• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.536 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.147 gebruikers
  • 9.380.654 stemmen
Avatar
 
banner banner

Million Dollar Baby (2004)

Drama / Sport | 132 minuten
3,80 4.353 stemmen

Genre: Drama / Sport

Speelduur: 132 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Clint Eastwood

Met onder meer: Clint Eastwood, Hilary Swank en Morgan Freeman

IMDb beoordeling: 8,1 (761.293)

Gesproken taal: Engels en Iers

Releasedatum: 24 februari 2005

Plot Million Dollar Baby

"Beyond his silence, there is a past. Beyond her dreams, there is a feeling. Beyond hope, there is a memory. Beyond their journey, there is a love."

De bokstrainer Frankie Dunn (Clint Eastwood) heeft al heel lang niemand meer toegelaten tot zijn persoonlijke leven, totdat Maggie Fitzgerald (Hilary Swank) zijn trainingszaal binnenstapt. Getekend door een zwaar bestaan heeft de jonge Maggie zich met puur talent en wilskracht een weg naar de boksring weten te knokken. Nu heeft ze meer dan ooit iemand nodig die in haar gelooft, maar het laatste waar Frankie op zit te wachten is de verantwoording te dragen voor Maggie. Toch, door Maggies wil en vastberadenheid, gaat Frankie haar trainen. Gaandeweg ontdekken de twee dat ze een gemeenschappelijke passie delen en er ontstaat een gevoel van onderlinge verbondenheid.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Maggie Fitzgerald

Frankie Dunn

Eddie 'Scrap-Iron' Dupris

Danger Barch

Big Willie Little

Billie 'The Blue Bear'

Shawrelle Berry

Earline Fitzgerald

Mardell Fitzgerald

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van MarcieMarc

MarcieMarc

  • 109 berichten
  • 0 stemmen

oke ik ga kijken


avatar van Greeneyelady1

Greeneyelady1

  • 406 berichten
  • 0 stemmen

Een zeer ontroerende film met Hillary Swank die haar rol zeer overtuigend naar voren laat komen! Ik vond het ook heel mooi om te zien waar de wilskracht haar uiteindelijk bracht.

Dit is een film die je gezien moet hebben om te begrijpen wat ik (wij) bedoelen.


avatar van nathalie22

nathalie22

  • 25 berichten
  • 31 stemmen

best een mooie film.

Verdiend dan ook een hoge score en begrijp niet dat mensen dit een slechte film vinden :s


avatar van Adrenal

Adrenal

  • 1381 berichten
  • 0 stemmen

Best een goede film, weliswaar met zijn mankementen. Zo vind ik het bijvoorbeeld erg storend dat zoals bijna altijd in Hollywoodfilms de echte slechterik een buitenlander is (denk aan oa. Die Hard, Rocky IV, zelfs No Country for Old Men), "Billy the Blue Bear" was in dit geval een Oost-Duitse dus ook nog eens een communist... Zulke zaken vallen blijkbaar niet veel mensen op maar voor mij maakt het de film meteen een stuk zwakker.
Het eerste deel van de film, het "rise"-gedeelte vond ik erg vermakelijk, het "fall"-gedeelte een stuk minder, het raakte me niet.
Ondanks deze minpunten vind ik Million Dollar Baby toch 3* waard.


avatar van 13woutie13

13woutie13

  • 4384 berichten
  • 0 stemmen

uiteindelijk gewoon een goede film.

het begin vond ik eerlijk gezegd wat gewoon overkomen, en leek heel erg op rocky.

het 2e deel was heel veel drama, met een logisch einde.


avatar van picesof69

picesof69

  • 77 berichten
  • 104 stemmen

Top film!

Mooi en integer geacteerd & verfilmd.


avatar van DiStefanO

DiStefanO

  • 185 berichten
  • 163 stemmen

Swank zet hier een geweldig karakter neer.


avatar van BennyZ1991

BennyZ1991

  • 44 berichten
  • 322 stemmen

Mooie film van Clint Eastwood. Niet echt een orgineel verhaal maar wel een onverwachte wending in de film waardoor het je toch weet te raken. Sterk geacteerd, ik persoonlijk vind het geweldig om de stem van Morgan Freeman te horen vertellen. Dit doet hij in een heleboel film, maar ook Swank en Eastwood spele zeer overtuigend.

4*


avatar van rikkie_90

rikkie_90

  • 34 berichten
  • 151 stemmen

Uitstekende film, met een leuke verhaallijn, en een toch wel indrukwekkend plot. Heeft aan mijn verwachtingen voldoen. Leuk om Morgan Freeman is in een andere rol te zien, wat meer op de achtergrond spelend kan hij dus ook erg goed. En Swank en Eastwood ook zeer sterk.

4.5 *


avatar van alright.bigman

alright.bigman

  • 11 berichten
  • 18 stemmen

Na een lange tijd heb ik deze film eindelijk is gekeken.

Hij licht al een jaar of 2 in de kast en heb hem nu pas gezien,

Waar ik nu erg spijt van heb!

Wat een goede film zeg , mooi verhaal heel goed geacteerd , etc.

De film heb me echt gegrepen pracht verhaal!

Dikke 5* (als je meer sterren kon geven had ik dat ook gedaan!)


avatar van GinolaEHV

GinolaEHV

  • 2127 berichten
  • 2611 stemmen

Prima, vlotte dramafilm.

Film kent een goed hoofdverhaal, waarin een fijne mix tussen dramatische en enkele lichtkomische momenten wordt gevonden. Dat laatste komt vooral voort uit de dialogen/interactie tussen Eastwood en Freeman, en door 'Danger'.

Eastwood en Freeman acteren wederom uitstekend. Eastwood is sowieso altijd wel fijn om te zien als oude chagrijnige man. Swank ben ik niet zo'n fan van, maar deed 't niet slecht.

Ietwat minder interessant waren de zijverhaaltjes, zoals z'n 'relatie' met z'n dochter en dat gedoe met die moeder van Fitzgerald.

Plotwending an sich is goed. Uitwerking vond ik matig tot redelijk. Kabbelt af en toe naar het einde toe.

Maar al met al een zeer interessante film: 4*.


avatar van wwelover

wwelover

  • 2606 berichten
  • 3968 stemmen

Aangrijpende film met een leuk onderwerp. Niet al te standaard sport filmpje, maar ééntje met een mooi verhaal en een wat diepere betekenis. Nou heb ik verder zelf niks met boksen (geef mij maar Good Old Showworstelen;)) Het jammere aan de film is, dat hij op een gegeven moment nogal saai wordt. En ik kon toen met moeite m'n aandacht erbij houden,gelukkig werd dat later weer minder. De bokswedstrijden waren mooi in beeld gebracht, visueel en ook qua muziek een mooie film.

Acteerwerk was prima, zeker Clint Eastwood en Morgan Freeman zijn weer erg goed in hun bekende rollen eigenlijk. Swank is ook goed. En ja de kleine rol van de Nederlandse Rijker,was nogal slecht vond ik, toen ze iets moest zeggen. Maar ja dat zie ik door de vingers.

Het einde is echt heel erg mooi en ontroerend, haalt het niveau toch nog meer omhoog. Geen cliché eind dat ze wereldkampioen word ofzo

4*


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Werd toch weer eens tijd voor een Eastwood-filmpje. En ik heb nu ook eindelijk eens een van de nieuwere Eastwood-films gezien. En deze lag gewoon in 2 disc editie voor maar 2,50 bij Musicstore. :O Met Million Dollar Baby kun je al zien dat Eastwood stokoud is en dit keer gewoon rustigere rollen speelt waarbij hij niet in Actie hoeft te komen of te moeten rennen ofzo. Wat me ook opvalt is dat Eastwood de laatste tijd ook meer films gaat regiseren dan dat ie erin gaat spelen. Maar dat wil absoluut niet zeggen dat ie achteruit gaat. In Million Dollar Baby bundelt ie nog zijn krachten en zet toch weer een mooie regiefilm nog rol neer als de boxleraar Frankie Dunn in een weergaloos mooi verhaal die word verteld door Morgan Freeman die ook een schitterende rol neerzet als assistent van Frankie Dunn. Wie de film al helemaal goedmaakt is Hillary Swank die graag boxen wil leren. Maar Dunn leert vrouwen geen boxen maar uiteindelijk mond dat toch uit tot een mooie relatie. Swank als Maggie is toch niet zo slecht als Dunn denkt. Zo mond dit uit tot een geweldige sportfilm en Maggie legt toch wel heel veel mensen neer in de ring. Hillary Swank als Maggie kan je wel de vrouwelijke versie van Rocky of Ranging Bull noemen. Ze acteerd gewoon de sterren van de hemel. Het climax komt echter aan het einde en dat is dan ook meteen de belangrijkste gedeelde van de film. Maggie raakt zwaar gewond tijdens dat gevecht met die Duitser en beland ook in het ziekenhuis. Waneer ze uiteindelijk toch sterft heeft Dunn besloten om alles achter te laten en nooit meer terug te keren naar de gymschool en de stad. En zo sluit Freeman het verhaal af. Zo kan je toch zien dat waar Dunn in het begin Maggie niet wou leren boksen het dan toch nog uitloopt van dat Maggie erg belangrijk was geweest voor Dunn.

Erg mooie nieuwere film van Eastwood. Schitterend en ook ontroerend. En dat allemaal voor maar 2,50 en dan nog de 2disc editie ook. :O En dat zie je ook maar zelden. Ik zou zeggen. Aarzel niet en koop hem gewoon en dan zal je wel zien dat het die 2,50 meer dan waard was.

Prachtige magistrale film.

4,5*


Prachtige film, zijn laatste????

5*


avatar van kimberlyVD

kimberlyVD

  • 5946 berichten
  • 1567 stemmen

ijzerverkoper schreef:

Prachtige film, zijn laatste????

5*

Helemaal niet. Hij heeft onlangs nog een nieuwe uitgebracht, Gran Torino. En deze zijn er ook gekomen na million dollar baby:

-Flags of Our Fathers (2006)

-Letters from Iwo Jima (2006)

Alternatieve titel: Iou Jima Kara no Tegami

-Changeling (2008)


avatar van Hansvdh

Hansvdh

  • 2 berichten
  • 3 stemmen

Een van de beste films ooit gezien...


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8169 stemmen

Prima film van Clint Eastwood, die ook met deze film nog maar eens bewijst ook een prima regisseur te zijn. De film vertelt rustig het verhaal van de hoofdrolspelers, waarbij er veel diepgang aan de karakters wordt meegegeven en de acteurs dit ook ten volste benutten. Eastwood is altijd goed in het spelen van een verbitterd personage, maar ook Swank en Freeman doen het goed. Alhoewel de oscar voor Freeman dan weer wel enigszins overdreven is, heeft de man wel een fenomenale vertelstem en blijft het heerlijk om daarnaar te luisteren. Overigens speelt Eastwood wat mij betreft in elk geval duidelijk beter in deze film. Ondanks dat de film zich grotendeels in een bokscentrum afspeelt, staat het boksen niet centraal in deze film, maar juist het gebeuren daarom heen en dat weet erg te boeien. Soms misschien een tikkeltje voorspelbaar, maar Eastwood weet het zo te brengen dat het geheel toch een uitermate sterke indruk maakt!

4,0*


avatar van Chimpz

Chimpz

  • 158 berichten
  • 188 stemmen

Lekker klassieke cinema. Eastwood vertelt zijn (aangrijpend) verhaal, Clint Eastwood zelf (op één na laatste acteerrol ooit?), Morgan Freeman (vind dit persoonlijk een van zijn sterkste rollen) en Hillary Swank (kut accent) vertolken het enorm goed en de fotografie is van zeer hoog niveau. Ookal missen de personages achtergrondverhaal of randactiviteiten, verder is er weinig op aan te merken.


avatar van patrick21079

patrick21079

  • 61 berichten
  • 289 stemmen

Mijn tweede film van Clint Eastwood als regisseur, en na Gran Torino weer een hele mooie en goede film van deze geweldige acteur en van de twee films die ik heb gezien ook een goede regisseur.

Het verhaal dat verteld wordt en waar op het einde pas blijkt dat Morgan Freeman eigenlijk een brief naar Clint's dochter stuurde en daar het hele verhaal in vertelde en wat voor man haar vader eigenlijk was kwam heel verrassend. En werkelijke een glansrol voor Hilary Swank die terecht een Oscar kreeg voor deze rol en ze deed ook al haar boksscènes zelf! Morgan Freeman is altijd goed, zo ook in deze film.

Eastwood sleept ons lekker mee: 3 mensen, 1 ervan met een droom maar alle 3 met een verleden waar in sommige gevallen de wonden nog van openliggen. Maggie die in het begin in de sportschool komt en denkt dat ze alles kan bereiken, maar keihard wordt afgewezen door Clint, om haar leeftijd en omdat ze een meisje is en Clint traint geen meisjes. Maar Clint draait later, mede door Freeman en de schitterende vastberadenheid van Maggie, bij en ze vinden samen hun weg naar de top, maar zullen met z'n tweeën dramatisch eindigen.

De relaties tussen de hoofdpersonen en hoe die veranderen zijn mooi in beeld gebracht in de grauwe en kille sfeer en de simpele manier waarop het gefilmd is. Swank die de dochter wordt voor Clint die hij eigenlijk niet heeft, want met zijn echte dochter heeft hij toch niets meer. En Freeman en Clint die door hun verleden onlosmakelijk verbonden zijn.

Kortom een mooie, ontroerende dramafilm die je toch wel gezien moet hebben! En het is toch nog wel knap wat die stokoude Eastwood hier nog op het doek laat verschijnen.

4*


avatar van Embie

Embie

  • 153 berichten
  • 189 stemmen

Super film!! Aanrader voor iedereen. Geweldig geregisseerd door Clint Eastwood. De rol van Magie is ook echt fantastisch gespeeld door Hilary Swank. En Morgan Freeman mag er ook zijn!!


avatar van Don MN

Don MN

  • 3120 berichten
  • 1562 stemmen

Yeah! Morgen eindelijk weer eens op televisie. Nu wel kijken.


avatar van BasvanGroesen

BasvanGroesen

  • 31 berichten
  • 1156 stemmen

Nee hoor, hij komt vanavond al:)!;)


avatar van SaViBo

SaViBo

  • 14 berichten
  • 11 stemmen

Geweldige film, iedereen kijken vanavond, ook heerlijk dat hij op nederland 3 is. Ik vind een film op tv kijken het alleen nog waard als hij op ned. 1,2,3 is, of als de belgen uitzenden.


avatar van Exxon

Exxon

  • 57 berichten
  • 1470 stemmen

Hij vervalt vanavond vanwege een avondvullend programma over Michael Jackson...


avatar van 13woutie13

13woutie13

  • 4384 berichten
  • 0 stemmen

Dit meen je toch niet he.....

Ik heb nu wel genoeg gehoord over Michael Jackson.

Zenden ze eindelijk weer is een goede film uit, vervalt hij.


avatar van qeynes

qeynes

  • 28 berichten
  • 107 stemmen

Ik vond deze film drie keer niks.


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Boksfilm met inhoud.


avatar van Laoslander

Laoslander

  • 686 berichten
  • 434 stemmen

normaal gebruik ik deze uitdrukking nooit, maar ik vind het gewoon een ongeloofelijk mooie film.


avatar van Bla

Bla

  • 769 berichten
  • 2147 stemmen

Goede film waarin Hilary Swank de show steelt. 4*


avatar van Rosicky

Rosicky

  • 1436 berichten
  • 1709 stemmen

Drama waarin de clichés niet worden gemeden, maar dat pakt voor deze ene keer niet verkeerd uit. Goed drama met drie uitstekende hoofdrolspelers waarvan Morgan Freeman de beste is.