Genre: Misdaad / Drama
Speelduur: 146 minuten
Alternatieve titel: GoodFellas
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Martin Scorsese
Met onder meer: Robert De Niro, Ray Liotta en Joe Pesci
IMDb beoordeling:
8,7 (1.375.687)
Gesproken taal: Italiaans en Engels
Releasedatum: 2 november 1990
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Goodfellas
"Three decades of life in the mafia."
Henry Hill wil al van jongs af aan bij de maffia. Hij begint als loopjongen en door de jaren heen krijgt hij steeds grotere klussen. Hij valt hierbij onder de hoede van Jimmy Conway, een oude rot in het vak. Henry verdient bakken met geld en alles gaat op rolletjes. Na een paar jaar komt Henry erachter dat Jimmy buiten de maffia om ook nog wat zaakjes heeft lopen. Dan merkt hij dat hij ook een beetje voor zichzelf moet gaan zorgen als hij wil blijven overleven in de harde maffiawereld.
Externe links
Acteurs en actrices
James Conway
Henry Hill
Tommy DeVito
Karen Hill
Paul Cicero
Frankie Carbone
Sonny Bunz
Frenchy
Billy Batts
Morris Kessler
Reviews & comments
JeroenFR08
-
- 557 berichten
- 419 stemmen
De film is gebaseerd op het leven van de echte 'Henry Hill', daarom krijgt deze personage veel aandacht.. Heb echt genoten van deze film en is gewoon een klassieker en misschien wel beter dan The Godfather in mijn ogen.
Qua wat vind jii hem dan beter dan the Godfather?? The Godfather is voor mij eigenlijk maffiafilm der maffiafilms.
Illum Sphere
-
- 538 berichten
- 904 stemmen
Qua wat vind jii hem dan beter dan the Godfather?? The Godfather is voor mij eigenlijk maffiafilm der maffiafilms.
Ik spreek niet namens hem, maar het tempo in deze film is een stuk sneller (met uitzondering van het einde waar het een beetje inkakt naar mijn mening) dan bij The Godfather die soms op momenten dodelijk saai is (vooral het derde deel heeft hier enorm last van). Ik zou het niet echt 'beter' noemen, maar moest ik kiezen tussen Goodfellas of The Godfather dan zou ik eerder naar eerstgenoemde kijken.
stefan dias
-
- 2499 berichten
- 1464 stemmen
The Godfather en Goodfellas zijn beiden magistrale films.
Maar waar de maffia in The Godfather een glamoureuze benadering krijgt (grootse decors, moed, loyaliteit, gestileerd geweld, erecodes enz.) focust Goodfellas vooral op de kleine en lelijke kantjes (banale decors, laf egoïsme, wantrouwen, verraad, brutaal geweld). En dat laatste kan ik beter appreciëren dan het eerste.
Vdk_Movie
-
- 375 berichten
- 451 stemmen
Qua wat vind jii hem dan beter dan the Godfather?? The Godfather is voor mij eigenlijk maffiafilm der maffiafilms.
The Godfather part 1 & 2 staat ook gewoon in mijn top 3 films net zoals Goodfellas. Beide films hebben iets geweldigs, The Godfather moet het meer hebben van de romantiek, respect, eerwraak wat de film prachtig maakt. En Goodfellas is meer een film van de lelijke kantjes (egoïsme, verraad, geld, grof geweld) en dat trekt mij net iets meer aan.
Beide gewoon 5 sterren waard
Black Math
-
- 5430 berichten
- 1753 stemmen
De eerste keer dat ik deze film zag, vond ik er al weinig aan, dat is nu niet veel veranderd. Positief zijn een tweetal longshots in het begin, wat ik dan mis in vergelijking met soortgelijke shots als in Boogie Nights is de soundtrack die het plaatje compleet maakt.
De muziek die wel klinkt in de film is verre van slecht, maar is weinig functioneel. In de eerste helft viel de muziek nauwelijks op. In de tweede helft vielen nummers van de Stones (een drietal), Cream, Derek and the Dominoes, en George Harrison op, maar het voelt aan alsof ze gewoon onder de beelden geplakt zijn zonder een echt idee erachter. Jammer.
Het plot is een rise-and-fall verhaal dat zich afspeelt binnen de georganiseerde misdaad. Opvallend is dat er na enige tijd ineens een tweede voice-over komt, van de vrouw van het hoofdpersonage. dat kwam enigszins apart op me over. Voor de rest veel stoere praat wat ook vaak voortdurend herhaald wordt door de personages in een enkele dialoog: "What's the matter with you?" en Pesci's personage dat zichzelf niet onder controle kan houden. Ik heb er weinig mee. De hoofdpersoon heeft weinig uitstraling, is weinig sympathiek en tegen de tijd dat de onvermijdelijke fall inzet, kan ik haast niet wachten totdat het afgelopen is.
Misdaad in film kan leuk zijn, als het maar slim gespeeld wordt, of als de gangsters juist niet al te snugger zijn. Deze film lijkt misdaad als "cool" te willen afschilderen, ik kan het er niet in ontdekken. 1,5*, met name voor de paar longshots.
maxo922
-
- 691 berichten
- 627 stemmen
Ergens blijft de film beklijven met een duister gevoel, maar ergens anders is hij ook vrij saai, wat voor mij resulteert in een nogal middelmatige film.
stefan dias
-
- 2499 berichten
- 1464 stemmen
Deze film lijkt misdaad als "cool" te willen afschilderen, ik kan het er niet in ontdekken.
Lijkt me toch de essentie van deze film: verteld door een 'wise guy' maar ondertussen ontdekken we alleen maar wantrouwen en verraad in een neergaande spiraal. Onthullend en onthutsend. Maar wel met verschrikkelijk veel schwung verteld.
Bweapon96
-
- 12 berichten
- 11 stemmen
Deze film heb ik nu voor het eerst gezien en ik vind het een topper! Bijna alles wat een film moet hebben heeft deze film: Goede acteurs, Verschillende soorten sferen, Humor, actie en goed geweld, Karakters met een goed verhaal enz. De speelduur van deze film is best lang maar ik had er totaal geen moeite mee. Ik keek hem lekker weg op mijn dode gemak. Als je van Maffia en Gangsters houd is deze film een goede aanrader!
Majestics
-
- 322 berichten
- 43 stemmen
De film is me bij latere herzieningen toch een beetje tegengevallen. Ik ben nooit een fan geweest van voice-overs; ik vind het maar saai en het haalt voor mij de momentum uit een film, ik zie liever gewoon de personages met elkaar praten zonder de hele tijd een voice-over erdoor heen te horen praten. Ook vind ik de scenes met Henry Hill's vrouw overdreven dramatisch. Ik ben toch meer van de Godfather-films dan Goodfellas. Moet wel zeggen dat de maffia een bizar fenomeen is, een paar van de meest bekende en meest gequote films ooit gaan over de maffia. Dat zegt wel iets over wat voor een machtige organisatie het was op haar hoogtepunt, dit waren de grote jongens in de misdaad en de FBI probeert ze al decennia helemaal op te rollen maar dat zal hoogstwaarschijnlijk nooit lukken. Ook al zijn het criminelen en gewelddadige psychopaten, toch heb ik ergens een fascinatie voor de maffia vanwege de sluwheid, de macht en invloed die zij hadden.
Tommy De Vito
-
- 592 berichten
- 1411 stemmen
Moet wel zeggen dat de maffia een bizar fenomeen is, een paar van de meest bekende en meest gequote films ooit gaan over de maffia. Dat zegt wel iets over wat voor een machtige organisatie het was op haar hoogtepunt, dit waren de grote jongens in de misdaad en de FBI probeert ze al decennia helemaal op te rollen maar dat zal hoogstwaarschijnlijk nooit lukken.
Oprollen kan in realiteit nooit en dat zal ook nooit lukken. Simpel; nieuwe generatie jongens nemen het stokje over van de ouderen e.n.z.Traditionele 'Italiaanse' maffia, volgens de traditionele regels, sterft wel steeds meer uit, maar goed georganisseerde misdaad/ criminaliteit zal altijd blijven.
Nino_1993
-
- 152 berichten
- 0 stemmen
Het blijft een lange zit maar nog steeds 5 sterren
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
Gish
-
- 1445 berichten
- 6911 stemmen
Veel beter dan het geromantiseerde beeld dat van de Mafia wordt voorgeschoteld in "The Godfather 1-2-3" Deze film laat de leden van mafia juist zien zoals ze in werkelijkheid zijn.
Geweldadig, streetwise, geldbelust, dom en psychopatisch.
Tommy De Vito
-
- 592 berichten
- 1411 stemmen
Veel beter dan het geromantiseerde beeld dat van de Mafia wordt voorgeschoteld in "The Godfather 1-2-3" Deze film laat de leden van mafia juist zien zoals ze in werkelijkheid zijn.
Geweldadig, streetwise, geldbelust, dom en psychopatisch.
Ja, dat komt doordat je in The Godfather meer te maken hebt met 'de kopstukken' van de maffia. Die geven meer opdrachten, dan dat je ze uiteraard zelf aan het werk ziet. Daarnaast staat 'de familie' in The Godfather centraal. Indien in The Godfather een verhaal zou worden gemaakt over het leven van de capos 'Luca Brasi' of 'Tessio', zou er zeker meer geweld bij komen kijken.
Maar dat staat misschien allemaal los van je mening dat je het mooier vindt om naar Goodfellas te kijken. Het gaat er allemaal inderdaad veel gewelddadiger aan toe, wat Goodfellas gewoon tot een één van de beste maffia films aller tijden maakt. Als niet de beste!
stefan dias
-
- 2499 berichten
- 1464 stemmen
'Veel beter dan de Godfather' vind ik persoonlijk overdreven of zelfs onnodig.
Maar persoonlijk hou ik meer van deze aanpak, die vooral meelijwekkend is. In beide komt geweld, verraad en achterdocht, maar in 'Goodfellas' wordt wel komaf gemaakt met begrippen als 'erecode' en bijgevolg 'mannen van eer'. Niets glorieus aan deze 'Goddfellas'.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Veel beter dan het geromantiseerde beeld dat van de Mafia wordt voorgeschoteld in "The Godfather 1-2-3" Deze film laat de leden van mafia juist zien zoals ze in werkelijkheid zijn.
Geweldadig, streetwise, geldbelust, dom en psychopatisch.
Dit kun je toch niet tegen The Godfathers afzetten als rauw versus gelikt etc.? The Godfather gaat over de grote dons, Goodfellas gaat daarbij vergeleken over de straatschoffies die hun handen vies maken.
Ik vind beide prachtig hoor, maar ik zou ze niet snel in één adem noemen.
des1
-
- 1737 berichten
- 993 stemmen
Foutje. Shot van vliegveld Idlewild anno 1963, en je ziet een Boeing 747 overvliegen. Die werd pas in 1969/1970 operationeel. Goeie film, misschien wel Scorsese's beste. Alleen irriteert de wiseguyerige voice-over af en toe. En ik ben allergisch voor Joe Pesci. En er zit altijd een sfeer van verheerlijking van geweld bij Scorsese's films. Reden dat ie zo laat z'n eerste Oscar kreeg? Ray Liotta is vintage goed. Maar De Niro en Liotta kunnen niet door voor twintigers aan het begin van de film.
job98
-
- 45 berichten
- 88 stemmen
Goodfellas.
een film waar 2 elementen geweldig samenkomen. maffia en vriendschap. de verhaallijnen waren geweldig en Robert DeNiro was geweldig. Ik heb dr haast geen woorden voor.
MaartenTuinstra
-
- 251 berichten
- 0 stemmen
Qua wat vind jii hem dan beter dan the Godfather?? The Godfather is voor mij eigenlijk maffiafilm der maffiafilms.
Helemaal mee eens. Mooie top 10 trouwens!
JeroenFR08
-
- 557 berichten
- 419 stemmen
Dankje! Joune ook niks mis mee, kan alleen part III niet zo goed plaatsen maar ok;).
MaartenTuinstra
-
- 251 berichten
- 0 stemmen
Sterke film, maar geen Godfather.
Een film van kwaliteit, dat zeker. Het plot staat als een huis, de sfeer is lekker duister en de dialogen zijn fenomenaal. Pesci speelt waanzinnig goed, evenals De Niro, maar Liotta bleef achter. Die voice-over aan het begin had van mij niet gehoeven, maar aangezien velen hier lovend over zijn, zal dat aan mijn smaak liggen. De scenes met Pesci zijn een genot om te zien en de zwarte humor is zowel realistisch als grappig. Een goede film is het absoluut, maar het geniale heb ik niet ontdekt. Met name Pesci maakt deze film de moeite echter zeker waard.
4*
stefan dias
-
- 2499 berichten
- 1464 stemmen
Tja, moet dat dan?
Ik heb ze beiden op 5. Maar Goodfellas toont de keerzijde van de medaille. The Godfather is geniale cinema. Maar Goodfellas veegt de vloer aan met begrippen als 'code' en 'honor' (op virtuoze wijze). Daarom heb ik 'm net iets hoger staan… (En Gomorra gaat nog vééél verder, maar dat is weer een heel ander verhaal)
MaartenTuinstra
-
- 251 berichten
- 0 stemmen
Tja, moet dat dan?
Ik heb ze beiden op 5. Maar Goodfellas toont de keerzijde van de medaille. The Godfather is geniale cinema. Maar Goodfellas veegt de vloer aan met begrippen als 'code' en 'honor' (op virtuoze wijze). Daarom heb ik 'm net iets hoger staan… (En Gomorra gaat nog vééél verder, maar dat is weer een heel ander verhaal)
Dat hoeft zeker niet, maar ze worden vaak vergeleken. Persoonlijk vind ik de Godfather qua cast, plot en sfeer toch een niveautje hoger. Goodfellas behandelt een andere kant en dat kan ik zeker waarderen. Het zou jammer geweest zijn als het een herhalingsoefening van de Godfather was geweest. De Godfather blijft echter mijn favoriet. Ik vrees dat het een kwestie van smaak is.
stefan dias
-
- 2499 berichten
- 1464 stemmen
Niets te vrezen, vriend.
Het zijn inderdaad twee invalshoeken. Ook niet vergeten dat er 20 jaar tussen de twee producties zit. The Godfather is cinema op zijn grootst: grootse decors, heel veel figuranten, briljante scènes, onvergetelijke karakters. Goodfellas is kleiner.
Nino_1993
-
- 152 berichten
- 0 stemmen
Goodfellas is kleiner....dan beleef je de film dronken mijn vriend
IH88
-
- 9734 berichten
- 3186 stemmen
“What do you mean I'm funny?”
Eindelijk Goodfellas gezien en wat een geweldige filmbelevenis. Goodfellas is het bekende "rise and fall" verhaal en het is leuk om nu eens een man te volgen die van jongs af aan bij de maffia wil horen omdat daar het grote geld te verdienen valt en de vrijheid om te doen wat je wilt. Deze Henry Hill begint als loopjongen maar krijgt steeds grotere klussen en hij gaat steeds meer geld verdienen en krijgt steeds meer status (Hij is half Iers dus hij zal altijd een buitenbeentje blijven). Samen met Tommy DeVito en Jimmy Conway vormt Hill een drie-eenheid en hun avonturen zijn geweldig om te volgen.
De film heeft een aantal heerlijke scènes zoals de "what's so funny" monoloog, de scene waarin Henry en Karen een club inlopen en alles voor hun klaargezet wordt (dat tracking shot… Wauw!) en het laatste gedeelte wanneer Henry aan achtervolgingswaanzin leidt en het een zeer vermakelijke bende wordt van coke, pasta, geld en nog eens coke... Scorsese kan ik niet genoeg roemen want zijn regie is waanzinnig. De opbouw, het tempo, de camerashots, de geweldige dialogen, de kleurrijke personages, de muziek etc. Waanzinnig knap. Maar ook de acteurs verdienen alle credits met Ray Liotta, Joe Pesci en Robert De Niro voorop. Liotta acteert geweldig en draagt de film met zijn charisma en overtuigende spel. Pesci is fantastisch als Tommy, een man die elk moment kan ontploffen en je zonder pardon neerschiet voor alleen al het niet geven van een drankje. De Niro heeft een kleinere rol maar het is daarom des te knapper dat hij van Conway geen eendimensionaal personage maakt maar een interessante man waarvan je moeilijk hoogte krijgt, en die elk moment een pistool tegen je hoofd kan drukken. Ook de vrouwen, maffialeden en andere kleurrijke types worden stuk voor stuk door sterke acteurs en actrices gespeeld. De film is gewelddadig en keihard maar ook humoristisch met veel grappige dialogen en situaties. Goodfellas laat zien wat voor een aantrekkingskracht de maffiawereld op een jonge jongen kan hebben, maar dat het ook een wereld is waar je uiteindelijke niemand kan vertrouwen. Een meesterwerk van mr. Scorsese.
schrans
-
- 494 berichten
- 1092 stemmen
Na herziening een vrij flauwe film. Weinig verhaal, de acteerprestaties zijn naar de matige kant. Het doet me gewoon erg weinig. Muziek past regelmatig ook niet op hetgeen wat zich afspeelt en trekt daardoor abrupt de aandacht naar zich toe. Ik dacht eerst dat het enkel het begin was en ik had nochtans goede gedachten aan de vorige keer dat ik de film bekeek, onterecht zo blijkt.
Gerelateerd nieuws

Wereldberoemde misdaadfilm 'Goodfellas' van Martin Scorsese vanavond op televisie

Snel op Netflix: 'Goodfellas' met Robert De Niro en Ray Liotta binnenkort te streamen

Welke biopics mag je behalve 'Oppenheimer' nog meer niet laten liggen?

Dit zijn enkele van de beste films uit de koker van Warner Bros.
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

The Godfather: Part II
Misdaad, 1974
1.569 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.091 reacties

Il Buono, il Brutto, il Cattivo
Western, 1966
2.379 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








