Genre: Mystery / Thriller
Speelduur: 180 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Polen / Frankrijk
Geregisseerd door: David Lynch
Met onder meer: Laura Dern, Jeremy Irons en Justin Theroux
IMDb beoordeling:
6,8 (68.297)
Gesproken taal: Engels en Pools
Releasedatum: 5 april 2007
On Demand:
Bekijk via Prime Video
Bekijk via meJane
Bekijk via MUBI
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Inland Empire
"A woman in trouble."
'Inland Empire' vertelt het verhaal van een actrice (Laura Dern) en een acteur (Justin Theroux) die gecast zijn voor een film. Naarmate zij zich dieper storten op de film, die een remake met een duistere geschiedenis blijkt te zijn, beginnen zij zich als persoon te verwarren met de personages die zij spelen in de film.
Externe links
Acteurs en actrices
Nikki Grace / Susan Blue
Kingsley Stewart
Devon Berk / Billy Side
Freddie Howard
Lost Girl
Piotrek Krol
Phantom
Janek
Visitor #1
Announcer
Reviews & comments
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
Titanic is ook nog geen klassieker, zelfs geen moderne klassieker of instant klassieker. Maar die status (mensen in jouw omgeving vonden hem blijkbaar goed, 11 oscars, redelijke recensies) heeft jouw mening niet veranderd, maar alleen doen besluiten de film nog eens te kijken. Is een verdienste opzich, maar geen directe aanleiding van het wijzigen van je mening. Wellicht snapte je de film eerst niet, werkte het nu wel of zag je dingen die je eerst niet zag. Heb ik ook wel eens. Heeft niet direct iets met status te maken, maar met het terug komen op een mening. Maar we horen het hier over Inland Empire te hebben. Ik denk dat die film op zijn minst een cultstatus (is nu al een beetje zo) tegemoet gaat. Ik verwacht dat dit over 20 jaar overal een cultklassieker genoemd wordt.
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Ik ben het niet met je eens, mister blonde. Ik vind het namelijk onuitstaanbaar om naar te kijken. Goed, misschien heb je wel gelijk, misschien krijgt het inderdaad een cultstatus over 20 jaar, maar dan een cultstatus zoals Warhol er één heeft. En wie gaat er tegenwoordig in godsnaam naar een Warhol-film kijken (mijzelf uitgesloten) én ervan genieten??? Ik denk dat ik mijn punt wel duidelijk heb gemaakt: hoe goed je INLAND EMPIRE ook mag vinden, het zal nooit de echte volledige waardering krijgen die het verdient. De meerderheid van recensies was negatief. Het lokt niet het grote publiek. Waarom niet? Omdat filmleken niet geïnteresseerd zijn in waaghalzerij. Het zullen enkel de uitzonderingen zijn die deze film zullen weten te appreciëren. Maar al ben ikzelf een uitzondering, mij wist de film niet tot in de zevende hemel te brengen.
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
Sinds wanneer moet cinema alleen voor filmleken zijn? Wat is er mis met waaghalzerij? Was er maar meer risico, meer eigenzinnigheid; ja meer waaghalzerij!
Verder waren de recensies best aardig of zelfs goed (Veronica moet je sowieso niet lezen, verder alleen positieve verhalen gehoord eigenlijk).
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Ik neem aan dat jij van Holland bent... Hier in België waren de recensies verdeeld: sommigen prijsden de film om de aanpak, anderen spraken kwaad over zoveel idiotie. Ik ben het eens met die laatsten. Om precies te zijn: voor de Filmjury van Vlaanderen heb ik zo'n afbrekende recensie geschreven. Ik vond het echt geen goede film. Misschien wel om op de achtergrond staande te hebben als er ergens een feestje is, dat is in mijn ogen wel mogelijk. Maar niet om er gebiologeerd naar te zitten kijken.
Inland Rabbit
-
- 3286 berichten
- 2159 stemmen
Ja hee, kun je ook weer het punt oppakken wat je onder leek verstaat. Zo kun je natuurlijk blijven doorgaan hoor. En er is ZAT volk voor arty films. Dus gelukkig blijven dit soort films komen.
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
Mensen lijken bij Lynch een lopend en samenhangend verhaal te verwachten, terwijl het vaak veel meer om sfeer, stemming en beelden gaat. Het gevoel dat je bij een film hebt, i.p.v. een duidelijk afgebakend plussen en minnen balkje. Filmbeleving heet dat. Sommigen kunnen wel zonder uitleggerij, kant en klare oplossingen, ogenschijnlijke samenhang en een hoop gepreek. Sommige snappen dan een film niet (wat ook helemaal niet de bedoeling is!) en doen het af als pretentieus i.p.v. gewaagd en eigenzinnig. Want als het niet kant en klaar is het blijkbaar idiotie. Dan maar wachten op Spider-Man deel 4.
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Ja hee, kun je ook weer het punt oppakken wat je onder leek verstaat. Zo kun je natuurlijk blijven doorgaan hoor. En er is ZAT volk voor arty films. Dus gelukkig blijven dit soort films komen.
Geloof me, dit soort films zijn eerder uitzonderingen dan de regel. Ze zullen niet blijven uitkomen.
En filmleken zijn mensen die maar een paar keer per jaar naar de bios gaan. En geloof me, die zijn in de meerderheid. En dan willen ze geen kunstzinnige film, maar eerder iets waar veel over gesproken wordt in de media, een hype zoals TITANIC het geval was.
En natuurlijk is er zat volk voor arty films. Zo zijn er ook massa's mensen die lid zijn van een sekte, denk bijvoorbeeld maar aan Tom Cruise. Zo zijn er ook heel veel mensen die houden van SM, maar het gewoon niet willen toegeven. Je argument staat op een stoel met drie poten.
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Mensen lijken bij Lynch een lopend en samenhangend verhaal te verwachten, terwijl het vaak veel meer om sfeer, stemming en beelden gaat. Het gevoel dat je bij een film hebt, i.p.v. een duidelijk afgebakend plussen en minnen balkje. Filmbeleving heet dat. Sommigen kunnen wel zonder uitleggerij, kant en klare oplossingen, ogenschijnlijke samenhang en een hoop gepreek. Sommige snappen dan een film niet (wat ook helemaal niet de bedoeling is!) en doen het af als pretentieus i.p.v. gewaagd en eigenzinnig. Want als het niet kant en klaar is het blijkbaar idiotie. Dan maar wachten op Spider-Man deel 4.
Ik blijf zeggen dat ik de film niet goed vond, terwijl jij mij wanhopig probeert te overtuigen dat de film de 'toekomst' is. Onze conversatie heeft bij deze film geen zin meer. Ik respecteer jouw mening, respecteer dan ook de mijne.
Inland Rabbit
-
- 3286 berichten
- 2159 stemmen
@theatertje: Ik denk niet dat mijn argument slap is. Tuurlijk zullen er altijd regisseurs zijn die er een arty manier van film maken op nahouden. Veel zullen de bios niet halen dat is een ander verhaal. En ik ken veel van die 1x per jaar bios mensen, maar die zitten wel minimaal 1x per maand een filmpje bij me op de bank te kijken. maargoed laat maar hangen. Dit word straks toch allemaal uit het topic gehaalt, omdat het niet INLAND gerelateerd is. En tuurlijk mag je denken wat je wil. Maar naar mijn weten ist wat krom. laat je dat nu ook van mij denken. Ach, moet kunnen. 
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Neen, Inland Rabbit, ik vond ons debat de moeite waard
en ik vind je daarom niet krom of zoiets. Ik geloof ook niet dat dit uit het topic wordt gehaald, omdat het toch nog steeds betrekking heeft op INLAND EMPIRE. Mocht de grote baas beslissen dit gesprek te schrappen, dan is het haast zover gekomen als in 1984 (het boek of de film, niet het jaar).
En nog iets: de andere films van Lynch vind ik super, dus jij moet ook geen kwade gevoelens naar mij toe hebben. Ik ben gewoon een Filmjurylid met een zware meningsovertuiging, da's al. Ik zie dat jij drie films van Lynch in je top 10 staan hebt, dan moet je wel een grote fan van hem zijn.
Bijgevolg respecteer ik het nog meer dat je je lievelingsfilm tracht te verdedigen, en ik vind dat niet alleen moedig, ik vind dat ook schattig. Liefde voor een film is prijzenswaardig, en ik ben blij dat er nog mensen zijn zoals ik. Ik zou ook niet zomaar iemand laten beweren dat FORREST GUMP dikke bucht is, dus ik begrijp jouw standpunt.
Maar ik blijf er wel bij dat INLAND EMPIRE eerder een uitzondering is dan een regel. De toekomst ligt niet in zo'n films, de toekomst ligt ook niet in digitale televisie, de toekomst ligt (volgens mij) in 3D-TV.
OT_Stijn
-
- 129 berichten
- 522 stemmen
Altijd grappig die discussies hier te lezen. Iedere keer draait het uit op een potje welles-nietes...en dan niet over de inhoud van de film zelf, maar over de verschillende meningen over de film (zwart-wit).
Maar wat je zegt over het publiek dat niet staat te springen voor dit soort (experimentele) film, vind ik maar vreemd. Bij mijn weten kies je nog altijd zelf of je een film wilt kijken.
Ik heb Inland Empire gisteren bij ons in het Cultureel Centrul gezien, en er was welgeteld 35 man in de zaal. Dit waren dan inderdaad de liefhebbers van dit soort films, want Lynch staat bij iedereen bekend als zijnde 'anders'. Mensen die naar de doorsnee amusentfilms komen, blijven voor Inland Empire beter thuis, en dat weten ze zelf ook. (Op een paar na die het na een half uur voor bekeken hielden
)
Nuja, wat ik maar wilde zeggen. Iedereen heeft een mening over een film, of die goed of slecht is maakt opzich niet uit en is totaal afhankelijk van je persoonlijke normen.
Ik heb in ieder geval gebeten gekenen naar Inland Empire!
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Complete bucht 2 sterren geven is nog best knap Theatertje
. Zat dus toch iets in wat je aantrok.
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Mja, ik kan de film nou niet bepaald zo slecht noemen dat ik mij ergerde, zoals bij SIMON SEZ wél het egval was. Vandaar dus een 2. INLAND EMPIRE is in mijn ogen ideaal om op de achtergrond van een feestje op te zetten.
Inland Rabbit
-
- 3286 berichten
- 2159 stemmen
hahahahah dan snap je er NOG minder van en laat je veel moois aan je voorbij gaan.
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Mja, maar dan kijken er tenminste een paar mensen gebiologeerd naar het scherm terwijl andere mensen vrij zijn om te doen en laten wat ze willen, in plaats van verplicht naar de film te zitten kijken.
OT_Stijn
-
- 129 berichten
- 522 stemmen
Nu gaat het totaal niet meer over de film, maar hoe gaan die filmfeestjes dan in z'n werk eigenlijk? want eerlijk gezegd kan ik mij er weinig bij voorstellen.
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Wel, we vieren op zo'n feestje feest, met drank en al dan niet muziek, en op de TV staat een of andere kunstzinnige film zoals Warhol's EMPIRE of zo. Hoe zatter ze zijn, hoe beter ze de film vinden 
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
OK
Terug over INLAND EMPIRE: ik vond het maar een bizarre film, en daar ik niet graag hou van bizarre films (met uitzondering van LOST HIGHWAY, MULHOLLAND DRIVE en BLUE VELVET - hoewel ik die laatste niet echt bizar vind), kon ik deze film dan ook niet zo goed appreciëren als dat ik anders wel zou doen.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Mja, ik kan de film nou niet bepaald zo slecht noemen dat ik mij ergerde, zoals bij SIMON SEZ wél het egval was. Vandaar dus een 2. INLAND EMPIRE is in mijn ogen ideaal om op de achtergrond van een feestje op te zetten.
Ben ik het op zich eg mee eens. Ben er zelf voor om de film als doorlopende voorstelling in een museum te draaien. Het is immers visuele sferische kunst, die op meerdere manieren te genieten is. Al vind ik de film stukken beter dan Theatertje.
Freud
-
- 10772 berichten
- 1153 stemmen
Dan hou je enkel de bevreemdendheid en de beelden over, maar niet de prachtige opbouw van de film. En het kan wel een vreemde film zijn, er zit wel een scenario achter dat een lineair verhaal vertelt (het wordt niet chronologisch getoond, maar de volgorde is wel belangrijk)
Slow Dog
-
- 39 berichten
- 86 stemmen
ik snap niet dat er mensen zijn die zulke fantastische films gewoon op de achtergrond zouden kunnen laten afspelen. dit is een film waarvoor je de tijd moet nemen en waarvan je moet genieten, je moet het ganse verhaal beleven en dit kan echt niet wanneer je af en toe een glimp opvangt; het is werkelijk het geheel dat je moet ervaren. een film dat je wel zou kunnen opzetten op de achtergrond is a man with a moviecamera ofzo omdat het een reeks beelden achtereen zijn die eveens apart bekeken kunnen worden. enfin, weer kwestie van opinie natuurlijk maar ik zou het niet kunnen laten om op zo'n feestje dan weer 3uur achter het scherm te gaan zitten...
(verwijderd)
-
- 1010 berichten
- 0 stemmen
Jammer dat er hier weinig over de inhoud van de film gesproken wordt. Alleen de titel al is stof om over te filosoferen. Waarom allemaal hoofdletters? En dan de structuur van de film. Zo vraag ik me af of "On High in Blue Tomorrows" zelf een film in een film is? En speelt 4 7 zich af in OHIBT of in IE? En wat te denken van Rabbits ... op het moment dat Nikki in kamer 47 verschijnt is het konijnenhok leeg. Zijn er nog mensen die op deze manier hierover van gedachten willen wisselen of is dat slechts toegewezen aan IMDB of de officiele messageboard van IE? 
Maar vooral de vraag wat is er werkelijk gebeurd en wat is fictie, droom, herinnering of waan(beeld) zou meters aan tekst moeten opleveren.
Het is te gemakkelijk om ervan uit te gaan dat het allemaal niet te ontwarren is. Dan zou David Lynch gefaald hebben (volgens eigen zeggen). En ook voor Mulholland Drive en Lost Highway was fictie van werkelijkheid te scheiden, al zaten hier maar 2 lagen in en hebben we nu te maken met 3, of meer lagen?
Of moeten we wachten op de DVD om haarfijn deze analyse te kunnen maken?
Inland Rabbit
-
- 3286 berichten
- 2159 stemmen
Ehm ja, spoilertags gebruiken zou handig zijn? Hoewel het allemaal niet uitmaakt. Als je de film niet hebt gezien snap je het toch niet, dat doe je al nauwelijks als je hem wel gezien hebt namenlijk.
En eigenlijk boeit het me maar vrij weinig. Ja ik zat met deze film met veel vragen in mn hoofd, maar op de een of andere manier vond ik het niet belangrijk wat nu echt en nep was. Ik had genoten, en daar ging het om.
Mr. Eddy
-
- 219 berichten
- 771 stemmen
Ik heb dat ook. Ik heb de film nu 2 x gezien en 2 x genoten. Ik hoopte de 2e x vragen beantwoord te krijgen maar dat is niet gelukt, het heeft meer vragen opgeroepen. Maar die vragen houden me nu niet bezig. Dat komt wel weer als de dvd uitkomt.
Wat ik wel onderbelicht vind in de voorgaande 'mogelijke' verklaringen voor INLAND EMPIRE is de rol van de man van Laura Dern (Peter Lucas).
(verwijderd)
-
- 1010 berichten
- 0 stemmen
Ehm ja, spoilertags gebruiken zou handig zijn? ...... Ik had genoten, en daar ging het om.
Sorry voor de spoilers. Ook ik heb genoten van deze filmtrip, maar ik heb altijd de niet te stillen behoefte er een verhaal uit te peuren en .. tot nog toe is me dat aardig gelukt. MD was gebaseerd op enkele eenvoudige feiten, net als LH.
IE zal van hetzelfde laken een pak zijn.
ikvoereendjes
-
- 196 berichten
- 248 stemmen
Ik zal eerlijk zijn, de eerste keer dat ik hem zag, dacht ik er wat van te snappen. De tweede keer raakte ik alleen maar in de war. Ik wacht dus met smart op de dvd en dan laat ik mijn analyse wel los.
Ik verheug me in ieder geval al op de volgende keer.
Gerelateerd nieuws

De laatste films van enkele van de belangrijkste regisseurs ter wereld

De tien speelfilms van de overleden regisseur David Lynch
Bekijk ook

Sátántangó
Drama, 1994
383 reacties

Les Enfants du Paradis
Drama / Romantiek, 1945
48 reacties

The Straight Story
Biografie / Roadmovie, 1999
585 reacties

Mulholland Dr.
Mystery / Thriller, 2001
2.984 reacties

The Elephant Man
Drama / Biografie, 1980
341 reacties

Werckmeister Harmóniák
Drama / Mystery, 2000
172 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








