• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.555 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.371 stemmen
Avatar
 
banner banner

Bienvenue chez les Ch'tis (2008)

Komedie | 106 minuten
3,52 994 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 106 minuten

Alternatieve titel: Welcome to the Sticks

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Dany Boon

Met onder meer: Kad Merad, Dany Boon en Anne Marivin

IMDb beoordeling: 7,1 (47.269)

Gesproken taal: Frans

Releasedatum: 11 september 2008

Plot Bienvenue chez les Ch'tis

Philippe Abrams is post-directeur in Salon-de Provence. Hij is getrouwd met Julie, wier depressieve buien hem het leven haast onmogelijk maken. Om zijn vrouw een plezier te doen probeert hij zich te laten overplaatsen naar de Côte d'Azur. Maar zijn plannetje mislukt en als straf wordt hij tewerkgesteld in Bergues, een boerendorpje in het noorden. Abrams staat allerminst te popelen om naar deze, in zijn ogen, verschrikkelijke regio te verhuizen. Al snel blijkt dat het beeld dat hij van het noorden heeft niet helemaal strookt met de werkelijkheid.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Philippe Abrams

Antoine Bailleul

Julie Abrams

Annabelle Deconninck

Fabrice Canoli

Yann Vandernoout

Mrs. Bailleul

Julie's Great Uncle

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van thomas82

thomas82

  • 44 berichten
  • 91 stemmen

toch maar even kijken dan


avatar van ArcovandenBroek

ArcovandenBroek

  • 328 berichten
  • 226 stemmen

Wat een heerlijke film is dit zeg, gaaf dat Pathé deze film nog draait. De typetjes, het heerlijke Franse sfeertje, geweldig genoten gewoon! Dikke 4* meer dan verdiend.


avatar van murtcelP

murtcelP

  • 393 berichten
  • 962 stemmen

Erg leuke film!

Een simpel verhaal, leuk bedacht rondom de vooroordelen van de mensen uit Zuid-Frankrijk ten opzichte van het noorden. (beetje vergelijkbaar van West-Nederland ten opzichte van de 'boeren' in het zuiden en oosten van het land.)

Veel grappen gaan over het dialect, dit is dus voor niet Franssprekenden wat minder te volgen, hoewel ik het toch ook erg grappig vond, ondanks m'n slechte Frans.

De andere grappen zijn ook erg goed, met name 2 scenes zijn geniaal: de postronde met z'n tweeen en wanneer z'n vrouw komt kijken in Bergues.

Kad Merad is een hele goeie komedie-acteur!

Het is niet gek dat deze film zo'n groot succes is! ****


avatar van timburton

timburton

  • 1296 berichten
  • 632 stemmen

Waanzinnig vermakelijke film! Vooral de geweldige cliché's over Noord-Frankrijk!


avatar van timburton

timburton

  • 1296 berichten
  • 632 stemmen

murtcelP schreef:

Erg leuke film!

Een simpel verhaal, leuk bedacht rondom de vooroordelen van de mensen uit Zuid-Frankrijk ten opzichte van het noorden. (beetje vergelijkbaar van West-Nederland ten opzichte van de 'boeren' in het zuiden en oosten van het land.)

Veel grappen gaan over het dialect, dit is dus voor niet Franssprekenden wat minder te volgen, hoewel ik het toch ook erg grappig vond, ondanks m'n slechte Frans.

De andere grappen zijn ook erg goed, met name 2 scenes zijn geniaal: de postronde met z'n tweeen en wanneer z'n vrouw komt kijken in Bergues.

Kad Merad is een hele goeie komedie-acteur!

Het is niet gek dat deze film zo'n groot succes is! ****

Het punt is dat in Frankrijk dit volk maar een klein stukje is. In Nederland is 'het westen' maareen klein gedeelte is, die toch de baas speelt de hele tijd. Het Franse idee is dus logischer.


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9716 berichten
  • 2378 stemmen

timburton schreef:

(quote)

Het punt is dat in Frankrijk dit volk maar een klein stukje is. In Nederland is 'het westen' maareen klein gedeelte is, die toch de baas speelt de hele tijd. Het Franse idee is dus logischer.

De baas speelt?


avatar van voomzap

voomzap

  • 815 berichten
  • 1271 stemmen

Vond het vooral erg veel flauwe humor, Acteerwerk bar slecht ook. 1,5


avatar van hulkio

hulkio

  • 186 berichten
  • 197 stemmen

Leuke en originele Franse film die waarschijnlijk leuker is voor de echte Frankrijk kenner, maar toch ook zeer vermakelijk voor iemand die er nog (bijna) nooit is geweest. De opzet is leuk gevonden, al heeft wel wat weg van In Bruges (het belachelijk maken van een stad/ streek) en de grappen zijn ondanks dat ze af en toe wel wat simpel zijn toch geslaagd. Helaas valt men af en toe wat in herhaling maar de cast weet er voor te zorgen dat die niet echt als storende factor wordt ervaren. Vooral de acteur in de hoofdrol was sterk, zijn gezichtsuitdrukkingen spreken af en toe boekdelen.

Bij het binnenkomen van de zaal dacht ik even dat ik bij de 65+ voorstelling was binnengelopen. Veel oud publiek en ik kan je verzekeren dat die vervelender zijn dan de meeste jongeren. Het was geen moment stil tijdens de film. "Oh daar zijn wij ook geweest!" En helemaal erg, het hardop vertellen van de ontwikkelingen die iedereen ook gewoon kan zien "Ohh hij is dronken tijdens zijn werk". Ondanks het publiek en weinig Franse voorkennis toch een zeer vermakelijke film en weer eens wat anders dan het standaard Hollywood werk dat normaal in de bioscopen draait.


avatar van kanjertje

kanjertje

  • 522 berichten
  • 585 stemmen

Knappe en zeer leuke film die er in slaagt 106 minuten grappig te zijn en te blijven.

4


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Deze film deed mij weer denken aan de Franse komedies van de jaren zestig met Louis de Funès en Bourvil zoals bv "La Grande Vadrouille".

Zonder meer ook de beste Franse komedie sinds "La Grande Vadrouille". De humor was zeer geslaagd. Alleen jammer dat mijn kennis van de Franse taal erg beperkt is. Voor iemand die vloeiend Frans spreekt komt de humor in deze komedie uiteraard nog veel beter over.

Niettemin heb ik mij kostelijk geamuseerd bij deze film en voor mij mogen ze nog vaker dit soort komedies maken. Deze was in ieder geval 100x beter dan de "komedie" "Burn after Reading" van de Coen Brothers, waarin ik geen een keer heb kunnen lachen.

4,0*


avatar van Ace Hanlon

Ace Hanlon

  • 587 berichten
  • 502 stemmen

Gisterenavond deze film bekeken.

Het is echt een eerste-klas komedie, van het begin tot het einde.

Hoewel de ondertiteling er soms wel een potje van bakt om de humor te behouden, is deze film toch ook voor de niet-Franstaligen nog erg komisch.

De cliché's over Noord-Frankrijk worden lekker overdreven weergegeven.

Echt een film waarbij je na afloop met een tevreden gevoel de DVD-speler uitzet.


avatar van Ace Hanlon

Ace Hanlon

  • 587 berichten
  • 502 stemmen

arie dirk schreef:

....(hoe noemen ze dat ook al weer in de tour de france, omdat de weg zo klote is daar?) .....

Ik denk dat je hier "De Hel van het Noorden" bedoelt.

Dit heeft niks met de Tour de France te maken, en ook niks met hoe de rest van de wegen er uitziet. Er wordt soms tijden de Tour wel eens over een stukje "Hel" gereden, maar het is een deel van het traject "Paris-Roubaix". Hierbij worden enorme omwegen gereden om de kassei-stroken op te zoeken. Deze worden speciaal voor deze wielerwedstrijd zo veel mogelijk in stand gehouden. Het zijn meestal landweggetjes, waar de rest van het jaar alleen de boeren met hun tractoren overheen komen. Er is zelfs één kassei-strook die maar één keer per jaar toegankelijk is voor wat voor verkeer dan ook, in het bos van Wallers-Arenberg. Uitsluitend tijdens "Paris-Roubaix" wordt het hek geopend.


avatar van iggybiggie

iggybiggie

  • 101 berichten
  • 256 stemmen

Sorry, ik kan me niet vinden in alle positieve berichten en recensies. Ik vond het een tamelijk on-leuke film met en hoop flauwe humor en grotesk overacterende personages. Ook al spreek ik Frans en heb ik zelfs in Nord-Pas de Calais gewoond.

Die Dany Boon vindt zichzelf helemaal te gek, dat zelfgenoegzame druipt er voor mij wat te veel van af.


avatar van blokkedoos

blokkedoos

  • 54 berichten
  • 333 stemmen

Leuke film!! Echt lekker realistisch met veel grappen. Zo zien we maar weer hoe leuk vooroordelen zijn.. haha! Als je een melige bui hebt, is dit een aanrader!


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Lief en luchtig filmpje. Meer feel-good dan komedie in mijn beleving. De grappen zie je redelijk ver vantevoren aankomen.

Vermakelijk dat zeker wel. 3*


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Off-topic bericht verwijderd.


avatar van systemofadown.be

systemofadown.be

  • 146 berichten
  • 203 stemmen

Heb me gewoon gek gelachen met dit Frans toppertje!!! Super film!!!


avatar van martiniheks

martiniheks

  • 3 berichten
  • 2 stemmen

Aardige film en gelukkig geen hollywood film .

Gewoon echte mensen , en aardige humor een leuke sfeer.

Een franse film die soms beter is dan alle hollywood brouwsels , juist omdat het niet allemaal opgeklopte mensen , humor en decors zijn.

Er was veel te lachen wat mij betreft.


avatar van hansnah

hansnah

  • 1 berichten
  • 53 stemmen

Afgelopen weekend in het Heerenstraattheater in Wageningen gezien. Het is lang geleden dat ik zo gelachen heb bij een film. Goede komedie met inderdaad veel cliches, maar met niet te. Kortom echt een aanradertje.


avatar van David-VP-Crew

David-VP-Crew

  • 19 berichten
  • 269 stemmen

Heel goeje, amusante, ontspannende film! Franse films hebben nog altijd iets meer en deze is van super makelij! (Om even een vergelijkingske ertussen te smijten vond ik 'Amélie' nog net iets beter), maar dat mag niemand tegenhouden om deze zeker te bekijken!


avatar van Chromeo

Chromeo

  • 189 berichten
  • 4567 stemmen

Heerlijke Franse komedie die je met een goed gevoel achterlaat.

In de rand nog dit: ik heb ook genoten van de cameo van Michel Galabru, zwaargewicht van de Franse cinema... Eh!!!


avatar van Dridge

Dridge

  • 297 berichten
  • 1304 stemmen

Jemig de pemig wat een hoog gemiddelde voor deze film zeg!

Naar aanleiding hiervan ben ik hem in de bios gaan kijken .

Niets voor mij zo'n Franse komedie want als ik twee keer heb geglimlacht tijdens deze film is het veel . Absoluut NIET grappig.


avatar van finalman

finalman

  • 1767 berichten
  • 1579 stemmen

Dridge schreef:

Jemig de pemig wat een hoog gemiddelde voor deze film zeg!

Naar aanleiding hiervan ben ik hem in de bios gaan kijken .

Niets voor mij zo'n Franse komedie want als ik twee keer heb geglimlacht tijdens deze film is het veel . Absoluut NIET grappig.

Heb je voor de film azijn gedronken?


avatar van Dridge

Dridge

  • 297 berichten
  • 1304 stemmen

finalman schreef:

Heb je voor de film azijn gedronken?

Ik zou daar een beetje azijn gaan lopen drinken zeg ! Daar begin ik dus echt niet aan hé. Wat voor een vreemde rituelen een ander er op na houdt voor het aanvangen van een bioscoopfilm moet ieder voor zich weten maar hou mij er buiten.

Het was op zich geen baggerslechte film maar het is gewoon niet mijn humor.


avatar van finalman

finalman

  • 1767 berichten
  • 1579 stemmen

lol, ok ok


avatar van Ronnuz

Ronnuz

  • 38 berichten
  • 0 stemmen

Wat een geweldige film zeg, formidable Ik heb me echt héél goed vermaakt, kijkt zeer lekker weg. Leuke personages, leuke setting, leuk verhaal, oftewel: 4*


avatar van Ace Hanlon

Ace Hanlon

  • 587 berichten
  • 502 stemmen

Zojuist van Franse vrienden gehoord dat er volgend jaar een vervolg op komt. De collega's uit "Le Nord" worden nu overgeplaatst naar de zuidkust en leren het zuidelijke leven kennen.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5889 stemmen

Niet geheel onbegrijpelijk natuurlijk. Dit bracht alleen in Frankrijk al een kleine 100 miljoen op. (da's zo'n 9 keer z'n budget)


avatar van Betamax

Betamax

  • 1256 berichten
  • 1231 stemmen

Hoe komt deze film aan zo'n hoge score, er geeft zelfs iemand 5*.

Het is een erg leuke film maar een topper?

Heb wel betere franse films gezien.

b.v. Betty Blue 37°2 le Matin, La Grande Bouffe, Le vieux fusil, Amélie,

The Fifth Element, Leon, enz.

Hoeveel sterren krijgen die dan? 6 of 7?


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10038 stemmen

Een van de leukste (Franse) komedies die ik in tijden heb gezien. Het is een grote parade van rake grappen die vooral gaan over het verschil tussen Noord en Zuid. Vaak zijn deze ook onvoorstelbaar simpel, maar allemaal een schot in de roos. Zelfs als buitenstaander komt het door te ondertiteling uitstekend over. Het is een film met de hart op de goede plek die ook nog eens eindigt met leuke romantische verwikkelingen.