American Gangster (2007)
Genre: Biografie / Misdaad
Speelduur: 157 minuten / 176 minuten (unrated edition)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Ridley Scott
Met onder meer: Russell Crowe, Denzel Washington en Chiwetel Ejiofor
IMDb beoordeling:
7,8 (481.659)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 15 november 2007
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot American Gangster
"There are two sides to the American dream"
Drugskoning Frank Lucas (Washington) profiteert van de aanwezigheid van het Amerikaans leger in Azië tijdens de Vietnamoorlog om goedkoop drugs de VS in te smokkelen. Daarmee bouwt hij in rap tempo een groot imperium op. Echter krijgt politieagent Roberts (Crowe) lucht van zijn handige zaakje, en ook de corrupte agent Trupo heeft interesse in de zaak.
Externe links
Acteurs en actrices
Richie Roberts
Frank Lucas
Huey Lucas
Nicky Barnes
Detective Trupo
Lou Toback
Dominic Cattano
Javier J. Rivera
Freddie Spearman
Moses Jones
Reviews & comments
83Utreg!
-
- 827 berichten
- 0 stemmen
Ik vind dat Denzel Washington prima uit de verf komt als gangster. Zeker het type gangster dat hij vertolkt, een slimme berekenende crimineel, bij vlagen medogenloos. Het is hem duidelijk niet zo op het lijf geschreven als degene die Vedi Vidi Film noemt, maar hij speelt het evengoed overtuigend. Niet iedere gangster is het zelfde natuurlijk.
psychopath
-
- 439 berichten
- 348 stemmen
Wat een flutfilm. Denzel is gewoon geen gangster.
Wil je gangsters, neem dan De Niro, Pacino, Walken of Pesci.
0,5
Wat een bs!! die spelen nagenoeg altijd italiaanse gangsters, alsof gangster altijd italiaans zijn.
Is is een keer wat anders, en denzel vertolkt ze rol goed daarin.
Nieke
-
- 588 berichten
- 477 stemmen
Geen Scott fan, hevige Washinton fan. Echter teleurgesteld. Moet aan mij liggen, aan zijn oscarwinnende film vond ik ook niks... (qua acteerprestaties niks te klagen)
Grover
-
- 169 berichten
- 230 stemmen
Wat mij betreft behoort deze film tot de top van de zogenaamde "gangster movies". Denzel is in zijn element en Crowe is een prima tegenstander. De film verslapt m.i. nergens en heeft de 'meerwaarde' dat het gebaseerd is op een gebeurtenis uit de late jaren zestig, halverwege jaren zeventig. Mooi verfilmd ook door Scott, die samen met Tim Burton aan een sterk oeuvre bezig is, met een geheel eigen stijl. Topfilm punt
Denzz
-
- 533 berichten
- 590 stemmen
in de trailer kan je heart of the city van jay-z horen
heerlijk nummer!
t-h-y-$
-
- 20 berichten
- 0 stemmen
Wel een beetje vreemd dat ze die in de trailer laten horen.
Pitakaas
-
- 2962 berichten
- 246 stemmen
Dat American Gangster niet een bijster origineel plot/verhaallijn heeft moge wel duidelijk zijn als je de 35 voorgaande meningen leest. Uiteraard lijkt het nogal op Goodfellas/Scarface/The Godfather. Om eerlijk te zijn heb ik daar totaal geen probleem mee, en ik vind het nogal lullig om een film daar op af te rekenen.
Het zijn echter andere dingetjes die American Gangster van een klassieker status afhouden. Mijn grootste manco was het ontbreken van de sfeer. De gehele film komt nogal sfeerloos op mij over. De outfits, huizen en auto's zijn wel tof, maar waar zijn de sfeerbeelden? Kom op he, je hebt de settings (jaren 70 in Harlem/NYC), de acteurs (Washington, Crowe etc) en overduidelijk het budget (93 miljoen dollar). Het is helaas niet gelukt. Het wordt gelijk pijnlijk duidelijk dat Scott gewoon het oog voor detail mist wat maffia films eigenlijk heel hard nodig hebben. Voor mij is sfeer het belangrijkste ingedrient voor een sterke aangrijpende mob film.
Vergelijk voor het gein eens de bruiloft uit The Godfather met de bruiloft uit American Gangster, en het zal je gelijk duidelijk worden wat ik bedoel met dit oog voor detail. Wat had ik graag wat sfeershots willen zien van New Yorkse nachten.
Wat ik ook een beetje jammer vind is dat American Gangster weinig memorabele scenes heeft. Het is allemaal een beetje oppervlakkig, terwijl ik dat eigenlijk helemaal niet van Scott gewend ben, want ik vind hem altijd een klassieke Hollywood regisseur.
De score hielp ook niet echt om in de juiste 70's mood te komen. De soundtrack zelf was nog wel aardig, met wat leuke liedjes, maar de muziek tijdens de scenes was eigenlijk iets wat me totaal niet is bijgebleven.
De acteerprestaties zijn aardig. Ik ben denk ik een van de weinige die meer overtuigd was van Crowe dan van Washington. Ik ben dan ook echt van mening dat Crowe een ondergewaardeerde acteur is, maar hij heeft echt wel wat in zijn mars. Ik vind het wel weer een hele vreemde keuze om 2 rappers te kiezen als broers van Lucas, dit deed wel een beetje afbreuk aan de geloofwaardigheid van de film. Als je opeens Common door het beeld ziet lopen weet je gelijk weer dat je naar een film aan het kijken bent en dat is zonde.
Mijn favo karakter uit de film was zeker Trupo, gespeeld door Brolin. Heerlijk, zo'n bad cop
.
Al met al lijkt het alsof ik flink negatief gevoel over de film heb overgehouden. Echter, American Gangster wordt gered door het ijzersterke laatste uur/drie kwartier. De chasedown is in volle gang, de kijker wordt in spanning gehouden en het tempo is lekker hoog. Scenes tussen Lucas en Roberts worden in hoog tempo op elkaar opgevolgd, waardoor we de hunt van beide kanten meemaken, wat redelijk tof is. De scene in het appartementencomplex is goed uitgewerkt, en komt tot een lekkere climax. De film krijgt nog een redelijk uitgebreid einde mee, met beelden van het proces en tevens de vrijlating. Ik weet niet echt of ik deze bonus zelf ook in de film had meegenomen, maar het was zeker grappig om te zien hoe een oldskool gangster als Lucas nu in het nieuwe NYC rondliep van de 90's, met neppe gangsterboys en al.
Al met al een redelijk zielloze film die wel wordt gered door het laatste uurtje, wat heel leuk in beeld is gebracht.
Al DeNiro
-
- 1664 berichten
- 105 stemmen
Goede misdaadfilm van alleskunner Ridley Scott.
Opkomst en ondergang van een crimineel is al vaak verteld, maar omdat het nu over zwarten gaat én de drugs uit Vietnam gehaald wordt, is deze film wel boeiend.
De heerlijke seventies sfeer, muziek en tv-beelden zijn prachtig en de acteurs (Washington, Crowe, Brolin) tillen niveau van film ook hoger.
Maar de film is inderdaad niet zo goed als The Godfather, Goodfellas, Scarface, The Untouchables en Road to Perdition, omdat die wel veel memorabele scenes/quotes hebben en American Gangster niet echt.
yorgos.dalman
-
- 980 berichten
- 0 stemmen
Opvallend tamme, futloze film van Ridley Scott. En Denzel Washington zet, opmerkelijk genoeg, een tamelijk kleurloos personage neer.
Misdaadfilms zijn er meer... en vaak beter. Aan Russell Crowe om de boel op gang te houden...
mock turtle
-
- 594 berichten
- 610 stemmen
Goede film die blijft boeien en goede karakters wegzet. Helaas krijg je tijdens de film alleen maar sympathie voor Frank Lucas, en komt het aspect dat hij met zijn drugsimperium natuurlijk honderden slachtoffers heeft gemaakt maar gedurende 25 seconden van de 2,5 uur aan de orde. Verder had er ook wel iets meer van een clou of ontkoping in gemogen. Een echt plot ontbreekt nu.
Door de manier waarop het verhaal wordt verteld (ingetogen, met veel aandacht voor achtergronden) zeker geen slechte film, met goede rollen van Washinton en Crowe, al blijft het moeilijk om te geloven dat er maar 162 betere films zijn, volgens de huidige peiling....
TMP
-
- 1891 berichten
- 1717 stemmen
Prima film met Denzel als gangster. Hij brengt het er prima vanaf. Ook Crowe doet het goed als tegenspeler. Onderscheidend genoeg van andere gangsterfilms als Goodfellas.
5*
Cleanshot
-
- 657 berichten
- 1330 stemmen
Maffia film die wel boeide maar helaas wat te weinig actie naar mijn zin.
Crowe en Washington deden wat ze moesten doen maar vond het geen top acteer prestaties.
komerad
-
- 467 berichten
- 403 stemmen
Wat me vooral zal bij blijven is dat hij zo ontzettend lang duurt.
Geen slechte film, maar hij kon gerust minstens een half uur korter.
Jesse93
-
- 439 berichten
- 412 stemmen
Wat me vooral zal bij blijven is dat hij zo ontzettend lang duurt.
Geen slechte film, maar hij kon gerust minstens een half uur korter.
Wat hadden ze dan in godsnaam uit de film moeten halen? 
Ik heb net de extra lange versie gezien en heb mij nergens aan gestoord. Hoe completer het verhaal, hoe beter. Als je een verhaal wilt zien, maar niet compleet, omdat te lang duurt kun je beter een andere film gaan kijken lijkt mij.
SnakeDoc
-
- 4687 berichten
- 2243 stemmen
Film waarin ik Denzel eigenlijk voor het eerst is zie als de ''bad-guy'', en ik moet bekennen dat ie het prima deedt. Film laat een goed en interessant verhaal zien dat toch wat extra glans krijgt omdat het waar is gebeurd.
Film is vermakelijk al vond ik de 176 minuten unrated edition toch wel erg lang. Het grootste gemis was wat extra actie. We moeten het nu vooral hebben van wat knal werk in de laatste 30 minuten, maar dat had wat meer gemogen van mij.
Gewoon de zoveelste aardige misdaad film!
3,5
psychopath
-
- 439 berichten
- 348 stemmen
Dan heb je toch wat gemist, in training day speelt ie ook een bad guy en imo acteert die daar een stuk overtuigender.
de_keyser
-
- 28 berichten
- 27 stemmen
Denzel zet een goede prestatie neer als 'self-made' gangster. Ikzelf (groot washington fan) ben zeker onder de indruk van zijn goede afwisseling als medogenloze gangster en berekende crime boss, absoluut geen vergelijking met deniro of pacino, maar geheel in eigen stijl. Ik mis wel een goed tijdsplaatje (jaren 70) in de film deze film had namelijk afgezien van de auto's net zo goed in 2010 hebben kunnen plaatsvinden, maar het is er sowieso een voor in de collectie een 4,5*
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Upgrade, +.5. Fantastisch. Alles zit erin.
De laatste scenes met Crowe en Denzel in 1 kamertje zijn echt kippenvel materiaal.
CannabisFristi
-
- 49 berichten
- 0 stemmen
Wat een verschil tussen iemand als Frank Lucas en een zogenaamde gangster van tegenwoordig.... 
casualjaantje
-
- 70 berichten
- 0 stemmen
Zeer goed uitgevoerd verhaal met een uitstekend acterende cast. Heb me dan ook geen moment verveeld met dit fraaie werk van Ridley Scott.
Uitstekend.
Denzz
-
- 533 berichten
- 590 stemmen
Wat een verschil tussen iemand als Frank Lucas en een zogenaamde gangster van tegenwoordig....
Frank Lucas is echt wel een rol die Washington op het lijf is geschreven
.
CannabisFristi
-
- 49 berichten
- 0 stemmen
Precies, zelfs Frank Lucas zelf vind het goed acteerwerk 
Denzz
-
- 533 berichten
- 590 stemmen
Precies, zelfs Frank Lucas zelf vind het goed acteerwerk

Boneka
-
- 2723 berichten
- 1398 stemmen
Ik vind de reactie van PItakaas hier erg goed. De film wordt inderdaad gered door de laatste 3 kwartier en ook de aftiteling is heel erg leuk. Extra's zijn mooi op blu ray. Je leert de echte Lucas kennen (in woord en gebaar). Maar zo gangster was deze film niet. Verwacht geen grote schietpartijen piepende banden, nee het geheel wordt langzaam opgewarmd met twee verhaallijnen (op zich goed bedacht) van een rechercheur en een gangster in opkomst. Maar als ik na afloop in de vele extra's hoor hoe groot deze gangster was en hoeveel moorden hij wel niet had gepleegd, dan is het vreemd dat we hier weinig van terug zien. Als ik goed heb geteld maar 2. Het plot is inderdaad dun en die twee uur voor het laatste kwartier hadden voor mij anders worden ingevuld. Het reisje naar Bangkok ging voor mij eigenlijk een beetje te vlug. Daarvan zagen we eigenlijk veel te weinig. Punisher van Travolta vind ik bijvoorbeeld beter. De muziekkeuze vind ik wel aardig en de beelden zijn over het algemeen ook goed. Grappig vond ik de introductie van de magnetron en de naakte vrouwen die de "drugsfabriek".
Al met al een aardige film maar niet wereldschokkend.
Gerelateerd nieuws

IJzersterke misdaadfilm 'American Gangster' met Denzel Washington en Russell Crowe verdwijnt 1 januari van Netflix

IJzersterke misdaadfilm 'American Gangster' van Ridley Scott vanavond op televisie

De tien best beoordeelde films van de vandaag jarige Chiwetel Ejiofor (46)

Netflix verwijdert nog dit jaar een grote hoeveelheid titels, dit zijn de best beoordeelde
Bekijk ook

Scarface
Misdaad / Drama, 1983
3.811 reacties

Heat
Misdaad / Thriller, 1995
2.021 reacties

Blood Diamond
Drama / Thriller, 2006
1.663 reacties

Donnie Brasco
Misdaad / Drama, 1997
858 reacties

Carlito's Way
Misdaad / Drama, 1993
591 reacties

Gran Torino
Drama / Misdaad, 2008
1.412 reacties
Gerelateerde tags
underdogblack peopledrugshandelghettogangsterdrug smugglingmaatschappijambitionrise and fallagentdrug dealingcorruptie bij de politiepolitie-detectivefamilielaw enforcement post-credits scenedishonestycriminal heroes
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









