Genre: Romantiek / Drama
Speelduur: 102 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Michael Curtiz
Met onder meer: Humphrey Bogart, Ingrid Bergman en Paul Henreid
IMDb beoordeling:
8,5 (650.703)
Gesproken taal: Duits, Frans, Italiaans en Engels
Releasedatum: 31 juli 1947
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Casablanca
"They had a date with fate in Casablanca!"
Tijdens de Tweede Wereldoorlog runt de verbannen Amerikaan Rick Blaine een bar in Casablanca. Rick krijgt twee belangrijke douane-papieren in z'n bezit. Als de Nazi Strasser in Casablanca arriveert, doet de plaatselijke agent Renault alles om hem te plezieren: zo belooft hij dat hij ervoor zal zorgen dat de Tsjecho-Slowaakse verzetsleider Victor Laszo de stad niet uit zal komen om naar de VS te vluchten. Tot Rick's verrassing arriveert Laszlo in Casablanca met Rick's oude liefde Ilsa.
Externe links
Acteurs en actrices
Rick Blaine
Ilsa Lund
Victor Laszlo
Captain Louis Renault
Major Heinrich Strasser
Signor Ferrari
Ugarte
Carl
Yvonne
Sam
Reviews & comments
salimmilas
-
- 38 berichten
- 40 stemmen
dit is een topper!!
humphrey bogart speelt geweldig!
je ziet nu ook veel acteurs hem na doen, zoals bv. kevin costner!
hij speelt geweldig in deze film.
VanRippestein
-
- 1178 berichten
- 1052 stemmen
Denk aan je hart
thx. will do. Ik vind t een beetje omzinnig om over d/t issues te praten hier, vandaar.
fappie
-
- 2688 berichten
- 2005 stemmen
Deze film heeft me uiteindelijk weten te overtuigen. Casablanca heeft een goed verhaal en een lekker sfeertje. Het acteerwerk is daarnaast erg sterk
.
606
-
- 23876 berichten
- 12267 stemmen
Prachtige film met verhaal van de tweede wereld oorlog.
Film technisch erg goed gedaan.
Verhaal zit prima in elkaar en acteurs zijn heel sterk in hun rol.
Bogart springt er echt uit.
5 sterren
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3228 stemmen
Ben ook wel erg benieuwd in welke bioscopen deze film komt, heb deze klassieker namelijk nog nooit gezien en wacht er anders even mee tot in de bios, is een ervaring opzich 
simonvinkie
-
- 2271 berichten
- 827 stemmen
Snel zien Mescaline
Ik ben het inderdaad met je eens, dat dit ongetwijfeld een fantastische ervaring is in de bioscoop
chevy93
-
- 12754 berichten
- 1324 stemmen
Gisterennacht had ik mijn eerste poging gewaagd aan deze film. Door het tijdstip ben ik slaap gevallen. Vandaag heb ik dan maar de herkansing gedaan. En blij toe!
De film zit vol met spanning, drama, muziek en af en toe wat komedie ("Are my eyes really brown?"
). Totaal niet wat ik verwacht had. De film is echt een totaalplaatje.
De dialogen waren ijzersterk. Mede doordat Boghart zo goed speelt, de hele cast overigens. Totaal niks op aan te merken op de cast.
Ook de muziek was geweldig. En dan heb ik het niet alleen over Ray, die prachtig speelt. Maar door de hele film heen speelt er geweldige muziek die de sfeer nog maar eens benadrukken.
Als laatste wil ik nog even een scène noemen. De scène waarin de Duitsers aan het zingen zijn en de Fransen er overheen gaan met het prachtige La Marseillaise.
4,5* voor een geweldige klassieker die ik zeker nog een keer ga kijken in de toekomst. Het enige wat ik miste was het WOW!-gevoel op het einde.
Driello
-
- 1379 berichten
- 0 stemmen
Weinig toe te voegen aan de reeks aan commentaren die al bij deze film is geschreven. Een film die prima in elkaar steekt, een prima verhaal biedt en een aardig plot heeft. Dit soort zaken zijn later beter maar nog vaker slechter gedaan. Fijne film die ik nu al enkele keren heb herkeken. Ook prettig dat er niet te veel werd gewerkt met grootse, overweldigende decors om de achtergrond van de oorlog tot uitdrukking te brengen. De periode in Parijs bijvoorbeeld, die vast voor prachtige beelden had kunnen zorgen, wordt uitsluitend verteld en toch heb je een goed beeld op je netvlies.............knap
Rosicky
-
- 1436 berichten
- 1709 stemmen
Er zijn klassiekers waarbij ik me afvraag waarom het klassiekers zijn. Citizen Kane bijvoorbeeld. Technisch vernieuwend, inhoudelijk heel aardig, maar toch niet super? Er zijn echter ook klassiekers waarbij ik me afvraag waarom er mensen zijn die het überhaupt een goede film vinden. Casablanca is er zo een.
De film begint nog heel aardig met een voorstelling van de trektochten door Europa en vervolgens wat sfeerbeelden van Casablanca. Daarna ontvouwt zich echter een ellenlange, vervelende romance. Bogart vind ik heel matig, met altijd dezelfde uitdrukking op zijn gezicht (ik zou bijna de vergelijking maken met Stevan Seagal) en alleen mevrouw Bergman kon me bekoren. Deze twee personen hebben lang geleden iets gehad en komen elkaar nu weer tegen. Ze praten wat in een groot cafe. Een grote neger speelt wat liedjes op de piano en dat was het wel zo'n beetje.
Casablanca staat ook bekend om haar one-liners. De laatste zin is inderdaad best een sterke, maar waarom Bogart bij iedere gelegenheid die hij krijgt 'here's looking at you kid' moet zeggen is mij een raadsel. Het is duidelijk merkbaar dat dit een verfilmd toneelstuk is. De decors zijn af en toe op het bordkarton af en het aantal locaties is op één hand te tellen.
Casablanca is totaal niet wat ik ervan gehoopt had. De film heeft geen tempo, nauwelijks een plot, heel wisselende acteurs en is bovendien ontzettend saai. Jammer.
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
nauwelijks een plot,

Hoeveel twists heb je nodig om van een plot te spreken. Ik zou eerder zeggen dat Casablanca teveel plot heeft dan te weinig.
MNV2
-
- 6932 berichten
- 1900 stemmen
Er zijn klassiekers waarbij ik me afvraag waarom het klassiekers zijn. Citizen Kane bijvoorbeeld. Technisch vernieuwend, inhoudelijk heel aardig, maar toch niet super? Er zijn echter ook klassiekers waarbij ik me afvraag waarom er mensen zijn die het überhaupt een goede film vinden. Casablanca is er zo een.
De film begint nog heel aardig met een voorstelling van de trektochten door Europa en vervolgens wat sfeerbeelden van Casablanca. Daarna ontvouwt zich echter een ellenlange, vervelende romance.
Wat had je dan verwacht van een romantische klassieker?
Ik hoop niet dat je dit serieus meent, Bogart zet zijn rol juist schitterend neer als Rick. Zijn conversaties met Claude Rain ("I am shocked, shocked to find that gambling is going on here") en de grote hoeveelheid memorabele en uiterst amusante uitspraken zijn en blijven geniaal. Om dan nog maar over de chemie tuseen Bogart en Bergman te zwijgen..
..en dan vergeet je nog het hele verhaal rond de transit-papieren die gestolen zijn van een nazi-officier door een crimineel (Peter Lorre) die bedoeld zijn voor de leider (laszlo) van een beweging die tegen de nazis gericht is. En de driehoeksverhouding tussen Rick, Ilsa en Laszlo vergeet je er ook nog bij te vermelden...
Zegt hij misschien 2 of 3 keer tegen Bergman..
Ik vond de locaties nu juist erg levendig en sfeervol. Natuurlijk komen sommige buitenscènes wat nepper over maar deze film dateert dan ook van ver voordat er sprake is van cgi enz.
Casablanca is totaal niet wat ik ervan gehoopt had. De film heeft geen tempo,

chevy93
-
- 12754 berichten
- 1324 stemmen
Er zijn klassiekers waarbij ik me afvraag waarom het klassiekers zijn. Citizen Kane bijvoorbeeld. Technisch vernieuwend, inhoudelijk heel aardig, maar toch niet super? Er zijn echter ook klassiekers waarbij ik me afvraag waarom er mensen zijn die het überhaupt een goede film vinden. Casablanca is er zo een.
Bogart vind ik heel matig, met altijd dezelfde uitdrukking op zijn gezicht
. Overigens opmerkelijk dat je bij C'era una volta il west dan wel een 4,5* weet te plaatsen.
Daarna ontvouwt zich echter een ellenlange, vervelende romance.
Deze twee personen hebben lang geleden iets gehad en komen elkaar nu weer tegen. Ze praten wat in een groot cafe. Een grote neger speelt wat liedjes op de piano en dat was het wel zo'n beetje.
Dat je een geweldige klassieker als deze slecht vindt, moet je zelf weten, maar kom dan op z'n minst met wat goede en treffende argumeten i.p.v. een slappe, weiniginhoudende 'recensie'...
Rosicky
-
- 1436 berichten
- 1709 stemmen
Ik geef toch argumenten. Ik vond de film saai, langdradig, niet al te mooi, niet sterk geacteerd en het verhaal vond ik veel te mager. En jullie doen trouwens net alsof ik niet wist dat het een romantische film was. Dat is niet wat ik zeg. Ik had het over een ellenlange en vervelende romance. Romances kunnen interessant zijn, maar dat vind ik die van Casablanca niet. De vergelijking met Once upon a Time in the West kan ik enigszins begrijpen. Alleen heeft die film wel een spannend verhaal, coole personage en een shitload aan sfeer. Once upon a Time in the West is tevens meer dan alleen een praatfilm.
Le Edzel
-
- 879 berichten
- 2624 stemmen
Rosicky again, hoe kan het ook anders haha.
Je hebt gewoon een duidelijk andere smaak en beoordeeld een film blijkbaar héél erg anders dan vrijwel ieder ander. Niks mis mee verder, mag hoor, geen probleem.
Bij La Haine is er ook een discussie van 5 pagina's van jou vs de rest van het forum, dus laten we dat deze keer achterwege laten.
Jij benaderd films op een heel andere manier. Simpel.
Rosicky
-
- 1436 berichten
- 1709 stemmen
Yup, ik geef een laag punt als ik een film kut vond. Vreemde manier van beoordelen, ik weet het.
LimeLou
-
- 2048 berichten
- 777 stemmen
Weet iemand misschien in welke bioscopen de re-release wordt gespeed?
Dank je alvast.
Driello
-
- 1379 berichten
- 0 stemmen
Yup, ik geef een laag punt als ik een film kut vond. Vreemde manier van beoordelen, ik weet het.
Ik ben het totaal niet met je kritiek en je recensie in het algemeen eensmaar je geeft in ieder gevsal een onderbouwing van je mening. Ik snapook niet zo goed waarom een stevige (maar tenminste onderbouwde) mening vaak zoveel, wat primaire, reacties oproept. 
yeyo
-
- 6352 berichten
- 4615 stemmen
Ik ben het totaal niet met je kritiek en je recensie in het algemeen eensmaar je geeft in ieder gevsal een onderbouwing van je mening. Ik snapook niet zo goed waarom een stevige (maar tenminste onderbouwde) mening vaak zoveel, wat primaire, reacties oproept.
Dit is dan ook een discussieforum.. het zou hier maar een saaie boel worden moest niemand elkaar nog zou tegenspreken onder het mom van "over smaak valt niet te twisten".
Kiros
-
- 607 berichten
- 1327 stemmen
Dit is dan ook een discussieforum.. het zou hier maar een saaie boel worden moest niemand elkaar nog zou tegenspreken onder het mom van "over smaak valt niet te twisten".
Het is geen discussie meer wanneer iemand de argumenten van een ander alleen afdoet als stompzinnige punten. Chevy94 gaat de discussie niet aan, hij maakt rosicky`s argumenten bijna belachelijk.
Als iets een dooddoener is voor een discussie, is dat het wel.
Driello
-
- 1379 berichten
- 0 stemmen
Inderdaad, iemands argumenten stuk voor stuk queten en neersabelen..........tja.......dan maar geen discussie.
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
Bogart vind ik heel matig, met altijd dezelfde uitdrukking op zijn gezicht
Welkom in de jaren '40
.
En wat is het verband?
Bestonden er in de jaren '40 geen verschillende gezichtsuitdrukkingen?
chevy93
-
- 12754 berichten
- 1324 stemmen
Bestonden er in de jaren '40 geen verschillende gezichtsuitdrukkingen?
IcU
-
- 6783 berichten
- 3051 stemmen
Hoe zit het met de bioscoop release van deze film? Gaat hij in alle bioscopen draaien of een beperkt aantal? Is hij gerestaureerd (zal wel) en toegevoegde scènes of iets dergelijks? Of in 3d? 
aspro
-
- 570 berichten
- 1518 stemmen
Hoe zit het met de bioscoop release van deze film? Gaat hij in alle bioscopen draaien of een beperkt aantal? Is hij gerestaureerd (zal wel) en toegevoegde scènes of iets dergelijks? Of in 3d?
Ja hij is helemaal gerestaureerd en op blu-ray is het een juweeltje en in heel mooi zwart wit.
Er is trouwens geen meter in casablanca gefilmt. 
Rizz
-
- 302 berichten
- 1779 stemmen
Ik moet deze nog zien... Hou gelukkig wel van die hele oude films met dat 'aparte' acteerwerk. Of de mensen waren gewoon heel anders in die tijd, dat kan natuurlijk ook 
Ingrid Bergman klinkt me al bekend in de oren en het verhaal is wel interessant genoeg 
Hopelijk binnenkort m'n stem.
Justinw
-
- 5378 berichten
- 1803 stemmen
In je JT bioscopen draait hij alleen in:
Amsterdam
Den Haag
Utrecht

Er zullen nog wel andere bioscopen en filmhuizen hem hebben. Maar het zal een beperkt aantal zijn.
Gerelateerd nieuws

Dit zijn enkele van de beste films uit de koker van Warner Bros.

Online casino spellen die ook in films voorkomen
Bekijk ook

C'era una Volta il West
Western, 1968
2.820 reacties

One Flew over the Cuckoo's Nest
Drama, 1975
1.461 reacties

12 Angry Men
Drama, 1957
870 reacties

Apocalypse Now
Oorlog, 1979
3.450 reacties

Nuit et Brouillard
Documentaire / Historisch, 1956
30 reacties

Das Boot
Oorlog / Drama, 1981
1.370 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








