• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.221 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.385 acteurs
  • 199.067 gebruikers
  • 9.375.149 stemmen
Avatar
 
banner banner

9 (2009)

Animatie / Avontuur | 79 minuten
3,29 1.283 stemmen

Genre: Animatie / Avontuur

Speelduur: 79 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Shane Acker

Met onder meer: Elijah Wood, John C. Reilly en Jennifer Connelly

IMDb beoordeling: 7,0 (155.996)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 9 september 2009

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot 9

"When our world ended their mission began."

Wanneer de lappenpop 9 (Elijah Wood) voor het eerst tot leven komt, ziet hij dat hij zich in een post-apocalyptische wereld bevindt. Al het menselijk leven is verdwenen, maar bij toeval vindt hij een kleine gemeenschap met soortgenoten die zich verstoppen voor de vreselijke machines die op aarde rondzwerven. Deze machines proberen alles en iedereen uit te roeien, omdat zij de volledige controle en macht over de wereld willen hebben. 9 weet - ondanks dat hij het groentje uit de groep is - zijn soortgenoten te overtuigen dat verstoppen geen oplossing is. Ze moeten terugslaan als ze willen overleven. Wat ze snel zullen leren is dat de toekomst van hun beschaving van henzelf afhangt...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

9 (stemrol)

2 (stemrol)

8 (stemrol) / Radio Announcer (stemrol)

Scientist (stemrol)

Dictator (stemrol)

News Caster (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van wwelover

wwelover

  • 2605 berichten
  • 3960 stemmen

Aparte film, weer eens iets heel anders dan Pixar. Maar wel een leuk voor de verandering een keer. Het verhaal vind ik wel goed bedacht, en is spannend, en dat is zeldzaam voor een animatiefilm. Daarnaast zijn de stemmen gewoon goed, en niet geforceerd grappig, maar dat past ook niet bij de film, want het is geen feelgood animatie. Al is hij zo nu en dan wel geinig. Ze mogen van mij best vaker wat serieuzere en spannendere animaties maken. Heb er van genoten. Alleen duurde hij wel te kort.

4*


avatar van MrLee

MrLee

  • 206 berichten
  • 1098 stemmen

Prima animatie, donker en grimmig. Heeft een vlot tempo maar weet wel te boeien.


avatar van Denveen

Denveen

  • 355 berichten
  • 288 stemmen

Leuk en sfeervol, maar weinig verhaal en noch plot noch personages worden echt uitgediept. Erg voorspelbaar maar wel aardig.


avatar van dragonmaster

dragonmaster

  • 335 berichten
  • 332 stemmen

verrassend goed animatie verhaal uit de stal van Tim Burton. het verhaal gaat eigenlijk nergens naartoe, maar op een of andere manier weet het je wel te pakken. de animatie's zijn verbluffend mooi. ondanks de korte duur (na 70 minuten lopen de end credits al over het scherm) is de film zeker de moeite waard.


avatar van pardalis

pardalis

  • 171 berichten
  • 351 stemmen

Een uitgewerkt geheel van de kortfilm. Ik hield het liever bij de kortfilm zonder het gepraat van die wezentjes.

De animatie op zich is heel goed gedaan, maar het verhaal is niet goed uitgediept ondanks dat er wel mogelijkheden waren.

Een 3 omwillen van de mooie animatie die echt top was !


avatar van missl

missl

  • 3866 berichten
  • 5798 stemmen

goede film alleen door de korte speelduur blijft het allemaal oppervlakkig. het ziet er mooi uit en is ook spannend.


avatar van voskat78

voskat78

  • 510 berichten
  • 829 stemmen

Prima filmpje!! wat inderdaad weer eens wat anders is dan de gebruikelijke pixar-stal. Eigenlijk valt er maar weinig op aan te merken. Dus verdient deze mijns inziens ook een dikke 4 ****


avatar van noknoke

noknoke

  • 391 berichten
  • 134 stemmen

Animatie / Avontuur.

Tweede keer voormij, deze vond ik wel aardig, lekker duister, en spannend, spannend op lager niveau dan.


avatar van belchinees

belchinees

  • 4182 berichten
  • 2326 stemmen

Mooi product heeft die onbekende knaap gemaakt!

De verwachtingen waren torenhoog. Van die cover kwam de kwijl de mond uit. Helaas was het toch minder dan gehoopt.

Niet dat ik een slechte film gezien heb. Visueel was het verbluffend goed. Heerlijke animatiestijl met prachtige kleurpalet, achtergronden en settings, en originele, coole creaturen. Dat was ook al te zien op de cover natuurlijk.

Minder vond ik de stemmen. Elijah Wood of niet, de stemmen paste niet bij die poppen. Dat heeft me over de ganse lengte gestoord. Ik weet nu niet echt hoe een pop zou klinken moest het kunnen praten, maar dit vond ik maar niets. Voor mij part mochten ze gewoon allemaal zwijgen.

Inhoudelijk had ik er meer van verwacht. Die 70 minuten waren meer dan voldoende nu, mocht zelfs korter. Qua actie en sfeer zat het wel lekker snor.

3.5* is min of meer verdiend, maar ik hoop dat, moest er een 9² of 81 uitkomen, deze wel wat meer verhaal te bieden heeft.


avatar van Timecop

Timecop

  • 499 berichten
  • 1456 stemmen

Animatie met aardig wat diepgang.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Absoluut mooi designed en geanimeerd. Er valt een hoop te zien, maar wat er allemaal precies gebeurd is niet echt heel boeiend. Had het idee alles al eens eerder gezien te hebben en het schreeuwt wel heel nadrukkelijk 'Terminator'.

Maar toch een fijn, gelukkig kort tussendoortje.


avatar van boldhead

boldhead

  • 133 berichten
  • 156 stemmen

wist niet wat ik moest verwachten van deze animatie

nu ik 'm gezien heb, geef ik een 4 voor de animatie, want die was echt verbluffend goed, maar het verhaal tsja...


avatar van 3din

3din

  • 102 berichten
  • 216 stemmen

Donker, grimmig, kort en spannend............ goede animatie dus


avatar van Flex-74

Flex-74

  • 44 berichten
  • 54 stemmen

Leuk origineel verhaal. Zeer mooie animatie.

Een absolute aanrader!


avatar van mwoeb

mwoeb

  • 125 berichten
  • 0 stemmen

Wat zijn die machines zo ongelooflijk heerlijk vormgegeven. De rest was eigenlijk overbodig, met zo' bad guys. Genot om naar te kijken.


avatar van Macer

Macer

  • 3 berichten
  • 4 stemmen

Goede film. Ziet er fantastisch uit en is weer eens wat anders dan de standaard animatiefilm.. Heb me vermaakt.


avatar van Oishii

Oishii

  • 24 berichten
  • 84 stemmen

Toch is het jammer dat er geen geld was om deze versie, maar ook de korte versie, in stop-motion te maken.

Het is allemaal zo "schoon-vies", vooral het jute van de hoofdfiguur.

Ik zie toch liever echte jute i.p.v. een digitaal plastic afgietsel van jute in een digitaal plastic afgietsel van een post-apocalyptische wereld.

Maar ja, centenkwestie...

De robotmonsters zijn wel erg goed. Duidelijk makkelijker te animeren...

De korte voorversie staat op Youtube, wel in een gehaktballenkwaliteit, maar toch leuk om te zien.


avatar van mishad

mishad

  • 173 berichten
  • 6322 stemmen

Het oog wil zeker wat, maar iets meer verhaal en wat vlottere dialogen waren zeker welkom geweest. Wat nu blijft hangen zijn de prachtige beelden, maar het zeer matige verhaaltje is toch erg storend. De gemiddelde Japanner doet dit veel beter!


avatar van Raffael77

Raffael77

  • 1891 berichten
  • 0 stemmen

mishad schreef:

Het oog wil zeker wat, maar iets meer verhaal en wat vlottere dialogen waren zeker welkom geweest. Wat nu blijft hangen zijn de prachtige beelden, maar het zeer matige verhaaltje is toch erg storend. De gemiddelde Japanner doet dit veel beter!

Mee eens. Film is heel mooi gemaakt alleen mist het diepgang en maakt het minder leuk om hem af te kijken.

Ik heb hem afgekeken maar ik denk dat velen hem afzetten.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7279 stemmen

Tegenvaller.

Als in 'ik had er meer van verwacht.'

E.e.a. is fraai geanimeerd en aardig sfeervol. Het verhaal echter, is zwak. Wat ook niet echt meehelpt is dat we lang in het ongewisse blijven, en de characters weinig diepgang hebben. Maakt de betrokkenheid minder sterk.

Redelijk.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Flinke tegenvaller inderdaad.

Prachtige animatie en design maar met deze 'volwassen' look wordt helemaal niet ondersteunt door de inhoud. Wel een prachtige geanimeerde post apocalyptische setting De inhoud is een kinderachtig en nietszeggend plotje, de characters zijn enorm vlak en ook een akelige keuze uit voiceactors. Hopelijk wordt er hier wat meer meegedaan en wordt er wat meer gericht op het adult publiek.


avatar van DiKKe_OsCaR

DiKKe_OsCaR

  • 406 berichten
  • 2034 stemmen

De sfeer in deze film is precies wat ik verwachtte van Tim Burton. Maar ook het vage was weer aanwezig. Iets wat ik een stuk minder kan waarderen. Bij Corpse Bride was dat ook mijn ervaring, al vind ik het erg moeilijk om uit te leggen wat ik nu precies niet waardeer.

Bij deze film is het wat gemakkelijker, voor mij ontbreekt enorm de uitdieping en het verhaal. Ik snap eigenlijk nog altijd niet wat nu de achterliggende gedachte is, wat die poppetjes precies inhielden, en waarom het eigenlijk jute zakjes waren...

De film is erg kort, daar was ik blij mee omdat de film me niet wist te boeien. Maar wellicht had de film met 30 minuten meer heel wat duidelijker geweest.

Ik zie net op IMDB dat Tim Burton bezig is aan zijn versie van Alice in Wonderland. Ondanks 2 tegenvallers, ben ik toch wel weer erg benieuwd naar die film. Ook hierbij kan ik niet goed uitleggen waarom dat zo is.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Tim Burton heeft voor derest niet zoveel met 9 te maken hoor.


avatar van Near_Dark

Near_Dark

  • 754 berichten
  • 424 stemmen

DiKKe_OsCaR schreef:

De sfeer in deze film is precies wat ik verwachtte van Tim Burton. Maar ook het vage was weer aanwezig. Iets wat ik een stuk minder kan waarderen. Bij Corpse Bride was dat ook mijn ervaring, al vind ik het erg moeilijk om uit te leggen wat ik nu precies niet waardeer.

Inderdaad effe rechtzetten, want er zijn blijkbaar héél wat mensen die denken dat dit een Tim Burton film is

Ze plakken met plezier zijn naam op de affiche omdat het zo'n bekende regisseur is, maar voor "9" was Tim één van de vele producers, de regisseur is - zoals bovenaan te lezen staat - Shane Acker, dit is diens debuutfilm die hij trouwens helemaal zelf bedacht heeft.

Het is maar dat je het weet hè


avatar van BS

BS

  • 853 berichten
  • 673 stemmen

Opvallend .. aparte film

Wat ik eigenlijk mis in de film is wat meer inleiding. Niet persee over geschiedenis, maar over karakters.

Het verhaal begint vrij plotseling en ik had niet veel tijd om me te "binden" aan de karakters. Dat neemt net even dat beetje extra wat de film nodig heeft bij mij weg.

Begrijp me niet verkeerd, het is niet dat het helemaal niet komt, het duurde bij mij gewoon wat langer dan ik had verwacht.

Naast het wel leuke verhaal is de wereld waarin het afspeeld, de poppen en machines werkerlijk erg mooi uitgewerkt !

Een hele tijd terug vond ik dat het verhaal niet mag leiden onder kwaliteit van de animatie. Oftewel, hoe mooi of hoe lelijk de animatie ook is, het gaat toch om het verhaal en de belevenis.

Ik denk dat we met animatie-technieken wel dermate ver zijn dat ik dat achterwege kan laten. Iedere film-maker kan nu zelf de ( afhankerlijk van budget/tijd enz ) zelf kiezen welke stijl en hoeveel detail er gebruikt gaan worden.

Daarom vind ik dat ik de mooie animatie ook zeker mee mag nemen in mijn oordeel.

Het verhaal is niet zo groot, de karakters moeten even wennen maar het ziet er erg mooi uit EN met een PG13 waardering kun je ook wat !

Dat is ook wel te zien. Naast wat "minder prettige beelden" ( dit hoef je niet al te ruig te nemen hoor, maar het is zeker geen film voor de heele kleintjes ) zitten er ook mooie actie in en zeker een paar indrukwekkende ontploffingen !

Al met al zet me dit toch zwaar aan het twijfelen of ik nu een 3,5 of een 4 moet oordelen. In dat geval ga ik altijd terug naar 1 vraag:

Kan en wil ik de film ( snel ) nog eens zien? En het antwoord is JA!

Het heeft genoeg indruk op de gemaakt en daarom 4*


avatar van FrankyShizzle

FrankyShizzle

  • 18 berichten
  • 0 stemmen

Mooie animatie, origineel verhaal.. toch best spannend en leuk om te kijken...

3.5


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Ondanks de originele insteek heeft deze film qua verhaal bijzonder weinig te bieden. Een eerder wat afgeraffeld plot met enorme gaten en opvallend oninteressante personages met onverklaarbare motieven. Een sterke stemmen cast heeft deze film ook niet. Het enige wat rest is het grootste pluspunt; mooie animatie en een prachtig design. Helaas is het verhaal zo opvallend matig dat dit een stuk kijkplezier afneemt. Ook is het einde te zoet voor en wat volwassene insteek op animatiefilm gebied. De actie was wel lekker snel en visueel zat het dus allemaal goed in elkaar. Een krappe 3.


avatar van NotJustAnOpinion

NotJustAnOpinion

  • 101 berichten
  • 855 stemmen

Ik blijf met dubbele gevoelens zitten na het zien van deze film.

Van de ene kant was het geweldig de animatie en de sfeer die deze film uitstraald vond ik fenominaal.

Maar het verhaal was erg dun en ook de uitwerking daarvan was warrig en erg haastig.

Juist vanwegen die dunne verhaallijn werd de film op het einde toe zelfs wat langdradig ondanks de korte speelduur.

Jammer met wat meer aandacht had dit een hele grote in zijn genre kunnen worden!


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4896 stemmen

De tijd was zo om. Vermakelijk fimpje, visueel érg mooi en bij vlagen aardig spannend. Verhaaltechnisch stelt het echter niet zoveel voor. Weinig diepgang en een simpel en magere uitwerking van een allesbehalve bijzonder plot. Met dit originele gegeven had meer gedaan moeten worden. Toch erg vermakelijk, mooi gemaakt en genoeg leuke scénes die voor een voldoende zorgen.


avatar van john1968

john1968

  • 21 berichten
  • 16 stemmen

Wie van animatie houdt komt hier aan zijn trekken, het verhaal is maar sober, al met al toch een stem van 3.5, maar dit komt grotendeels op het conto van de animatie.