• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.382 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.103 gebruikers
  • 9.377.892 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Godfather (1972)

Misdaad | 175 minuten
4,37 10.570 stemmen

Genre: Misdaad

Speelduur: 175 minuten

Alternatieve titels: Mario Puzo's The Godfather / De Peetvader

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Francis Ford Coppola

Met onder meer: Marlon Brando, Al Pacino en James Caan

IMDb beoordeling: 9,2 (2.199.858)

Gesproken taal: Engels, Italiaans en Latijn

Releasedatum: 18 januari 1973

Plot The Godfather

"An offer you can't refuse."

Don Vito Corleone staat aan het hoofd van een maffia familie in New York. Als een gangster van een andere familie besluit drugs te gaan verkopen in heel New York, ontstaan er problemen. Don Vito is tegen de handel in drugs en laat dit ook blijken. Dit leidt tot een poging om hem te vermoorden. Daarna wordt één van Don Vito's adviseurs gekidnapt, om zo z'n zoon te dwingen de drugsverkoop goed te keuren.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Don Vito Corleone

Michael Corleone

Sonny Corleone

Connie Corleone Rizzi

Carlo Rizzi

Captain McCluskey

Jack Woltz

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van John Milton

John Milton

  • 24230 berichten
  • 13396 stemmen

baspls schreef:

Veel andere films die in de top 250 staat vind ik wel onterecht zo hoog gewaardeerd, maar The Godfather zeker niet. Terecht de nummer twee.

Snap de reactie wel opzich, want dat is precies hoe ik denk over films van Quentin Tarantino.

Je kunt een film natuurlijk overschat vinden (bij voorkeur mét argumenten), maar hij lijkt te concluderen dat er een soort magische groepsdruk heerst, waardoor mensen The Godfather maar omhoog stemmen, angstig om anders buitengesloten te worden van het illustere gezelschap van geveinsde 'Godfatherwaardeerders'.

Dat geldt volgens mij evenmin voor deze film, als voor QT. Er zijn genoeg mensen die een lage waardering geven omdat ze het niet vinden. En meer dan genoeg die een hoge rating geven omdat ze het (schrik niet, shrink) écht een goede film vinden. Het is natuurlijk je goed recht dat niet te vinden, maar wat je zegt lijkt meer op onbegrip dan een goed doordachte mening. Al hoor ik die graag, mocht je hem wel hebben, maar niet hebben opgeschreven.


avatar van Dk2008

Dk2008

  • 11166 berichten
  • 788 stemmen

Ik weet niet of het met buitengesloten te maken. Wel met onbegrip (het onvermogen dat we niet allemaal dezelfde smaak, mening over een film hebben). Waarom zou je tegen de nu al jaren (vanaf het begin af aan geloof ik) uitgemaakte norm (dat het voor velen hier op de site een goede film is, lees de meeste toplijstfilms) nog ingaan. Zinloos. (En dat heet discussiëren...klets).

Wel zou hij kunnen toelichten, zoals in 2002 ook al werd gedaan welke maffiafilms (Scarface lees ik) je dan wel beter vindt.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24230 berichten
  • 13396 stemmen

Oh dat zou ik nu juist interessant vinden, waarom iemand iets vindt dat tegen een schijnbare consensus ingaat. Ik heb met terugkerende regelmaat een leuke uitwisseling met Onderhond bijvoorbeeld, zoals laatst bij Captain Philips. Niet een film met een status als de The Godfather, maar wel een die ik goed vind en hij een prutswerkje.

Ik vind zelf ook niet alle zogenaamde meesterwerken even geweldig. vanuit de Sight&Sound toplijst bijvoorbeeld La Règle du jeu op nummer 4, of Fellini's 8 1/2 op nummer 10. Maar ik heb dan meer een gevoel van, 'dat is gewoon niet mijn soort film (at this particular moment in time, any way)', dan dat ik denk dat iedereen maar gedwee meestemt omdat ze het schijbare meesterwerk niet af durven vallen. Het is echt niet dat mensen gelijk gaan roepen dat je er dan geen verstand van hebt. Het is ok om iets niet goed te vinden, maar wél fijn als je uitlegt waarom niet of de betere alternatieven inderdaad bij naam noemt, zoals je zegt.


avatar van Dk2008

Dk2008

  • 11166 berichten
  • 788 stemmen

Ik heb de (aangevinkte) meningen doorgelezen. En het valt mee, er zitten ook gematigde reacties tussen. Zoals Onderhond, die zijn er te weinig op de site.

Bij die hoog genoteerde films heeft het vaak geen zin. (Geen enkel argument is dan goed voor een aantal users).


Mooie film met veel spanning, maar helaas ontbreekt het aan een diepere bodem.


avatar van akka

akka

  • 156 berichten
  • 1278 stemmen

Beste Little infanta , Ik waardeer je inbreng in deze community zeer, maar het lijkt mij dat je deze film voor het eerst ziet en de 2e en 3e film niet gezien hebt. Ik snap dat de film daarom op dit moment nog niet zo goed op je heeft ingewerkt als bij de rest van de wereld. Ik bied je daarom gratis en vrijblijvend aan om samen deel 2 en 3 te kijken, in de hoop dat je daarna je recensie zal bijdraaien in een hogere beoordeling


avatar van dvdcrusher

dvdcrusher

  • 621 berichten
  • 515 stemmen

Zeer lange film die geen moment verveelt met de meest uitgelezen cast uit de filmgeschiedenis.

Het mooie is dat dit huzarenstukje nog 2 sequels kreeg die van een al even hoge kwaliteit waren.De muziek is magistraal. Feitelijk is iedere verdere commentaar overbodig. Een van de hoogtepunten uit de filmgeschiedenis. Eigenlijk had ie ook moeten staan in mijn persoonlijke top 10 allertijden maar hij is al zo vaak vermeld. 5 sterren


avatar van Ted Kerkjes

Ted Kerkjes

  • 979 berichten
  • 0 stemmen

Die trailer heeft wel wat weg van de intro van Q & Q.


avatar van Sid-the-gekste

Sid-the-gekste

  • 181 berichten
  • 192 stemmen

Echt een hele goede film.. Moet nog steeds deel 2 bekijken.

Lekkere veel actie en spannend om de maffia familie te volgen.

Zeker waard om een keer te kijken


avatar van Club5000

Club5000

  • 9 berichten
  • 7 stemmen

Kijk zelden 2 keer een film maar deze en de andere 2 delen al verschillende keren gezien. Te goed gewoon, in mijn top 3.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7006 berichten
  • 9791 stemmen

Herzien. Tja, wat kunnen we hier nog over zeggen. Let even op de scene (1 uur en 5 minuten in de film) waarbij Michael (Al Pacino) buiten het ziekenhuis staat waar zijn vader in kritieke toestand ligt. Met een aansteker steekt hij de sigaret aan van de op bezoek komende bakker, Enzo. Let op de details. Een ogenschijnlijk onbelangrijk moment, maar het keerpunt in deze magistrale film.


avatar van cma

cma

  • 75 berichten
  • 0 stemmen

Lijkt mij duidelijk. 5 sterren!


avatar van SmackItUp

SmackItUp

  • 3505 berichten
  • 2630 stemmen

Geweldige maffiafilm, meer kan ik er niet over zeggen.


avatar van dinhus

dinhus

  • 332 berichten
  • 359 stemmen

Lust voor het oog. Na een herziening toch tot de conclusie gekomen dat deze film méér is dan een trage, oninteressante, nietszeggende film. Politieke machtspelletjes en intriges, geweldig in beeld gebracht. Het hele verhaal wat zich hierom baseert is intrigerend. Het houdt je ondanks het ietwat trage tempo van de film ontzettend geboeid.

Loyaliteit en respect, geweldig in beeld gebracht. Luca Brasi en Tom Hagen vind ik hier mooie voorbeelden van: geen directe connectie met de familie, maar toch onvoorwaardelijke trouw beloven.

Culturele beeldvorming: ik weet niet of ik de enige ben, maar wat kon ik genieten van die bruiloften en gezamenlijke etentjes. Ik waande me zowaar door Sicilië tijdens het bewonderen van dit meesterwerk.

En het werd hierboven al gezegd door james_cameron, maar het moment dat Michael de sigaret aanstak; geweldig. Inderdaad, hét grote keerpunt in deze film. Überhaupt vind ik die hele scène briljant: voor het eerst in de film werd je echt geconfronteerd met echte spanning, en hoe.. De machteloosheid van Don Vito in zo'n situatie, gecombineerd met die kale, lege gangen, waar iemand ieder moment binnen kan lopen, om een einde aan zijn leven te maken. Laat ik dan maar niet de scène vergeten waar Michael Solozzo en de corrupte politiechef neermaait. Geweldig hoe je die trein op de achtergrond hoort. Het doet wat met je.

Ik ben gewoonweg vol lof. Ik vind het zonder meer de beste maffia-film ooit gemaakt. Formidabel, gewoon een *10.


avatar van stfuympos

stfuympos

  • 13360 berichten
  • 731 stemmen

Die aansteker zie moe greene dat is ook geniaal!


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

The Godfather

Eindelijk heb ik vandaag The Godfather afgekeken, ik ben volgens mij afgelopen kerst nog eens begonnen met deze film maar het was me nog zo goed bijgebleven dat ik toch maar verder ben gaan kijken. Ik kan wel zeggen dat ik erg fan ben van maffia films, ik vind het gewoon erg gaaf om naar te kijken, het heerlijke ouderwetste tintje erin verwerkt en dan ook nog met wat liquidaties er tussen door oef, je zit echt heerlijk te kijken.

Het verhaal was erg fijn om te volgen. Corleone leid een maffia familie binnen de straten van New York, oftewel Don Corleone. Er worden hier en daar wat drugs gesmokkeld wat corleone niet aanstaat en gaat erachter aan, dit alles word hij neergeschoten en komt hierdoor in het ziekenhuis terecht, een heerlijk hoofdstuk in deze film met inderdaad erg grote detailhandel, maar dan ook echt. Nadat je de scenes dus met de aansteker gezien hebt worden er nog wat mensen geliquideerd en dat gaat er echt niet zachtzinnig aantoe.

Het verhaal was mooi en sterk maar soms met zijn twee uur en zesenvijftig minuten erg lang, maar niet vervelend lang omdat je zo erg mooi met het verhaal mee gezogen word. Echt een heerlijke film en ik kan niet wachten tot ik een paar dagen vrij heb zodat ik deel twee kan kijken, oftwel drie uur en twintig minuten stil zitten, haha! Heerlijk dit, en zeker geslaagd maffia film!

4.5*


avatar van IH88

IH88

  • 9734 berichten
  • 3186 stemmen

“I'm gonna make him an offer he can't refuse.”

The Godfather tja, wat kan je nog over deze film zeggen? De eerste keer dat ik kennis maakte met de familie Corleone was op een regenachtige zaterdagmiddag jaren geleden. Ik had niet echt zin in een erg lange maffiafilm maar ik had er zulke goede verhalen over gehoord dat ik de film toch maar aanzette. De rest is geschiedenis… Vanaf het allereerste moment zit je gebiologeerd te kijken naar een Marlon Brando met wattenstaafjes in zijn wangen die zo’n kracht en autoriteit uitstraalt als Don Vito Corleone en zijn scènes met verschillende personages die hem om hulp vragen zet gelijk de toon.

Het familiefeest met de trouwerij van Connie is een goed gekozen moment om alle belangrijke personages te introduceren. Michael, Fredo, Sonny, Tom Hagen, Kay… Het zijn allemaal iconische personages en de acteurs zijn waanzinnig. Het acteren van Al Pacino is al vaak bewierookt maar ook ik ben steeds weer onder de indruk van de subtiele verandering in karakter die Michael doormaakt in de film. Zijn handelingen in het ziekenhuis laten al zien dat hij vindingrijk en sluw is en de scene in het restaurant blijft een pareltje. Marlon Brando, Robert Duvall, James Caan, John Cazale, Talia Shire, Diane Keaton, wat een klasbakken zijn het. De film duurt bijna 170 minuten maar verveelt geen moment. De cinematografie is schitterend en bijna 45 jaar later ziet de film er nog steeds prachtig uit. De regie van Coppola is weergaloos en vanaf de allereerste scene kijk je naar een wereld die voor je ogen op geweldige wijze tot leven komt en oprecht en uitgeleefd aanvoelt. Het leiderschap van Vito, de fatale beslissingen van Michael, de uitbarstingen van Sonny en de loyaliteit van Tom Hagen, je zou misschien niet altijd dezelfde beslissing nemen maar je begrijpt deze personages en hun handelingen omdat ze zo goed geschreven en geacteerd zijn. Het einde laat op een prachtige manier zien dat de maffiawereld een wereld is waar je in getrokken wordt maar waar uit ontsnapping niet mogelijk is. Behalve door de dood uiteraard. Een tijdloze klassieker.


avatar van Drulko Vlaschjan

Drulko Vlaschjan

  • 489 berichten
  • 427 stemmen

Na 35 jaren in dit leven eindelijk The Godfather gezien. Het leek me sterk dat de hoge verwachtingen in werden gelost. Derhalve waren mijn verwachtingen minder hoog, ging ik uit van een sterretje of drie, drieënhalf, en zie hier, dat is precies wat het werd. Het heeft allemaal niet zo gek veel om het lijf natuurlijk. Prima vermakelijk filmpje, een paar mooie shots (de moord op Mario (heet hij zo, die zwager?), de sterfscène van The Godfather), geen moment verveling en - en dat vond ik het knapst - een verregaande sympathie voor de maffiafamilie Corleone, terwijl ik in werkelijk alles verafschuw wat die lui doen.

Ondertussen voel ik geen enkele behoefte om deel twee te kijken. Wellicht over een jaar of tien. Tot dan.


avatar van Wataru

Wataru

  • 279 berichten
  • 791 stemmen

Drulko Vlaschjan, leuke post die je schreef. Ik ben het met je eens dat het een knappe prestatie is van Coppola om bij de kijker sympatie op te wekken voor de Corleones.

Wel een kleine correctie trouwens: de zwager die wordt vermoordt heet Carlo Rizzi.

Misschien moet je deel 2 (volgens sommige de betere film) ook binnenkort eens een kans geven.


avatar van Cohiba

Cohiba

  • 24 berichten
  • 514 stemmen

Drulko Vlaschjan schreef:
Na 35 jaren in dit leven eindelijk The Godfather gezien. Het leek me sterk dat de hoge verwachtingen in werden gelost. Derhalve waren mijn verwachtingen minder hoog, ging ik uit van een sterretje of drie, drieënhalf, en zie hier, dat is precies wat het werd. Het heeft allemaal niet zo gek veel om het lijf natuurlijk. Prima vermakelijk filmpje, een paar mooie shots (de moord op Mario (heet hij zo, die zwager?), de sterfscène van The Godfather), geen moment verveling en - en dat vond ik het knapst - een verregaande sympathie voor de maffiafamilie Corleone, terwijl ik in werkelijk alles verafschuw wat die lui doen.

Ondertussen voel ik geen enkele behoefte om deel twee te kijken. Wellicht over een jaar of tien. Tot dan.


Ik zou zeker geen tien jaar wachten met het bekijken van deel II, al lijkt het me wel dat die tien jaar opzettelijk overdreven is ...

Deel II, zonder al te veel prijs te willen geven, zal je veel beter bevallen als je je deel I kan herinneren. Je kan deel II ook zonder deel I begrijpen natuurlijk; al mis je dan wel kleine subtiele verwijzingen, die het verhaal nog beter maken.


avatar van Drulko Vlaschjan

Drulko Vlaschjan

  • 489 berichten
  • 427 stemmen

Dank je, Cohiba, dat zijn zinnige reacties. Ik zal proberen om deel II binnen een half jaar ergens mee te pikken. Dat moet nog net kunnen, gezien de stand van mijn geheugen.


avatar van des1

des1

  • 1737 berichten
  • 993 stemmen

james_cameron schreef:

Met een aansteker steekt hij de sigaret aan van de op bezoek komende bakker, Enzo. Let op de details. Een ogenschijnlijk onbelangrijk moment, maar het keerpunt in deze magistrale film.

Vriend wees me jaaaaaren terug ook al op die sleutelscene waar je in de film makkelijk overheen kijkt, maar waar het boek expliciet in is (zoals alleen een boek dat kan): Michael verbaast zich erover dat zijn hand (hij kijkt ernaar) totaal niet trilt van de spanning bij het aansteken van de sigaret, terwijl die bakker bijkans flauwvalt. "Don't tell, show us" heeft dan niet dezelfde impact.


avatar van Black Math

Black Math

  • 5430 berichten
  • 1753 stemmen

Aan de andere kant: er wordt ook verteld dat hij een oorlogsheld is. Het lijkt me dat dat ook stalen zenuwen vergt.


avatar van brabusRUS

brabusRUS

  • 1628 berichten
  • 2810 stemmen

Nogmaals gezien. Erg goed, maar niet het meesterwerk wat iedereen beweerd. Genoeg goede punten, maar Marlon Brando is niet bepaald het grote pluspunt van de film, vind ik. Die watjes in zijn mond ziet er gek uit, en je ziet 'm constant slikken alsof die iets in zijn mond heeft. Daarnaast waren de vecht scenes van Caan heel slecht en nep.

Neemt niet weg dat ik ontzettend heb genoten, vandaar ook de 4*. Deel 2 is wel een stuk beter op alle fronten.


avatar van des1

des1

  • 1737 berichten
  • 993 stemmen

brabusRUS schreef:

Nogmaals gezien. Erg goed, maar niet het meesterwerk wat iedereen beweerd. Genoeg goede punten, maar Marlon Brando is niet bepaald het grote pluspunt van de film, vind ik. Die watjes in zijn mond ziet er gek uit, en je ziet 'm constant slikken alsof die iets in zijn mond heeft. Daarnaast waren de vecht scenes van Caan heel slecht en nep.

Neemt niet weg dat ik ontzettend heb genoten, vandaar ook de 4*. Deel 2 is wel een stuk beter op alle fronten.

Yep, viel me ook op dat ie decimeters langs het gezicht van z'n zwager mept (veegt) als ie 'm te grazen neemt op straat. Maar ja, hoe vaker je een film ziet, des te meer vallen details op. Mij viel bijv. op dat Brando als Godfather effekens uit z'n rol viel (van ouwere man) die Bonasera de doodgraver begroet die z'n zoon Sonny gaat fatsoeneren. Heel ff zie je dan de acteur Brando die op dat moment niet ouwer is dan ergens in z'n forties.


avatar van teacher

teacher

  • 90 berichten
  • 95 stemmen

De drie films toch maar even deze week bekeken.
Deel 1 duurde mij op veel vlakken te lang. Alhoewel ik houd van uitgewerkte verhaallijnen en dol ben op details vind ik meer dan een half uur een bruiloft bekijken (ik begrijp dat de scène ook gebruikt wordt veel personages te introduceren) toch te veel van het goede en sommige beslissingen gingen mij te snel zoals Michael (ondanks dat het een kwestie van loyaliteit betreft) die niet met zijn families zaken te maken wil hebben toch erg snel beslist zijn vader te wreken
Al met al een mooie film maar niet ten top. De minste van de drie maar zeker een mooie start in deze trilogie.


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3125 stemmen

The Godfather is benoemd tot best geregisseerde film ooit door de leden van de DGA


avatar van Luppie00

Luppie00

  • 92 berichten
  • 347 stemmen

Erg van genoten, echter veel te veel namen die op me afkwamen waardoor ik het geniale er niet in heb gezien. Wellicht komt dat later, bij een herziening. Voor nu 4*.


avatar van Tom-Hanks

Tom-Hanks

  • 130 berichten
  • 399 stemmen

Fantastische film, ik kan het niet beter zeggen.De muziek, het verhaal, de acteurs, de personages, de sfeer: het past allemaal perfect bij elkaar.

De eerste scene is een groot contrast: binnen in een donkere kamer worden zaken besproken in een rustige sfeer met veel serieuze mannen. Buiten daarentegen is er veel vrolijk volk die een bruiloft viert. Daar is men uitgelaten; de zon schijnt.
Zo'n contrast vind je nog terug in de film. Wanneer Michael op Sicilië trouwt men een mooi meisje, is zijn familie in het midden van een onderwereldoorlog. Of tijdens de doop: Michael zweert dat hij tegen de duivel is en tegen zijn daden in de kerk, terwijl er overal moorden worden gepleegd op zijn bevel.

The Godfather heeft ons allemaal 1 ding geleerd: als je in een film wilt spelen, leg dan een paardenhoofd in iemand zijn bed!


avatar van Vdk_Movie

Vdk_Movie

  • 375 berichten
  • 451 stemmen

Officieel: Het is bijna ondenkbaar, maar het zou zo maar kunnen dat deze nieuwe mobster movie "The Irishman" The Godfather van zijn troon op de 1e plaats gaat stoten. O.a Robert De Niro, Al Pacino en Harvey Keitel hebben toegezegd mee te willen spelen in deze film. Joe Pesci word nog mee onderhandeld.

Wat een heerlijk vooruitzicht zeg! ?

The mother of all Godfather movies: Gangster film legends Pesci, De Niro, Pacino and Keitel unite for new mob blockbuster based on Frank Sheeran - thesun.co.uk