Genre: Misdaad
Speelduur: 175 minuten
Alternatieve titels: Mario Puzo's The Godfather / De Peetvader
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Francis Ford Coppola
Met onder meer: Marlon Brando, Al Pacino en James Caan
IMDb beoordeling:
9,2 (2.199.293)
Gesproken taal: Engels, Italiaans en Latijn
Releasedatum: 18 januari 1973
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Godfather
"An offer you can't refuse."
Don Vito Corleone staat aan het hoofd van een maffia familie in New York. Als een gangster van een andere familie besluit drugs te gaan verkopen in heel New York, ontstaan er problemen. Don Vito is tegen de handel in drugs en laat dit ook blijken. Dit leidt tot een poging om hem te vermoorden. Daarna wordt één van Don Vito's adviseurs gekidnapt, om zo z'n zoon te dwingen de drugsverkoop goed te keuren.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (9,2 / 2199293)
- Trailer (YouTube)
- The Godfather (BoekMeter)
- The Godfather (MusicMeter)
- Kijk op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 3,99
- Kijk op SkyShowtime
Social Media
Acteurs en actrices
Don Vito Corleone
Michael Corleone
Sonny Corleone
Tom Hagen
Clemenza
Kay Adams
Connie Corleone Rizzi
Carlo Rizzi
Captain McCluskey
Jack Woltz
Reviews & comments
MoviefreakRob
-
- 220 berichten
- 99 stemmen
Sorry, maar ik heb deze film (s) nog nooit gezien.
Word dan denk ik wel maar is tijd!
MoviefreakRob
-
- 220 berichten
- 99 stemmen
Lange films zijn misschien vervelend/moeilijk om aan te beginnen. Maar als het een echt sterke film is waar je wordt ingezogen, dan kan de film voor mij niet lang genoeg duren. Hier ook dus.
Mooi gezegd, hetzelfde!
judgepaddy
-
- 550 berichten
- 2508 stemmen
Het meest pakkende vind ik misschien nog wel de muziek, fenomenaal, beste soundtrack die er is. Drukt de sinistere en weemoedige sfeer van de film perfect uit, brengt het zelfs naar een hoger niveau.
Nino Rota
Klopt, IMHO de beste soundtrack bij de beste film!
Ik kan ieder liefhebber van deze film aanraden om ook de muziek binnen te halen.
clockwork72
-
- 2780 berichten
- 1741 stemmen
Sorry, maar ik heb deze film (s) nog nooit gezien.
Word dan denk ik wel maar is tijd!
Foei, Foei snel kijken dus.
IcU
-
- 6783 berichten
- 3051 stemmen
Sorry, maar ik heb deze film (s) nog nooit gezien.
Word dan denk ik wel maar is tijd!
Anders doe je je username geen eer aan.
jbauer
-
- 17 berichten
- 175 stemmen
Zeer moeilijk heb ik het om een klaar en duidelijke mening over deze film te schrijven.Niet omdat ik hem slecht vind, integndeel, er is geen film die ik zo hoog waardeer als The Godfather. Het is moeilijk omdat hij zo veel emoties en gedachten bij mij losmaakt dat het moeilijk wordt om het in woorden om te zetten.
Ik zag deze film omstreeks min 14de levensjaar en vond er toen nog maar weinig aan, maar naarmate ik meer interesse begon te vertonen in het medium film en begon te beseffen dat The Godfather als een van de beste film aller tijde wordt beschouwd, wou ik hem nog een kans geven.Na hem dan nog meerdere malen te bekijken was ik verkocht.
Het perfecte acteerwerk, de magistrale muziek, de meesterlijke regie, de meeslepende symboliek en zo veel meer maakte een bom van emoties en nog steeds aanwezige filmliefde in mij los. De heerlijke, maar ook verraderlijke wereld van de corleones doet mij tot op de dag van vandaag nog wegdromen.Er is altijd wel één personage waar je je mee kan identificeren. Nino Rota's muziek weerklinkt nog vaak doormijn huidkamer.
Het is allesbehalve pretetieus om te zeggen dat deze film letterlijk mij leven heeft veranderd.
Pierre1965
-
- 372 berichten
- 1419 stemmen
Ongelooflijk eigenlijk maar ook ik had deze film nog nooit gezien.
En eigenlijk nog steeds niet helemaal.
Ik ben pas op de helft.
Ben blijven steken bij de scene dat Vito een bijeenkomst belegd met de hoofden van alle families.
Ben enorm onder de indruk van hetgeen ik gezien heb tot nu toe.
Vanavond het resterende bekijken.
Ik weet bijna zeker dat er nog een ster bijkomt.
ElGringo
-
- 22 berichten
- 25 stemmen
Tjsa wat moet je nou eigenlijk nog over deze film zeggen... Geweldige muziek, legendarische uitspraken/scenes en de moeder (vader?) aller mafia films
Een dikke vette 5*
Miron
-
- 744 berichten
- 74 stemmen
Ik ben pas op de helft.
Vanavond het resterende bekijken.
Je gaat er geen spijt van krijgen!
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
Wat is dat voor een reactie?
Kan toch best zo zijn dat hij geen zin of tijd heeft om deze toch wel lange film in één ruk uit te kijken.
Pierre1965
-
- 372 berichten
- 1419 stemmen
Kan berichten dat ik de Godfather inmiddels heb uitgekeken. Hij dwaalt nog rond in mijn hoofd, sterke nawerking. Voelde me ook verplicht Part2 te huren toen ik deel 1 heb ingeleverd. Ook daar al een deel van gezien.
Ik doe dat wel vaker een film in 2 of meerdere etappes bekijken.
Waarom? Als iets goed smaakt geniet je er nog meer van als je het niet meteen opeet.
clockwork72
-
- 2780 berichten
- 1741 stemmen
mm...ik houd daar niet zo van. Zeker niet bij The Godfather. Die film moet je gewoon in een ruk uitkijken. Om er daarna verder over na te denken. En hem daarna nog een keer op te zetten. Hij verveelt mij nooit.
Pierre1965
-
- 372 berichten
- 1419 stemmen
Tja iedereen is daar vrij in. Ik vergelijk het met een boek.
Er zijn verhalen die zou je in een keer willen uitlezen.
Meestal ontbreekt daar de tijd voor.
Maar juist in die tussenpozen blijf je toch bezig met het verhaal en verheug je je erop om verder te lezen.
Bij films heb ik dat net zo.
Nog eens opzetten zal ik zeker doen over een bepaalde tijd.
Dat is ook een graadmeter als je dat gevoel hebt bij een film.
speranza
-
- 24668 berichten
- 0 stemmen
Ik kijk zelfs een film van 366 minuten met gemak in één ruk uit. Ik moet halverwege alleen even de DVD wisselen om het tweede deel te kunnen zien.
The_Godfather
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
Mijn eerste bericht gaat naar mijn favoriete film!
Ik weet nog goed dat mijn broer met de The Godfather trilogie naar huis kwam. Hij vroeg me of ik mee keek en ik weigerde. Als jonge knaap dacht ik, wie kijkt nu zo'n oude film?
Na veel over deze films te hebben gelezen kreeg ik het over mijn hart om toch maar 9 uurtjes van mijn leven vrij te maken om deze trilogie te bekijken.
Na het kijken van deze films dacht ik: Zeer leuke films, kijk ik nog wel een keer, toch klaagde ik over de lange speelduur. Hoe meer ik naar deze trilogie ga kijken hoe liever! Na een tijdje was de 3 uur film amper nog te voelen. The Godfather is een meesterwerk dat onovertreffelijk is in zijn genre. De acteerprestaties, de donkere beelden die de maffia weerspiegelen zijn geweldig.
Vaak stellen mensen die de trilogie ook hebben gekeken de vraag, welke vind je nu de beste? Geen idee. Ik kan niet kiezen tussen Part I en II. Part III vind ik de minst geslaagde. Het is helemaal anders dan I en II. De donkere kantjes zitten er niet meer in zoals in de andere 2 delen en de harde, kille Michael, die we vooral in Part II zien, is niet meer te vinden.
(een recensie over Part I volgt nog!)
Kortom, een must-see voor alle échte filmliefhebbers.
Pierre1965
-
- 372 berichten
- 1419 stemmen
Ik kijk zelfs een film van 366 minuten met gemak in één ruk uit. Ik moet halverwege alleen even de DVD wisselen om het tweede deel te kunnen zien.
Welke film duurt 366 minuten?
AddictedToMovies
-
- 1780 berichten
- 0 stemmen
Daar had ik vier kijkbeurten voor nodig. 
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
Huh? Waar heb jij het over
Hoe zielig kan je zijn? Je verandert je oorspronkelijke bericht nadat ik erop gereageerd heb.
En dan ook nog met zo een reactie komen achteraf.
Gelukkig ben ik verstandig genoeg geweest om je te quoten.
Dutchmeister
-
- 492 berichten
- 733 stemmen
Snap eerlijk niet dat deze zo hoog staat. Film was goed oke, maar niet zo denderend dat ik achteraf zo iets had van wow. Paar erg sterke scenes natuurlijk..
4*
JTV-kijker
-
- 1066 berichten
- 2017 stemmen
Goede film, maar ik heb beter verwacht eerlijk gezegd. Na scarface en Goodfellas had ik natuurlijk ook al twee sterke maffiafilms gezien, maar ik vind die beter. De thema's draaien ook allemaal een beetje rond hetzelfde. De sterke punten zijn vooral dat je hier een echte traditionele, Italiaanse maffiafamilie krijgt.(Wel raar dat ze in New York zitten) Al Pacino vind ik in bepaalde opzichten wel beter dan in Scarface. Hij zei bv al wat minder 'fuck'
.
De muziek was wel zeer goed, ik kende Nino Rota eerst niet, maar nu ben ik volop op zoek in bibliotheken oa naar zijn muziek.
Nu, het blijft wel een meesterlijke klassieker en voor een film van 1972 is het wel fantastisch gemaakt. 4****
Miron
-
- 744 berichten
- 74 stemmen
De thema's draaien ook allemaal een beetje rond hetzelfde.
Deze film behandelt tientallen thema's.
Er valt meer uit The Godfather te halen dan je op 't eerste gezicht zou denken. Sommige fans gaan zelfs zo ver dat ze beweren dat deze film alle belangrijke aspecten en thema's uit het leven in deze maatschappij weet over te brengen.
Voor mij, als 19 jarig jochie, is dat misschien nog te moeilijk om te begrijpen. Maar ik weet dat elke keer wanneer de deur dichtgaat ik wordt achtergelaten met een machtig gevoel dat geen andere film me nog heeft gegeven.
Paatje
-
- 40 berichten
- 38 stemmen
Beste film aller tijden!!! script, screenplay, regie, acteerprestaties, muziek, alles!!!!
Lupussy Galore
-
- 456 berichten
- 728 stemmen
Ga vanavond niet weer kijken. Kortgeleden herzien op dvd. Gewoon de beste in de Godfather serie. Ook al weet ik wat er komt, het verveeld nooit.
Tuurlijk staat deze onvergetelijke film zo hoog in de Top 250.
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Ja ik heb hem toch ook maar weer uitgekeken voor de 1000e keer.
Het blijft zo'n goede film en door hem af en toe weer eens even te kijken ben je meteen weer bij wie wie ook al weer is en wat hun rol in de maffia is. Dat einde tijdens de kerkscene, I reject Satan haha.
Pre- en sequels

The Godfather: Part III
1990
779 reacties

The Godfather: Part II
1974
1.569 reacties
Gerelateerd nieuws

Het woord 'maffia' mocht niet in het script van 'The Godfather' voorkomen

'The Godfather' gaat van Netflix verdwijnen: 'Gewoon echt de beste film aller tijden op alle fronten'

Wat is 'de beste film allertijden'? Dit is waarom juist deze films altijd als eerste worden genoemd

Dit is waarom het woord 'maffia' geen enkele keer in 'The Godfather' te horen is
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Godfather: Part II
Misdaad, 1974
1.569 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.091 reacties

C'era una Volta il West
Western, 1968
2.820 reacties

Il Buono, il Brutto, il Cattivo
Western, 1966
2.379 reacties
Gerelateerde tags
italiëverlies van geliefdelove at first sightitalian americangebaseerd op boekeuropasymbolismgangsterpatriarchwraakgeorganiseerde misdaadmaffiaadvocaatreligierevenge motivecrime familysicilian mafiareligious hypocrisygun violencerise to powermob bossdead horsegang violenceaggressivejaren 40jaren 50mafia war grandpart of trilogy intensepowerful
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









