Demolition Man (1993)
Genre: Actie / Sciencefiction
Speelduur: 115 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Marco Brambilla
Met onder meer: Sylvester Stallone, Wesley Snipes en Sandra Bullock
IMDb beoordeling:
6,7 (207.239)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 20 januari 1994
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Demolition Man
"The future isn't big enough for the both of them."
1996, L.A. Een psychotische crimineel heeft 30 mensen gegijzeld in een met explosieven gevuld gebouw. Een niets en niemand ontziende smeris die 'demolition man' wordt genoemd gaat achter hem aan en laat een spoor van explosies achter. Beide worden ingevroren als strafmaatregel. In 2032 weet de crimineel te ontsnappen en komt in een vredelievende maatschappij die zich geen raad weet met dit type crimineel. De agent wordt op hem losgelaten omdat hij de enige is die hem aankan.
Externe links
Acteurs en actrices
John Spartan
Simon Phoenix
Lt. Lenina Huxley
Dr. Raymond Cocteau
Alfredo Garcia
Erwin
Chief George Earle
Associate Bob
Edgar Friendly
Zachary Lamb - Aged
Video's en trailers
Reviews & comments
mister blonde
-
- 12697 berichten
- 5831 stemmen
ik denk het ook. ook dit is namelijk een film die tot de grond toe werd afgebrand (en terecht) door de serieuze critici. hoeft jouw mening verder niet te beïnvloeden (deed het bij namelijk ook niet, ik zag het zelf wel), maar je hoeft niet zo verbaasd te reageren, wanneer iemand dit niet goed vindt.
en je hebt trouwens onzin en onzin. alles wat slecht is in een film (de voorbeelden die je noemt), is niet meteen campy en heerlijk knullig voor de fun.
Slechte acteerprestaties (mijn god Bullock en Stallone moeten wel het slechtste filmkoppel ooit zijn) en dialogen en grappen die te kinderachtig voor woorden zijn (haha, wc papier is vervangen door schelpen). meteen maar als camp labelen. dit was zo slecht, dat kan nooit serieus bedoeld zijn!
geef mij maar films als Total Recall en Blade Runner. maar deze discussie voerde we al eens (pag. 2) en toen werd ie treffend afgesloten door Goodfella.
PS: ik heb nog een hele lading VHS-jes, uit mijn hakken-drie-duizend periode. o.a. Hard Target, Demolition Man en de hele van Damme, Snipes, Seagal reeks. Als je er één fatsoenlijke dvd tegenover zet, mag je ze allemaal hebben.
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12848 stemmen
geef mij maar films als Total Recall en Blade Runner.
Vind Blade Runner echt totaal onvergelijkbaar met een film als deze. Toch duidelijk een film die voor serieux gaat (hoewel dat ook niet echt goed lukt, maar soit). Bullock en Stallone of Ford en Hauer ... ook daar maar ik mijn bedenkingen bij. Kies ik waarschijnlijk nog voor dit duo, omdat dit volgens mij toch een halve parodie blijft, en ze het met dat in het achterhoofd beter doen.
Volgens mij is dit toch duidelijke camp, maar tsjah, iedereen zijn idee daarover zeker ? 
mister blonde
-
- 12697 berichten
- 5831 stemmen
Kung Fu Hustle. dat is een goed voorbeeld van heerlijk camp (om even een vrij recente film te nemen).
volgens mij is dit ondanks de pogingen tot grappen een op zich vrij serieus bedoelde film (als in geen parodie). de zogenaamde komische aspecten (waartoe nadrukkelijk pogingen werden gedaan) doen daar verder weinig aan af.
misschien moeilijk te geloven, maar dit was denk ik toch het idee van deze (overigens zeer beperkte) regisseur.
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
ik denk het ook. ook dit is namelijk een film die tot de grond toe werd afgebrand (en terecht) door de serieuze critici.
Ik kijk liever naar consistentere meningen van liefhebbers zoals sinterklaas, sn@ke of Captain Pervert die niet bang zijn (of er niet naar kijken) voor het risico 'niet meer serieus genomen worden'.
Toch eigenaardig dat die dan wel weer erg te spreken zijn over deze prent, in schril contrast met de "serieuze critici" waar jij zo graag naar refereert en als serieus te nemen peilmiddel ziet...
Je kijkt er een beetje op neer als "films uit een (tiener)periode" , scheert vanalles over dezelfde kam en nu is het meer gepast "serieuzere" cinema te smaken (genrefilms die "done" zijn goed te vinden daar gelaten). Een keurige opvatting en gewoonte van een filmliefhebber die serieus wil genomen worden. Weer iemand dus die in die ganse opgeklopte show trapt/meeloopt... Spijtig.
boerenpummel
-
- 1012 berichten
- 3637 stemmen
Redelijk grappige actiefilm met een goede rol van Stallone. Snipes is best grappig en Bullock is vooral irritant.
2,5*
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Een filmpje om snel weer te vergeten; zowel voor de cast als voor de kijkers. Simpelweg niet leuk en niet spannend.
2 magere sterretjes.
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3225 stemmen
Leuke film goede humor goede actie en het mooie van alles niet serieus de wereld is al te serieus dus zo film is alleen maar lache ik vond de film goed in elkaar gezet en er zitten natuurlijk 3 hele bekende acteurs in stallone/snipes en bullock van mij krijgt deze film 4 sterren gewoon een film die je een keer gezien moet hebben!
muismat
-
- 157 berichten
- 135 stemmen
Leuk vermaak als je niks te doen hebt op je zaterdagavond, hou het voorlopig op 3 sterren
rens_1993
-
- 110 berichten
- 0 stemmen
waarom is dit niet een topper wat zou er dan zo saai aan deze film zijn, ik vind hem gewoon grandioos!
rens_1993
-
- 110 berichten
- 0 stemmen
Vind Blade Runner echt totaal onvergelijkbaar met een film als deze. Toch duidelijk een film die voor serieux gaat (hoewel dat ook niet echt goed lukt, maar soit). Bullock en Stallone of Ford en Hauer ... ook daar maar ik mijn bedenkingen bij. Kies ik waarschijnlijk nog voor dit duo, omdat dit volgens mij toch een halve parodie blijft, en ze het met dat in het achterhoofd beter doen.
Volgens mij is dit toch duidelijke camp, maar tsjah, iedereen zijn idee daarover zeker ? 
onderhond heeft smaak, mister blonde: neej helemaal geen smaak
D-ark
-
- 1755 berichten
- 420 stemmen
Leuk vermaak als je niks te doen hebt op je zaterdagavond, hou het voorlopig op 3 sterren
Helemaal mee eens maar ook goed voor de doorde weeks op de bank te hangen
3,0
hel1
-
- 270 berichten
- 929 stemmen
wel aardig, maar een beetje té fictief naar mijn mening. en slechts bij vlagen grappig
Chattingforum
-
- 465 berichten
- 12 stemmen
Ik vind het grappigs bij dat deel dat stallone tegen dat ding praat hoeveel boetes die krijgt. Verder is de film best wel gevuld met veel actie. maar hij komt te vaak!
Werwolf
-
- 4604 berichten
- 1197 stemmen
Heerlijke "over de top" pulp, maar zeker vermakelijk om met een gare kop, lekker chillend in je bankje te bekijken! 
x_Roxanne_x
-
- 83 berichten
- 55 stemmen
Toen ik deze film voor het 1 zag vond ik hem helemaal geweldig. Vooral omdat ze niet mogen vloeken.
Maar laatst heb ik hem nog een keer zitten kijken en vond er geen bal meer aan.
Toch een *3,5
HeatWave
-
- 558 berichten
- 683 stemmen
Het is weer enkele jaren geleden dat ik deze gezien heb,...toch maar weer eens kijken vanavond.
Sommige films blijven leuk al is het niet altijd van hoogstaand niveau.
dafoefan
-
- 373 berichten
- 1519 stemmen
Geen super film, maar ook niet heel slecht.
Aardig geacteerd door Stallone & Bullock.
Ik ben niet zo'n voorstander van SF, maar deze was nog wel te doen, de actie was trouwens wel aardig.
Een beetje raar dat na circa 31 jaar, de gebruiken uit 1993 al als prehistorisch worden beschouwd, zoveel kan er in 31 jaar toch niet veranderen?
3,0*
jayytjee
-
- 258 berichten
- 0 stemmen
Tja toch een redelijke goede film ! Stallone acteerd aardig en Wesley Snipes doet het top. Bullock was echt heel irritant. Verhaal was interessant en genoeg actie voor goed vermaak !
3,5 *
Salto
-
- 258 berichten
- 149 stemmen
Ik vond het een aardige film... Geen topper, maar wel vermakelijk om naar te kijken.
3*
Don_Mat
-
- 295 berichten
- 0 stemmen
Een echte Stallone klassieker. Hersenloos, maar toch ontzettend leuk om te kijken. een 4 daarom.
Floris22
-
- 204 berichten
- 1809 stemmen
Geen super film, maar ook niet heel slecht.
Aardig geacteerd door Stallone & Bullock.
Ik ben niet zo'n voorstander van SF, maar deze was nog wel te doen, de actie was trouwens wel aardig.
Een beetje raar dat na circa 31 jaar, de gebruiken uit 1993 al als prehistorisch worden beschouwd, zoveel kan er in 31 jaar toch niet veranderen?
3,0*
Bedenk maar eens wat welke gebruiken we uit 1976 ouderwets vinden. 
finalman
-
- 1767 berichten
- 1579 stemmen
Daarom gebruikte hij ook die boete-bonnen. 
dacht je dat ik het niet wist? 
Gerelateerd nieuws

'Demolition Man' vindt zijn weg naar 4K UHD Blu-ray: 'Campy one-liners en over the top personages'
Bekijk ook

Hans Zimmer: Live in Prague
Muziek / Documentaire, 2017
2 reacties

Predator
Actie / Sciencefiction, 1987
1.350 reacties

Face/Off
Actie / Thriller, 1997
646 reacties

Die Hard with a Vengeance
Actie / Thriller, 1995
462 reacties

The Rock
Actie / Thriller, 1996
493 reacties

First Blood
Actie / Thriller, 1982
914 reacties
Gerelateerde tags
helikoptervechtsportencrime fightersocial control museumtoekomstcryogenicsutopiaproduct placementdystopievuistgevechtpolitiepsychopaatontsnapping uit de gevangenisverraadschietpartijcyberpunkexplosiegeweldfoot chaseauto achtervolgingwardensubterranean totalitarianismcensorshipculture shockknitting 2030s
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










