• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.536 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.279 acteurs
  • 199.148 gebruikers
  • 9.381.104 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)

Avontuur / Fantasy | 143 minuten / 150 minuten (extended dvd version)
3,23 2.689 stemmen

Genre: Avontuur / Fantasy

Speelduur: 143 minuten / 150 minuten (extended dvd version)

Alternatieve titel: De Kronieken van Narnia: De Leeuw, de Heks en de Kleerkast

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Andrew Adamson

Met onder meer: Georgie Henley, William Moseley en Skandar Keynes

IMDb beoordeling: 6,9 (454.818)

Gesproken taal: Engels en Duits

Releasedatum: 21 december 2005

Plot The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

"The beloved masterpiece comes to life."

Vier Britse kinderen worden naar het buitenhuis van een professor gestuurd, waar ze veilig zullen zijn tijdens de Tweede Wereldoorlog. Ze vinden een magische garderobe, waarmee ze in het mysterieuze land Narnia kunnen komen. Het land wordt overheerst door een slechte heks en om haar te kunnen verslaan, moeten de kinderen leeuwenkoning Aslan vergezellen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Peter Pevensie

Susan Pevensie

Edmund Pevensie

Lucy Pevensie

Aslan (stemrol)

White Witch

Mr. Tumnus

Prof. Digory Kirke

Mr. Beaver (stemrol)

Mrs. Beaver (stemrol)

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Aha. Dat bedoel je. Veel films. Films waarin CGI zit waar je het niet eens van weet.


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Hij vraagt eerder om een voorbeeld.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Jeetje. De helft van de films die in de bioscopen komen tegenwoordig.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7894 berichten
  • 1387 stemmen

Bekend is Zemeckis. In 'Contact' bijvoorbeeld is zo'n beetje elk shot digitaal bewerkt. Luchten veranderd, vogels in de verte etc.


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

Ja, maar achtergronden namaken konden ze al jaren...ik had het over levende wezens, hoofdpersonen, King Kong, Aslan, Dobby, Gollum...Ik kan geen voorbeeld verzinnen dat het levensecht is (echter dan Aslan).


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Hoofdrolspelers is andere koek (voorlopig), maar vogels, terinen, auto´s, helicopters, vliegtuigen, etc. gebeurt regelmatig zonder dat je het ziet.


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4649 berichten
  • 2102 stemmen

Wat een vreselijk onzinnig lange titel heeft deze film.

Dat het op een boek gebaseert is boeit niet, het had makkelijk afgekort kunnen worden.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Grappig dat het niet zo ingeburgerd is als bij LOTR om van CON te spreken.


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

Captain Pervert schreef:

Wat een vreselijk onzinnig lange titel heeft deze film.

Dat het op een boek gebaseert is boeit niet, het had makkelijk afgekort kunnen worden.

Lange titels vind ik juist heerlijk, heb je tenminste iets om uit te spreken. Als je "saw" zegt moet je eerst een uitleg geven voordat iemand begrijpt dat het over een film gaat. Lange titels zijn vét en vooral als je nog moet raden wat ze beteken (Lion, Witch, Wardrobe?)


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Op een paar uitzonderingen na dramatisch slechte SFX inderdaad.

Het idee om het verhaal van Jezus naar een (nog erger) verzonnen wereldje te verplaatsen is aardig, in feite is dat bij The Matrix net zo, maar hier zit het helaas de dramatische ontwikkelingen een beetje in de weg, ik bedoel wat was dat nou eigenlijk voor onzin-reden die gegeven werd voor het herrijzen van die leeuw??. Verder een vrij aardig, simplistisch, goed vs. kwaad kinderfilmpje.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Jordy schreef:
ik bedoel wat was dat nou eigenlijk voor onzin-reden die gegeven werd voor het herrijzen van die leeuw??.

Iets met true sacrifice. Was niet best nee.


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

Idd een beetje zwak, maar het ging dus om: dat als iemand die geen straf begaan had in een de plaats van een misdadiger werd bestraft de Stenen Tafel het ongedaan maakt.


avatar van Witch-king

Witch-king

  • 230 berichten
  • 411 stemmen

Mug schreef:

Nogmaals, the Chronicles of Narnia is een reeks kinderboeken. Dan moet er al een belletje rinkelen. En de grote kerkklok zou moeten luiden indien je weet dat er ook een Nederlands-talige versie draait.

Geen slechte reclame, integendeel. Het is een kinderfilm. Dat mensen zich alleen maar laten leiden door een spectaculaire trailer zegt genoeg.

Harry Potter is ook een "kinderfilm", of hou je daar ook niet van, dat kan natuurlijk.

Maar wat ik wil zeggen is dat een "kinderfilm" niet echt slecht hoeft te zijn.


avatar van luuk1988

luuk1988

  • 329 berichten
  • 444 stemmen

ja de titel vind ik best lache opzich als het eindigt op een klerenkast is dat wel droog


avatar van *Janita*

*Janita*

  • 6 berichten
  • 9 stemmen

De film is gewoon goed, erg goed! Kijk naar het verhaal dat áchter de film zit..


avatar van koolwijk

koolwijk

  • 28 berichten
  • 4943 stemmen

Deed deze film me aan het begin nog aan de 1e harry potter denken. Op het moment dat de kerk verwijzingen en de kerstman zijn intrede maakt zakt de film als een pudding en mekaar. Wat overblijft is een leuke familiefilm voor op tv.


avatar van Julie

Julie

  • 574 berichten
  • 318 stemmen

hele mooie en originele film

ja het deed een beetje denken aan hp enzo

maar het verhaal op zich is iets anders

heel mooi

4*


avatar van feanaro surion

feanaro surion

  • 5765 berichten
  • 1770 stemmen

Origineel , cliché op cliché. Origineel is 1 van de dingen die deze film zeker niet is...


avatar van Julie

Julie

  • 574 berichten
  • 318 stemmen

feanaro surion schreef:

Origineel , cliché op cliché. Origineel is 1 van de dingen die deze film zeker niet is...

ik heb het over het verhaal

komt er maar eens op


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

Zo moeilijk is het ook niet. Details als een kleerkast die, als je deel 1 hebt gelezen gemaakt is van het hout van een boom van een appel van een boom in Narnia, zijn natuurlijk wel leuk, maar niet echt diepzinnig of moeilijk. Het zijn simpele boeken en daarom zijn ze zo leuk.


avatar van Poisonthewell

Poisonthewell

  • 4939 berichten
  • 13419 stemmen

Tsja, ik vond het een prima film hoor. Ik kan alleen niet zeggen 'voor jong en oud', want hij was duidelijk meer geschikt voor jongere kijkers. Maar dat stoorde me helemaal niet, alhoewel ik de humor wel een beetje miste. Visueel is het allemaal adembenemend (ik stel overigens niet bepaald hoge eisen aan cgi-kwaliteit ), en absoluut de moeite waard om eens op het grote scherm te zien. Een ruime 3,5*


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Ik snap dat adembenemend niet. Zegt iedereen dat automatisch bij een prodcutie als deze? Ben ik de enige die de jurk van de koningin verschrikkelijk armoedig vond? Die de production design weinig indruk vond maken?


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Angrod_Pallanén schreef:
Zo moeilijk is het ook niet. Details als een kleerkast die, als je deel 1 hebt gelezen gemaakt is van het hout van een boom van een appel van een boom in Narnia, zijn natuurlijk wel leuk, maar niet echt diepzinnig of moeilijk.

Dat deel werd wel later geschreven, toch?
Anyway, in de film zegt men daar toch niks over?


avatar van Poisonthewell

Poisonthewell

  • 4939 berichten
  • 13419 stemmen

Wouter schreef:

Ik snap dat adembenemend niet. Zegt iedereen dat automatisch bij een prodcutie als deze? Ben ik de enige die de jurk van de koningin verschrikkelijk armoedig vond? Die de production design weinig indruk vond maken?

Hmmm nee ik vond de jurk eigenlijk wel passend. Het is nu eenmaal een kille 'ijskoningin', en die jurk was kaal en staalblauw/wit (net als Tilda Swinton's gezicht overigens).

Met adembenemend doelde ik trouwens voornamelijk op de schitterende landschappen en de dominante kleuren in de verschillende gedeelten van de film. Minpuntje vond ik dan wel weer het merendeel van de volgelingen van de koningin, die af en toe een beetje aan mislukte orcs deden denken.

Over het algemeen vond ik de cgi en de production design zeker niet uitmuntend, maar wel degelijk sufficient om de sprookjesachtige toon voldoende te dienen.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Poisonthewell schreef:

(quote)

Hmmm nee ik vond de jurk eigenlijk wel passend. Het is nu eenmaal een kille 'ijskoningin', en die jurk was kaal en staalblauw/wit.

Maar die vorm!

(net als Tilda Swinton's gezicht overigens).

De kilte zat haar in de weg. Vond haar nu weinig indruk maken.

Met adembenemend doelde ik trouwens voornamelijk op de schitterende landschappen en de dominante kleuren in de verschillende gedeelten van de film.

Ook dat vond ik tegenvallen. Wat hebben we nu eigenlijk allemaal te zien gekregen? Je zou het idee moeten krijgen dat Narnia een enorm land is, maar - zeg eens eerlijk - heb jij na het zien van de film het idee dat dit een groot rijk was? Ik had het idee dat alles bij elkaar om de hoek was.


avatar van Emaan

Emaan

  • 19 berichten
  • 20 stemmen

Bij nader inzien maak ik zelf van 3.5* 3*en..


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

Wouter schreef:
Ook dat vond ik tegenvallen. Wat hebben we nu eigenlijk allemaal te zien gekregen? Je zou het idee moeten krijgen dat Narnia een enorm land is, maar - zeg eens eerlijk - heb jij na het zien van de film het idee dat dit een groot rijk was? Ik had het idee dat alles bij elkaar om de hoek was.


Die indruk kreeg ik niet echt, Peter, Susan, Lucy en de Bevers reisde over ijs, door sneeuw, water en land voordat ze eindelijk bij Aslan kwamen. Het duurde alleen niet lang voordat Aslan, Susan en Lucy bij het kasteel van de koningin kwamen, wat weer onlogisch was want Edmund deed er vanaf het huis van de Bevers er ook niet lang over om bij het kasteel te komen, wat zou beteken dat het ergens tussen Beversdam en Aslan's Kamp zou liggen. Maar als je bij Lotr de reizen weg zou halen en alleen zou zeggen dat het ver was, dan zou het dezelfde speelduur hebben als TCoN


avatar van girlygirl

girlygirl

  • 37 berichten
  • 22 stemmen

oh wat een gave film............had hem al maanden voor hij in de bios kwam (kwam ik naderhand pas achter ) maar goed heb hem gekeken en ik vond hem gewoon koeliejoelie alleen vond ik die tijd raar in narnia hadden ze al dagen erop zitten terwijl hier in (mensenland) het mischien 5 minuten was

verder een aanrader!!


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

girlygirl schreef:
oh wat een gave film............had hem al maanden voor hij in de bios kwam (kwam ik naderhand pas achter ) maar goed heb hem gekeken en ik vond hem gewoon koeliejoelie alleen vond ik die tijd raar in narnia hadden ze al dagen erop zitten terwijl hier in (mensenland) het mischien 5 minuten was

verder een aanrader!!


Correctie, ze zaten daar al jaren, ze waren immers ver in de twintig op het eind.


avatar van Daphne

Daphne

  • 8 berichten
  • 2 stemmen

Super film!

Ik vond het een film met een goed verhaal.

En het is zeker een spannende film!