• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.116 gebruikers
  • 9.378.430 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Green Mile (1999)

Fantasy / Drama | 189 minuten
4,28 13.030 stemmen

Genre: Fantasy / Drama

Speelduur: 189 minuten

Alternatieve titel: Stephen King's The Green Mile

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Frank Darabont

Met onder meer: Tom Hanks, David Morse en Bonnie Hunt

IMDb beoordeling: 8,6 (1.543.678)

Gesproken taal: Frans en Engels

Releasedatum: 9 maart 2000

Plot The Green Mile

"Paul Edgecomb didn't believe in miracles. Until the day he met one."

Nu Paul Edgecomb zijn dagen slijt in een bejaardentehuis, kijkt hij terug op zijn leven als gevangenisbewaker. Jarenlang heeft hij dienst gedaan in de 'Dodengang' van de Cold Mountain gevangenis. Paul denkt vooral terug aan 1935. Ten tijde van de Grote Depressie ontwikkelde Edgecomb een bijzondere band met één van de gevangenen. De zwarte reus John Coffey werd beschuldigd van de verkrachting en de moord op twee kleine meisjes. Er was alleen iets heel bijzonders met hem aan de hand...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Paul Edgecomb

Brutus 'Brutal' Howell

Jan Edgecomb

Warden Hal Moores

Eduard Delacroix

Arlen Bitterbuck

Percy Wetmore

'Wild Bill' Wharton

Dean Stanton

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Don Dijk

Don Dijk

  • 7079 berichten
  • 0 stemmen

Dit is toch geen cliché-verhaal?

Ik heb tenminste nog nooit een gevangenisfilm gezien met een neger van 2 meter die vage krachten heeft.


avatar van wyatt earp

wyatt earp

  • 5006 berichten
  • 2637 stemmen

Don Dijk schreef:
Dit is toch geen cliché-verhaal?

Ik heb tenminste nog nooit een gevangenisfilm gezien met een neger van 2 meter die vage krachten heeft.
Dat gedeelte bedoel ik ook niet. Toen die neger binnen werd gebracht had ik het sentimentele einde allang aan zien komen.


avatar van aerts007

aerts007

  • 1324 berichten
  • 54 stemmen

Don Dijk schreef:

Dit is toch geen cliché-verhaal?

Ik heb tenminste nog nooit een gevangenisfilm gezien met een neger van 2 meter die vage krachten heeft.

The Longest Yard (2005) Grapje!

Dat was geen tearjerker..


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Don Dijk schreef:

Dit is toch geen cliché-verhaal?

Ik heb tenminste nog nooit een gevangenisfilm gezien met een neger van 2 meter die vage krachten heeft.

Ik schrijf clicherijk, het barst van de clichées. (grote zielige zachtaardige neger is er één van. In One flew over the Cuckoo's Nest is het alleen een Indiaan.) Verhaal op zich is best origineel, maar de uitvoering is erg standaard. En men mag het best een indrukwekkende film vinden, maar de hoge waardering ten opzichte van andere films verbaasd mij zeer. Films als Papillion, Midnight Express, Paths of Glory zijn minstens even indrukwekkend IMO.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22412 berichten
  • 5077 stemmen

Op Midnight Express na, veel en veel indrukwekkender zelfs. Dit is ook een film waar ik steeds als ik er weer ergens een stuk van zie ik mijn aantal sterren weer wil verlagen. In eerste instantie viel de film me gewoon nogal tegen, inmiddels is het aan het omslaan naar pure ergernis.


avatar van Dutchero

Dutchero

  • 322 berichten
  • 331 stemmen

Men neme een Grote Vriendelijke Reus, men laat de grote boze wereld deze meneer pesten en vernederen, en vervolgens laat men deze grote vriendelijke reus dood maken door de duivel himself. Ach wat zielig, ik moest bijna huilen. Not. Vals sentiment, goedkoop en flauw. Ohja en dan had je nog Jezus himself genaamd Tom Hanks, de goedheid zelve. Wat een oppervlakkigheid.


avatar van Piraat

Piraat

  • 66 berichten
  • 0 stemmen

De film wilt aanslaan en dat doet het met verve.


avatar van Boenga

Boenga

  • 2633 berichten
  • 1537 stemmen

starbright boy schreef:

Dit is ook een film waar ik steeds als ik er weer ergens een stuk van die ik mijn aantal sterren weer wil verlagen.

Dat is een verdomd moeilijke zin

Zie ik die 'die' op de juiste plaats staan, of moet die 'die' 'zie' zijn...?


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22412 berichten
  • 5077 stemmen

verbeterd.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

hij was niet slecht maar om hem nou een 4 of hoger te geven is erg overdreven want het is een erg standaard zogenaamde jankfilm waarbij ik niet eens een brok in m'n keel kreeg omdat het eind zo voorspelbaar was


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

jipt schreef:
hij was niet slecht maar om hem nou een 4 of hoger te geven is erg overdreven want het is een erg standaard zogenaamde jankfilm waarbij ik niet eens een brok in m'n keel kreeg omdat het eind zo voorspelbaar was


Blijkbaar ziet iedereen 't einde aankomen.
Ik had nooit verwacht dat die Billy het gedaan had hoor. Dat Coffey gedood word kan je opzich ook wel zien aankomen maar ik had 'r verder niet echt aan gedacht.


avatar van Elminius

Elminius

  • 101 berichten
  • 61 stemmen

En nog maar weer eens een King-verfilming die uiteraard zwaar zijn punt mist op het scherm.

3* voor de film, 5* voor het geniale boek, 4* gemiddeld.


avatar van Boenga

Boenga

  • 2633 berichten
  • 1537 stemmen

Elminius schreef:

3* voor de film, 5* voor het geniale boek, 4* gemiddeld.

Suggestie: 3* hier op MovieMeter; en 5* op BoekMeter.

Dat lijkt me toch net iets consequenter...?


avatar van Elminius

Elminius

  • 101 berichten
  • 61 stemmen

Boenga schreef:

(quote)

Suggestie: 3* hier op MovieMeter; en 5* op BoekMeter.

Dat lijkt me toch net iets consequenter...?

Je hebt volkomen gelijk, ik kende eerlijke gezegd Boekmeter niet.


avatar van TomaskeX

TomaskeX

  • 377 berichten
  • 106 stemmen

Dit is een geweldige film, en dat valt niet te ontkennen...

Ja misschien zie je het einde al aankomen;

En Dan?! Dit is een suuper film die je gegarandeerd een traantje laat...

Ik geef hem zeker een 5 en mindder is hij echt niet waard...

Want dit is een supergoede film met zijn grappige momenten maar is zeker een zielige film


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Ik ontken! Ik heb ook geen traantje gelaten, ben namelijk nogal ongevoelig voor films die overduidelijk en enkel op een traantje forceren aansturen.


avatar van Baldur

Baldur

  • 691 berichten
  • 3077 stemmen

Ik ook.

Maar ik vond hem wel erg goed.


avatar van ronaldo the best

ronaldo the best

  • 22 berichten
  • 82 stemmen

ik vond het een goeie film 4*


avatar van Masterkale

Masterkale

  • 7 berichten
  • 7 stemmen

Dit is een film die je echt raak en blijft kijken erg origineel.


avatar van Xen0n

Xen0n

  • 732 berichten
  • 859 stemmen

Inderdaad, top film!


avatar van 13woutie13

13woutie13

  • 4384 berichten
  • 0 stemmen

Best goede film hoor,

maar op plek 4 in de top 250?

dat betekent dat er volgens deze site over de hele wereld maar 3 films beter zijn.?


avatar van doodah

doodah

  • 1538 berichten
  • 1233 stemmen

Ik denk niet dat je het zo moet zien.

Ik zou eerder zeggen dat er volgens deze site zo goed als iedereen hem een schitterende film vind.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Die top 250 is slechts een verzameling van de cijfers van andere.

Jouw persoonlijke mening omtrent een film is uiteindelijk hetgeen wat telt.


avatar van clockwork72

clockwork72

  • 2780 berichten
  • 1741 stemmen

Een hele goede film.

De film duurt lang maar daar merk je niks van de tijd vliegt voorbij.

Veder vondt ik het ook een íntressant verhaal.

Het einde was wel erg zielig. 1 van mijn Favorieten.

Ik kan hier niets anders dan 5 sterren voor geven.


avatar van JDSsmetje

JDSsmetje

  • 6568 berichten
  • 2314 stemmen

Een minpunt vond ik dat muisje. Anders wel een aangrijpend verhaal met Hanks op z'n best.


avatar van VeendamManiacs

VeendamManiacs

  • 41 berichten
  • 19 stemmen

VeendamManiacs schreef:

Ongelovelijk, wat een schitterende film. Het boek vond ik al ontzettend aangrijpend om te lezen, en vaak zie je dan dat de verfilming een stuk minder is / tegenvalt door de verwachtingen die je er bij hebt.

Bij Stephen King heb je dat probleem zelden, niet bij The Shining, niet bij The Shawshank Redemption en ook zeer zeker niet bij The Green Mile. In de film is het boek op een geweldige manier neer gezet, met alle mooie uitspraken erin vermeld.

Soms wist je, door het boek gelezen te hebben, al welke zin er in de film ging komen. Toen John net in zijn cel zat, vroeg hij Paul nog even te wachten. Boss, zei die. De zin die daarna kwam, was zo voorspelbaar, en toch zo mooi, gezien de verhaallijn. Baas, ik kon er niks aan doen, ik probeerde het te verhelpen, maar het was al te laat (vrij vertaald). Schitterend.

Het hele verhaal grijpt je van het begin tot het einde. Ik kan me voorstellen dat de mensen die het boek niet gelezen hebben, het echt door hun hart voelde snijden toen Paul en de andere bewakers de keuze moesten maken: John wel of niet de Groene Mijl laten lopen. Hartverscheurend.

Daarom rest natuurlijk niets anders dan de volle 5* te geven aan deze topfilm. Toch, ik kan het niet laten, blijf ik The Shawshank Redemption sterker vinden. Maar, niet te vergeten, gebaseerd op het verhaal van dezelfde schrijver. Stephan King. Wat een koning.

@ Moderator:

Ik weet niet hoe de spoilertags werken, maar mijn tekst bevat nogal veel spoilers... Kan iemand die als spoiler markeren?

Thnks!


avatar van leidsehoodie

leidsehoodie

  • 506 berichten
  • 412 stemmen

starbright boy schreef:

Dit is ook een film waar ik steeds als ik er weer ergens een stuk van zie ik mijn aantal sterren weer wil verlagen. In eerste instantie viel de film me gewoon nogal tegen, inmiddels is het aan het omslaan naar pure ergernis.

Het schoonmoeder-effect. Ik heb precies hetzelfde bij deze film. Grappig. Daarom zal ik de film ook niet meer zien.


avatar van 83Utreg!

83Utreg!

  • 827 berichten
  • 0 stemmen

Altijd als een film een bepaalde status heeft staat er een groepje mensen op die zo'n film willens en wetens de grond in willen lullen. Zo ook, in het bijzonder bij twee meesterwerken, gebaseerd op al even briljante verhalen van Stephen King, namelijk: Shawshank redemption, en The Green mile.

Vaak is een film een slap aftreksel van een boek, een film kan ook nooit zo volledig zijn als een boek. Maar het resultaat is bij the green mile bijna volmaakt. Sowieso de cast al, eigenlijk niets op aan te merken. Geweldig acteerwerk van bijna iedereen. Maar ook de regie, het kleurgebruik, de opbouw, en de afloop zijn prachtig neergezet.

De kritieken op de film zijn dan ook zwaar ongegrond. Ik verdenk sommige meelopers ervan, gewoon keihard te liegen, over bijvoorbeeld de zogenaamde voorspelbaarheid van de film. En het zou een zoetsappig feel-good filmpje zijn. Een film die overigens slecht afloopt....

Overigens heb ik ook nog nooit zo iemand in het echt ontmoet (gelukkig). Iedereen word direct door de film gegrepen en tot het ontroerende einde niet meer losgelaten.

Maar lekker doorgaan, altijd leuk om lekker tegendraads te zijn natuurlijk.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen


avatar van 13woutie13

13woutie13

  • 4384 berichten
  • 0 stemmen

@83Utreg!

Meestal hou ik juist heel veel van Cliche en voorspelbaarheid en feel-good, want ook als het einde slecht afloopt kan het nog een feel-good movie zijn (kijk mijn top 10),

Wat me zo vreselijk irriteert aan deze film, is dat ze een gevangenisfilm maken, met een sprookje erdoorheen.

Als ergens het genre fantasie van mij niet in hoeft voor te komen, is het in een gevangenis. Nou dat deed hem de das om, want verder is het een prima film, met een goede Tom Hanks.

FAQ - Veel gestelde vragen

Welke Academy awards heeft The Green Mile gewonnen?

- Beste mannelijke bijrol (Michael Clarke Duncan) - Beste film - Beste geluid - Beste scenario

Wat is de speelduur van The Green Mile?

189 minuten