• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.479 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.798 acteurs
  • 199.136 gebruikers
  • 9.379.415 stemmen
Avatar
 
banner banner

Harsh Times (2005)

Actie / Drama | 119 minuten
3,29 894 stemmen

Genre: Actie / Drama

Speelduur: 119 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: David Ayer

Met onder meer: Christian Bale, Freddy Rodríguez en Eva Longoria

IMDb beoordeling: 6,8 (70.566)

Gesproken taal: Engels, Spaans en Koreaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Harsh Times

"Take A Ride To The Edge"

Het verhaal volgt ene Mike Alvarez (Rodriguez), een werkzoekende, en zijn vriend Jim David (Bale). Deze ruzie zoekende, bier zuipende heren met veel te veel vrije tijd gaan een aantal dagen op pad in Los Angeles en maken er zo'n zooitje van dat de lol al snel plaatsmaakt voor ellende.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van ®Tc

®Tc

  • 8212 berichten
  • 1087 stemmen

Harsh Times wist me op vele vlakken te verrassen. Het verhaal komt traag op gang maar verveelde op geen enkel moment met leuke anti-oorlogskreten erin, enkel vond ik de acteerprestaties over het algemeen ondermaats, Christian Bale wist me wel te overtuigen in zijn rol. Het straattaaltje bij de dialogen vond ik ook leuk, zo kwam het ook ietsje realistischer over z'n iemand uit een achterbuurt die net uit het leger komt gaat geen woordkeuze gebruiken als een minister ofzo? Respect ook voort het camerawerk en de specials effects bij de scène waarin Jim het aan de stok krijgt met die drugsdealer die hij eerder in de film had berooft. Hij wordt doorzeefd met kogels die je in slow-motion door de auto ziet vliegen., werkelijk subliem gefilmd!. De finale scene waarin Jim aan Mike vraagt om hem te vermoorden vond ik ook zeer goed, vooral dat Jim quote: Je was toch zo nieuwsgierig hoe het voelt om iemand te vermoorden? Wel doe het dan.

****


avatar van Frankeermachine

Frankeermachine

  • 988 berichten
  • 6610 stemmen

Deze film is op alle vlakken ondermaats.


avatar van Ramie

Ramie

  • 120 berichten
  • 1364 stemmen

Matige film!

Ik had veel van deze film verwacht, mede door de hoge score op deze site en op de IMDB. Ik had een harde, realistisch gangsterachtige film verwacht.

Bale is hier echter een totale miscast! Hij is totaal niet overtuigend als ex-veteraan/witte gangster/ambitieuze carierre-man. Het is gewoon geen combinatie. Ook de overdreven coole straattaal is een totaal mis geslagen plank! Het verhaal op zich is gewoon alles behalve overtuigend. Er klopt eigenlijk vrij weinig van elke situatie.

Rodriguez speelt, zoals altijd, erg goed. Longoria komt amper in het stuk voor en heeft niet echt een rol van betekenis. Wat ze doet, doet ze goed.

Toch is het een redelijk vermakelijke film met een aantal grappige en goede stukjes. Maar niet echt voor herhaling vatbaar. 2,5*


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2227 berichten
  • 5188 stemmen

Film zojuist gezien. Op zich zit er veel potentie in maar het grote probleem vind ik dat alles zo verschrikkelijk overdreven is. Ik kreeg heel erg het gevoel van een karikatuur. Allemaal zo ontzettend macho en opgefokt dat ik er op een gegeven moment wel op uit gekeken was. Rodriquez speelt wel aardig maar Bale kan mij hier weer niet bekoren.


avatar van Ramie

Ramie

  • 120 berichten
  • 1364 stemmen

Aapje81 schreef:

Op zich zit er veel potentie in maar het grote probleem vind ik dat alles zo verschrikkelijk overdreven is. Ik kreeg heel erg het gevoel van een karikatuur. Allemaal zo ontzettend macho en opgefokt dat ik er op een gegeven moment wel op uit gekeken was.

Dat bedoel ik dus inderdaad ook te zeggen. Karikatuur is een zeer passend woord voor Bale's acteerwerk!


avatar van Waku

Waku

  • 5458 berichten
  • 6492 stemmen

Merkwaardig, bij toeval ben ik deze film tegengekomen.

Nooit geweten dat hij heeft gedraaid in bioscoop of verschenen was op DVD.Maar dit terzijde.

"Harsh Times" is zeker geen slechte film.

Het is een kruising tussen drama en speelfilm.

Genre actie kan misleidend zijn want daar gebeurt simpelweg te weinig voor.

Echt ijzersterk is het verhaal ook niet.

Twee jonge kerels blowend en zuipend op zoek naar werk maar ondertussen bezig met kleine criminaliteit , dat is het eigenlijk wel.

En toch weet "Harsh Times"op een of andere manier te boeien.

De film verveelt niet ondanks een behoorljke lengte van bijna 2 uur

Bijrol van Desperate Housewife Longoria is overigens te verwaarlozen.

3,5*


avatar van SanderSander88

SanderSander88

  • 605 berichten
  • 0 stemmen

Het werk van Bale in deze film viel me zwaar tegen, erg irritant personage.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7288 stemmen

Vermakelijk en onderhoudend. Bale laat wederom zien een topacteur te zijn, maar het verhaal werkt helaas niet altijd mee. Na een zeer sterke eerste helft gaat de film genadeloos ten onder. Toch is deze wel de moeite van het kijken waard, al was het maar om Bale. Rodriguez is, zoals gebruikelijk, goed. Redelijk.


avatar van Hankieh

Hankieh

  • 670 berichten
  • 0 stemmen

Vond deze zeker niet slecht.

Een van de eerste keren dat ik me niet heb zitten ergeren aan Bale. Dat zegt zat over zijn acteer werk. Hopelijk zien we hem we hem vaker zo.


avatar van 83Utreg!

83Utreg!

  • 827 berichten
  • 0 stemmen

Als je dit niet realistisch vind, wat dan wel? En bale een miscast!? zelde iemand zo overtuigend een rol zien vertolken, een steeds gekker wordend figuur die volledig naar de klote gaat.

Nee die reacties geven eens te meer aan, dat je op deze site met enorme debielen te maken hebt, die en van films,en van het echte leven, alls behalve kaas gegeten hebben.

De twee bovenstaande reacties daargelaten...


avatar van Sharquiz

Sharquiz

  • 2 berichten
  • 1 stemmen

Ik moet me volledig bij Utreg (hierboven) aansluiten.

Ik heb van tevoren de recensies hier gelezen, en toen was de motivatie om Harsh Times te gaan kijken, bijna helemaal verdwenen. Toch heb ik hem gisteravond bekeken, en wat blijkt? Ik vond het een erg vermakelijke en onderhoudende film. Ik snap niet wat mensen denken, alsof ze denken dat het professioneel overkomt als je films gaat afkraken...

Nee mensen, Harsh Times is een aanrader! Afwisselend, goeie actiescènes en een goed verhaal. 4*


avatar van Goldenskull

Goldenskull

  • 24398 berichten
  • 3094 stemmen

Vermakelijk, sterk en aangrijpend.

Het eerste deel is leuk, nonchalant en soms grappig. Daarna wordt het serieus met een uitmuntende Christian Bale en een al even sterke Freddy Rodríguez. De film werd voor mij geen moment minder en was een aangename verassing, stond met recht op mijn to-see lijst. Een echte actie film is het overigens niet, maar dat maakt mij verder niet veel uit.

Sterke dialogen, goede regie en toch wel een beetje ondergewaardeerd imo. Moet binnenkort Street Kings ook maar even zien.

(Kleine) 4,5*


avatar van bloodymagic

bloodymagic

  • 35 berichten
  • 143 stemmen

Damn, dit is echt een feel bad movie,, goede film maar ik kan absoluut niet tegen die feel bad movies..


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12855 stemmen

Flauwe film, soort van biosversie van Blood In, Blood Out.

Hoewel ik Bale een aardig acteur vind wordt hij geregeld stevig gemiscast. Zo ook hier, hij slaat maar een mak figuur in het hele homey-gebeuren. Sowieso nogal een saaie setup met veel onnozele dialoog en foute stoerdoenerij. Het eerste uur is echt helemaal niks waard.

Twee uur is beter, ook visueel wat interessanter. Film komt dan eindelijk op gang en Bale krijgt wat meer ruimte om zijn personage neer te zetten (zonder te moeten leunen op 4 dudes/zin). Toch blijft het einde zelf ook uitermate flauw en zat ik het allemaal wat lamlendig aan te zien.

Buiten wat visuele lolligheidjes op het einde en een vlotter tweede deel heeft deze film toch echt barweinig te bieden. Een hoop zielepoten bij elkaar, ver weg van het drukkende sfeertje waar de film zich eigenlijk zou moeten bevinden. In de plaats daarvan krijg je stoere onbenullige posertjes voorgeschoteld.

Meh. 2*


avatar van Nikoleski

Nikoleski

  • 49 berichten
  • 190 stemmen

Aardige film die weer wil geven wat de oorlog met een mens kan doen. Jammer dat dit aspect alleen veel te veel ondergesneeuwd wordt door de "stoer straattaal" die de 2 heren voeren (wat voor mij de film een stukje ongeloofwaardiger maakt). Verder best een aantal aardige scenes waarbij het einde van de film er voor mij bovenuit steekt.

Ik ben het er ook mee eens dat de keuze voor de rol van Bale inderdaad een miscast is. Ik vind Bale best een goede acteur, maar dat komt er in deze rol niet echt uit. Ik zie weinig overtuiging in zijn houding als über macho en zie hem persoonlijk liever in een ietwat meer ingetogen rol.

Al met al een aardige film om naar te kijken, maar zeker geen topper in dit genre.

3*


avatar van Chuck Taylor

Chuck Taylor

  • 1269 berichten
  • 1953 stemmen

Onderhond schreef:

Flauwe film, soort van biosversie van Blood In, Blood Out.

Hoewel ik Bale een aardig acteur vind wordt hij geregeld stevig gemiscast.

Inderdaad vreemd dat Bale deze rol speelde, zo onecht als hij overkwam. Prima acteur, maar helaas geen veelzijdige, alleen in een bepaald genre is hij uitstekend. Je maakt de vergelijking met Blood In, Blood Out; daar werden veel betere spaans-amerikaanse rollen in vertoond.


avatar van Fonk

Fonk

  • 135 berichten
  • 172 stemmen

Het verhaal vertelt toch dat de personages zijn opgegroeid in die ghetto-buurten, dan is het straattaaltje toch niet zo vreemd? Bale gaat notabene op zoek naar zijn latino Amerikaanse ex die in een van die gangsterbuurten woont en zelf iets op dat moment heeft met een crimineel. Dat sommige zich daar aan storen zegt meer iets over hun eigen inlevingsvermogen.

Christian Bale speelt gewoon een niet al te snuggere blanke kerel die tussen de latino's is opgegroeid en uiteindelijk in het leger zijn uitweg vindt, alleen wanneer hij terug is, ziet de kijker dat hij volledig de weg kwijt is geraakt en zijn vriend daarin meesleept..

Het verhaal is wellicht niet voor iedereen spannend genoeg, maar het alledaagse gebeuren van die twee hoofdpersonages wist mij in ieder geval wél te boeien.


avatar van 83Utreg!

83Utreg!

  • 827 berichten
  • 0 stemmen

Fonk schreef:
Het verhaal vertelt toch dat de personages zijn opgegroeid in die ghetto-buurten, dan is het straattaaltje toch niet zo vreemd? Bale gaat notabene op zoek naar zijn latino Amerikaanse ex die in een van die gangsterbuurten woont en zelf iets op dat moment heeft met een crimineel. Dat sommige zich daar aan storen zegt meer iets over hun eigen inlevingsvermogen.

Christian Bale speelt gewoon een niet al te snuggere blanke kerel die tussen de latino's is opgegroeid en uiteindelijk in het leger zijn uitweg vindt, alleen wanneer hij terug is, ziet de kijker dat hij volledig de weg kwijt is geraakt en zijn vriend daarin meesleept..

Het verhaal is wellicht niet voor iedereen spannend genoeg, maar het alledaagse gebeuren van die twee hoofdpersonages wist mij in ieder geval wél te boeien.


Juist! Bale speelt het juist erg sterk. Als je dit onecht vind, heb je duidelijk geen idee van de LA straatcultuur. De vergelijking met blood in blood out, is op de latino achtergrond na dan ook ongegrond.


avatar van Jazzthieve

Jazzthieve

  • 301 berichten
  • 1092 stemmen

83Utreg! schreef:

Juist! Bale speelt het juist erg sterk. Als je dit onecht vind, heb je duidelijk geen idee van de LA straatcultuur. De vergelijking met blood in blood out, is op de latino achtergrond na dan ook ongegrond.

En jij wel? Jij weet wat LA straatcultuur is? Jij praat hier alsof je er zelf uit komt.

Ik vond deze film niet slecht maar Bale is inderdaad een miscast.


avatar van film88888

film88888

  • 869 berichten
  • 919 stemmen

Christian Bale is al een poosje één van men lievelings acteurs, en ook hier verbaasde de man me weer, en ook in mijn ogen kan hij heel wat rollen aan.

Maar deze rol paste zeker bij hem, en was eens iets nieuws, en anders, en hier was hij pas echt goed op dreef !

Ook Freddy Rodríguez vond ik goed bezig, en natuurlijk de bloedmooie Eva Longoria mag er zeker bij horen !

Moest toch serieus veel denken aan Training Day, en vooral in het begin van de film, en niet om dat het de zelfde Creator is, maar ik denk vooral de dialogen, en de kleuren, en het straatgeweld in de achterbuurten van L.A

Heel spannend einde, waar nog heel wat suspence bij zat.

4,0


avatar van Duo Maxwell

Duo Maxwell

  • 100 berichten
  • 0 stemmen

Prima film met aardige acteerprestaties, alhoewel ik in het begin nogal moest wennen aan de rol van Christain Bale. Ik vond hem nogal irritant met z’n zogenaamde ‘’stoere’’ taaltje wat ik erg overdreven vond overkomen. Natuurlijk is dit waarschijnlijk gewoon zijn rol maar toch voelde het niet altijd even natuurlijk en kwam het een beetje over als overacting. Maar na verloop van tijd was ik er wel aan gewend en was de film zeer genietbaar.


avatar van OlafK

OlafK

  • 955 berichten
  • 1818 stemmen

Niet echt overtuigende film. Het eerste uur blijft de film veel te opppervlakkig. Pas in het tweede gedeelte durft de regisseur iets meer de diepte in te gaan. Dit vond ik een vreemde keuze aangezien de verklaring die voor Bale's gedrag wordt gegeven wel degelijk ruimte liet voor meer diepgang. Nu blijft alles enigszins vlakke stoerdoenerij.

Voor de rest is Harsh Times absoluut wel vermakelijk. Het kijkt aardig weg, maar is nergens echt overtuigend. 2,5 sterren.


avatar van B_B

B_B

  • 1969 berichten
  • 776 stemmen

Beter dan Street Kings.

Waar die film een eigen identiteit miste weet Harsh Times zich wel iets beter te onderscheiden. Verhaal is misschien niet zo diepgaand als het had kunnen zijn, het vermaakt wel de hele speelduur en heb me eigenlijk nergens verveeld. Het einde (na die coole shootout met de auto) vond ik wel een beetje zwak en had toch wel een beetje gehoopt dat zoiets vermeden zou worden.

Visueel is de film soms best sterk. Camerawerk is erg verzorgd, kleurenpalet is best mooi en editing liep lekker. Jammer vond ik wel dat het qua sfeer niet helemaal goed zit. Had eigenlijk een wat grauwer / viezer sfeertje verwacht en denk nog steeds dat dit beter bij het verhaal en de setting past. Ook de soundtrack sprak me niet helemaal aan.

Acteerprestaties van de 2 hoofdpersonen vond ik erg goed waarbij Bale weer laat zien een erg veelzijdig acteur te zijn. Over de bijrollen ben ik dan weer ietsje minder te spreken.

Al met al best een tof filmpje die best nog eens zou kunnen stijgen met herzienning, 3.5*


avatar van SanderSander88

SanderSander88

  • 605 berichten
  • 0 stemmen

Deze film hoort een mens slechts te kijken voor de lulz.


avatar van monaldo

monaldo

  • 59 berichten
  • 131 stemmen

Ik vind de rol die Bale hierin speelt totaal niet bij hem passen. Over de top en het lijken net 2 wannebe gangsters. Verhaal gaat ook nergens over want spannend wordt het ook nooit.

Het einde is helemaal flauw en voegt totaal geen waarde toe aan de film.

Als je echt echt echt niet te doen hebt, dan nog zou ik hem niet kijken.


avatar van Joeri_000

Joeri_000

  • 244 berichten
  • 639 stemmen

niet helemaal mijn ding..

Hij duurde ook te lang...


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3594 stemmen

Wat een ontzettend overgewaardeerde film. Bale is vreselijk als wanna be gangster die ook nog eens politieagentje wil gaan spelen. Dat gangsta taaltje past hem totaal niet. Over de top en vreselijk irritant. Eva Longoria heeft totaal geen nut in deze film en is in haar heel korte screentijd alleen maar aan het zeuren. Alleen die kameraad van Bale doet het nog aardig, maar kan de film absoluut niet redden.


avatar van GoldFinch

GoldFinch

  • 21 berichten
  • 555 stemmen

toen ik alle reacties las op de site, verwachte ik niet veel van de film.

Ik heb de film gekeken en vond hem eig. wel goed. ik vond het juist vermakelijk om Bale in een andere rol te zien.

Geen topfilm maar zeker leuk om te kijken!


avatar van Djaxx

Djaxx

  • 58 berichten
  • 86 stemmen

Was voor mij redelijk goed begonnen maar vond hem vooral naar het einde toe enorm langdradig worden. Deze film kon makkelijk opo 1.20u ofzo gedaan zijn. Ik zie Bale persoonlijk liever in een andere rol, maar al bij al toch nog goed geacteerd.

meer dan 2.5 verdient ie allesinds niet.


avatar van fappie

fappie

  • 2688 berichten
  • 2005 stemmen

monaldo schreef:

Ik vind de rol die Bale hierin speelt totaal niet bij hem passen. Over de top en het lijken net 2 wannebe gangsters. Verhaal gaat ook nergens over want spannend wordt het ook nooit.

Het einde is helemaal flauw en voegt totaal geen waarde toe aan de film.

Als je echt echt echt niet te doen hebt, dan nog zou ik hem niet kijken.

Het zijn ook wannabe gangsters . Ik vond het een goede film en erg vermakelijk om naar te kijken. Bale speelde erg goed hoor. Hij is sowieso perfect als de arrogante (gestoorde) klootzak en dat laat hij in deze film maar weer eens zien. De eerste scene waar hij totaal de controle verliest vond ik erg goed gespeeld.