Genre: Drama / Thriller
Speelduur: 118 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Tom Tykwer
Met onder meer: Clive Owen, Naomi Watts en Armin Mueller-Stahl
IMDb beoordeling:
6,5 (103.664)
Gesproken taal: Engels, Frans, Duits, Italiaans en Russisch
Releasedatum: 16 april 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The International
"Is your money making a killing?"
Interpol agent Louis Salinger (Clive Owen) en advocaat Eleanor Whitman (Naomi Watts) zijn vastbesloten om de waarheid over een van de grootste banken ter wereld boven tafel te krijgen. Hun zoektocht naar gerechtigheid brengt hen van Berlijn naar Milaan en van Istanbul naar New York. Een chaotische tijd breekt aan en beiden blijken in levensgevaar te zijn.
Externe links
Acteurs en actrices
Louis Salinger
Eleanor Whitman
Wilhelm Wexler
Jonas Skarssen
The Consultant
Martin White
Francis Ehames
New York D.A.
Viktor Haas
Detective Bernie Ward
Video's en trailers
Reviews & comments
ArcovandenBroek
-
- 328 berichten
- 226 stemmen
De film is heel realistisch in beeld gebracht, met een hele goede cast. Sommige moorden/zaken los je eenmaal niet op, vandaar het plotselinge einde. De film had wel wat korter gekund/gemogen, maar mede door de mooie beelden en muziek, heb ik me geen seconde verveeld. De actiescene in het museum was subliem, wat een heerlijk vuurgevecht! 
4* voor het totaalplaatje, wat zeer goed gelukt is.
ninoboy1
-
- 222 berichten
- 0 stemmen
Goed verhaal, maar spijtig genoeg bijna geen actie.
Guidoww
-
- 16 berichten
- 42 stemmen
Heb hem gisteren gezien, vond het wel een goede film. niet echt bijzonder. maar wel leuk. helaas weinig actie.
Mat_
-
- 737 berichten
- 1335 stemmen
Vrij middelmatig allemaal.
Tykwer wil een intelligente thriller maken maar maakt eigenlijk een erg simpele film. Te veel verschillende personages die nauwelijks worden uitgewerkt en te veel onbelangrijke gebeurtenissen die er eigenlijk enkel voor zorgen dat de film, vooral in het begin, soms moeilijk te volgen is. Verder is de hele film eigenlijk gebaseerd op een vrij flauw uitgangspunt.
Owen is altijd wel leuk in dit soort films en doet het dan ook wel goed. Watts is erg matig en eigenlijk is haar personage zo goed als overbodig in de film.
De film is nergens slecht maar echt beklijvend wordt het nergens.
XZtephan
-
- 60 berichten
- 254 stemmen
Clive Owen kan ik altijd wel zien, maar deze film was een beetje onder zijn niveau vind ik. Geen slechte film ofzo, maar hij miste gewoon net ff dat beetje diepgang, aktie en spanning om er naar mijn idee een echt goede film van te maken.
Melvin Udall
-
- 536 berichten
- 0 stemmen
Bovengemiddelde thriller met een verhaal dat nogal op veel kleine lijntjes de aandacht vraagt en daardoor soms wat rommelig overkomt. Tykwer heeft het zichzelf niet makkelijk gemaakt. Zijn vorige film (Perfume) die zoveel visuele schoonheid in zich heeft is nauwelijks te evenaren, laat staan te overtreffen. Het camerwerk is hier evenwel dik voor elkaar maar de diverse personages blijven wat aan de matte kant. Vraag me zo langzamerhand wel af of Owen altijd in zijn eigen kleding op de set verschijnt. Ik zie hem film na film in diezelfde lange jas voorbij komen.....
Sven Vermant
-
- 472 berichten
- 4548 stemmen
Vanavond gezien in de sneak preview.
Ik vond de film een beetje tegenvallen. De beelden zijn mooi maar het verhaal is te warrig door vele nietstoevoegende personages.
Verder was het acteerwerk was wel ok, maar de film kan zijn verwachtingen bij lange niet waarmaken. Halverwege de film is er even een moment waarop de film lijkt te gaan boeien maar daar blijft het helaas bij.
2,5* lijkt me ruim voldoende.
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Deze film vanavond in de sneak gezien en ik kan alleen maar zeggen dat ik het een onderhoudende thriller vond. Best een aardig verhaal - hoewel toch enigszins voorspelbaar - ,goed acteer- en vooral uitstekend camerawerk. Beste scene vond ik de shoot-out in het Van Guggenheim Museum in New York. Voor de rest valt er van mij over deze film niets bijzonders te vermelden. Daarvoor heb ik dit soort films al te vaak gezien.
3,5*
Rsp
-
- 22 berichten
- 103 stemmen
Boeiende film. De film heeft even nodig om gang te komen maar daarna bleef de film tot het eind spannend. Goede acteurs trouwens. Zeker de moeite waard als je wat ziet in films met een goed verhaal in plaats van shooters.
Skrean
-
- 539 berichten
- 694 stemmen
Camerawerk en verhaal waren goed, ook bepaalde statements over het 'slaaf' zijn van de 21e eeuw ben ik volkomen mee eens. De shoot-out in het Guggenheim was vet.
mikakeijser
-
- 2 berichten
- 4 stemmen
Ik heb me wel vermaakt met deze film. Had wel wat korter gemogen.
Acteer werk was oke. Verder zijn er wel al genoeg van zulke films gemaakt.
miepke
-
- 816 berichten
- 0 stemmen
Ik ben net terug uit de bios, personeelsvoorstelling, en hij viel me best wel tegen. Kwam misschien ook om het feit dat het zo laat was, maar helaas kon deze me niet echt boeien en moest ik er nogal inkomen.
Als ik er niet zo veel van verwacht had was het een meevaller geweest.
Mood Indigo
-
- 119 berichten
- 141 stemmen
Boeiende film. De film heeft even nodig om gang te komen maar daarna bleef de film tot het eind spannend. Goede acteurs trouwens. Zeker de moeite waard als je wat ziet in films met een goed verhaal in plaats van shooters.
weet je zeker dat je bij de juiste film zit?
goedkoop verhaal, totaal geen spanning
en bovenal ongeloofwaardig verloop
wel een leuke kijk film
plompa
-
- 109 berichten
- 229 stemmen
Ik vond het wel een coole film, alleen gedurende de film krijg je steeds beter door dat er haast geen einde mogelijk is binnen de duur van de film, dat vond ik jammer. Had een beter end gehoopt.
Waku
-
- 5458 berichten
- 6492 stemmen
Ik had hier meer van verwacht.
De film kon mijn aandacht niet vasthouden.
Bij vlagen prima ( museum scenes) maar
he International" lijkt ook regelmatig in te zakken.
2,5*/3*
RickZ
-
- 1329 berichten
- 1235 stemmen
lekkere actiefilm, wat moeizaam verhaal, maar de schietactie is goed.
andrehoek
-
- 218 berichten
- 224 stemmen
Probleem bij dit soort films is altijd dat je met vragen blijft zitten en hoe langer je er over na gaat denken hoe slechter de film wordt. De een mist dit, de ander mist dat en weer een ander heeft ergens anders wel weer problemen mee.
Vond de film zeker niet tegenvallen. Tempo is goed, verhaal is duidelijk, onderwerp is modern en de schietscene met mobiele ringtone is perfect getimed. Gezien de hele film was misschien het eind wat aan de snelle kant...
Zandkuiken
-
- 1746 berichten
- 1431 stemmen
Viel me eerlijk gezegd toch een beetje tegen. The International probeert te balanceren tussen intelligente thriller genre Michael Clayton en zuiver entertainment, een evenwichtsoefening die niet echt lekker uitpakt.
De film vervalt soms in goedkope actie, hoewel Tykwer hier toch een stijlvolle complot-thriller op poten wilde zetten. Ook de acteurs (zowal Clive Owen als Naomi Watts hebben me nochtans al vaak kunnen bekoren) doen het in mijn ogen niet altijd even overtuigend: standaard vertolkingen die duidelijk intensiteit missen.
Halve misser wat mij betreft.
erik1677
-
- 1787 berichten
- 0 stemmen
Ik vondt het wel een superspannende actie/thriller.
Direct vannaf het begin zit al direct de vaart erin.
niks mis mee.
Brakeburner
-
- 164 berichten
- 500 stemmen
Veel beter dan verwacht deze nieuwe Twyker! Erg spannende film die helemaal nergens gaat vervelen!
Een van de betere thrillers van de laatste tijd!
Viel me eerlijk gezegd toch een beetje tegen. The International probeert te balanceren tussen intelligente thriller genre Michael Clayton en zuiver entertainment, een evenwichtsoefening die niet echt lekker uitpakt.
Dit vind ik op zich net wel goed werken in deze film! Zorgt ervoor dat het nooit allemaal te droog of saai wordt! Uiteraard geen superdiepgaande plotlijnen in de film, maar de combinatie Clive Owen, Armin Mueller-Stahl en Ulrich Thomson werkt erg goed! Samen met de opzwepende soundtrack loopt deze film als een trein!
Mooi en apart stukje actie ook in het Guggenheim Museum!
4*
wilkinss
-
- 26 berichten
- 73 stemmen
Viel me wat tegen .Ik had hier meer van verwacht.
moeizaam verhaal, op sommige momenten erg traag !
tottenham89
-
- 327 berichten
- 1346 stemmen
Dit was echt een uitstekende film met realistische gebeurtenissen en om niet te vergeten, de prachtige locaties en de mooie gebouwen. Clive Owen kwam serieus en overtuigend over en kwam in ieder geval niet over als een grote held die alles in handen had en geen zwakke punten had. Verder was het acteerwerk van de andere acteurs en actrice Watts bijna perfect. Deze film had het zeker niet van de non-stop actie, maar de beweging en de mobilisatie van de hoofdpersonen van de ene naar de andere mooie locatie maakte het helemaal goed. Ik had eigenlijk bijna op geen enkel moment het gevoel waarop ik de film saai vond worden. Tykwer heeft met de extra shoot-out scene de film zeker de moeite waard gemaakt om in ieder geval 1 keer bekeken te worden.
4.5
Heinelein
-
- 25 berichten
- 154 stemmen
twas moeilijk om m'n ogen open te houden en dat lag niet aan dat ik moe was. Zo'n film met alleen woorden en geen daden pfff wat vermoeiend
hannes64
-
- 1926 berichten
- 5250 stemmen
ja, dan kan je Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull ook wel een halve ster geven ......als je begrijpt wat ik bedoel.
En zoals ik al eerder vermeldde; Een zeer goeie actie/thriller.
Daden genoeg...tenzij je je ogen dicht had tijdens de actiemomenten.
Een goed spelende Owen, en Watts.
Verhaal is zeer mooi in elkaar gestoken, score is top.
Met een paar goeie actiescènes De schietpartij in `t Guggenheim was 1 van de besten die ik gezien heb.
Heb em voor een 2de keer weer `s bekeken, en hij is beter.
Het laatste nieuws

Heb jij de Netflix-docu 'The Man With 1000 Kids' al gezien? 'Maag draaide om'

Maker 'The Abandons' is boos op Netflix: 'Destructief voor Hollywood en Wall Street'

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen
Bekijk ook

Män Som Hatar Kvinnor
Mystery / Thriller, 2009
589 reacties

Hodejegerne
Thriller / Misdaad, 2011
276 reacties

Felon
Misdaad / Drama, 2008
604 reacties

Defiance
Drama / Oorlog, 2008
618 reacties

The Next Three Days
Drama / Thriller, 2010
491 reacties

Running Scared
Actie / Thriller, 2006
767 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








