• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.194 films
  • 12.222 series
  • 33.996 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.059 gebruikers
  • 9.374.749 stemmen
Avatar
 
banner banner

Van God Los (2003)

Misdaad / Drama | 85 minuten
3,48 2.369 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 85 minuten

Alternatieve titel: Godforsaken

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Pieter Kuijpers

Met onder meer: Egbert Jan Weeber, Tygo Gernandt en Angela Schijf

IMDb beoordeling: 7,1 (5.072)

Gesproken taal: Nederlands

Releasedatum: 24 april 2003

  • On Demand:

  • NPO Start Bekijk via NPO Start Plus
  • NLZIET Bekijk via NLZIET
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Van God Los

"Rock Hard and In Your Face"

De 17-jarige scholier Stan sluit vriendschap met de 3 jaar oudere, kleine crimineel Maikel. Als de jongens bij een overval in paniek hun slachtoffer doden, maken ze onbedoeld indruk op het hoofd van de plaatselijke drugsmaffia. Deze ziet wel wat in de jongens en ze maken snel carrière als zijn doodseskader. Hun vriendschap wordt door de gebeurtenissen steeds hechter. Alleen Anna, Maikels vriendin, vormt een probleem. Stan is meer voor haar gaan voelen dan hij zou willen, maar slaagt er toch in haar op afstand te houden. Dan komt Anna erachter waar Maikel zo veel geld mee verdient. Bang geworden, doet ze een beroep op Stan om haar te helpen weg te komen. Stan moet kiezen tussen Maikel en de doodsbange Anna. Een onmogelijke keuze.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Anna Sprengers

Maikel Verheije

Granddaughter Osman

Right hand Osman

Osman Sukur

Mother Stan

Mrs. van de Velde

Mr. van de Velde

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Godfather meets Fucking Amal

Ontzettend knappe film. Via korte scenes en kleine details wordt een erg geloofwaardig beeld geschetst van de motivaties van de personages en hun omgeving. Hier en daar erg mooie symboliek, muziek, erg leuk leenwerk uit de bekende gangsterfilms.

Over Gernandt had ik geen twijfel, en dat bleek terecht: geweldig die kop van die gast. Ik had wél twijfels over Weeber en Schijf, maar ik vond ze perfect. Weeber speelt perfect zo'n wannabe-gastje met pet en sportkleding waar er begin jaren '90 in elke schoolklas 5 zaten. Angela Schijf speelde ook prima. Het rolletje begint erg oppervlakkig maar wordt steeds interessanter naarmate de film vordert en haar personage dieper in de problemen komt (terwijl de Venga Boys vrolijk door blijven zingen).

De mooiste quote vond ik aan het begin zitten: 3 dagen per jaar laten de mensen hun waren gezicht zien. Achter een masker, dat wel...

dik 4 sterren


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

De hoge verwachtingen zijn waargemaakt.

De hoofdpersonages zijn stuk voor stuk indrukwekkend. De karakters zijn erg goed uitgediept. Misschien was ik nog wel het meest onder de indruk van Egbert-Jan Weeber. Zijn veelzeggende blikken spraken boekdelen. Ik bedenk me dat de voice over daarom ook zo goed gekozen is, omdat Stan een erg stille jongen is. Door de voice over komen we achter zijn gedachten en gevoelens.

Angela Schijf speelt de beste rol die ik van haar gezien heb. Vooral tijdens de emotionele scenes imponeert ze.

Tygo Gernandt is geniaal als Maikel. De adrenaline spat van het scherm af.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Ik vond het wel een goede film, met enkele indrukwekkende scenes en vooral Tygo imponeerde. Aan de andere kant vond ik het verhaal niet al te best uitgewerkt. Ik ben het ook volkomen eens met de punten van kritiek van Fisherking en Herman. Eigenlijk zitten er iets teveel gaten in het verhaal om echt een goede waardering te geven.

Ik vind dat deze film dan ook iets teveel goodwill op deze site krijgt.

Als ik de berichten er hier op nalees heeft iedereen best veel punten van kritiek op het verhaal. Vervolgens zeggen ze: 'ik twijfel tussen een 4 en een 4,5' Ik denk dat geen enkele film op de site daarmee wegkomt.:)

Dat en de mate van irritatie over de nep-accenten brengt het tot een (dikke) 3 sterren bij mij.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Vond hem erg goed, maar....niet zo goed als ik gedacht had. De voice-over van Egbert Jan Weeber kwam bij mij soms wat storend over. Hij acteerde overgens wel fenomenaal, net als Angela Schijf en de verschrikkelijk angstaanjagende Gernandt. Wat kan die gozer eng kijken zeg! Ook deel ik de mening met Hobbes dat sommige scènes 'iets' meer hadden mogen hebben; hiermee bedoel ik dus onder andere de schitpartij op de koffieshop. En wat btreft de karakteruitdieping; ook daar moet ik dan nu meneer soboer in gelijk geven. Het was geen slechte karakterstudie van deze jongens, maar ik had het gevoel dat er veel meer mee gedaan kon worden. Qua indrukwekkendheid (wat ik erg verwachtte bij deze film) viel hij me dus wat tegen, maar qua vormgeving en dan vooral de cast was hij toch nog erg 'vermakelijk' (niet helemaal de goeie benaming bij zo'n film...) Om tot een eindoordeel te komen ga ik hem morgen nog maar eens kijken en wellicht haal ik dan meer pluspunten uit deze film, dan bij mijn eerste kijkbeurt. Vooralsnog 3*.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5077 stemmen

Ook maar eens gezien. En hij was goed. Het zag er allemaal prachtig uit. Visueel is het erg goed gedaan. En de vier hoofdrolspelers acteren op een goed niveau.
Ik ben het niet eens met de kritiek dat sommige scenes bombastischer en meeslepender hadden gemoeten. In het begin waren de geweldscenes zo terloops dat het extra indruk maakte. In latere scenes zou het voor mij een ergerlijke stijlbreuk zijn geweest als je dat met meer bombast had gedaan.
Mijn grootste kritiekpunt is eigenlijk de lengte. Er had wat mij betreft een minuut of twintig bijgekund. Daarin had het verhaal een nog sterkere uitwerking kunnen krijgen. Ik fantaseerde na de film meteen een aantal scenes bij elkaar die ik niet zag. Als de opbouw wat langzamer was geweest had de film me net wat meer meegesleept.
Nog een klein kritiekpuntje. De film speelt zich af in het begin van de jaren '90 en er is gekozen voor vengaboy-hitjes uit het einde van de jaren '90. Waarom geen 2 unlimited? Ik geef toe een piepklein detail, maar het viel me wel op.

3.5*


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Inderdaad, ook na de derde keer kijken zat ik nog geëmotioneerd naar de aftiteling te kijken. Het einde is werkelijk zo mooi ... dat je voor alle personages zoveel sympathie op kunt bouwen zie je niet vaak. Ik voel de tranen elke keer achter mijn ogen branden.

Prachtige shots, muziek en vooral de sfeer, die op sommige momenten ijzig stil is en op andere momenten donker/spannend. Mooiste stuk vind ik nog de begrafenisscene, waar je eerst een belangrijke flash-back te zien krijgt waar Stan's relatie met zijn vader aan het bod komt en waar hij ook de twee oude mensen van het einde ontmoet. Daarna komt echt een prachtig mooi shot waar je Maikel uit zijn eigen schaduw tevoorschijn ziet komen onder begeleiding van een prachtig stuk muziek. Kippenvel ... zoals bij wel meer scenes van deze film.

Ik had na de eerste keer kijken niet gedacht dat ik deze film na de derde kijkbeurt nog steeds indrukwekkend zou vinden, laat staan indrukwekkender !


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87595 berichten
  • 12845 stemmen

Random Duits flikkenfeuilleton meets wannabee-Hollywood-product uit een klein filmland.

Ik kijk niet veel Belgische en Nederlandse films, vergeef het me dan ook maar dat ik dit met De Zaak Alzheimer vergelijk. Want qua resultaat is er weinig verschil vind ik. Erg stoer allemaal, met wat lokale mafia, "coole" voice overs, "hippe" camera swoops en filters, en veel gescheld. De vele Nederland kan het ook reacties doen mij vermoeden dat veel mensen gewoon fier zijn dat ze (als land) een redelijk nauwkeurige reproductie kunnen maken hebben. Yay


Ik heb nooit echt de indruk gekregen dat ik een film aan het kijken was. Sfeerloos, veel matig tot slecht acteerwerk (met enkel Tygo Gernandt die af en toe wat laat zien), cliché na cliché (erg voorspelbaar verhaaltje - globaal maar ook bepaalde scenes zoals met het kleindochtertje - typische soundtrack/score, ...) en hoe verder de film vordert, hoe lawaaieriger hij wordt.

Gelukkig is de film kort, en krijg je niet echt de tijd om je te vervelen. Veel redden doet dat niet. In de Zaak Alzheimer kwamen die "groene" scenes na een tijdje geforceerd over ... de Zaak Alzheimer had ten minste wel dat soort scenes. 1*


avatar van Respekked

Respekked

  • 6286 berichten
  • 1229 stemmen

Prima product van eigen bodem. Interessant van begin tot eind. Iets over the top met Schijf op een gegeven moment, maar ach.. Weber en Gernand zijn echt prima op dreef en het ziet er allemaal zeer aardig uit.

3,5*


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Zeker geen onaardige film met intense scenes. Gernandt is een geweldige bad guy, zodra zijn rol iets menselijker wordt valt hij helaas door de mand. Het tempo in deze film beviel me wel; niet teveel zijweggetjes. Jammer alleen dat er zo'n l*llig einde aan is gebreidt...

3*.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Eindelijk eens gekocht en herzien en ik verhoog hem naar 4,5* Een zeer mooi hoogdepunt in de Nederlandse cinema. Lekker realistisch, donker en hard en natuurlijk prachtige rollen.


avatar van Rudeo

Rudeo

  • 135 berichten
  • 2162 stemmen

Redelijke film maar niet meer dan dat, hij was zo nu en dan wel spannend maar hij is vrij kort en had daarom het gevoel dat er nog wat miste, Tygo speelt weer een sterke rol en de andere acteurs zijn ook wel om aan te zien en horen, wat vaak niet het geval is bij veel nederlandse films. Dus ik was blij verrast. Voor de rest krijg je ongelooflijk medelijden met de slachtoffers en zit je te wachten tot de bendeleden een kogel door hun hoofd krijgen. En daarom deed het einde me weinig.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12271 berichten
  • 5514 stemmen

Deze film wist me niet te boeien, ik vond hem behoorlijk saai. Ik had er best veel van verwacht maar heb hem van pure ellende na 60 minuten al afgezet. Wel aardig gespeeld door Tygo Gernandt.


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1702 stemmen

Onbevattelijk dat zo'n clichématig, simplistische, oer-conventionele, 13 in een dozijn misdaad-filmpje als dit mag gelden als 'n van de beste van wat ons land te bieden heeft. En die elitaire hier maar volhouden dat het zó goed is gesteld met de Nederlandse film. ja ja.....Nipte 2,5*


avatar van Fran

Fran

  • 1953 berichten
  • 1732 stemmen

Ik vond dit een heel spannende verfilming van het verhaal. Ik herinner me nog dat ik veel over dit verhaal in het nieuws hoorde. De spanning wordt heel sterk neergezet en dat komt mede door het sterke acteerwerk. Vooral Tygo Gernandt vond ik erg sterk.


avatar van booyo

booyo

  • 646 berichten
  • 1676 stemmen

Een hele goede film, indrukkwekkend en heftig. Dat hij zijn kleine broertje die man laat omleggen, .. Echt bizar! Vond Tygo briljant spelen, wat een uitermate sterke kop heeft die vent. Weeber iets minder, met name in het begin kwam hij nog te nep over met zijn boze blikken. Maar ik heb me er ook weer niet echt aan gestoord.

Al met al toch wel één van de betere van Nederlandse bodem.

4*


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8668 berichten
  • 3942 stemmen

Pieter Kuijpers heeft toch wel een mooi oeuvre opgebouwd binnen de Nederlandse cinema. Ik hou er vooral van hoe hij een zinderend spel speelt met personages die in het grijze gebied van goed en kwaad terecht komen en die gaandeweg de film een keuze moeten maken welke kant ze op gaan. Je weet het als kijker eigenlijk nooit welke kant ze op gaan. En hij kiest dan niet voor het gemakzuchtige happy end dat iedereen vrolijk maakt tijdens de aftiteling.

Vooral met Tygo Gernhardt hebben ze een prachtige acteur te pakken om zoveel angst en agressie te spelen op het scherm. Egbert-Jan Weeber steekt daar een beetje schril bij af, maar dat past dan weer zeer overtuigend bij zijn rol. Alleen Angela Schijf is een miscast van jewelste; ze is een mooie meid maar een toegevoegde waarde heeft ze verder niet. Daarbij zijn de Limburgse accenten inderdaad nogal overdreven, vooral uit de mond van Angela Schijf klinkt het eerder als een foute sketch dan dat je het serieus neemt.


avatar van mer1973

mer1973

  • 373 berichten
  • 7838 stemmen

Naar alle goede recencies die deze film kreeg, toch een kleine tegenvaller.

Vond de acteurs overkomen als een stel GTST acteurs, en stoorde me aan het dialect dat niet eens leek op Limburgs.


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Redelijke film met een goeie cast. Visueel was het nogal saai en eentonig.

Het kwam best wel realistisch over.

Hier en daar vroeg ik me wel af of dat het niet anders kon. Bijvoorbeeld de scène met Stan en Maikel op de bank en dat Sef helemaal te keer gaat tegen Maikel. Was een beetje overdreven.

Camerawerk was 'n beetje gemiddeld, al vond ik het wel jammer dat ze op dezelfde plek twee keer met de rails hadden gewerkt.


Aardig.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8156 stemmen

Best een aardige film over de destijds redelijk beruchte bende van Venlo. Hoewel het geheel enigszins oppervlakkig wordt uitgewerkt is het bij vlagen best vermakelijk. Dat komt vooral door de acteurs, die prima spelen. Tygo Gernandt heeft zo zijn beperkingen, maar hij weet hier overtuigend een echte badguy neer te zetten, waar je zowat nog bijna bang van zou worden. Egbert Jan Weeber doet het ook goed als de twijfelende Stan, die niet altijd goed weet welke keuze hij moet maken. Ook Angela Schijf is niet onaardig, al vond ik haar accent soms wat lachwekkend ogen.

Verder bevat de film enkele harde en best heftige scènes, die zeker indruk weten te maken. Een minpunt is wel dat vooral de relatie tussen de hoofdrolspelers nogal oppervlakkig blijft. Een iets betere uitwerking en uitdieping had er waarschijnlijk bij mij voor gezorgd dat het hele gebeuren een diepere indruk zou maken. Nu is het best leuk, maar een echt gevoel kreeg ik niet bij de hoofdrolspelers, ondanks het goede acteerwerk. Best leuk dus, maar zeker geen superfilm dit.

3,0*


avatar van Kr!kke

Kr!kke

  • 5394 berichten
  • 2568 stemmen

Redelijke misdaadfilm...

Er wordt sterk geacteerd in de film, wat ik dan meteen ook de beste troef vind van de film. Het verhaal is op zich ook niet verkeerd, maar het leek me op sommige momenten nogal onrealistisch. Zo leek het me niet echt realistisch dat beide heren een reeks van moorden konden plegen zonder dat ze ontmaskerd werden, rekening houdend met het feit dat ze allebei totaal geen ervaring hadden.

Leuk om een keer gezien te hebben, maar niet meer dan dat.


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14518 berichten
  • 4517 stemmen

Geen bijzondere film, met een wel goed spelende Weeber (vooral hij, perfect een Petje neergezet) en Gernandt, al zie ik die laatste soms als typetje uit New Kids. Kan hij niks aan doen, maar toch jammer voor mijn ervaring.

Enfin, het verhaal is niet heel bijzonder. Het is eerder een verzameling losse scènes, met een puber die weer eens niet de meest ideale (niet cynisch bedoeld) thuissituatie heeft, et ceter et cetera. De film was ook tamelijk kort, waardoor of verhaal kon worden verteld, of karakters uitgediept. Kuijpers koos duidelijk voor dat laatste, waardoor je wel prima personages hebt, maar weer geen echt verhaal. Zonde, want dan had ik misschien meer in de film gezeten. Ook de muziek was niet slecht, maar ook niet bijzonder.

Maar absoluut de grootste hoofdrol is voor de cameraman. Prachtige beelden, waarin sommige kleuren zijn vervaald, met korrelige beelden, met vervaagde beelden, originele composities en kadrering. Dat deed de film absoluut de ruimere voldoende geven.

Al met al een redelijke film, waar veel meer in had gezeten.


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Geen perfecte film, maar door het grimmige sfeertje en Gernandt's uitstekende acteerwerk prima uit te zitten. Probleem blijft een beetje dat Limburgs een vrij knullig accent is, iets wat door het vrij stoicijnse acteerwerk van hoofdpersoon Egbert Jan Weeber niet veel makkelijker aan te horen is. Probleem bij dit soort films is voornamelijk ook het feit dat niemand van de acteurs sympathiek over komt, waardoor het moeilijk is om jezelf ergens mee te identificeren of voor iemand te juichen. Ik heb een schijthekel aan het soort puber als Stan en opgefokte engerds als Maikel en Sef en had zodoende gedurende de hele film ook meer angst voor wat ze onschuldigen zouden aandoen, dan wat hen zelf zou over komen.

Maar hier komt wel bij dat de film uiteindelijk wel spannend is en bij vlagen vrij angstaanjagend over komt. Het gebruik van dit kleurenfilter geeft ook het idee alsof het al een tijdje geleden plaats vond, wat in mijn ervaring goed paste bij de tijd waarin deze film zich moest afspelen. Al met al zeker de moeite waard, had alleen iets meer ingezeten.


avatar van schram101

schram101

  • 16683 berichten
  • 2293 stemmen

Aardige Nederlandse film die zonder Tygo helemaal in elkaar zou vallen. Voor mij een van de beste zo niet de beste Nederlandse acteerprestatie, die vind ik over het algemeen niet zo best. Ook Weeber doet dat heel behoorlijk. De bijrollen zijn dan wel weer wat minder, maar dat deert verder niet.

We krijgen een soms redelijk hard verhaal voorgeschoteld over twee gangster(tje)s die langzaam veranderen in twee huurmoordenaars voor de lokale maffia. Realistisch of niet, het verhaal leent zich goed voor vermakelijk film en dat is het dan ook zeker. Veel verder dan dat gaat het niet echt pakken doet de film je nooit jammer genoeg.

Het einde vond ik wat vreemd. Hoewel het misschien wel bij de film pastte had ik toch graag wat anders gezien.

3*


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8586 stemmen

Een redelijk misdaadfilm...

Redelijk verhaal...

Een beetje langdradige....

Een waargebeurd verhaal...

Redelijk acteerwerk...

Redelijk achtergrond muziek/geluid (Dolby Digital)...

Matig HD kwaliteit, soms veel geruis...

Jammer voor deze Nederlandse film (Doodslag vond ik beter)...


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Wat een deceptie. Van God Los heeft de reputatie toch één van de betere Nederlandse films te zijn, maar in plaats daarvan kwam ik bij één van de slechtste terecht. Het is op zich een goedbedoelde poging om een film te maken over criminelen die gebaseerd zijn op de bende van Venlo, maar zo'n suf resultaat had ik niet verwacht.

Ik verwachtte ook wat meer een film over de lokale maffia zelf en niet zozeer over wat figuren die wat meer aan de marge ervan staan. Op zich niet erg dat daarvoor gekozen werd, maar helaas levert het niet veel op. Tygo Gernandt doet zijn best, maar speelt een vrij eendimensionale psycho van het type dat ik eerder al veel interessanter uitgebeeld heb zien worden in talloze andere films (zie o. a. het halve oeuvre van Cagney of Pesci, en dat is slechts om te beginnen). Angela Schijf krijgt een ondankbare rol als vrouw die slechts een speelbal is en wiens karakter afhangt van wat de schrijver van het script op dat moment van haar verlangt. Die junk is gewoon een flauw karikatuur. Dan blijft Stan over als enige interessante personage, maar dat wordt dan weer verpest door hem een afgrijselijke voice-over te geven waarin hij alles steeds uitlegt wat vaak al duidelijk was door naar de film te kijken. En was dit niet het geval dan licht de voice-over dingen toe die van Stan een boeiend mysterieus karakter had kunnen maken.

Die voice-over past echter wel bij de nadrukkelijke stijl van filmen, waarin alles erin gehamerd wordt. Ik kreeg sowieso vaak de indruk dat het allemaal te veel gefilmd was volgens het handboek. Een verhaal als deze verdient wat meer flair, maar het leek een tv-film, alleen was deze nog lelijker. Volgens mij was de tv-uitzending ook niet helemaal geweldig, toegegeven, maar ik zag zelden zo'n lelijke film, met zo weinig verbeelding gebracht. Het is zo volgens het boekje dat ik nooit vergat dat ik maar naar een film zat te kijken. Ik was het verhaal steeds een stapje voor en de emoties werden daarnaast voor me voorgekauwd, maar voelden nooit oprecht aan. Die vriendschap tussen de twee hoofdpersonen is enorm belangrijk, maar werd voor mij niet invoelbaar en bleef slechts een plotelement. Het helpt ook niet dat Kuijpers nooit echt een overtuigende fundering voor die vriendschap vindt.

Er blijft zo verdomt weinig over om van te genieten. Zelfs het Venloose sfeertje komt nauwelijks uit de verf (enkele onscherpe shots van carnaval en een dialect dat toch goed verstaanbaar wordt gehouden voor niet-sprekers). Dat doet een Rundskop toch beter. Er zitten een paar leuke dingetjes in, zoals die apenpakjes en het dilemma rond die oude mensen werkt enigszins, maar het is te weinig om te voorkomend at dit voor mij toch wel een vervelende film was om uit te zitten. Een ramp welhaast.
1,5*


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5139 berichten
  • 2356 stemmen

Van God Los moest één van de beste Nederlandse films zijn. Regisseur Pieter Kuijpers ken ik tot dusver enkel van Dennis P. en De Griezelbus. Niet bepaald twee meesterwerken, maar wel vrij aardige films. Ik was hier dus best wel benieuwd naar.

En ik moet toch zeggen dat ik een beetje teleurgesteld ben. Het is absoluut geen slechte film, maar imo ook absoluut niet de beste Nederlandse film. De film begint nog redelijk, maar het duurde niet lang of mijn interesse zwakte steeds meer af. De voice-over die gebruikt wordt vond ik erg overbodig. Veelal worden er dingen vermeld die duidelijk zijn door gewoon naar de film te kijken. Daarnaast zou het misschien effectiever zijn geweest als er wat meer rustigere momenten in hadden gezeten waar je bijv. Stan ziet lopen zonder dat er de hele tijd een brommerige stem overheen praat. Het accent vond ik ook nogal geforceerd overkomen. De stemmen deden me eerder denken aan die van de New Kids dan aan Limburgers.

De moorden worden een beetje op een vlakke manier in beeld gebracht. Ook de relaties tussen de personages onderling kwam niet geheel overtuigend over. De vriendschap tussen Stan en Maikel is erg ongeloofwaardig, evenals Maikel's 'romance' met Anna. Ik zal niet zeggen dat de acteurs het slecht doen, maar op de een of andere manier vind ik de samenhang tussen de personages niet helemaal overtuigend. Toch wil ik de film niet helemaal in een kwaad daglicht zetten. Er zitten namelijk toch wel een aantal goede momenten. Eén daarvan is als de twee verkleed als gorilla de oude mensen overvallen en ook het einde werd vrij goed naar voren gebracht. Hier werd er wél een beetje emotie getoond waardoor de personages direct een stuk interessanter werden. Daarnaast is het niet zo dat ik me heb lopen vervelen. De film is zo gemaakt dat ik wel van begin tot eind ben blijven kijken en, ondanks dat ik niet alles even onvoorspelbaar vond, weet de film toch min of meer te interesseren.

Geen slechte film, maar wel een tegenvaller. De film slaagt er om de een of andere reden gewoon niet in om bij mij binnen te komen. De film kent enkele leuke momenten en zaken als setting en aankleding zijn nog best redelijk verzorgd, maar over het algemeen blijkt Van God Los toch niet zo indrukwekkend als dat ik gehoopt had.

2,5*


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7279 stemmen

Perfecte performances.

Van God Los bestaat 10 jaar en kreeg ter ere van dat heuglijke feit een digitale restauratie. De film draait opnieuw in de bioscopen en verschijnt, voor het eerst, op Blu-ray middels een goed uitgeruste jubileumeditie. Diegene die de film nog op DVD heeft liggen zal versteld staan van de verbetering van de beeldkwaliteit. De film ziet er daadwerkelijk stukken beter uit. Dit is niet zomaar even een snelle overzetting geweest, hier is echt wat mee gedaan. Geheel terecht overigens, want de film behoort tot een van die zeldzame goede producties die ons land rijk is. Een meeslepend misdaaddrama dat staat als een huis. Van God Los mag dan ook gezien worden.

Losjes gebaseerd op het verhaal omtrent De Bende van Venlo, begint dit misdaaddrama gelijk sterk met een surrealistisch aanvoelende beeldbenadering van carnaval. Als kijker bekruipt je gelijk een vervreemdend gevoel, dit gaat er vast niet zachtaardig aan toe. En dat klopt want de film doet de titel eer aan. Een drietal vrienden trekt elkaar de afgrond in tijdens een geweldspiraal die realistisch overkomt en daardoor impact maakt. Wat nog meer indruk achterlaat zijn de acteerprestaties. Gernandt en Weeber, maar ook Schijf en Wittermans, acteren perfect. Met name eerstgenoemde weet echt angst in te boezemen met zijn onheilspellende performance.

Terug naar de 10-jarige jubileumeditie van de Blu-ray. De beeldkwaliteit is werkelijk waar prachtig geoptimaliseerd. De oude DVD uit 2003 lijkt wel een videoband vergeleken met deze gerestaureerde versie. Ook het geluid is flink verbeterd met een 5.1 DTS-HD Master Audio geluidstrack. De bijgevoegde bonusdisc bevat een hele hoop extra’s: verwijderde & verlengde scènes / VPRO’s ‘Shot on Location’/ Making of Van God Los / Audioscript in dialect / nieuwe teaser en een nieuwe trailer. Kortom voldoende om de hele avond mee te vullen. Kunststukjes moet je af en toe oppoetsen en zo geschiedde. Het maakt dit filmjuweeltje nog meer tot een klassieker.

Zeer goed.

Met dank aan Entertainment One voor het recensie-exemplaar.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31149 berichten
  • 5449 stemmen

Het geheel is nogal doorsnee en als verhaal niet echt boeiend. Gelukkig loopt het wel wat los in de 2e helft van de film. Jammer, want ik had hier wel wat meer van verwacht, maar het verloop van de film levert weinig verrassingen op. Als je dan een Belgische Dief! bekijkt mis ik toch wel een leuk script. In tegenstelling tot die Belgische film wordt de quasi lege doos van Van God Los wel veel mooier omkleed. Het oogt allemaal wel mooi en tegen het einde van de film kwamen toch nog wat emoties en sfeer naar voren.

Op zich dus geen slechte film, maar dat is vooral te danken aan de regie en niet aan de inhoud.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Complete deceptie. Alles waar ik jeuk van krijg, zit er wel in. Geen idee wie hier wel of niet de accenten machtig is, maar het klinkt in de meeste gevallen nergens naar. Niet het enige probleem van de voice over, die doet echt alles om je in slaap te sukkelen. Het misdaadplotje mag geen naam hebben, maar je krijgt er ook nog een zooi plat soapdrama bij, waar Angela Schijf gezichtsuitdrukkingen uitprobeert die er zover overheen zijn, dat het lachwekkend wordt. Ze is niet de enige. Tygo Gernandt is sowieso al een aansteller, hier is het af en toe, zeker ergens in de slotfase, echt bar en boos.

Veel van dat soort overdreven gedoe dat totaal misplaatst voelt. De muziek doet ook nog een duit in dat zakje met allerlei gejubel en, als het even moeilijk is, een pianoriedeltje. Niet te harden. Idem voor de flashbacks, helemaal wanneer Kuijpers een paar keer teruggrijpt naar iets dat je circa twintig minuten daarvoor te zien hebt gekregen. Zet dan zo'n grote, witte, knipperende H linksboven in beeld. Wat een armoe. Het enige positieve dat ik hiervan kan maken, is dat het geperst is in minder dan anderhalf uur. En die Turkse baas. Die is een, eh, baas. Verder kan ik er helemaal niks mee.


avatar van avdj

avdj

  • 225 berichten
  • 1303 stemmen

Het gemiddelde op MovieMeter schiep verwachtingen maar die zijn slechts gedeeltelijk ingelost. Van God Los is zeker geen slechte film maar allesbehalve volmaakt.

De acteurs zijn prima, met name de twee hoofdrolspelers. Angela Schijf viel mij niet positief of negatief op. Haar rol beperkte zich ook tot het zo nu en dan spreiden van de benen. Misschien niet de juiste manier om, eh...diepgang, te creeëeren. Vreemd genoeg zijn de acteerprestaties individueel oké maar is er geen sterkte chemie te bespeuren.

Het verhaal is eenvoudig en goed te volgen. Ik zie de meerwaarde van de voice-over niet in, het voegt vrijwel niets toe. In de verte is Van God Los vergelijkbaar met Gomorra al heeft die laatste film meer sfeer en een betere uitwerking. Toch heeft zijn Nederlandse 'tegenhanger' hier iets mee gemeen: het pakt op de een of andere manier. De overval op het laatste moment, de wanhoop bij Gernandt: het laat mij niet koud. Jammer genoeg kent de film vooral nare momenten. Een half uur extra speelduur had de nadruk zo nu en dan op een aangename manier kunnen verleggen.

Qua camerawerk valt er niet zoveel te mopperen al kan ik ook geen eigen stijl bespeuren. Net als de rest van de film is het niet slecht maar komt het overal net iets te kort.

3*


avatar van Supernatural

Supernatural

  • 986 berichten
  • 836 stemmen

Een prima film.goeie cast,met name tygo gernandt.er zit een goed verhaal in die gebaseerd is op de bende van venlo.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

Onderhoudende prent met een realistisch verhaal en een paar keiharde beelden. De opbouw van het verhaal en de acteerprestaties zijn dik in orde. Een voltreffer van Nederlandse bodem ! 7/10