Star Trek (2009)
Genre: Sciencefiction / Actie
Speelduur: 127 minuten
Alternatieve titel: Star Trek: The Future Begins
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: J.J. Abrams
Met onder meer: Chris Pine, Zachary Quinto en Eric Bana
IMDb beoordeling:
7,9 (635.925)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 7 mei 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Star Trek
"The future begins."
James Tiberius Kirk is een ontzettende wildebras, maar blijkt ook een enorm getalenteerd ruimtevaarder te zijn, wanneer hij zich laat overhalen om een opleiding aan de Starfleet Academy te volgen. Bij het afleggen van zijn examen krijgt Kirk het aan de stok met zijn hyperintelligente collega Spock. De onbesuisde roekeloze Kirk en de berekenende kalme Spock zijn dan ook absolute tegenpolen. Naarmate de mannen elkaar beter leren kennen groeit echter de onderlinge waardering en dat is maar goed ook: als zij met het revolutionair futuristische ruimteschip USS Enterprise aan een zware en levensgevaarlijke reis beginnen moeten alle neuzen en ook alle oren, spits of niet, dezelfde kant op wijzen om de missie te laten slagen...
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,9 / 635925)
- Trailer (YouTube)
- Star Trek (MusicMeter)
- Star Trek: The Deluxe Edition (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 3,99
- Kijk op SkyShowtime
Social Media
Acteurs en actrices
James T. Kirk
Spock
Leonard 'Bones' McCoy
Nyota Uhura
Hikaru Sulu
Montgomery 'Scotty' Scott
Pavel Chekov
Spock Prime
Christopher Pike
Nero
Reviews & comments
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Met het geld dat hierin is gestoken kan je er wel vanuit gaan dat je dit gewoon kan zien zonder iets van Star Trek te weten.
Apollinisch
-
- 21297 berichten
- 0 stemmen
Lijkt mij dus ook, maar de plotomschrijving wekt het vermoeden dat enige voorkennis aangaande Romulans, Kirks en Spocks best handig is.
Ik als leek word er duizelig van. 
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Die zullen allemaal wel geïntroduceerd worden in de film. Al denk ik dat complete Star Trek leken ook wel ooit van Spock of Kirk hebben gehoord.
Sjoerdow
-
- 1006 berichten
- 1304 stemmen
Een 8,1 op IMDB......dat zie je tegenwoordig ook niet vaak meer!
Ben heel benieuwd. Ik vond de trailer veel belovend; mooie muziek, gave actie en verbluffende effecten!
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
De CGI in de trailer zag er erg mooi uit. Ben benieuwd, hoewel het hele Star Trek gebeuren me niet echt interesseert.
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Een 8,1 op IMDB......dat zie je tegenwoordig ook niet vaak meer!
Sarcastisch? Je ziet het iig bijna bij elke nieuwe 'grote' film op Imdb.
Uier
-
- 2006 berichten
- 3749 stemmen
Sarcastisch? Je ziet het iig bijna bij elke nieuwe 'grote' film op Imdb.
Fanboy-stemmen.
The Dark Knight heeft zelfs een hele poos op 9.5 gestaan.
Djarune
-
- 296 berichten
- 903 stemmen
Ik ben nooit fan geweest van Star Trek. Mij teveel science fiction en te weinig fantasy. Dingen die niet kunnen moet je niet realistisch willen maken. Daarom vond ik Star Wars altijd heel leuk. Ben wel ontzettend fan van de serie Heroes en Zachary Quinto (Sylar) speelt daar echt een voortreffelijke rol neer. Ga deze dus wel zien.
Over de fanboystemmen. Die heb je inderdaad bij alle grote nieuwe Amerikaanse films. The Dark Knight is nogsteeds enorm overrated. Let alsjeblieft niet blind op de cijfers die op IMDb en MM worden gegeven.
mcdaktari
-
- 7307 berichten
- 0 stemmen
Ik keek vroeger al iedere zaterdag naar de serie star trek, en ben er altijd al fan van geweest. Maar met next generation vond ik het toch minder. Wat ik nu al heb gezien van deze nieuwe star trek film beloofd veel. Dit gaat volgens mij een super S/F film worden.
Ik hoop dat ik me niet vergis, maar voor de liefhebbers van star trek kan er eigenlijk al niet heel veel meer stuk denk ik.
Madisi1962
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
Ik ben gisteren naar de voorpremiere geweest in Groningen en ik moet zeggen dat ik zeer verrast ben met deze film. Er is veel actie en ook humor en ondanks dat ik Star Trek fan ben moet ik zeggen dat dit ook een film is die gezien moet worden door niet fans.
Voor mij krijgt deze film dan ook een dikke 5 sterren want dit is zeker weer èèn van de beste Star Trek films.
Brix
-
- 19684 berichten
- 5119 stemmen
Als Star Trek fan, van de oorspronkelijke TV serie('Next Generation' kon mij nooit boeien,' Enterprise' dan wel weer), mag ik deze zeker niet missen.
Ik ben zéér benieuwd!
Phoenix
-
- 7846 berichten
- 1418 stemmen
Heb ooit alleen wat afleveringen Voyager gezien (met die muts als Captain), dus deze film kon alleen bouwen op iconische namen als Kirk en Spock, en de hele mythos die er om die namen is komen te hangen door de jaren heen. En dan toch wekt de film een gevoel van euforie op wanneer de namen voor het eerst ter sprake komen of wanneer de crew vanuit toeval ontstaat en al snel als goedgeoliede machine afrekent met Nero.
Ergens kreeg ik het gevoel dat dit nu de magie is waar Trekkies voor zwichten, en het mag een prestatie van formaat worden genoemd dat Abrams die magie niet alleen heeft weten te behouden ondanks de hippe draai die hij er aan geeft, maar dat hij het ook op een leek als mij weet over te brengen.
Wat dat betreft is Abrams (die overduidelijk samenwerkte met zijn Lost-crew) herstart van de franchise al gerechtvaardigd en te verdedigen. Wat rest is gewoon een geweldig hippe science-fiction film. De kleuren spatten van het scherm (serieus, tel de lensflares), de camera zwiert sierlijk en toch energiek door de ruimte buiten en binnen Enterprise, de actie is lekker stevig (Kirk heeft het iets zwaarder te verduren dan hier
) en af en toe is de film lekker tongue-in-cheek richting weleer. Een soort quasi-volwassen versie met piepjonge groentjes in de hoofdrollen die eigenlijk alles doen wat de fans van de serie volgens de generaliseringen nalaten: in barfights verzeild raken, seksen, brutaal zijn.
Als Star Trek dan ooit vereenzelvigd werd met nerds, dan wordt dat hiermee voor een groot deel rechtgezet.
4*
mcdaktari
-
- 7307 berichten
- 0 stemmen
Voor mij krijgt deze film dan ook een dikke 5 sterren want dit is zeker weer èèn van de beste Star Trek films.
zo zeg 5 sterren?????? is ie echt zo goed? ik hoop het van harte.
ik ga deze week naar de Imax. Ben zeer benieuwd of het echt een 5 sterren film is
gotti
-
- 14075 berichten
- 5889 stemmen
Een verdomd goede trailer. Ben toch getriggered, alhoewel de films en serie reeks(en?) me nooit echt hebben aangesproken...
Phoenix
-
- 7846 berichten
- 1418 stemmen
Geweldig moment trouwens wanneer Enterprise uit warp komt en recht een zojuist ontstaan Starfleet-kerkhof in zweeft.
Edwin Pindahaai
-
- 648 berichten
- 293 stemmen
Star Trek is altijd voor slechte mensen geweest en ik neem aan dat dat bij deze niet anders is.
AC/DC
-
- 420 berichten
- 0 stemmen
Ben geen Star Trek-fan maar ben eigenlijk wel benieuwd geworden
Madisi1962
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
Star Trek is altijd voor slechte mensen geweest en ik neem aan dat dat bij deze niet anders is.
Hoezo altijd voor slechte mensen geweest ? Een oordeel wat nergens op slaat dus.....
Edwin Pindahaai
-
- 648 berichten
- 293 stemmen
Goed mens ben jij. Of beter gezegd: goeie beunhaas ben jij. En nee, beunhazen zijn geen mensen.
Sjieve
-
- 41 berichten
- 350 stemmen
Dokter Spock? Dat is toch een schrijver van opvoed-boeken.
Met alle respect, een beetje domme misser in de beschrijving van de film.
Brix
-
- 19684 berichten
- 5119 stemmen
Dokter Spock? Dat is toch een schrijver van opvoed-boeken.
Met alle respect, een beetje domme misser in de beschrijving van de film.
Was mij inderdaad ook opgevallen.
Die fout heb ik overigens wel vaker gehoord.
Zuzuu
-
- 557 berichten
- 757 stemmen
Ik dacht dat de plot over tijdreizen ging.
Dat de Romulans dus Kirk proberen uit te wissen uit de tijdlijn. Klopt dat dan niet?
Phoenix
-
- 7846 berichten
- 1418 stemmen
Nee, ze komen per ongeluk in het verleden terecht nadat hun planeet is vergaan. Hiervoor geven ze Spock en Starfleet de schuld, dus hebben ze het op Vulcan en de Aarde gemunt.
seantogood
-
- 146 berichten
- 68 stemmen
Een vraagje, moet je alle andere delen of iedergeval de serie gezien hebben gevolgd om deze film goed te volgen?
Laat ik het zo zeggen. Als je niks van Star trek af weet, is dat dan nog een film die begrijpbaar is, kan je het zeg maar stand-alone bekijken. Als dit een opvolger is van een vorige deel is dat niet zo handig om dan hier te beginnen met kijken?
Ik wil hem kijken maar heb nooit de serie gevolgd, ik zag op wikipedia dat dit de elfde deel van de Star Trek film reeks was.
Graag toelichting over deze film, Vriendelijk bedankt, Sean.
Pre- en sequels

Star Trek Beyond
2016
155 reacties

Star Trek into Darkness
2013
432 reacties
Gerelateerd nieuws

Chariots of Fire-acteur Ben Cross op 72-jarige leeftijd overleden
Bekijk ook

The Dark Knight
Actie / Misdaad, 2008
7.907 reacties

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
Fantasy / Sciencefiction, 1980
723 reacties

Star Wars
Fantasy / Sciencefiction, 1977
1.066 reacties

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
Fantasy / Sciencefiction, 1983
706 reacties

Rush: Beyond the Lighted Stage
Documentaire / Muziek, 2010
21 reacties

Batman Begins
Actie / Misdaad, 2005
1.812 reacties
Gerelateerde tags
san francisco, californiëruimtevaartuigteleportationspace missionparachutetijdreizenblack holesupernova prequelwarp speed futuristicwarp engine ruimteromulans alternate realityruimte-operarebootunlikely friendshipchild driving car23rd century based on tv series24th century
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








