Armageddon (1998)
Genre: Actie / Sciencefiction
Speelduur: 150 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Michael Bay
Met onder meer: Bruce Willis, Ben Affleck en Liv Tyler
IMDb beoordeling:
6,7 (475.324)
Gesproken taal: Engels en Russisch
Releasedatum: 9 juli 1998
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via NLZIET
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Armageddon
"The Earth's Darkest Day Will Be Man's Finest Hour"
Een gigantische meteoriet zal over 18 dagen inslaan op aarde. NASA roept de hulp in van Harry Stamper, een boor-expert, om de astronauten te trainen. Harry denkt echter dat de astronauten niet op tijd getraind kunnen zijn, en besluit zelf met z'n crew de klus te gaan klaren.
Externe links
Acteurs en actrices
Harry S. Stamper
Dan Truman
A.J. Frost
Grace Stamper
Chick
Rockhound
Colonel Willie Sharp
Oscar
Lev Andropov
Video's en trailers
Reviews & comments
tristanrc1
-
- 255 berichten
- 321 stemmen
Ja, je hebt gelijk, maar ik vond dat de film zichzelf te serieus nam, maar daar moet je maar niet bij nadenken en gewoon kijken. Soms zeur ik teveel. En de soundtrack is inderdaad geslaagd.
AnthonyG.
-
- 356 berichten
- 348 stemmen
Ja, je hebt gelijk, maar ik vond dat de film zichzelf te serieus nam, maar daar moet je maar niet bij nadenken en gewoon kijken. Soms zeur ik teveel. En de soundtrack is inderdaad geslaagd.
Hoe kan je nu verwachten dat een film zichzelf niet serieus neemt?
Of een film nu lichtzinnig is of niet, als het niet serieus overkomt, is het vaak een fail.
tristanrc1
-
- 255 berichten
- 321 stemmen
En een fail is deze film niet, maar ik vind het toch prettig als sommige scenes ook echt grappig bedoelt zijn.
AnthonyG.
-
- 356 berichten
- 348 stemmen
En een fail is deze film niet, maar ik vind het toch prettig als sommige scenes ook echt grappig bedoelt zijn.
Dat zijn ze ook.
Alleen als je ze niet met overtuiging brengt (jezelf niet serieus nemen) dan gaat het op niks trekken imo.
Mirckje
-
- 98 berichten
- 105 stemmen
Heerlijke film. Bijna alles klopt aan deze film. De humor, de acteurs, het verhaal. Geniaal bedacht natuurlijk dat een groepje boorlui een gat in een asteroide moeten boren. Dat het verhaal niet compleet realistisch is wordt goed vertaalt door de acteurs en de humor waardoor je die heerlijk luchtige toon van de film krijgt.
Enigste minpunt aan de film is dat er op het laatst wat teveel spanningsopbouwers inzitten. Het ene na het andere gaat fout en dat is niet erg omdat het de film spannend houdt, maar dr is een grens die op het laatst een paar keer overschreden wordt.
Ik vind dit echt een top film, een heerlijke film waar zo goed als niks mis mee is. Leuke acteurs met een goede chemie. Hele mooie vader dochter schoonzoon relatie waarbij ik toch telkens weer een traantje weg moet pinken. Prima opbouw, goede spanning, op het laatst alleen een beetje too much, maar wat mij betreft een tijdloze klassieker.
movie-edje
-
- 498 berichten
- 0 stemmen
Wat is deze film over de top!
Echt een Amerikaanse productie!
Vond de film erg langdradig en saai, En die vuurballen die op de aardbodem botsen is ook erg ongeloofwaardig, het wordt op een bepaalde manier komisch uitgewerkt door de reacties van de bevolking op aarde!
Vooral die gast met dat hondje!
alles in vuur en vlam, en dat wordt vergeten , Want een bemanning wordt de ruimte ingeschoten om deze grote houtskool uit zijn richting te schieten.
Bruce speelt hier echt zwaar irritant, om te laten zien dat hij de wereld heeft gered!
Deze film kwam op dezelfde moment uit met Deep Inpact, die mij juist wel heeft geraakt!
scorsese
-
- 13165 berichten
- 11078 stemmen
Groots scifi-actie spektakel waarbij een grote meteoriet al het leven op aarde bedreigt. Een redelijk snelle montage en uitstekende special effects maken een spectaculaire film. Over de top (zo ook het acteerwerk) en ook een flink aantal melodramatische momenten met als hoogtepunt (of dieptepunt) de dood van Bruce Willis. Zeker wel vermakelijk, maar de film is echt te lang en het Amerikaans patriottische sausje had achterwege mogen blijven. Een dik verdiende 3.0 sterren.
K. V.
-
- 4363 berichten
- 3768 stemmen
Deze eindelijk ook eens bekeken en 'k vond het niet mis, maar de film kwam me toch te ongeloofwaardig over. Ze hadden tijdens hun missie wel erg veel pech, een beetje te veel naar m'n zin 
Nu, de film kwam zeker niet saai over (bevatte enorm veel explosies en actie) ondanks de lange speelduur. Ook qua cast mochten we zeker niet klagen en ook de muziek was goed te pruimen.
Tja, het is een echte blockbuster, maar mij kon de film me toch niet volledig overtuigen. 'k ben blij dat 'k deze eens heb gezien, maar een echt waw-gevoel had 'k er toch niet bij.
Triple G
-
- 472 berichten
- 404 stemmen
Je moet er van houden en je duidelijk niet storen aan de uitgesproken Amerikaanse vaderlandsliefde. Als je daar een beetje doorheen kunt kijken is-ie gewoon lekker. Bak actie, humor, spanning, snelheid, schoonheid en emotie. Kan er naar blijven kijken... 
DiskjockeyEast
-
- 426 berichten
- 362 stemmen
Popcornfilm..lekker wegkijken een niet letten op de tenenkrommend slechte NASA verheerlijking.
MDMovie
-
- 99 berichten
- 174 stemmen
Jammer dat hij hier toch zwaar ondergewaardeerd wordt! Zelf vind ik het wel een van de beste rampenfilms die er gemaakt zijn. Zoals bijv. een 2012 wat tien keer niks is!
Tuurlijk het meeste wat in de film is niet geheel realistisch, maar soms vraag ik me af waarom mensen naar films kijken en vervolgens zeggen: Ja maar het was niet realistisch. Hallo mensen: Films, Hollywood?? Moet toch genoeg zijn, gaat er al een belletje rinkelen? In Hollywood films kan alles, daarom zijn het ook films, oftewel vermaak! Als je iets realistisch wilt kijken moet je maar een documentaire kijken. Veder heeft de film best wel een interessant verhaal, wat in iedergeval boeiend genoeg is om makkelijk door de film te komen. Ik vind zelf dat er af en toe best wat emotionele momenten inzitten sluit mooi aan bij de film. Ikzelf vond voorral de laatse scene emotioneel en sterk geacteerd. De scene waar vader en dochter elkaar voor het laatst spreken ,denk met mij behoorlijk wat andere mensen die er hetzelfde over denken. Voor de rest zit er genoeg actie in dus een actieliefhebber komt hier ook zeker wel aan zijn trekken. Kortom jammer dat hij ondergewaardeerd is, zitten aardig wat actie in, wordt goed geacteerd (misschien op sommige momenten na) en er zit ook kleine stukjes drama in. Verstand op nul en genieten van de film. Onthoudt alles kan in een film, daar is het tenslotte een film voor 
Humphrey
-
- 370 berichten
- 314 stemmen
Volbloed Amerikaanse propaganda film waarbij de onverzettelijkheid en grenzeloze moed van de doorsnee Amerikaan weer eens dik in de verf gezet wordt. Mooie effecten, dat wel, maar het acteerwerk lijkt me nogal gewoontjes. 2,5*.
Annelien1987
-
- 33 berichten
- 81 stemmen
Heerlijke film. Dit was als kind een van mijn favorieten. Ik voelde echt het apocalyptische van de film tot in mijn kleine teen. Kan hier nu nog steeds echt van genieten. Bruce Willis vind ik niet bepaald een goed acteur, ik kan hem zelf niet echt uitstaan maar dit stoorde mij niet. Topfilm.
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8156 stemmen
Bij een film van Michael Bay weet je vaak wel van je kunt verwachten. Een niet al te intelligent plot, dat opgeleukt wordt met veel actie en explosies. Heel veel explosies. Bij Armageddon is dat niet anders.
Wat hier wel opvalt, is de cast. Het stikt echt van de bekende namen, haast teveel om op te noemen. Steve Buscemi en Peter Stormare springen er voor mij bovenuit met hun acteerprestaties. Voor Buscemi is ontzettend sterk en heeft een paar gevatte oneliners. Ben Affleck en Liv Tyler zijn dan weer degenen, die het juist erg matig doen. Ze hebben ook nog eens een relatie met elkaar, maar is nogal ongeloofwaardig, met een hoop misplaatste emotie.
Ondanks het gegeven dat de hele film niet al te geloofwaardig is en er nogal wat misplaatste en overdreven sentiment wordt getoond, is het allemaal nog best het aanzien waard. De special effects zien er namelijk wel goed uit en als je er niet teveel bij nadenkt, is het soms nog best vermakelijk. Daarnaast stopt Bay er gewoon heel veel actie in en dat houdt de film nog enigszins levendig, ondanks dat alles wat voorbijkomt misschien niet altijd even goed is.
Al met al is het nogal gemiddeld met positieve en negatieve uitschieters. De papa van Liv doet het trouwens een stuk beter dan zijn dochter, door met “I don’t want to miss a thing”, een erg goede muzikale bijdrage te leveren.
2,5*
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Toch pijnlijke beelden aan het begin van de film wanneer meteorieten de Twin Towers in vuur en vlam zetten 
Theunissen
-
- 12271 berichten
- 5514 stemmen
Is schijnbaar dit jaar nog niet op TV geweest. Deze film wordt overigens best gediscrimineerd op TV want men zendt hem nooit uit in de maanden september en november.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Typisch Bay productje dit. Ondanks het jeugdsentiment blijft de film maar half overeind. Wat opvalt zijn de explosies en de special effects. Ook in 1998 wist Bay er een fantastisch schouwspel van te maken. Sterker nog, de film voelt amper verouderd aan en kan redelijk mee in het hedendaagse CGI geweld.
Het verhaal is simpel gezegd kut en behoorlijk sentimenteel. Het is ongeloofwaardig en op het moment dat je Willis met een shotgun rond ziet schieten op een (olie)boorplatform weet je al dat het niet meer imbecieler kan worden. Wanneer je jezelf kunt vinden in dit soort onzin wacht je een vermakelijke blockbuster, die helaas wel wat te lang duurt.
3,0* -> 2,5*
(verwijderd)
-
- 720 berichten
- 0 stemmen
Hoe bizar onzinnig dit allemaal ook is, als ik de trailer kijk en ik zie weer Liv Tyler schreeuwen 'That's my father', dan weet ik weer waarom ik zo ontroerd was toen ik 'm voor 't eerst zag.
De trailer is bijna een parodie op het genre bombastisch actie drama.
Ik ben benieuwd of ik weer in deze film mee kan gaan als ik hem nu zie. 't zou best eens een guilty pleasure kunnen zijn.
booyo
-
- 646 berichten
- 1676 stemmen
Ik vrees dat dit je niet zal lukken mr. Blue (gefeliciteerd met je verjaardag nog trouwens!). Ik weet nog dat ik als klein menneke stond te springen op de bank van opwinding bij deze film. Bij herziening werd de overvloed aan sentiment, en Amerika verheerlijking, me helaas te gortig. Zeg maar gerust tenenkrommend.
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Prima rampenfilm met een geweldige cast, de ene grote naam na de andere.
Het genre was eind jaren '90 niet zo populair meer als dat in de jaren '80 was, maar deze film zorgde wel voor een heropleving ervan.
Veel special effects natuurlijk en die zijn dan ook zeer goed, plus nog eens de humor die in filmen als deze voor een vrolijke noot moeten zorgen en je bent vertrokken voor meer dan 2 uur amusement.
En nog een pluspunt van de film: de soundtrack is prachtig !!
filmfreak 101
-
- 113 berichten
- 122 stemmen
Gewoon...matige film...goed om es te bekijken als je je verveelt.....goeie acteurs(met een paar bekende koppen)....goede special effects en matig verhaal.....een 3*
wimaroca
-
- 762 berichten
- 643 stemmen
Een flauw liefdesverhaal in verwerkt,een vriendin,die mee gaat bemoeien om de wereld te redden 
Heel serieus werk verrichten,en dan die flauwe humor 
Cinema072
-
- 143 berichten
- 785 stemmen
Vooral door het verleden was dit een van de eerste films die ik als jochie heb gezien en mede daardoor een 5!
Whunter
-
- 165 berichten
- 103 stemmen
Gelikte film die de enige in zijn soort is waar je kan spreken over een fantasierijke werkelijkheid. Lekker opbouwende film eerst info dan smakelijk lachen dan spanning en adrenaline gevoed met een vleugje romantiek. Mooie cast ook. Helaas niet waardig om eindeloos opnieuw te bekijken. Maar wil je weten hoe dappere mensen in staat zijn om de aarde te redden dan moet je Bruce en zijn maten zeker zien.
Whunter
-
- 165 berichten
- 103 stemmen
Films zijn bedoeld om de werkelijkheid te omzeilen en zo je naar een plek te brengen waar je technisch nooit kan komen, maar wel ervaart als het heden.
Whunter
-
- 165 berichten
- 103 stemmen
Typisch Bay productje dit. Ondanks het jeugdsentiment blijft de film maar half overeind. Wat opvalt zijn de explosies en de special effects. Ook in 1998 wist Bay er een fantastisch schouwspel van te maken. Sterker nog, de film voelt amper verouderd aan en kan redelijk mee in het hedendaagse CGI geweld.
Het verhaal is simpel gezegd kut en behoorlijk sentimenteel. Het is ongeloofwaardig en op het moment dat je Willis met een shotgun rond ziet schieten op een (olie)boorplatform weet je al dat het niet meer imbecieler kan worden. Wanneer je jezelf kunt vinden in dit soort onzin wacht je een vermakelijke blockbuster, die helaas wel wat te lang duurt.
3,0* -> 2,5*
Dus alle regels die hier nu op aarde komen te vervallen.
Die shotgun op een olieplatform kan niet nee in onze wereld.
Maar wel in de film.
Mijn advies is: Alle remmen los, brainwash en je bent dan pas klaar om een film te gaan bekijken van deze genre.
Lupussy Galore
-
- 456 berichten
- 728 stemmen
Ugh.......enfin, Ben Affleck doet het nog steeds goed met U.S. of A. propaganda. Jammer. Beetje raar, zover ik me herinner, dat Liv Tyler de enige vrouw in de film was.
StevenMighty
-
- 312 berichten
- 275 stemmen
Best wel heel goed, en ik was vergeten wat een bekende cast deze film eigenlijk had.
Blij dat ik hem na zoveel jaar nog eens terug heb gezien dus.
Het eerste deel op aarde vond ik wel het beste, daarna is het verstand op nul en al dat onwerkelijke gedoe op die meteoriet maar voor lief nemen.
Het einde was ik wel tevreden over en vond ik zelfs behoorlijk emotioneel.
Blijft altijd leuk om te kijken.
3,5 sterren
VforVictor
-
- 508 berichten
- 561 stemmen
Aardige film over het einde vd wereld, met de actie zit het wel goed, alleen dat gedoe op die komeet liet wat te wensen over, niet de beste film maar desalniettemin vermakelijk, 3 sterren
dualcia
-
- 953 berichten
- 2311 stemmen
Leaving on a jetplane.
Armageddon, het is een blockbuster en rampenfilm die in alles wat het brengt Amerika uitstraalt, maar wat kan ik hier toch van genieten.
Het bevat alle ingrediënten die een dergelijke film hoort te bevatten: Bruce Willis als de all American hero (in deze rol zie ik hem het liefst
), een aantal wereldsteden die half verwoest worden, een dolverliefd koppeltje mooie mensen, een heroïsche soundtrack en een over de top en ongeloofwaardig spektakel aan actie.
Armageddon klopt helemaal hierin.
Het verhaal is lekker te volgen en het verveelt niet, ondanks de lange speelduur. Voornamelijk het eerste uur en het einde vind ik heerlijk. Wat een fijne kerels heeft Harry toch in zijn boor-crew zitten. Bear met stip op één! Wat een lieverd. Genieten geblazen met die mannen. 
Ja, het is Amerikaans. Ja, het is overdreven. Ja, het is cliché. En ik ben er gek op! Ik ben zelfs gek op de cheesy scenes wanneer Harry afscheid neemt van zijn dochter, Chick herenigd wordt met zijn zoontje en AJ het insigne van Harry's uniform aan Dan geeft. I love it!
*4.5
Het laatste nieuws

Door waarheid geïnspireerde misdaadserie '1985' is een kijktip op NPO Start Plus: 'Angstwekkend'

Netflix verbergt 'Windkracht 10' voor Nederlandse kijkers: op deze manier kijk je hem toch

Alom geprezen Nederlandse dramaserie 'Dag en Nacht' gaat dit voorjaar nog verder

Bijzonder veel series verlengd: zit jouw favoriet er ook tussen?
Bekijk ook

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.500 reacties

Braveheart
Oorlog / Historisch, 1995
2.282 reacties

Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Misdaad / Komedie, 1998
847 reacties

The Sixth Sense
Thriller, 1999
1.125 reacties

2001: A Space Odyssey
Sciencefiction / Avontuur, 1968
3.328 reacties
Gerelateerde tags
saving the worldparijs, frankrijkmaanwashington dcverlies van geliefdecataclysmasteroidself sacrificenasaspace marineu.s. air forcerace against timenatural disasterdochterruimteend of the worldrampbruiloftastronautduringcreditsstingerrampen filmheroic mission space centredaring rescues disaster film
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








