Genre: Misdaad / Drama
Speelduur: 85 minuten
Alternatieve titel: Godforsaken
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Pieter Kuijpers
Met onder meer: Egbert Jan Weeber, Tygo Gernandt en Angela Schijf
IMDb beoordeling:
7,1 (5.073)
Gesproken taal: Nederlands
Releasedatum: 24 april 2003
On Demand:
Bekijk via NPO Start Plus
Bekijk via NLZIET
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Van God Los
"Rock Hard and In Your Face"
De 17-jarige scholier Stan sluit vriendschap met de 3 jaar oudere, kleine crimineel Maikel. Als de jongens bij een overval in paniek hun slachtoffer doden, maken ze onbedoeld indruk op het hoofd van de plaatselijke drugsmaffia. Deze ziet wel wat in de jongens en ze maken snel carrière als zijn doodseskader. Hun vriendschap wordt door de gebeurtenissen steeds hechter. Alleen Anna, Maikels vriendin, vormt een probleem. Stan is meer voor haar gaan voelen dan hij zou willen, maar slaagt er toch in haar op afstand te houden. Dan komt Anna erachter waar Maikel zo veel geld mee verdient. Bang geworden, doet ze een beroep op Stan om haar te helpen weg te komen. Stan moet kiezen tussen Maikel en de doodsbange Anna. Een onmogelijke keuze.
Externe links
Acteurs en actrices
Anna Sprengers
Maikel Verheije
Stan Meijer
Sef
Granddaughter Osman
Right hand Osman
Osman Sukur
Mother Stan
Mrs. van de Velde
Mr. van de Velde
Video's en trailers
Reviews & comments
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Is Asten niet een gemankeerd Eindhoven dan? 
FeZ
-
- 460 berichten
- 3176 stemmen
Hoe lang duurt deze film eigenlijk? Ik lees op imdb dat ie 100 minuten duurt, op een andere site 115 en op MM 85. Waarom is dit zo boeiend vraag je je misschien af? Ik ben van plan morgen na toe te gaan, maar ligt eraan hoe lang ie duurt zodat ik trein wel/niet kan halen.
kappeuter (crew films)
-
- 74673 berichten
- 5984 stemmen
85 minuten is de duur van de videoversie. De bioscoopversie is dan krap aan 90 minuten (4% langer).
FeZ
-
- 460 berichten
- 3176 stemmen
85 minuten is de duur van de videoversie. De bioscoopversie is dan krap aan 90 minuten (4% langer).
Bedankt.
Ik vond het echt een goede film; allemaal behoorlijk realistisch neergezet, goed geacteerd en af en toe best spannend.
4*
herman78
-
- 3176 berichten
- 1281 stemmen
Wel, ik heb hem vanavond dan eindelijk gezien en ben net klaar met het doorploegen van 5 pagina's discussie alhier. Vond het een erg goede film, maar inderdaad wel een paar kleine minpuntjes die Van God Los voor mij geen 5-sterren (of 4,5 for that matter) maken.
Ik zet het voor het gemak allemaal maar tussen spoilertags:
1. Het gemak waarmee Stan in het begin meegaat met Maikel. Ik snap dat ie het thuis kut heeft, maar om dan meteen de eerste de beste kans aan te grijpen om de misdaad in te gaan... Evenzo met het voorliegen van Anna's ouders.
2. De voice-over stoorde me in het begin een beetje. Vond het af en toe te belerend, en bovendien schepte het (in dit geval) een onnodige afstand tussen film en publiek (mij). Hier kon ik me echter wel vrij snel overheen zetten, gelukkig.
3. De pauze na 20 minuten. Belachelijk. En dan ook nog 3 euro voor een halve liter cola vragen. Deze klacht staat verder los van de film en neem ik niet mee in mijn waardering.
4. Het feit dat de junk even weg was bij de slotscene met de oudjes.
5. Waarom vertelt Stan niet meteen waarom hij liever niet heeft dat ze het geld bij de oudjes vandaan halen? Alleen omdat ie bang is voor softie te worden uitgemaakt? Zowiezo vond ik het wat raar dat de emotionele band tussen hem en Tygo wat oppervlakkig bleef, terwijl Tygo al vrij snel aangeeft een vriend voor hem te willen zijn (slaat hand om hem heen bij begrafenis vader).
6. De overdreven manier waarop Tygo soms in beeld werd gebracht als er actie gaande was (als hij bijvoorbeeld onderweg is naar het Turkse theehuis): slow motion, donker beeld. Iets te veel van het goede. Had subtieler gekund.
Ook nog maar wat pluspuntjes.
1. Angela Schijf. Ik vond Ik Ook Van Jou werkelijk een gedrocht van een film, en Schijf speelde daar een grote rol in. In deze film haalt ze echter alles uit haar oppervlakkige rol.
2. De rest van de cast.
3. Kon me soms wel erg goed inleven in de rol van Stan. Ook vooral het feit dat hij de oudjes wilde sparen, in tegenstelling tot sommigen hier. Ook al heeft hij geen contact meer met ze gehad sinds lange tijd, ik kan me levendig voorstellen dat die mensen nooit meer iets fout kunnen doen bij hem, omdat ze hem eenmaal heel erg geholpen hebben.
Wel, dit was het wel. Ik heb me d'r erg mee vermaakt. Twijfel tussen 4 en 4,5, maar geef hem toch maar 4. Bij een herziening wellicht een halfje d'rbij.
kos
-
- 46703 berichten
- 8862 stemmen
Ik vond het wel een goede film, met enkele indrukwekkende scenes en vooral Tygo imponeerde. Aan de andere kant vond ik het verhaal niet al te best uitgewerkt. Ik ben het ook volkomen eens met de punten van kritiek van Fisherking en Herman. Eigenlijk zitten er iets teveel gaten in het verhaal om echt een goede waardering te geven.
Ik vind dat deze film dan ook iets teveel goodwill op deze site krijgt.
Als ik de berichten er hier op nalees heeft iedereen best veel punten van kritiek op het verhaal. Vervolgens zeggen ze: 'ik twijfel tussen een 4 en een 4,5'
Ik denk dat geen enkele film op de site daarmee wegkomt.:)
Dat en de mate van irritatie over de nep-accenten brengt het tot een (dikke) 3 sterren bij mij.
herman78
-
- 3176 berichten
- 1281 stemmen
Je hebt wel een punt, Kos. Een 4,5 zal deze film van mij nooit krijgen, den ik. Maar ondanks de minpuntjes van de film, heb ik me er toch heel erg mee vermaakt. Vandaar wellicht mijn enthousiasme. Nu, een paar dagen later, staat de film vrij vast op een 4.
marcskie
-
- 48 berichten
- 178 stemmen
Zeer goede Nederlandse film.
Mooi,sfeervol(indringend en beklemmend) gefilmd. Ook goed geacteerd. Tycho Gernandt en Egbert-Jan Weeber vind ik zeer goed 'realistisch' spelen.
Wel jammer dat ie zo kort duurt.
juudje
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
In één woord geweldig. Ik heb hem vanavond gezien en ik ben er helemaal ondersteboven van.Éen van de betere nederlandse films, misschien zelfs wel de beste. Vooral tygo gernandt was in topvorm.Hij mag trots zijn op deze film net zoals zijn medespelers Egbert Jan weeber(EGGIE!!) en Angela Schijf. Ik was niet ondersteboven van Angela schijf maar ze heeft wel bewezen dat ze meer is dan een mooie meid.
Marvin
-
- 39 berichten
- 405 stemmen
Ik vond de film tot mijn verbazing erg confronterend, dit waarschijnlijk omdat hij nederlands gesproken is, en niet omdat dit naar een waargebeurd verhaal gemaakt is.
Darko
-
- 2 berichten
- 5 stemmen
Er is ook een boek over de bende van Venlo (van Valerie Lempereur) en die had ik gelezen voordat ik de film ging kijken. Met het werkelijke verhaal in mijn achterhoofd vond ik de film toch wel erg tegenvallen (okay okay er was al aangekondigd dat de film afwijken vertoonde van het verhaal), maar vooral van het einde van het verhaal hadden ze naar mijn mening veel meer kunnen maken. Ik geef daarom 2 punten, omdat ik nogal teleurgesteld was in het verhaal, zeker na alle lovende kritieken die deze film kreeg...
kappeuter (crew films)
-
- 74673 berichten
- 5984 stemmen
Helaas, nog even langer wachten tot 19 november.
Stephan
-
- 7894 berichten
- 1388 stemmen
Staat al op KaZaa...
Ik dacht dat we dit zouden vermijden? 
Stephan
-
- 7894 berichten
- 1388 stemmen
Oh je kunt 'm downloaden? dan koop ik 'm niet...
Dat bedoel ik dus 
cornelis
-
- 4744 berichten
- 681 stemmen
Ik dacht dat we dit zouden vermijden? 
Het was bedoeld met een
. Verder staat de titel wel op KaZaa, maar blijkt dat een geheel andere film (met een andere titel).
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
maar blijkt dat een geheel andere film (met een andere titel).
Een bevrijdingsfilm van de EO ?
empirekees
-
- 1597 berichten
- 2401 stemmen
Een bevrijdingsfilm van de EO ?
Nee the ring
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
"Van God Los", vanaf deze week ook in de Belgische zalen.
Ik ben benieuwd 
cornelis
-
- 4744 berichten
- 681 stemmen
"Van God Los", vanaf deze week ook in de Belgische zalen.
Voor de liefhebbers van het uitbrengen van sterren, ook hier is op de film te stemmen.
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Alleen: hoe democratisch gaat het er op die site aan toen? Elke film heeft minimaal 4 sterren 
kappeuter (crew films)
-
- 74673 berichten
- 5984 stemmen
Je hoeft je niet te registreren. Lijkt me nogal fraudegevoelig. Cookies verwijderen en elke dag een stem uitbrengen ?
Voer voor producenten. 
Gerelateerd nieuws

Kijkers positief verrast door de serie 'Van God Los': 'Onverwacht juweeltje'

Genoten van 'Ferry' op Netflix? Dan zijn deze Nederlandstalige misdaadfilms iets voor jou
Bekijk ook

Earth
Documentaire, 2007
501 reacties

Simon
Komedie / Drama, 2004
1.351 reacties

Soldaat van Oranje
Oorlog / Drama, 1977
1.045 reacties

Stranded: I've Come from a Plane That Crashed on the Mountains
Documentaire, 2007
22 reacties

Aanrijding in Moscou
Drama / Komedie, 2008
219 reacties

Als Je Begrijpt Wat Ik Bedoel
Animatie, 1983
179 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


