• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.231 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.386 acteurs
  • 199.071 gebruikers
  • 9.375.420 stemmen
Avatar
 
banner banner

A Woman of Paris: A Drama of Fate (1923)

Drama / Romantiek | 78 minuten
3,15 110 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 78 minuten

Alternatieve titel: A Woman of Paris

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Charles Chaplin

Met onder meer: Edna Purviance, Clarence Geldart en Carl Miller

IMDb beoordeling: 6,9 (6.856)

Gesproken taal:

Releasedatum: 14 oktober 2021

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot A Woman of Paris: A Drama of Fate

""You Wouldn't Understand" said the erstwhile village girl whom fate has turned into a woman of Paris when the richest bachelor in the world's gayest city pointed to her glittering gems, asking, "What more do you want? You have everything.""

Haar stiefvader sluit haar op in haar kamer zodat ze niet naar haar afspraak kan met wie ze naar Parijs wil vertrekken om te trouwen. Als ze uit het raam klimt sluit hij haar buiten en ook bij de vader van haar verloofde vinden ze geen begrip.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Marie St. Clair

Marie's Step-Father

Jean Millet

Jean's Mother

Pierre Revel

Station Porter (onvermeld)

Mannequin (onvermeld)

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8284 stemmen

The One Ring schreef:

Ik vond het eigenlijk niet echt een bijster interessante film.......ik vond het personage van Menjou erg leuk......Vooral die scène met die masseur is geestig.

Helemaal mee eens met deze opmerkingen. Ik had moeite om deze film uit te kijken; voor het eerst met een film van Chaplin!

Toch geeft de film een mooi kijkje in het leven in 'the roaring twenties'. De kleren en kapsels van die vrouwen, tjeessis!

Menjou is hier acterend wel het hoogtepunt van de film!


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2255 stemmen

Zonder meer een van de betere films van Chaplin. Door de afwezigheid van (slapstick)humor voelt de film nergens onevenwichtig aan en door de vrij korte speelduur blijven dode momenten uit. De subtielere humor die wél aanwezig is, is erg geslaagd en weet geregeld een glimlach tevoorschijn te toveren. Verder is het camerawerk erg mooi, de muziek prachtig en het acteerwerk wat je ervan mag verwachten. Hoewel de film heus niet uit zal blinken tussen bepaalde andere liefdesverhaaltjes uit die tijd, heb ik me wel uitstekend vermaakt en erg meegeleefd met de hoofdpersonen, wat gerust een prestatie genoemd mag worden, daar genoeg hedendaagse films falen in dat opzicht. Maar goed, ik heb dan ook wel een zwak voor stokoude, geromantiseerde films.

4,0*


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8429 stemmen

De meester is er niet bij maar zijn stempel staat er op : de tegenstelling tussen rijk en arm, o.m. gesimboliseerd in de eindscène.

Bewonder vooral de observatiekracht van een Chaplin om de kleine, typische menselijke gedragingen weer te geven.

Ondergewaardeerd omdat HIJ er niet bij was, maar zekerlijk genietbaar. Die Adolphe Menjou is sterk in zijn rol.

Ook mooie muziek.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12697 berichten
  • 5830 stemmen

Chaplin doet heel hard zijn best serieus drama aan de man te brengen. Hij waarschuwt het publiek alvast; ‘ik zit er niet in en het is een serieus drama’. I.a.w. je kan nu nog weg. In deze film is Chaplin heel nadrukkelijk op zoek om iets te maken zonder (al te veel) humor. Na tientallen shorts en een aantal lange speelfilms was dit duidelijk een punt in zijn carrière dat hij het belangrijk vond om aan het publiek en zichzelf te tonen dat hij meer kon. Hiervoor had hij al in meerdere films zoals A Dog’s Life of the Kid aangetoond dat ie komedie en drama op een unieke manier aan elkaar kon verbinden, iets wat hij later in zijn carrière nog verder zou perfectioneren (City Lights, Modern Times). Maar hier wilde hij nogmaals drama brengen en niets anders.

En het lukt w.m.b. redelijk goed, al moet ik daar direct bij vermelden dat de meeste van zijn andere films eenvoudigweg beter zijn. Er wordt een liefdesromance gepresenteerd dat door 3 of 4 belangrijke spelingen van het lot verstoord wordt. Vond het wel boeiend, maar echt geraakt werd ik niet. Er zijn momenten dat het feit dat er niet in gesproken kan worden voor en tegen de film werkt. Er zijn momenten waarin er druk gepraat wordt, maar Chaplin wijselijk geen tekstbordjes laat zien. Het gaat er namelijk ook niet om wat er precies gezegd wordt (dat is toch al zo ongeveer duidelijk), maar hoe de personages daarop reageren. En doordat er niets gezegd wordt, kun je je daar beter op concentreren. Maar er zijn ook momenten dat het wel belangrijk is om te volgen wat er besproken, de meer plottechnische ontwikkelingen en dan werkt deze kunstvorm niet meer.

Vond het een dappere poging van Charlie Chaplin (hoewel je ook zou kunnen beweren dat het ijdelheid was die hem dreef), maar echt bijzonder wordt het niet. Bovengemiddelde eigenlijk de hele speelduur. 3,5 sterren.


avatar van Bobbejaantje

Bobbejaantje

  • 2272 berichten
  • 2072 stemmen

Vergeleken met andere films uit de jaren twintig is dit een weinig opvallende film. Moest hij niet door Chaplin gemaakt zijn, zou hij mogelijk al helemaal in de vergetelheid geraakt zijn. Er zal wel een reden zijn dat Chaplin het bij dit ene melodrama gehouden heeft. In de marge vond ik het jammer dat in deze film geen enkel beeld verwijst naar Parijs, ondanks de titel. Conclusie: niet slecht maar zeker geen must see.


avatar van De filosoof

De filosoof

  • 2453 berichten
  • 1668 stemmen

Deze film is nota bene zonder Charlie Chaplin zelf en kent relatief veel tekst tussen de beelden, maar zelfs dan heeft Chaplin, die niet alleen de film heeft geregisseerd maar ook het verhaal èn de muziek heeft geschreven, een perfecte film gemaakt. Het verhaal is bovenal een meesterlijk drama – de film is een “serious drama” volgens de inleidende tekst, om welke reden Chaplin, die naam had gemaakt als komiek, besloot er zelf niet in te spelen – over een vrouw die door het lot in de Parijse jetset belandt en een femme fatale wordt terwijl ze slechts een huis, kinderen en een man die haar respeteert wenst, omdat ze wordt verscheurd door de grote vragen of keuzes van het leven: geld of liefde; losbandigheid of trouw; genoegen nemen met het best mogelijke of slechts met het onbereikbare ideaal en uiteindelijk of geluk wordt gevonden door voor jezelf te kiezen of door je ten dienste van de ander te stellen. Het verhaal is soms cynisch en soms hartverscheurend, maar altijd realistisch en al ontwikkelt het verhaal zich naar een dramatische climax is de film toch ook hoopvol. Ondanks dat de film uitdrukkelijk beoogt serieus te zijn, zijn sommige scenes zo herkenbaar menselijk – Chaplins komisch genie zit ‘m in een scherpzinnig gevoel voor het hilarische in het menselijk gedrag, dat we alle (her)kennen, zoals hij al in The Kid had laten zien – dat je toch af en toe moet grinniken. Chaplin zou de film ook gemaakt hebben om de carrière van Edna Purviance een boost te geven, maar ik vind alle acteurs enorm goed spelen met een geweldige mimiek en expressie waardoor je precies voelt wat zij (spelen te) voelen en ze spelen allen welhaast iconische karakters. Zelfs de muziek ondersteunt volmaakt het verhaal. Kortom, weer een perfecte film van Chaplin.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11419 berichten
  • 9920 stemmen

Ondanks dat Charles Chaplin zich nadrukkelijk inspande om bioscoopbezoekers vooraf duidelijk te maken dat hij geen rol had in dit romantische drama (hij heeft een cameo als een nukkige kruier) en de unaniem lovende recensies ten spijt, flopte Chaplins meest ambitieuze en meest grensverleggende film genadeloos aan de kassa. Chaplin wilde realisme (terug)brengen in het acteerwerk en schreef scènes die wars zijn van melodramatische clichès en zowel inhoudelijk als qua spel volstrekt natuurlijk en geloofwaardig aandoen. Marie [Edna Purviance] is de “Vrouw van Parijs” uit de titel die aan het begin van de film haar grote liefde Jean [Carl Miller] ervan heeft weten te overtuigen dat hij zijn hardvochtige ouders achter moet laten en maar haar moet afreizen naar Parijs. Omdat Jeans vader [Carl Miller] op de dag van vertrek plotseling overlijdt komt Jean niet opdagen op het treinstation en vertrekt Marie verbittert naar Parijs waar zij een flamboyant, maar liefdeloos leven leidt. Ze wordt in feite de courtisane van de charmante, maar oh zo gehaaide Pierre Revel [Adolphe Menjou], aan wiens hand ze zich volledig onderdompelt in de decadentie van Parijs. Totdat Jean onverwacht ten tonele verschijnt. Een schromelijk onderschat juweel dat drastisch toe is aan herontdekking en met terugwerkende kracht een triomf voor Chaplin en de hoofdrolspelers.