
  • 130 stemmen

Voor een remake vond ik deze echt super goed! Zeker in vergelijking met de remake van a nightmare on elmstreet van 2010. Ik vind dat er echt slechtere zijn in de friday the 13th serie!


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4069 stemmen

Leuke remake van een klassieker uit het Slasher genre. En ondanks dat de film grotendeels volgens het voorspelbare standaardpatroon verloopt, is het toch een vermakelijke film. Visueel ziet het er leuk uit. De moorden zijn prima in beeld gebracht, en het acteerwerk is niet groots, maar kan er mee door. 2,5 Ster.


avatar van FILM!BOY!

FILM!BOY!

  • 246 berichten
  • 1716 stemmen

Een dikke clichéfilm dit.
Net wanneer de vaart er lekker inzit na de afslagticht in het eerste half uur, is de vaart er de volgende seconde in een nieuwe scène compleet uit. En hij komt niet meer terug ook.
Wanneer de laatst overgeblevene aan het eind van de film nog even door Jason in de pan worden gehakt, komt er zo'n verrekte seksscène tussendoor, die de eventueel bedoelde spanning er genadeloos en waarschijnlijk ook onbedoeld uithalen.
Het acteerwerk was niet slecht, maar ook niet goed.
Ik heb liever een enge film waarin de spanning om te snijden is (Sinister) dan nog veel van dit soort films te aanschouwen waarbij het iedere keer opnieuw: verstand op nul en dan is het nog best te doen.
Deze komt er net mee weg met een 3,0.
Misschien moet ik de eerste film uit 1980 maar eens gaan kijken. De eerste is meestal en vrijwel altijd ook de beste uit een reeks.
Remakes zijn vaak films die de laatste centen uit een bekende/goede/populaiere naam willen persen. Bij de Hellraiser reeks ben ik er van overtuigd dat dat is gebeurt. Dat laatste deel sloeg echt helemaal nergens op en was zo inspiratieloos als maar kan.
Zoals ik al eerder schreef: verstand op nul en dan is het nog best te doen. 3,0


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

De kids zijn er in de loop der jaren niet veel sympathieker op geworden en dan krijg je ook nog twee van die groepjes voor de kiezen. Vooral het tweede gezelschap is huilen met de pet op, zelfs de locals zijn niet te pruimen en wat het scenario ze zoal laat doen en zeggen is te dom voor woorden.

Nekschot voor wie deze kul verzint, maar Jason weet wel raad met dit spul. Een sadistische reus die als een wilde tekeer gaat met een onoverwinnelijke uitstraling als hij daar aan de rand van het meer staat. Daar krijgt die grote ook een paar aardige kills op z'n naam. Lekker droog in ieder geval.

Na een volledig mislukte ijshockeygrap volgt een passende straf. Da's een lekker wrede, maar dan is de koek op. Wat een climax zou moeten zijn, is exact het omgekeerde. Braaf volgens het boekje en dat met nul venijn, Jason als melkkoe en een zielloze benadering. Eentje van de lopende band.

Gerelateerde tags

slashertienercabin in the woodsaxe murdercamp counselor jason vorhees黑色星期五friday the 13th 黑色星期五 teen scream