• 15.815 nieuwsartikelen
  • 178.401 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.649 acteurs
  • 199.109 gebruikers
  • 9.378.093 stemmen
Avatar
 
banner banner

Lady in the Water (2006)

Fantasy / Thriller | 110 minuten
2,74 1.094 stemmen

Genre: Fantasy / Thriller

Speelduur: 110 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: M. Night Shyamalan

Met onder meer: Paul Giamatti, Bryce Dallas Howard en Bob Balaban

IMDb beoordeling: 5,5 (107.558)

Gesproken taal: Engels, Mandarijn en Spaans

Releasedatum: 7 september 2006

Plot Lady in the Water

"Time is running out for a happy ending."

De bescheiden opzichter van een appartementencomplex, Cleveland Heep, treft tot zijn grote schrik een nimf uit een sprookjeswereld in zijn gebouw aan. Deze kan niet meer terugkeren naar haar eigen wereld. Al snel komen Cleveland en de andere bewoners van het gebouw tot de conclusie dat ook zij deel uitmaken van een sprookje. Dit sprookje kent echter ook zijn boosaardige figuren, die er alles aan doen om te voorkomen dat de nimf kan terugkeren naar haar eigen wereld ...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Apollinisch

Apollinisch

  • 21297 berichten
  • 0 stemmen

Ik zie het verband tussen het gequote bericht en een voorkeur voor conventionele cinema niet.


avatar van Rudeo

Rudeo

  • 135 berichten
  • 2162 stemmen

Erg jammer dat veel mensen deze film niet kunnen waarderen, ik moet toe geven dat het me op het einde niet helemaal duidelijk was, maar dit kwam vooral doordat ik er wat te veel achter zocht.

Het is eigenlijk een vrij simpel sprookje, maar je voelt de magie en merkt dat er veel liefde is in gestoken. Ik begin steeds meer respect te krijgen voor M. Night Shyamalen.


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2227 berichten
  • 5188 stemmen

Shyamalan had ik tot aan deze film erg hoog zitten. De twee films met Bruce Willis, Signs en The Village

Maar dit was gewoon

Dit vraagt natuurlijk om enige onderbouwing. Maar eigenlijk is het heel simpel. De film werkt gewoon niet. Het scenario slaat nergens op. De acteurs kunnen hier met de beste bedoelingen niets van maken en hoe erg het ook is om te zeggen maar in deze ambiance is het gewoon niet mogelijk om iets te laten ontstaan dat lijkt op spanning, humor of verhaal. Identificeren met de personages is onmogelijk en nergens is iets te ontdekken wat deze film de moeite waard maakt.

Ik zeg het niet vaak maar deze film is gewoon zonde van de tijd


avatar van klienie

klienie

  • 28 berichten
  • 2 stemmen

Het is geen actie, het is niet heel erg spannend, maar toch genoten. Als je hem kijkt met de instelling dat je gewoon even op zondagmiddag een romantisch sprookje gaat kijken, kan je je prima vermaken.

Moet wel eerlijk bekennen dat ik hem bewust alleen heb gekeken. Manlief zal hem wellicht minder waarderen!!!


avatar van Freud

Freud

  • 10772 berichten
  • 1153 stemmen

Shyamalan heb ik altijd wat een vervelende filmmaker gevonden die zijn films per se veel moeilijker wil voordoen dan ze eigenlijk zijn, maar dat is bij deze film absoluut niet het geval! Zijn reputatie indachtig zat ik de hele tijd te zoeken naar plottwists, en dan blijkt het gewoon een mooi, eenvoudig verhaal te zijn - wat mij betreft veel interessanter dan zijn vroeger werk. Het is een bedtimestory en zeker niet een van de meest complexe, ook qua originaliteit niet geweldig of zo, maar juist die simpele, complexloze benadering maken er een mooie, aangename film van. Er zit humor in, de beelden zijn (zoals steeds eigenlijk bij Shyamalan, deze keer dan nog ondersteund door Christopher Doyle) prachtig en hoewel het scenario en de opbouw zeker niet perfect waren, vond ik dat nergens storend. Een tussendoor-filmpje, maar een met een hart, en dat voel je.


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 4028 berichten
  • 3633 stemmen

Aparte film. Ik had een vage film verwacht, maar dan nog vind ik hem apart en heel anders dan ik had verwacht.

Het plot is eigenlijk een (modern) sprookje, maar de sfeer is vanaf het begin van de film al apart, en de manier waarop de boel in beeld wordt gebracht is wat minder standaard. Soms zelfs een beetje raar, zoals tijdens de puzzelscènes zeg maar. En zoals wel vaker bij Shyamalan toch nog een hoop opvallend camerawerk, soms iets té.

De personages zijn ook wat apart, karikaturen eigenlijk. Daarvan is de opzichter wel leuk. Hij wekt al snel je sympathie en wordt best leuk gespeeld. De nymf is dan weer wat minder. Die doet niks anders dan dom/wijs voor zich uit staren en zachtjes praten. De criticus bevalt me dan wel weer goed. Prachtig zijn serieuze en chagerijnige uitstraling. Wel wat jammer dat de regisseur zelf ook een rolletje moet spelen, zonder dat hij daarbij weet te overtuigen, of dat zijn personage nou echt wat toevoegt. Sowieso zijn veel van de vele personages wat overbodig, en maken het wat warrige verhaal er niet bepaald beter en duidelijker op.

De special-effects zijn soms erg slecht, die CGI-stukjes met de fantasiebeestjes en zo. Dit had wel wat beter gemogen.

Op een gegeven moment wordt het plot wel erg vreemd, met vrij bizarre en onlogisch overkomende scènes. Dat ging me na een tijdje echt tegenstaan, waardoor mijn waarderng voor de film in extreem rap tempo daalde. Een wat vage en aparte film maken, maar wel op zijn Hollywoods, werkt misschien voor driekwartier of zo, daarna geloofde ik het wel allemaal en snakte ik naar het einde. De acteerprestaties worden er ook niet beter op, met een paar scènes waarin wat acteurs flink uit de bocht vliegen.

Al met al een film waarbij ik gezien de vele negatieve kritieken al een flop vreesde, ook al omdat M. Night Shyamalan een beetje een alles-of-niets-regisseur is, en die vrees maakt Lady in the Water helemaal waar. Totaal oninteressant en zeer vaag en warrig, maar niet doordat het plot zo goed uitgewerkt is en je het niet volgt, maar eerder denk ik doordat de schrijver van het script zelf niet meer wist waarmee hij bezig was. 1.0*.


avatar van snoeiV

snoeiV

  • 47 berichten
  • 177 stemmen

verhoogd naar 4,5 om al die mensen die hier een slechte film inzien een beetje te compenseren leuke film lekker 'apart'


avatar van Ceeda7

Ceeda7

  • 3544 berichten
  • 1381 stemmen

ronduit zwak. Had moeite om hem uit te zien, het verhaaltje boeit niet en deed me trouwens denken aan een bekend gezelschapspel met wolven en genezers enzo. Dat spel speelde ik ook niet graag...


avatar van korp

korp

  • 151 berichten
  • 0 stemmen

Freud schreef:

Een tussendoor-filmpje, maar een met een hart, en dat voel je.

Inderdaad, zo zie ik het ook. De film voelt toch steeds erg simpeltjes aan, maar eigenlijk moet je het gewoon zien als een leuk sprookje tussendoor. Niet echt een ongelofelijk relevante toevoeging aan het fantasy genre, maar toch gewoon leuk en vermakelijk. Leuk simpel is niet vervelend.

Vind Paul Giamatti in deze film ook goed.


avatar van LinkVink

LinkVink

  • 166 berichten
  • 0 stemmen

Ik ben echt verliefd op deze film. Ik hou van films schrijven en maken en je merkt echt dat Night S. in deze films als het ware 'tips' geeft aan de andere filmmakers.

Goed inelkaar gezet, je verwacht dat de rollen zo zijn, terwijl de zo zijn (oke, ik praat hier vaag, maar ik wil niet allemaal spoilers schrijven, dus diegene die de film hebben gezien snappen mij wel )

Voor de rest speelt natuurlijk 1 van de beste acteurs van de wereld: 'Paul Giamatti'. Schitterend gespeeld, vooral het gestotter in de film. Ook zijn timing (is natuurlijk ook de kunst van de regie) is perfect. Natuurlijk speelt Night S. zelf weer eens mee in 1 van zijn eigen films.

Ik heb de film nu al 2 keer gezien en het blijft me aantrekken. Jammer dat er zo een spanning in zit, want het had ook een zeer goede sprookje voor kinderen kunnen zijn, maar ja, met Night S. als regisseur, kan je natuurlijk geen kinderfilm maken, als hij dat doet, dan zal de komende generatie bij hun ouders in bed liggen.

Ik durf te zeggen dat ik fan ben van de films van Night S., omdat deze stuk voor stuk uniek zijn, niet in het onderwerp van de film, maar in het gebruiken van de camera. Beelden zijn erg aantrekkelijk en slim gebruikt. Voor de rest is het geluid goed gebruikt.

1 min punt aan de film is het einde. Ben niet echt gecharmeerd van de einde, maar Night S. staat niet echt bekent om zijn eindes, in ieder geval niet bij mij. Vind zijn eindes altijd plotseling, zoals in the Happening en bij Signs.


avatar van brabusRUS

brabusRUS

  • 1628 berichten
  • 2810 stemmen

Wat een vage film is dit! Absoluut niks voor mij. Vreselijk.

The Village, The Happening en Signs zijn prima, maar deze film is iets te vaag.


avatar van MNV2

MNV2

  • 6932 berichten
  • 1900 stemmen

Teleurstellende film van M. Night Shyamalan, de eerste film van Night trouwens die ik in de bioscoop zag en niet kon waarderen, over al zijn voorgaande films was ik redelijk enthousiast maar deze kon me niet echt overtuigen. Het verhaal was zoals je dat van M. Night Shyamalan kunt verwachten en over de gehele film hangt er een geheimzinnige sfeer. Wat de film toch nog enigszins 'goed' maakt zijn de typische schrikmomenten. Niet bepaald een aanrader..


avatar van LEIDENAAR187

LEIDENAAR187

  • 993 berichten
  • 0 stemmen

Eerste shyamalan-film die me niet kon boeien,erg slecht en wil het daarbij laten,niet eens de moeite er nog meer over te zeggen.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Ook voor mij was dit de eerste Shyamalan die me totaal niet kon boeien. De vorige 4 films van hem die ik te zien kreeg waren allemaal zeer geslaagd. De verwachtingen voor Lady in the Water waren dan ook hooggespannen. Zware teleurstelling als de film op alle gebieden faalt. In het begin valt het nog allemaal mee en dan denk je nog dat het een leuke film kan worden, maar helaas, het werd enkel slechter.

Snel vergeten dus dit misbaksel.


avatar van je80roen

je80roen

  • 357 berichten
  • 611 stemmen

Vond hem best aardig. Lekker sfeertje, echt een wegdroom filmpje. Voor actieliefhebbers is het echter niks. De monsters zijn ook niet echt van topkwaliteit maar goed. Het meisje dat de lady in the water speelt, vind ik super. Het is een mens maar toch heeft ze iets onmenselijks met dat bleke koppie van er. Heb me best vermaakt!


avatar van lucdecoster

lucdecoster

  • 1644 berichten
  • 6323 stemmen

Ceeda7 schreef:

ronduit zwak. Had moeite om hem uit te zien, het verhaaltje boeit niet en deed me trouwens denken aan een bekend gezelschapspel met wolven en genezers enzo. Dat spel speelde ik ook niet graag...

Inderdaad niet boeiend, een film zoals The Village qua saaiheid. Toevallig gezien op BBC maar ik viel bijna in slaap.

Geef mij maar liever Splash met Tom Hanks. Deze regisseur ligt mij blijkbaar niet, 6 films gezien van hem met een gemiddelde score van 2,33.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8672 berichten
  • 3944 stemmen

Na de vele vernietigende recensies gelezen te hebben had ik het ergste verwacht, maar tot mijn verbazing bleef dat doembeeld uit. Lady in the water is eigenlijk best intrigerend als metaforische allegorie op verhalen en hoe wij als mens baat hebben bij ''de fantasie''. Het is alleen jammer dat het conceptuele van het verhaal er wel erg dik bovenop ligt en dat er zodoende weinig ruimte is om je in te leven in de karakters. Paul Giamatti doet zijn best als de stotterende loser en de nimf is fantastisch gecast, maar er ontstaat nooit het gevoel meegenomen te worden in hun wereld. Daar zijn de andere karakters tegenover hen ook te stereotiep en schijtlollig voor. Ik zie nog steeds niet de visionair in M.Night Shymalan die sommige mensen van hem maken. Zijn werk is echter wel verfrissend tegenover alle 13-in-een-dozijn-films.


avatar van Mel24

Mel24

  • 155 berichten
  • 2384 stemmen

Ik begrijp echt niet dat mensen hier zo'n slechte racties geven.

Het is geen "The Sixth Sence" of "Signs" maar gewoon een mooi sprookje.

De meeste mensen hadden blijkbaar een Thriller verwacht en dan kan het idd tegenvallen.

Maar dat wil niet zeggen dat je dan de film maar moet afkraken.

Mr Night heeft dit sprookje mooi in beeld gebracht met de nodige spanning en mysterie.

Hij weet me elke keer weer aangenaam te verrassen.


avatar van dtoebast

dtoebast

  • 61 berichten
  • 37 stemmen

Helemaal mee eens met mel24

Ook ik snap het lage gemiddelde en het neersabelen van deze film totaal niet.

Nee er zijn geen explosies, nee de special effects zijn niet geweldig.nee het is geen horror film met een bizarre plottwist ,

dat pretendeert deze film ook helemaal niet te zijn. Het is gewoon een simpel, sfeervol, luchtig en aandoenlijke mysterie. Inderdaad een magisch sprookje in een hedendaagse setting. Dit contrast is trouwens het sterkste punt van de film.

Zoals Donkerwoud al aangaf: De film doet geen moeite de spelers veel diepegang te geven. Heeft de film naar mijn mening ook niet echt nodig. Geen grootmeesterwerk en misschien een beetje vaag voor sommige maar ik snap deze film heel goed. Daarom 4 sterren.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4616 stemmen

Het verhaal klinkt wel lachwekkend.


avatar van Norma

Norma

  • 3463 berichten
  • 5088 stemmen

Ik herrinner me dat ik op basis van de poster en de synopsis een heel ander soort film verwachte, veel sfeervoller en sprookjeachtiger. Een ongezellig appartementencomplex met tamelijk kansloos ogende bewoners was niet bepaald wat ik me daarbij voorstelde en het duurde dan ook even voor tot me doordrong dat het sprookjesachtige vooral in de moraal en in het surrealistische van de situatie zit. Uiteindelijk is het een film gebleken die me in al zijn vreemdheid toch wel is bijgebeleven.


avatar van nandypiep

nandypiep

  • 5 berichten
  • 4 stemmen

Een film met een leuk verhaal al denk ik dat er meer uitgehaald had kunnen worden.

De film blijft wel boeien


avatar van Rosicky

Rosicky

  • 1436 berichten
  • 1709 stemmen

Sfeerloze Shyamalan met een bedroevend verhaal. Tot vanavond was ik wel fan van zijn werk, maar Lady in the Water is een ramp opzich. Ik denk dat ik The Happening ook maar niet ga kijken na deze.


avatar van Kadafi

Kadafi

  • 65 berichten
  • 0 stemmen

Vond 'r geen bal aan. Het kijken niet waard geweest.


avatar van WalterB

WalterB

  • 77 berichten
  • 138 stemmen

Ben het inderdaad met de mening van Norma eens; als je naar de poster van deze film kijkt verwacht je een totaal andere film. Maar opzich was de film die ik gister avond heb gekeken toch ook zo gek weer niet. Al vond ik zowel het Fantasy gedeelte als het Thriller gedeelte best wel tegenvallen. Het is gewoon een beetje een "saaie" film. Jammer dat je ook bijna geen details krijgt; wat voor beroepen hebben die bewoners, waar staat dat complex etc. je krijgt voornamelijk het zwembad, het complex en de kamer van Cleveland te zien... helaas...


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5029 stemmen

Door de vele negatieve berichten had ik er niet veel van verwacht. Ik werd dus aangenaam verrast met een mooie en sfeervolle film met de nodige zelfspot (en hij nam soortgelijke films daarmee ook op de hak). De (rest van de) wereld leek niet te bestaan, alles speelde zich af op dat complex. Ik vond dit modern weergegeven sprookje boeiend en interessant tot het einde.

Geinig trouwens dat Shyamalan zelf ook een bijrol voor zijn rekening nam.


avatar van Rosicky

Rosicky

  • 1436 berichten
  • 1709 stemmen

Dat doet ie in z'n eerste films en ik Signs ook, maar ik kan nou niet zeggen dat z'n films er beter van worden. Shyamalamadingdong kan beter achter de camera blijven als je het mij vraagt.


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Eindelijk gezien gisteren op de tv.

Nou ik had er wel meer van verwacht. Sommige dingen vond ik gewoon best saai. Gelukkig maakte de muziek veel goed. Het einde was wel geweldig een kippenvel moment vanwege de muziek. Verder wel leuk verzonnen maar ver gezocht. Geen topper van Shyamalan maar wel een leuke wegkijker voor de zondagavond. 3*.


avatar van DonOswaldo

DonOswaldo

  • 6430 berichten
  • 1931 stemmen

normaal gesproken niet helemaal mijn soort film, maar vond deze nog wel te pruimen..


avatar van deTuinman

deTuinman

  • 1186 berichten
  • 0 stemmen

Rosicky schreef:

Dat doet ie in z'n eerste films en ik Signs ook, maar ik kan nou niet zeggen dat z'n films er beter van worden. Shyamalamadingdong kan beter achter de camera blijven als je het mij vraagt.

Oja... hij doet om de film beter te maken. In al z'n films heeft dusdanig een rolletje waarin hij amper te herkennen is.

Misschien ben je iets te jong voor deze film, want je gaat grappen maken over onrelevante aspecten.... erg puberig