• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.194 films
  • 12.222 series
  • 33.996 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.059 gebruikers
  • 9.374.749 stemmen
Avatar
 
banner banner

Starship Troopers (1997)

Actie / Sciencefiction | 129 minuten
3,45 2.361 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 129 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Paul Verhoeven

Met onder meer: Casper Van Dien, Dina Meyer en Denise Richards

IMDb beoordeling: 7,3 (342.903)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 8 januari 1998

  • On Demand:

  • Disney+ Bekijk via Disney+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Starship Troopers

"The only good bug is a dead bug."

In het nieuwe millennium wordt de mens geconfronteerd met de dodelijkste vijand aller tijden... een intelligent ras van buitenaardse wezens. Sommigen zijn negen meter hoog, anderen kunnen vliegen, maar allemaal zijn ze in staat om ieder levend wezen op aarde te vernietigen. Dan verschijnt de jonge Johnny Rico, een onverschrokken vrijheidsstrijder die zich aansluit bij een elite-eenheid van de infanterie. Zijn bloedmooie vriendin Carmen wordt opgeleid tot een eerste klas gevechtspiloot - maar wordt tegelijkertijd ingepalmd door haar vlieginstructeur! De Troopers gaan op weg naar de thuisplaneet van de buitenaardse insecten, waar een grootscheepse intergalactische oorlog op het punt staat uit te breken. Hun missie: de mensheid redden van de ondergang.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Johnny D. Rico

Dizzy Flores

Carmen Ibañez

Private Ace Levy

Colonel Carl Jenkins

Career Sergeant Zim

Lieutenant Jean Rasczak

Zander Barcalow

Private Sugar Watkins

Biology Teacher

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van EmDee

EmDee

  • 7192 berichten
  • 1417 stemmen

Yep, die motieven had hij al duidelijk gemaakt voor de film uit was.


avatar van Herald

Herald

  • 183 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb vorig jaar pas Saving Private Ryan gezien, en nu merk ik nog meer de gelijkenissen met WOII. De schepen waarin de infanterie wordt vervoerd en het constante 'medic' geroep. Ook het vergissen in de verdediging van de bugs tijdens de eerste aanval op Klendathu heeft overeenkomsten met Omahabeach waar ze niet hadden verwacht dat er mortieren waren.

Afgezien daarvan een leuke film met overdreven geweld en rondvliegende ledematen. Wie geeft er dan nog om dialogen? Jammer dat er nooit een vervolg op is gekomen.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Heel erg vermakelijke SF film van Verhoeven. Het verhaaltje slaat nergens op (hoe verzinnen ze het ) het acteerwerk is ook niet al te best, maar dat maakt voor de vermakelijkheid van de film niets uit. Mooie gevechten met de insecten (let maar niet op de inscecten zelf, want wat zijn die slecht! ) en leuke terug komende 'tv spotjes'. Geen geweldige film, maar gewoon heel erg vermakelijk. Verveelt geen moment. 3,5*


avatar van Herald

Herald

  • 183 berichten
  • 0 stemmen

hoezo zijn de insecten slecht?


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Slecht gemaakt bedoel ik. Maar misschien ben ik het wel beter gewend! (Jurassic Park bijv.)


avatar van Herald

Herald

  • 183 berichten
  • 0 stemmen

Frappant was toen ik keek bedacht ik me dat de insecten juist erg goed waren. Er is weleens slechter van CGI gebruik gemaakt. Maar ach, tegenwoordig wordt bij elke film gezegd dat de CGI zuigt, en bij oudere films dat de stopmotion en/of animatronics nep zijn.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

ik verbaasde me gisteren (zag weer wat stukken) ook over de prima sfx (terwijl de film toch al 5 jaar oud is inmiddels). Een scene waarin dat vrouwtje aan een poot van zo'n bug komt te hangen vond ik beter geanimeerd dan soortgelijke scenes in LOTR en Harry Potter


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Ik zag dat je je oordeel gisteren gewijzigd hebt. + of - ?


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

half puntje erbij... (3.5 -> 4)


avatar van Herald

Herald

  • 183 berichten
  • 0 stemmen

Een scene waarin dat vrouwtje aan een poot van zo'n bug komt te hangen vond ik beter geanimeerd dan soortgelijke scenes in LOTR en Harry Potter

en nog een probleem van films waarin CGI wordt gebruikt is dat men denkt dat alles CGI is. Ik weet niet welke scene je precies bedoeld, maar het zou best kunnen zijn dat dat juist animatronic was.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

ik doel op een scene waarin ze door een poot van een insekt doorboord wordt, je ziet haar dan computer-geanimeerd aan die poot bengelen. In LOTR en Potter zitten soortgelijke scenes (beiden met een trol) waar duidelijk is dat het CGI is dan hier. 't is maar een voorbeeldje, ik vond over het algemeen de effects van de stukken die ik gisteren weer zag erg goed


avatar van ichi

ichi

  • 790 berichten
  • 7215 stemmen

ik vond de bugs dus echt wel goed gedaan, probleem bij cgi is dat het bijna nooit organisch lijkt en dat wordt hier wel aardig benaderd. Ik bedoel kijk dan naar lost in space of men in black 2 dat was pas prut. Daarnaast was de film gewoon bruut en niet van dat softie gedoe. Jammer dat ie Crusade nooit heeft kunnen maken


avatar van gimli f

gimli f

  • 1454 berichten
  • 0 stemmen

Ook deze film even geleend vorige week. Nu ben ik geen liefhebber van sf, dus wist ik niet gelijk raad met deze film.

Door een vriend werd ik gewaarschuwd: deze film zou een parodie zijn op de Amerikaanse manier van oorlog voeren en dominantie... naar een andere planeet gaan en daasr het kwaad uitroeien (lijkt dus op Irak en b.v. op Afghanistan...).

Hoe dan ook, ik heb me niet echt vermaakt. Afgezien van twee knappe deernes zat er weinig hoopvols in de film. Het verhaal was gewoon simplistisch! Nu moet ik dat dan waarschijnlijk, zoals die vriend vertelde, in het licht zien van de parodie, maar toch...

Vier vrienden, die allemaal hetzelfde legertje inwillen (de Federatie), die elkaar later allemaal tegenkomen, die allemaal DE helden worden....

pfff, zelfs voor parodie is dit te veel simpele klucht!

Dus slechts 3 sterren...


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Als maatschappij-kritische film met ironisch bedoelde personages schiet deze film zijn doel voorbij want uiteindelijk leunt de film teveel op het uiteenspatten van akelige beesten of doorboorde lichamen.

Bij Verhoeven heb ik vaak het idee dat hij een maatschappijkritische onderlaag gebruikt om een hoop sex en sensatie te kunnen verantwoorden.

Ik vond Robocop (zelfde soort parodie) beter.


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

Misschien dat zijn films dan ook niet alleen maatschappij-kritisch zijn, maar ook daadwerkelijk over sex en sensatie gaan?


avatar van SilverGun

SilverGun

  • 1151 berichten
  • 818 stemmen

Opvallend dat films met wat maatschappij-kritiek hier altijd zo hoog worden gewaardeerd. Een aantal parodieën op WOII propaganda en het typische Verhoeven-sfeertje maken het een hele vermakelijke film. Ook de zeer vakkundig gemaakte speciale effecten dragen daar aan bij. Maar ik vind het een beetje kort door de bocht om voor alle vreselijk foute scènes het excuus te gebruiken dat het allemaal zo bedoeld is, en het als meesterwerk te bestempelen.

3 sterren.


avatar van Wolverine

Wolverine

  • 526 berichten
  • 887 stemmen

De beste persiflage film over de Amerikanen gemaakt ooit, en dan ook nog gemaakt door Paultje Verhoeven. Zie de bugs even als Sadam Hussein, Al Queda en je kan hem vandaag de dag perfect plaatsen.


avatar van NERD

NERD

  • 1719 berichten
  • 1431 stemmen

Inderdaad, als je het zo bekijkt blijft de film altijd actueel. Aangezien de USA er altijd wel voor zorgt dat ze "bugs" hebben om mee in conflict te liggen (vietnam, korea, iraq, afghanistan, rusland, enkele afrikaanse landen).


avatar van Agony

Agony

  • 1985 berichten
  • 1256 stemmen

pfff... vergezochte theorie zeg.... zwaar...


avatar van Wolverine

Wolverine

  • 526 berichten
  • 887 stemmen

Bij deze film denk ik dat inderdaad Agony, ik ga me nu geheel op de diepgang van De Boezemvriend richten


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

nou ja, nu suggereer je dat elke verdenking van diepgang in ST flauwekul is...


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3281 stemmen

Agony schreef:

pfff... vergezochte theorie zeg.... zwaar...

T ligt dr wel zo dik bovenop dat deze film meer is dan een alieninsectensplatterfeestje.


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

Krijg nu echt zin om Starship Troopers nog eens te kijken


avatar van Queto Yurlunyur

Queto Yurlunyur

  • 4775 berichten
  • 3110 stemmen

Alleen jammer dat de film in zijn eigen valkuil valt, en zijn parodierend karakter halverwege al verliest.


avatar van Wolverine

Wolverine

  • 526 berichten
  • 887 stemmen

Jordy schreef:

nou ja, nu suggereer je dat elke verdenking van diepgang in ST flauwekul is...

Dat was niet de bedoeling maar meer een reaktie van dat ik juist bij Starship Troopers het idee heb dat er wel degelijk het hele amerikaanse apparaat te kijk wordt gezet zonder dat zij zich daar van bewust te zijn.

Ach ja en gekscherend noem ik de Boezemvriend over het te kijk zetten onze franse vriend Napoleon. Cynisch bedoeld.


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

Queto Yurlunyur schreef:

Alleen jammer dat de film in zijn eigen valkuil valt, en zijn parodierend karakter halverwege al verliest.

Ben het deels met je eens, behalve het einde van de film. het vangen van de Brainbug met de daaraan verbonden conclusie 'It is afraid' en het daaropvolgende gejuich zijn toch van essentieel belang. lijkt me.


avatar van Jos2

Jos2

  • 1730 berichten
  • 0 stemmen

Queto Yurlunyur schreef:

Alleen jammer dat de film in zijn eigen valkuil valt, en zijn parodierend karakter halverwege al verliest.

Oneens. Goed, ik ga hier niet verkondigen dat ST een groots meesterwerk is, maar Verhoevens bedoelingen om de Amerikaanse maatschappij een spiegel voor te houden werden juist naar het einde toe steeds zichtbaarder.

De verwantschappen met de huidige situatie in de wereld zijn inderdaad frappant.


avatar van Phooze

Phooze

  • 2544 berichten
  • 597 stemmen

Gisteren nog maar eens gekeken. Het was me eerst nog niet opgevallen dat de VS "zomaar" de bug planets bezet hielden. Dat word door een journalist heel cynisch gezegd. Het is me nu dus wel heel duidelijk dat de film laat zien hoe belachelijk de VS met zijn "tegenstanders" omgaat. Als ze de bugs in eerste instantie met rust hadden gelaten, was die hele bug-oorlog nooit gevoerd.


avatar van EmDee

EmDee

  • 7192 berichten
  • 1417 stemmen

Ik vind t bovenstaande verhaaltje niet erg mooi trouwens.


avatar van GerwinF

GerwinF

  • 1643 berichten
  • 0 stemmen

EmDee schreef:

Ik vind t bovenstaande verhaaltje niet erg mooi trouwens.

Pas het gerust aan zou ik zeggen