
Het Echte Leven (2008)
Alternatieve titel: In Real Life
Nederland
Drama / Komedie
87 minuten
geregisseerd door Robert Jan Westdijk
met Sallie Harmsen, Ramsey Nasr en Loek Peters
Een jonge regisseur stelt de liefde van zijn vriendin op de proef door haar tijdens de opnamen verliefd te laten worden op een andere acteur. Hierdoor riskeert hij zijn echte relatie met haar: de ultieme liefdestest.
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=4c1CfUnBr90
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat MovieMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe MovieMeter met je privacy omgaat.
Links
Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op AmazonIMDb (6,7 / 368)trailer (YouTube)Pathé Thuis: vanaf € 5,99 / huur € 2,99kijk op CinememberAzijnpisser Zagt stort in het AD een flinke berg kritiek over de film uit.
Waarom toch altijd dat negativisme van die man.
Nog nooit zoveel onzin bij elkaar gelezen. Volgens mij spreekt hier iemand die 10 keer bij de filmacademie is afgewezen...
Tegelijkertijd was de gimmick ook de achilleshiel van het geheel omdat het echte verhaal maar mondjesmaat de kans kreeg om door te schijnen. Op die momenten moet alles goed zijn, en daar ging het vaak mis. Alleen de onervaren Sallie Harmsen kon me af en toe overtuigen van de ernst van een psychologisch liefdesdrama. Ramsey Nasr kon de gehele film de juiste toon niet vinden. Mede daardoor verzand het geheel tot een in zichzelf gekeerde.anti-climax van vanjewelste.
Een dappere poging met een paar hele leuke momenten, maar nergens heel bijzonder of interessant.
Er werdt veel gelachen in de zaal en ik denk dat met name insiders kunnen aprecieren hoe treffend hij de sfeer op de set weet te raken. Of derden dat ook zullen voelen... Ik hoop het, want de moed van dit project verdient waardering.
Een producent (niet Rj's producent) ontstak luidkeels in woede na de film. Hij vond de film juist prima en onderhoudend en was kwaad dat Nrc op feestdag zo'n recensie prominent plaatste terwijl de film leuk bleek te zijn en sprak van kwade wil. Hele discussies tussen voor en tegenstanders. Beter 1 of 4 sterren dan twee en drie. Dan bedient Robert-Jan ieder geval zijn achterban goed.
Nogmaals. Het was een zeer dapppere film. Een wiskundige prestatie van jewelste. De puzzle sluit. Een film die hij alleen maar gemaakt kan hebben. Zijn handtekening staat er net zo dik onder als bij Zusje. Zusje is iiets beter. Maar deze film heb ik veel meer plezier aan beleefd dan aan Siberia.
Een producent (niet Rj's producent) ontstak luidkeels in woede na de film. Hij vond de film juist prima en onderhoudend en was kwaad dat Nrc op feestdag zo'n recensie prominent plaatste terwijl de film leuk bleek te zijn en sprak van kwade wil.
Dat vind ik dan ook weer wat overdreven. AD, NRC, Volkskrant en Parool waren de enige recensies die ik tot nu toe zag en die waren allemaal slecht. Ik sluit niet uit dat ze het allemaal mis hebben, maar met het moedwillig verpesten van een feestje zal het niks te maken hebben. Benieuwd ook wat het buitenland gaat vinden. Zwartboek werd hier bijvoorbeeld ook nogal kritisch ontvangen, maar in het buitenland was men laaiend enthousiast.
Beide films zijn overigens erg knap en professioneel gemaakt. (wat natuurlijk niet raar is bij makers van dat kaliber, dat mag je ook wel verwachten) Beide makers hebben uiteraard betere films gemaakt (soldaat van Oranje en Zusje)
"Het echte leven" film is trouwens ook extreem re-makebaar en verwacht ik in het buitenland meer waardering dan hier.
prachtig vertelt, erg mooi regie ! echt een nederlandse uitschieter !
4,5 * durf ik erwel voor te geven

Nog nooit zoveel onzin bij elkaar gelezen. Volgens mij spreekt hier iemand die 10 keer bij de filmacademie is afgewezen...
maar kijk ook van welke krant het is he; AD, wie neemt dat nou serieus?
Direct op dvd en bij Kruitvat in de knakenbak.
Helaas zijn er hordes mensen die dit weer helemaal 'te leuk' vinden.
"Helaas zijn er hordes mensen die dit weer helemaal 'net zo slecht als z'n vorige' vinden."
Zelden zo'n ontzettend lege en nietszeggende film gezien!
Wat wil die Westdijk met z'n films????
Recensie in NRC vond ik precies de spijker op de kop slaan.
Kunnen recensenten en publiek allebei gelijk hebben? Het oordeel van het publiek lijkt me toch nogal wat belangrijker. Dat zijn er namelijk meer.
Uiteraard zullen er ook mensen zijn in het publiek die het niets doet. Maar het zou niet normmaal zijn als iedereen het leuk vindt. Veel mensen vinden Zwartboek goed, met mooie beelden en prachtige stunts. Terwijl ik het geen goede film vind met rampzalige dialogen en zonder gevoel.
Ik vindt de Noorderlingen helemaal fantastisch en anderen zien er de humor niet van in of vinden hem saai.
Jammer dat de film zo slecht opende, slechts 13.000 euro op 15 prints ...
Toch de invloed van de recensies? Publiek waardeert film gemiddeld zeer goed maar gaat toch niet... raar...

Het affiche vind ik ook al niet erg sterk.
Westdijk zelf zei gisteren het idee te hebben dat men in het land alleen maar door heeft dat het de openingsfilm in Utrecht was, maar niet weet dat-ie al uit is.
In ieder geval waren de bezoekersaantallen in vooral de 3 grootste steden onthutsend.
Ja, ik vind de film ook slecht gepromoot. Ik was niet uitgegaan tijdens het filmfestival maar kort erna en heb de indruk dat de film ook beter gepromoot had kunnen worden als een soort eigenzinnig relatiedrama.
Ja, of misschien beter nog als komedie. In dat opzicht vind ik 'm zeer geslaagd.