Genre: Horror / Komedie
Speelduur: 95 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: John Gulager
Met onder meer: Navi Rawat, Krista Allen en Balthazar Getty
IMDb beoordeling:
6,2 (35.834)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Feast
"They're Hungry. You're Dinner."
Op een koude avond, worden in een bar de bezoekers en het personeel ineens aangevallen door een grote groep vliegende monsters. Iedereen moet nu vechten voor zijn leven, aangezien de monsters van plan zijn om alle aanwezigen één voor één op te eten ...
Externe links
Acteurs en actrices
Heroine
Bozo
Honey Pie
Coach
Boss Man
Beer Guy
Edgy Cat
Tuffy
Hot Wheels
Bartender
Video's en trailers
Reviews & comments
Friday the 13 th
-
- 2558 berichten
- 2023 stemmen
De introductie vond ik al uiterst irritant. De droge humor werkte slechts gedeeltelijk. Er is veel slachtvee aanwezig, maar voor geen enkel personage voel je sympathie.
De monsters daarentegen zien er echt goed uit. Mooit gemaakt en er is tamelijk veel goor aanwezig. Helaas gebeuren de actiescènes / aanvalscènes veel te vlug. Je moet goed kijken of je mist snel iets. Hierdoor is de film eigenlijk niet goor. Wat een slecht camerawerk!
Grappigste scène is als het voortplantingsorgaan van het monster tussen de deur blijft steken. Voor de rest een tamelijke slappe brok!
Curriculum
-
- 305 berichten
- 303 stemmen
Onsamenhangend, absoluut niet grappig, goedkoop en chaotisch is mijn interpretatie van deze miserabele film.
0,5*
s0062423
-
- 682 berichten
- 1739 stemmen
Moesten er diehard fans bestaan van deze film: check dan zeker eens het derde seizoen van Project Greenlight, waar je zo ongeveer de gehele ontstaansgeschiedenis van deze film te zien krijgt. Zeker eens interessant om te zien! Zulke initiatieven zouden meer moeten bestaan ...
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8148 stemmen
Van een film als deze is het enige wat je hoopt te krijgen, onzin, met gore en hopelijk wat humor. Daarin slaagt Feast gelukkig en daardoor is het best aan aangename zit. Gelijk vanaf het begin krijg je al door dat je het gelukkig niet al te serieus moet nemen, met de grappige introductie van de personages.
Daarna gaat het in een rap tempo verder en stapelt de gore zich vrij snel op. Ik vond vooral de eerste 45 minuten erg vermakelijk. Niet alles is even geslaagd, maar er zit genoeg leuke humor in, die in combinatie met de geslaagde gore voor de nodige fun zorgt.
Het camerawerk had hier en daar wel wat strakker gekund. Het oogde soms wat rommelig en ik had het idee dat men soms wat te krampachtig het beperkte budget probeerde te verbergen. Tussendoor zakt het soms wat in, maar over de gehele linie gezien, blijft het vermakelijk en daardoor is Feast uiteindelijk een lekkere foute wegkijker gebleken.
3,0*
sinterklaas
-
- 11813 berichten
- 3316 stemmen
Whoa! Monster Cock! 
Na een tijd geleden van Culager Piranha 3DD, de misschien wel foutste film van 2012, gezien te hebben werd het ook eens tijd om zijn Feast-omnibus eens te aanschouwen, waar hij niet zo doorgeschoten is als in Piranha 3DD, maar Feast IS breeduit doorgeschoten...
Wat een heerlijke, foute, over de toppe monster/actie/komedie is dit zeg, waarin Culager lekker experimenteerd met invloeden en elementen, wat begint met een Tarantino achtige introductie waarbij we kennis mogen maken met de klanten/betrokkenen/bartender van een willekeurige wegrestaurant die over enkele minuten de nacht van hun leven gaan meemaken, naar, een lekkere vunzige, bloederige en erg fout grappige survival-horror, waabij de ledematen, ingewanden bloed, monsterlullen, monsterkots, maden en de (resterende) kogels je om de oren vliegen. De personages zijn ook gewoon stuk voor stuk erg leuk. Zo valt er een hoop te lachen met die ondergekotste dronkenlap die alleen maar slap loopt te ouwehoeren, die intellectueel, en die bartenter met zijn vrouw, en heb je weer respect voor die 2 gebroeders en ook die depressieve moeder, die, na wat traantjes te hebben gelaten om haar opgevreten zoontje, het er toch maar niet bij laat zitten. En ik verzeker je: bijna niks word hier geschuwd.
Zakkie wiet en wat te schranzen en een biertje erbij, verstand op 0 en je hebt een erg leuke avond/nacht. Maar even op jacht gaan naar deeltje 2 en 3. 
4,5*
FillumGek
-
- 8987 berichten
- 3398 stemmen
Negen jaar dato denk ik er nog steeds hetzelfde over eigenlijk. Feast is een fijne wegkijker, en pretendeert ook niets meer te zijn. Een groep rednecks - bestaande uit uiteenlopende personages als een alleenstaande moeder, een dronkenlap, een bartender, een stuk tuig en meer - wordt op geinige wijze geïntroduceerd en na vijf minuten in de actie gegooid. Eens kijken wie er levend uit komt en wie niet.
Al snel dienen zich een paar angstaanjagende creatures aan die uit het niets zijn op komen doemen en het voorzien hebben op het bonte gezelschap dat samengehokt zit in een bar. Er is geen verhaal, alleen veel mensen die stoer schreeuwen en het allemaal beter weten. De dialogen, en wat andere schaarse scenes, bevatten best wat geinige humor al is niet alles geslaagd.
Wat wel geslaagd is, is de actie. Nadeel is wel dat de camera vaak zo enorm schudt dat er niet veel te zien valt. Toch zie je genoeg om een beeld in je hoofd te vormen wat voor een enorm ranzige bende het wordt. De vaten bloed zijn niet aan te slepen en ook aan ingewanden, creatieve moorden en andere ranzigheid is geen gebrek. De make-up is dan ook het paradepaardje van Feast, en niks komt uit de computer. Lekker oldschool.
Maar juist omdat je na vijf minuten in de actie zit en alles op één locatie afspeelt is er niet echt een opbouw. De film wordt niet spannender na de eerste paar minuten en na drie kwartier wordt het een beetje teveel van hetzelfde. Tel daar de chaos door het warrige filmen bij op en de speelduur van vijf kwartier is zelfs dan bijna te lang.
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
Google : gore horror,,,stelde niet teleur.
Wat een enorm festijn van gore vieze beelden,en daarbij enorm veel humor.
Echt! Het begin alleen al,als alle karakters hilarisch worden geïntroduceerd .
Onverwachte helden,die niet heldhaftig gruwelijk het loodje leggen.
Ja,vind het geloof ik niet heel vervelend dat er nog twee delen zijn.
Als je echte gore,maar met humor wil zien ,zit je bij deze film aan het juiste adres.
Niet zoals de gemiddelde saw film bloed serieus alleen maar gore ziet.En het eigenlijk niet relativeert ,over het algemeen.
Collins
-
- 7294 berichten
- 4307 stemmen
De film trapt af met een geinige introductie van de personages. Weet je meteen dat de film zichzelf niet heel serieus neemt. Meteen daarna barst het los. Een frisse combinatie van actie en gore zonder veel storende uitleg. Vol met subtiele en minder subtiele humor. Droog en minder droog. Erg leuk.
Prima sfx. Veel bloed, veel brij en veel gehakt. Hilarisch. Ook de creaturen zijn meer dan acceptabel vormgegeven. Ze komen dan wel minder uitgesproken en zichtbaar in beeld, maar hun weergave is heel dynamisch ingeweven in de heksenketel die de film bij tijd en wijle is. De invulling van de boosaardige vijand blijft zo deels een persoonlijke kwestie en dat is prima. De aanwezigheid van de creaturen is in ieder geval zeer verontrustend. Doel bereikt en dus ook hier 'a fine job'.
Geen verkeerde personages. Simplistisch en gemakkelijk herkenbaar. Niet al te veel body en heerlijk stereotiep. Ze zijn perfect uitgelezen voor deze rollercoaster die gericht is op alles behalve verdieping in de personages en diepzinnige dialogen. Niets van dat. De personages zijn prettig inwisselbaar. Enige vorm van empathie voor iemand is nauwelijks mogelijk. En de dialogen zijn gewoon heel vermakelijk. Heerlijk droog, vaak lekker onzinnig en ze klinken leuk stompzinnig.
Feast is een frisse actiehorror vol vaart met prima speciale effecten. Ik ben nieuwsgierig naar de sequels.
Grindhouse62
-
- 2065 berichten
- 16585 stemmen
Feast is het Wahalla voor extreem gore fans. Ik heb vanavond enorm genoten van dit eerste deel uit de horrortrilogie met een flinke komische toon. Ga de andere 2 delen ook maar even uit de collectie halen.
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
Nou Grindhouse62 geef mij dan maar de goeie ouwe gore van een HG Lewis, daar zag je tenminste wat er gebeurde. Hier zie je door een hyperkinetische camera de helft van de tijd niet wat er gaande is. Dat wordt na een tijd meer irritant dan een walhalla. Grappige voorstelling van de karakters. Niet dat het veel bijdroeg gezien er een aantal al snel het loodje leggen en de meeste totaal niet interessant of sympathiek zijn. Af en toe wel een leuk grapje en wat goede gore maar eigenlijk lijkt het door de flitsende beelden meer op een Michael Bay film dan een horror.
Grindhouse62
-
- 2065 berichten
- 16585 stemmen
Nou Grindhouse62 geef mij dan maar de goeie ouwe gore van een HG Lewis, daar zag je tenminste wat er gebeurde. Hier zie je door een hyperkinetische camera de helft van de tijd niet wat er gaande is. Dat wordt na een tijd meer irritant dan een walhalla. Grappige voorstelling van de karakters. Niet dat het veel bijdroeg gezien er een aantal al snel het loodje leggen en de meeste totaal niet interessant of sympathiek zijn. Af en toe wel een leuk grapje en wat goede gore maar eigenlijk lijkt het door de flitsende beelden meer op een Michael Bay film dan een horror.
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
Ik ga natuurlijk niet beweren dat HG Lewis topfilms maakt hoor, want zoals je zegt het is vooral een kwestie van smaak. Maar zeker een kans geven aan de godfather of gore. Ik ben een enorme fan 
klara
-
- 814 berichten
- 20367 stemmen
Reeds meermalen bij horrorfilms beproefde methode van opgesloten zijn in een kleine ruimte
en belaagd worden door gevaar van buiten, wordt hier uitermate goed uitgebuit. Met vooral
in het begin pittig montagewerk (Erg knap gedaan), en is de film, terdege tamelijk claustrofobisch,
aldoor ronduit hilarisch en af en toe ook zeer komisch, waarbij de ontwikkelingen zich in snel
tempo opvolgen. Ik vond dit topvermaak in het komische horrorgenre, en af en toe behoorlijk
smerig.
De vervolgen in afdalende lijn helaas beduidend minder.
Kondoro
-
- 11519 berichten
- 2861 stemmen
“The monster's cock is stuck in the door!”
Toch een zeer vermakelijke film, niet zoals ik had verwacht. ‘Feast’ is op alle punten eigenlijk vrij positief, de film duurt nergens te lang en de slechte humor gaat gepaard met prima acteerwerk en een heel simpel verhaal. Ik heb deze film al een tijdje op het oog maar, nooit echt een must geweest te kijken, er zaten wat dingen in die me tegen dachten te houden. Nu ik hem voorbij zag komen in de horror toplijst die net is afgewerkt kon ik het toch niet laten en heb ik hem gelijk maar aan geslingerd.
Het begin is dan ook gelijk het minste van de hele film, de door ‘John Gulager’ gemaakt introductie in de film van alle personages is nogal langdradig en word erg saai. Maar nadat we dat zo’n tien minuten hebben gehad gaat de film wel gelijk van start. Er is maar weinig ruimte voor rust in deze film, en ondanks de korte speelduur weet ‘Gulager’ wel gelijk wat hij wil en hoe hij wilt beginnen. Niet meer onnodige poespas maar gewoon gelijk beginnen, daar houd ik wel van.
Dan is ook al snel duidelijk dat de film eigenlijk geen verhaal kent. De film baseert zich meer op de moorden dan een verhaal, wat soms nog wel saai kan worden, je moet toch iets hebben om te volgen in mijn ogen. De monsters zagen er wat dat betreft niet heel bijzonder uit, soms zelf ook wel erg slecht geanimeerd in mijn ogen hoe ze zich voortbewogen maar, was dat echt een groot probleem? In mijn ogen in ieder geval niet.
“Aw man! The monsters are doing it doggy style. “
Iets wat deze film in mijn ogen erg weet te redden is naast de vele bloederige scenes, toch wel de fantastische en flauwe komedie de film kent. Voornamelijk seksueel getinte grappen maar ook vaak aardig droge humor. Zoals de quote hierboven maar, ook nog wel velen te vinden in de film. Het zit in ieder geval niet stil.
Met ‘Henry Rollins’ die een rol heeft kan een film mij altijd meer vermaken en vaak wil ik er ook nog wel een extra punt voor geven, fantastische man die mij zowel in de muziekwereld als in de film wereld weet te vermaken. De droge humor van ‘Rollins’ vind ik erg leuk en hoewel hij niet veel te vinden was in ‘Feast’ deed hij het wederom leuk. Ook de rest van de cast deed het echter prima hoor.
Qua bloed zit het echt wel goed, het enige wat mij dus wat tegen hield was het feit dat er gewoon geen verhaal in de film zat. Het was buiten het overleven om vrij doelloos en dat vind ik wel jammer. Al om al, heb ik me erg vermaakt met deze lekkere droge horror!
4.0*
Shadowed
-
- 11364 berichten
- 6689 stemmen
Tegenvaller.
Feast opent erg leuk wanneer de film de personages via grappige woordjes op het scherm introduceert. Hierdoor voel je direct de komische en luchtige laag van de film al hangen. Ik snap dan ook de recensies die beweren dat de film fris is heel goed, want het eerste kwartier blinkt namelijk uit in frisheid, die uiteindelijk verdwijnt.
Gulager kiest er heel slim voor om het monster zoveel mogelijk buiten beeld te houden tijdens de eerste helft, waardoor het moment dat ze voor het eerst aanvallen kort overweldigend aanvoelt. De horror springt na een tijdje opeens uit de hoek en slaat op een bloederige en snelle manier toe. Personages in deze film sterven op behoorlijk groteske wijze, en qua effecten kan ik de film dan ook enkel en alleen prijzen.
Maar wanneer het verhaal vordert verdwijnt de komedie langzaam en maakt bijna volledig plaats voor thriller en horror. De thriller werkt echter niet. De film is nooit spannend en je wacht als kijker voornamelijk op de aanvallen van de dieren buiten. De personages sterven vaak namelijk best plots waardoor het tempo hoog blijft, maar interessant blijft de film helaas niet.
De monsters zien er maar suf uit, en eenmaal ze duidelijk in beeld komen verliest de film integraal de stoere vibe die het in het begin wel had. De praktische effecten blijven er wel leuk uitzien, maar vullen enkel maar een klein deel van de film op. Visueel aardig, leuke kleurtjes, maar het camerawerk is ondermaats en de editing toch niet strak genoeg om het als geheel boeiend te houden.
De film had zich er beter aan kunnen doen om gewoon altijd een komedie te blijven, want uiteindelijk kijk je toch wel tegen een volbloed horror aan en het survivalaspect van de film werkt gewoon niet zo goed. De monsters maken te weinig indruk en de spanning werkt nooit mee, waardoor het na een tijdje gewoon saai te noemen is. Sterke gore, leuke personages, en daar houdt het feest voor Feast weer op helaas.
joolstein
-
- 10829 berichten
- 8915 stemmen
Onverwacht een zeer vermakelijke achtbaanrit! Niet verwacht omdat dit tot stand kwam via een Reality-televisieserie ‘Project Greenlight’ en omdat de regisseur later kwam met Piranha 3DD en dat schept nu niet direct verwachtingen. Regisseur John Gulager schreef Feast (en de vervolgen) samen met Marcus Dunstan en Patrick Melton. Wie zijn dat...denk je misschien? Nou die zijn bekend om hun werk van Saw 4 t/m 7 en The Collector en vervolg. Dat stemde ook niet gelijk hoopvol...
Het verhaal is licht en niet moeilijk maar de film zelf is goed voor anderhalf uur horrorplezier. Om het geheel samen te vatten, een groep mensen zit vast in een bar in het midden van nergens en wordt belaagd door monsterlijke wezens . En dat is het! Wat de film zo aangenaam maakt is dat het schijt heeft aan de bestaande regels. Dit houdt in dat je als kijker absoluut geen idee hebt wie de nacht wel en wie de nacht niet zal overleven...Wow...die scene ergens aan het begin met het kind
Er is niet veel achtergrondverhaal of karaktervorming voordat mensen beginnen te sterven. Er is ook geen verklaring voor wat de monsters zijn of waar ze vandaan komen. Maar hé, als je zo min mogelijk tijd besteedt aan de personages is er meer ruimte voor het bloedige feestje, toch? Ander klein puntje is dat het budget niet al te hoog moet zijn geweest. Zodoende is er een vrij snelle montage die de oneffenheden van de grotendeels praktische effecten weg poetst. Maar dat dit een heerlijk ongecompliceerd amusant bloedfestijn was is zeker!
Achilles
-
- 1049 berichten
- 218 stemmen
Hero : I'm the guy that's gonna save your ass 
Ik weet eigenlijk niet goed waar ik naar heb zitten te kijken.. rit is zo voorbij en paar leuke loopings en verassende bochten meegemaakt..
ibendb
-
- 5037 berichten
- 3216 stemmen
Feast is een snelle, komische en gore creature feature. Ledematen en bloed worden naar je hoofd geslingerd op verschillende creatieve manieren. De practical effects zijn om van te smullen. De personages zijn eendimensionaal maar gevarieerd genoeg om je te kunnen amuseren. De 95 minuten vliegen voorbij en ik heb me geen moment verveeld. Het tweede deel focust meer op horror dan comedy wat een iets te grote shift is.
Toch wel een erg fijn cult-klassiekertje.
3,5*
Pre- en sequels

Feast III: The Happy Finish
2009
52 reacties

Feast II: Sloppy Seconds
2008
91 reacties
Het laatste nieuws

Netflix-kijkers reageren op 'Kidnapped: Elizabeth Smart': 'Moeilijk om naar te kijken'

Waargebeurde oorlogsfilm 'The Endless Trench' is een verscholen pareltje op Netflix

Drie Netflix Originals om te kijken na 'Blind Sherlock'

Misdaadfilm 'Catch Me If You Can' met Tom Hanks en Leonardo DiCaprio is morgen op televisie
Bekijk ook

Haute Tension
Horror / Mystery, 2003
570 reacties

The Devil's Rejects
Horror / Actie, 2005
708 reacties

The Descent
Horror, 2005
1.221 reacties

Tucker and Dale vs. Evil
Horror / Komedie, 2010
528 reacties

Tsotsi
Misdaad / Drama, 2005
158 reacties

Ils
Thriller / Horror, 2006
336 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








