Dead Silence (2007)
Genre: Horror
Speelduur: 89 minuten / 92 minuten (unrated cut)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: James Wan
Met onder meer: Ryan Kwanten, Amber Valletta en Donnie Wahlberg
IMDb beoordeling:
6,1 (107.929)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Dead Silence
"You scream. You die."
Jamie en Lisa Ashen zijn een pasgetrouwd koppel dat een nieuwe woning betrekt, buiten hun oude, spookachtige woonplaatsje Ravens Fair. Wanneer Lisa echter bruut vermoord wordt, trekt Jamie terug naar Ravens Fair om haar te begraven en een legende te onderzoeken over de vermoorde buikspreekster Mary Shaw, die volgens Jamie met de zaak te maken heeft.
Externe links
Acteurs en actrices
Jamie Ashen
Ella Ashen
Det. Lipton
Edward Ashen
Lisa Ashen
Henry Walker
Marion Walker
Richard Walker
Mary Shaw
Police officer
Video's en trailers
Reviews & comments
danny61
-
- 266 berichten
- 504 stemmen
Zeer goeie en spannende film met een verrassend einde.
Op en top horror met veel schrikmomenten.
ik geef 4 op 5
Friday the 13 th
-
- 2558 berichten
- 2023 stemmen
Noemt iemand dan is een echt goeie horrorfilm?????
friday the 13 th, ouderwets, maar toch niet gedateerd 
film88888
-
- 869 berichten
- 919 stemmen
friday the 13 th, ouderwets, maar toch niet gedateerd 
Of The Thing van John Carpenter die in de jaren 80 toch vrij orgineel was.
rubberduckie
-
- 48 berichten
- 47 stemmen
jammer van t einde... viel mij tegen want ineens werd het een lachfilm... maar daarvoor was hij super en heb echt genoten!!!
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
jammer van t einde... viel mij tegen want ineens werd het een lachfilm... maar daarvoor was hij super en heb echt genoten!!!
Wat viel er dan te lachen op het einde ? Dat was juist een geweldig einde.
Eris
-
- 8 berichten
- 25 stemmen
Ik twijfel.
Het is een leuke film voor tussendoor, maar zeer zeker geen topper.
Hoewel ik de film redelijk cliché vond zaten er af en toe schrikmomenten in en het einde vond ik dan wel weer goed.
Een 2,5 dan.
Hectometersnor
-
- 299 berichten
- 168 stemmen
Gisteravond gekeken en mijn voorgevoel kwam aardig uit...
De film zit bordevol clichemomenten en voorspelbare schrikmomenten. De cast was bedroevend slecht, kreeg nooit het gevoel dat het serieus goed acteren was. Verhaal is bedroevend en de opbouw is slecht.
Het enige wat ik goed vond aan de film was het camera- en sfeerwerk.
Maar daarmee is alles gezegd.
2 sterren
seth gecko
-
- 499 berichten
- 785 stemmen
ik was niet bepaald een fan van Saw. mijn probleem ermee school in het scenario die richting de climax toewerkte die niet half zo clever was als hij pretendeerde te zijn door de vele plotholes.
Wannell doet op zich het zelfde trucje in deze Dead Silence met een opbouw naar het surprise ending en het " haha, nou hebben we jullie goed te grazen" moment. Los van het feit dat je een pak vlotter dan het scenario ze geeft al kunt zien hoe de vork aan de steel zit (als je de link legt met de thematiek dan weet je eigenlijk min of meer na een half uur de verantwoordelijke)
Het goeie nieuws echter is dat die climax niet zo pretentieus overkomt als in Saw en er geen grote plotholes zijn. Daar waar Saw de regels van het realisme duchtig aan zn laars lapte, kan deze Dead Silence zich lekker verliezen in het mysterieuze van een spookverhaal waar er geen regels zijn.
Wat vooral heerlijk werkt aan deze Dead Silence is natuurlijk de stijl. Het universal logo in het begin geeft het al weg, dit is een hommage aan de klassieke griezelcinema van vroeger. De Cliché's en voorspelbare schrikmomenten zijn zo bedoeld en je ziet enorm veel dingen die simpelweg uit oude films uit de jaren 50 getild lijken.
Ook de visuele stijl die Wan hanteert is intrigerend. In het begin gebruikt hij veel steriel aandoende beelden, maar hoe meer het spookverhaal zich uitbreid, hoe theatraler zijn shots worden. Wapperende gordijnen in een donkere gang, een vervallen oud theater. De film gaat naar het einde toe zowel qua visualiteit en geluid als qua scares op een enge versie van dat spookhuis in Disneyland lijken. het zorgt voor een erg scary filmpje en das dan ook het mooiste compliment dat ik de film Kan geven.
aangenaam verrast
3.5***
berrey0907
-
- 12 berichten
- 2 stemmen
ik vind het echt een hele enge film
heb me echt af en toe kapot geschrokken.
maar ik vond wel dat het laaste gedeelte met al die kasten enzo
en die jongen wat als pop gebruikt werd
wel een beetje eng en raar
maar ik had zowiezo niet goed opgelet
mmaar hij houdt de spanning er wel in
M_M
-
- 32 berichten
- 25 stemmen
Wow ik vond 'm echt super! :O
Dit is 1 van de beste horrors die ik ooit heb gezien!
Het was vooral elke keer weer spannend met dat laken over de pop heen!
film88888
-
- 869 berichten
- 919 stemmen
Wat een zalige horror is dit zeg !!
James Wan had me al zeker niet verveeld met zijn Saw, en zijn prachtig meesterwerk Death Sentence, en ook met Dead Silence heb ik me vermaakt, en zat ik op het puntje van mijn stoel.
Ryan Kwanten acteerde heel goed, en dat geld ook voor Donnie Wahlberg die hier heel grappig was, en een leuk personage mogt vertolken.
Het verhaal is steengoed, en de schrikeffecten waren heel mooi gemaakt, en niet te veel geforceert als bij de meeste horror films. De pop was lekker creepy, en het misterie in het verhaal vond ik echt spannend, maar had beetje weg van de spanning uit Saw op een bepaald vlak vond ik.
Ik had wel direct door de eerste scene waar Ryan Kwaten zijn *stiefmoeder* in opduikt, ik had meteen een gevoel dat ze meer met het verhaal te maken had, en er voor een groot stuk achter zat. Dus dat was beetje TE cliché, maar het deed me echt deugd om nog eens een zalige horror film als deze te zien.
Zeker één van de beste horror films ooit gemaakt.
4,0 sterren.
moviefanatic
-
- 165 berichten
- 156 stemmen
Jippie! Eindelijk weer een horrorfilm die echt ENG is!!
Mijn verwachtingen waren niet echt hoog (wéér een puppet-film, yay
)
Het eerste deel dacht ik echt, hmmm..., waar gaat dit heen? Maar naarmate de film vorderde, raakte ik meer geboeid en ben ik ook een paar keer flink geschrokken! (lichten uit, volume omhoog en breedbeeld tv.....
.
Leuk dat de Jigsaw pop uit de Saw reeks ook een keer voorbij komt
. Ergens dicht tegen het einde aan, in het theater, zie je een scene met een soort clown pop ofzo, waarbij een paar keer wordt uitgezoomd. Dan zie je, als je goed oplet, onze goede oude Jigsaw-pop op de grond zitten tegen een soort pilaar aan..
Ik geef een 4.0. Omdat ik gewoon van horror houd, vooral goede horror. En voornamelijk vanwege het einde, wow, had ik eerlijk gezegd niet aan zien komen......
megablackhell
-
- 7 berichten
- 2 stemmen
Ik heb de film zelf nog niet gezien ik wil hem nog wel ff bekijken ik heb de trailer alwel gezien het lijkt me wel een gruwlijke horror toe.
Baksteen
-
- 720 berichten
- 748 stemmen
Dit is echt nou zo'n drol van een film. Ik telde maar liefst 0 schrikmomenten (die poppen zien er zo duf uit) en het verhaal was zelfs nog suffer (komop krijg je zo'n scene met een hoop flitsen, bewegende lakens, bloed, opeens een dood iemand en dan een blik op zo'n pop.. moet ik nu denken holy shit die pop is enggggg
). Mijn nichtje vond hem trouwens ook boooooooooring.
guylopez93
-
- 596 berichten
- 1731 stemmen
spannende film
aan het eind toen de clou bekend werd gemaakt moest ik meteen aan saw denken door de manier van hoe het is gebracht
hij is ook uiteraard van de regisseur van saw
3*
Zinema (crew films)
-
- 10276 berichten
- 7283 stemmen
Dit horrorwerkje biedt helaas weinig nieuws onder de zon. Sterker nog, het is allemaal zo clichématig dat je er bijna door in slaap wordt gesust. Dat dit van dezelfde regisseur van het meesterlijke Saw komt lijkt bijna niet waar. Een redelijk goede sfeer maar wat een verschrikkelijk camerawerk en tenekrommende SE. Op één enkel schrikmomentje na (de snor van Wahlberg) blijkt de film amper te kunnen boeien. Het eind is lachwekkend slecht. Matige horrorfilm.
Furies
-
- 5 berichten
- 7 stemmen
Super film. Goed verhaal, creepy setting, veel schrikmomenten.
Ik zat op het puntje van mijn fatboy! (En dat ding heeft nieteens een punt!)
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Heb het een tijd geleden bekeken, herinner me er niks meer van...dat is meestal niet een goed iets! maar misschien later nog een keer kijken, hopelijk waardeer ik hem dan genoeg om onthouden te worden!
x-caro-x56
-
- 6 berichten
- 0 stemmen
Ik vond hem echt saai....Nou ja ik had er veel meer van verwacht...het sfeertje was wel leuk enzo,maar verder...
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Niet geschikt voor mensen met een poppenfobie deze film
Verder een mooi gothische horror, beetje in de stijl van Corman/ Poe. Ik kon het wel waarderen tenminste. Niet superorigineel, maar voor hedendaagse begrippen al een erg aardige horror.
damianodebeste
-
- 838 berichten
- 0 stemmen
Moet hem toch maar eens kijken denk ik ik heb er hoge verwachtingen van.
Kleinee_
-
- 4 berichten
- 9 stemmen
Ik vind het echt een top film !
je verwacht niet wat er gebeurd en het is een goed verhaal,
het verhaal klopt ook dat versje is zo leuk over mary shaw.
bekijk anders de tariler op youtube !
zeker een aanrader 
movierider
-
- 65 berichten
- 83 stemmen
mijn god. jullie gaan niet serieus menen dat deze film een 3.32 scoort. Dat is geen kwestie van smaak, maar in hoeverre je van cliche houd.
Werkelijk alles was voorspelbaar. complimentje voor de special effects, niet eng, wel mooi, maar dat mag ook wel -2007.
2.0 ster voor de prachtige locatie, en de effects.
AardeWerk
-
- 363 berichten
- 797 stemmen
Horror is niet bepaald mijn favoriete genre, maar deze film kwam op Film 1 en het verhaal sprak me gewoon aan. Dus heb ik hem maar gekeken.
Bartstensvol cliches, maar noem eens een horror die dat niet is. Ik heb genoten van de effecten, de decors, de omgeving, het camerawerk, de sfeer in zijn geheel. En ook het acteerwerk was zeker niet slecht te noemen. Een spannende film, deels voorspelbaar, maar er waren nog genoeg goede schrikmomenten. De soundtrack was doorsnee en vergelijkbaar met die van bijvoorbeeld horrorklassiekers als Friday the 13th. Al met al een film die je toch een keertje, onbevooroordeeld, zou moeten kijken. (3*)
pumba
-
- 25 berichten
- 798 stemmen
Vermakelijke horror.
Kwa spanning en sfeer vind ik dat de film wel goed zit.
Heb er geen spijt van dat ik 'm heb gekeken 
Het einde was ook verrassend!
Zo'n twist op het laatste vind ik vaak wel erg goed!
Geen topfilm maar zeker de moeite waard om te kijken.
Bekijk ook

Junk Head
Animatie / Actie, 2017
13 reacties

Saw
Thriller / Horror, 2004
3.065 reacties

Dolores Claiborne
Drama / Mystery, 1995
112 reacties

El Orfanato
Horror / Mystery, 2007
508 reacties

Orphan
Horror / Thriller, 2009
960 reacties

À l'Intérieur
Horror / Thriller, 2007
1.292 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









