• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.457 stemmen
Avatar
 
banner banner

Heat (1995)

Misdaad / Thriller | 170 minuten
4,11 6.466 stemmen

Genre: Misdaad / Thriller

Speelduur: 170 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Mann

Met onder meer: Al Pacino, Robert De Niro en Val Kilmer

IMDb beoordeling: 8,3 (791.414)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 15 februari 1996

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Videoland Bekijk via Videoland
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Heat

"A Los Angeles crime saga."

Detective Vincent Hanna (Al Pacino) is geobsedeerd door de dief Neil McCauley (Robert De Niro), en probeert hem desnoods ten koste van z'n privéleven te pakken. Als McCauley zich voorbereidt op de overval van hun leven, en Hanna's team hem probeert te pakken, zien beiden in dat ze allebei te maken hebben met de allerbeste in hun vak.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mottsluhrev

mottsluhrev

  • 76 berichten
  • 629 stemmen

Boeiende film die blijft boeien, zeker vanaf de 2de helft. Ik zou zeker een 4,5 gegeven hebben, moest ik niet wat op mijn honger blijven zitten bij het dertien in één dozijn-einde, wat toch wel zeer voorspelbaar was. Het slot kwam mij trouwens ook wat overhaast over, wat toch merkwaardig is voor een film van bijna 3 uur. Dat neemt niet weg dat de film uitstekend is, vooral door een super De Niro. De overige acteurs waren ook top, maar de ontknoping vind ik zeer belangrijk voor een film, daarom 'slechts' een 4.


avatar van FunkStarr

FunkStarr

  • 1922 berichten
  • 719 stemmen

Wat is er mis met de ontknoping? Die vind ik juist perfect bij het geheel passen en de locatie is ook redelijk origineel te noemen.


avatar van quintein

quintein

  • 49 berichten
  • 48 stemmen

movieonly schreef:

Inderdaad dit is geen beste film , waarschijnlijk een van de slechtste films waar Pacino en de Niro in gespeeld hebben.

Yeah right...


avatar van mottsluhrev

mottsluhrev

  • 76 berichten
  • 629 stemmen

FunkStarr schreef:
Wat is er mis met de ontknoping? Die vind ik juist perfect bij het geheel passen en de locatie is ook redelijk origineel te noemen.


De locatie misschien wel, maar de afloop is wel voorspelbaar. Dat net die ene flik die ene misdadiger neerschiet, en er toevallig niemand anders meer in de buurt was. Dat zag je al van ver aankomen. Maar goed het is film, het is ook niet zo slecht, maar dit is toch een typisch einde in vele dergelijke films. Ik had gewoon iets verrassender verwacht, daar de film toch een stuk beter was dan de doorsnee-misdaadfilm in dit genre. Er was meer van de ontknoping te maken vond ik.


avatar van stfuympos

stfuympos

  • 13360 berichten
  • 731 stemmen

Deze ontknoping is juist sterk alles valt op zn plaats.


avatar van FunkStarr

FunkStarr

  • 1922 berichten
  • 719 stemmen

Inderdaad...


avatar van Rogyros

Rogyros

  • 228 berichten
  • 1870 stemmen

Spoilers, mottsluhrev?
Ik vind het mooie aan dit einde dat Hanna (zo beleefde ik het), op het moment dat hij de hand van McCauley vasthield, doorhad dat hij eigenlijk een beetje hetzelfde is als McCauley, maar dat hij eigenlijk toevallig aan de goede kant van de lijn staat. Ik vond het wel fascinerend.


avatar van Kr!kke

Kr!kke

  • 5394 berichten
  • 2568 stemmen

Sterke film!

Ik had gedacht dat die 170 minuten toch wel een lange brok gingen worden, maar Michael Mann is er in geslaagd om het constant boeiend te houden. De film heeft een sterk verhaal, maar het beste vond ik toch de geweldige cast. Pacino en De Niro zijn echte toppers, en zeker in het misdaadgenre. Beide heren doen het werkelijk uitstekend in deze film, alsof ze er voor voorbestemd zijn. Voeg hierbij nog acteurs als Kilmer, Voigt,... en je zit met een zeer straffe cast.

Er zaten enkele leuke actiescènes in de film, maar 1 van de betere scènes vond ik toch de ontmoeting van Pacino en De Niro in het restaurant. Ook de scène op het einde van de film, waarin De Niro en Pacino elkaar een hand geven terwijl De Niro stilletjes sterft, vond ik echt schitterend om 1 of andere reden.

1 dingetje vond ik wel nogal onrealistisch, namelijk het feit dat ze op het einde zo gemakkelijk op die luchthaven konden geraken. Van de ene op de andere moment zaten ze gewoon tussen de vliegtuigen rond te lopen... wat me dus niet echt leek te kloppen.


avatar van Marlon Aarssée

Marlon Aarssée

  • 42 berichten
  • 40 stemmen

Als ik aan Al pacino denk, denk ik aan Heat.

Als ik aan Robert de Niro denk, denk ik aan heat

En als ik aan Heat denk, denk ik aan één van de beste misdaad films ooit gemaakt

Thanks for the miracle


avatar van Denzz

Denzz

  • 533 berichten
  • 590 stemmen

Net uitgekeken. Lichte tegenvaller, ik ga er een nachtje over slapen. Morgen recensie + score.


avatar van Denzz

Denzz

  • 533 berichten
  • 590 stemmen

Heat. nr 26 in een oh zo mooie top 250. Gisteren heb ik de film bekeken, en ik was toch wel redelijk teleurgesteld. Allereerst wil ik wel echt benadrukken dat ik de film helemaal niet slecht vond, anders krijg ik waarschijnlijk grote fans van deze film op m'n dak. Maar ik vond eigenlijk gewoon dat de film niet meer was dan een gemiddelde misdaadfilm.

Pacino en De Niro spelen hun rollen beide wel enorm knap. Vooral de koffiescène was leuk . Ze spelen elk de beste in hun vak, De Niro als topgangster en Pacino als politie-inspecteur. Dit maakt Heat waarschijnlijk ook tot zo'n klassieker, met deze 2 topacteurs tegenover elkaar. Ook de bijrollen werden mooi ingevuld door o.a. Nathalie Portman, Jon Voight en Val Kilmer.
Daarnaast heeft deze film enorm knappe actiescènes, waaronder de bankoverval bv. Heat is ook knap in beeld gebracht en bevat een prachtige soundtrack.

Toch vond ik de film qua verhaal een beetje standaard en cliché en de personages bleven ook redelijk oppervlakkig. De film duurde ook veel te lang en het einde was toch wel een ontgoocheling.

Heat is dus een zorgvuldig in beeld gebrachte thiller met een paar legendarische scènes en Pacino en De Niro als 2 tegenpolen. De film is volgens mij toch wel een beetje overrated, maar dat is tenslotte mijn mening. Ik geef deze film 3.5*.


avatar van T.T

T.T

  • 25 berichten
  • 0 stemmen

Beste misdaad film ooit! Geweldig geacteerd., geweldig gefilmd en zoals Denzz het ook al zegt bevat het ook een prachtige soundtrack.


avatar van tal1b

tal1b

  • 2596 berichten
  • 2329 stemmen

Herzien, blijft een topfilm, koffietafel scene is geniaal gespeeld.

Schietscene na de bankoverval ... heerlijk over de speakes, buren konden meegenieten.

Ook leuk om portman te zien als kiddo

alleen snap ik niet dat ik voor deze film een 3.5 had gestemd..


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4413 berichten
  • 3096 stemmen

Uitstekende misdaadthriller.

Geweldig camerawerk, belichting, geluid,.. topwerk van Michael Mann.

Prima acteerwerk. Leuke bijrollen voor Val Kilmer, Jon Voight, Ashley Judd, Wes Studi,... maar vooral briljant acteerwerk en 'chemie' tussen Pacino en De Niro. Beiden acteren op het hoogste niveau, maar voor mij komt Pacino er net iets beter uit. Hij legde meer kracht in zijn vertolking.

Degelijk misdaadverhaal ook, zonder te veel franjes. Bankje overvallen, een beetje verraad hier, een beetje verraad daar, enkele knalscenes met veel actie, uitstekende muziek, snijdende spanning, en een intrigerende shoot-out.

De film opent met een kwartier spanning, om dan even wat rustiger te worden. Het privéleven van de personages te ontdekken, wat van hun emoties te weten te komen. Af en toe een rustmomentje, afgewisseld met belangrijke momenten.

Kortom; uitstekende misdaadthriller met uitstekend acteerwerk van zowel hoofd- als bijrollen.

4,5*


avatar van fappie

fappie

  • 2688 berichten
  • 2005 stemmen

Denzz schreef:
Heat. nr 26 in een oh zo mooie top 250. Gisteren heb ik de film bekeken, en ik was toch wel redelijk teleurgesteld. Allereerst wil ik wel echt benadrukken dat ik de film helemaal niet slecht vond, anders krijg ik waarschijnlijk grote fans van deze film op m'n dak. Maar ik vond eigenlijk gewoon dat de film niet meer was dan een gemiddelde misdaadfilm.

Pacino en De Niro spelen hun rollen beide wel enorm knap. Vooral de koffiescène was leuk . Ze spelen elk de beste in hun vak, De Niro als topgangster en Pacino als politie-inspecteur. Dit maakt Heat waarschijnlijk ook tot zo'n klassieker, met deze 2 topacteurs tegenover elkaar. Ook de bijrollen werden mooi ingevuld door o.a. Nathalie Portman, Jon Voight en Val Kilmer.
Daarnaast heeft deze film enorm knappe actiescènes, waaronder de bankoverval bv. Heat is ook knap in beeld gebracht en bevat een prachtige soundtrack.

Toch vond ik de film qua verhaal een beetje standaard en cliché en de personages bleven ook redelijk oppervlakkig. De film duurde ook veel te lang en het einde was toch wel een ontgoocheling.

Heat is dus een zorgvuldig in beeld gebrachte thiller met een paar legendarische scènes en Pacino en De Niro als 2 tegenpolen. De film is volgens mij toch wel een beetje overrated, maar dat is tenslotte mijn mening. Ik geef deze film 3.5*.


Had ik de eerste keer ook . Over een half jaartje gewoon weer kijken.


avatar van RonMathijs

RonMathijs

  • 85 berichten
  • 524 stemmen

Zeer, zeer goede film. Uiteraard maken Al Pacino en De Niro hun status als zeer goede acteurs waar.

Echter heb ik wel 'n paar min puntjes, ik vond dat de personages zelf niet diepgaand waren, ik had wel wat meer achtergrond info over beide hoofdpersonages willen weten. Verder dacht ik vooraf dat Val Kilmer wel een iets bepalendere rol had, maar dat viel tegen.

Ik vond ook dat de verhaallijn van "van zandt" wel iets dieper mocht gaan, hing er nu een beetje los bij vond ik.

Maar al met al: acteerprestaties, het verhaal, de soundtracks waren zeer goed.

Vermakelijke film en een echte aanrader!


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4413 berichten
  • 3096 stemmen

RonMathijs schreef:

ik vond dat de personages zelf niet diepgaand waren, ik had wel wat meer achtergrond info over beide hoofdpersonages willen weten.

Zijn toch juist de personages waarvan de achtergrond wél verteld wordt?


avatar van Denzz

Denzz

  • 533 berichten
  • 590 stemmen

fappie schreef:

(quote)

Had ik de eerste keer ook . Over een half jaartje gewoon weer kijken.

Ja, was ik zeker van plan, bedankt!


avatar van RonMathijs

RonMathijs

  • 85 berichten
  • 524 stemmen

Sergio Leone schreef:

(quote)

Zijn toch juist de personages waarvan de achtergrond wél verteld wordt?

Ze worden wel verteld, maar niet diepgaand genoeg. Is misschien persoonlijk, maar ben vaak nieuwsgierig naar hoe de persoon geworden is tot hoe die nu is en waar die vandaan komt en waarom.. Maar dat is iets wat ik graag zie: is ook iets wat niet noodzakelijk is, maar wat voor mij iets extra's brengt.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4413 berichten
  • 3096 stemmen

RonMathijs schreef:

(quote)

Ze worden wel verteld, maar niet diepgaand genoeg. Is misschien persoonlijk, maar ben vaak nieuwsgierig naar hoe de persoon geworden is tot hoe die nu is en waar die vandaan komt en waarom.. Maar dat is iets wat ik graag zie: is ook iets wat niet noodzakelijk is, maar wat voor mij iets extra's brengt.

Mmm, logisch standpunt wel, maar de film duurt al 171min, als de reeds doorzwommen wateren nog erbij getrokken zouden worden, verliest de film zijn kerngedachte en duurt die misschien wel te lang voor een "politiefilm".


avatar van Erik Dekker

Erik Dekker

  • 181 berichten
  • 3719 stemmen

blijft een vette film, na hem gisterenavond nog een keer gekeken te hebben, cijfer verhoogd naar 4,5


avatar van Kabouter Lesley

Kabouter Lesley

  • 10 berichten
  • 26 stemmen

Beste politiefilm ooit.

Geweldig om Pacino en De Niro in één film te zien spelen. Allebei groots.

Goeie bijrollen ook van John Voigt etc..

Enkele harde actiescènes om het wat rauwer te maken. Heerlijk.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Wat is het toch met die misdaadfilms die altijd over gewaardeerd worden? Ik heb het gevoel dat mensen eerder naar de namen kijken dan naar de kwaliteit.

Toegegeven, de film bevat genoeg kwaliteit om een voldoende te krijgen, maar dat ligt dan totaal aan de prachtige cinematografie. Mooi gespeel met het licht en ook het geluid dat af en toe overdonderend is. Vooral de shoot-out na de bankoverval is qua geluid echt fenomenaal. 1 van de betere actiescenes.

Ook de Niro doet het weer naar behoren, wat mij betreft een echte klasbak. Over Pacino zijn rol ben ik niet tevreden. Het standaard stoere geschreeuw en stoerdoenerij die je ook al gewend bent in films als Scarface en Carlito's Way. Doe mij dan maar de Pacino uit Scent of a Woman.

Het verhaal vond ik maar zeer matigjes. Veel domme beweegredenen en voor een meesterdief vind ik de Niro bijzonder slordig. Het moment dat Waingro in het begin ontsnapt is natuurlijk lachwekkend en de manier waarop hun overval wordt verraden door Waingro vind ik ook maar amateuristisch. Hadden ze wel beter achteraan kunnen gaan en stoppen met de klus. Vooral omdat je weet dat de politie je ook op de hielen zit.

Ook bevat de film gigantisch veel nietszeggende zijsprongetjes naar sentimentele relatieproblemen van de verschillende personages in de film. Deze momenten die veel voorkomen halen vaak het tempo uit de film en voegen vaak ook weinig tot niets toe.

Ook vraag ik me uiteindelijk ook af wat er met Kilmer's personage gebeurt ergens een half uur voor het einde. Voor een personage wat zo prominent aanwezig is vind ik best dat ie een verhaallijn verdient met een einde Nu eindigt de scene tussen hem en Judd en daarna hoor of zie je er niks meer van. Als je een film van 3 uur maakt vind ik zoiets gewoon slordig.

Het veelbesproken einde is voor mij ook een teleurstelling. Voor een meesterdief handelt de Niro gewoon nog steeds erg dom. Wetende dat het gebouw onder hevige bewaking staat ook nog proberen om Waingro te doden. Als ie echt zo slim zou zijn was ie er vandoor gegaan met zijn chick(overigens ook een belachelijk slecht uitgewerkt zijplotje, maar dat terzijde). Nu eindigt de film op een weinig verrassende manier. Al is ook het einde zeer ongeloofwaardig, aangezien Pacino de Niro was kwijtgeraakt in de mensenmassa, een geweer pakt en tien seconden later opeens achter hem aanrent op het vliegveld. Waar is de logica te vinden hier?

Daar eenmaal overheen gekomen is het einde nog wel mooi, vooral visueel. Het wederzijdse respect tussen crimineel en agent is iets wat gelukkig wel goed tot zijn recht komt in de film. Al vind ik de lichaamstaal beter dan de dialogen tussen de twee mastadonten.


Conclusie
Dit is gewoon niet de film voor mij, daarvoor dwaalt het gewoon veel te ver af van de hoofdzaak. Er had makkelijk een 60 minuten uit de film geknipt kunnen worden zonder dat het aan kwaliteit zou hebben ingeboet. Daarnaast is het verhaal gewoon te doorsnee en verrast het op geen enkel gebied.

Een gulle 3 sterren, omdat de film nog genoeg kwaliteit bevat om die kleine 3 uur door te komen.

3*


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Je houdt gewoon niet van dit soort films reppie, The Godfather was je al net zo bezig.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Klopt, maar als ik dit nou moet vergelijken met een film als Righteous Kill met de twee zelfde acteurs, zie ik qua verhaal bijvoorbeeld niet eens zoveel kwaliteitsverschil. Toch scoort die film veel minder.


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Nou vloek je in de kerk. Dit is een hoogstaande misdaad-thriller met alleen maar goed acteerwerk, schitterende muziek en genoeg actie/geweld. Righteous Kill met 50 cent nota bene, come on robert.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Nounou, vond Portman haar rol bijvoorbeeld erg slecht en bovenal ook overbodig hoor. Die heeft flinke stappen gemaakt tussen de rol in Heat en Black Swan. Kilmer vind ik ook geen briljant acteur, kwam in de serieuzere scenes toch wel flink tekort t.o.v. iemand als de Niro. Sizemore zijn rol kan ik weinig over melden verder, pure beeldvulling.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4616 stemmen

Zoals je zelf al aangeeft is Heat op audiovisueel vlak van hoog niveau en dus niet vergelijkbaar met iets als Righteous Kill. Ik ben het wel met je eens de film nogal langdradig is en dat misdaadfilms over het algemeen snel de hemel in geprezen worden.


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

1995 robert, kijk maar eens naar al die filmsterretjes van vroeger. Moeten het vak gewoon nog leren en ze doet het hier naar behoren. Kilmer speelt geweldig vind ik. De technische man samen met Sizemore. Hij doet het puur en alleen voor het geld en verspeelt ook alles meteen, terwijl hij een mooie vrouw heeft. Ik vind dat alle karakters mooi worden uitgediept. Lekker verfrissend voor een misdaad-film vond ik dat. Maar goed, Sizemore en Kilmer zijn sowieso acteurs die ik in mijn top 10 heb staan. We agree to disagree zullen we maar zeggen.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Klopt, maar dan heb k zoiets van...stop het er dan gewoon niet in. Toen Portman moest janken ergens aan het begin moest ik toch even wegdraaien hoor. Kilmer verschillen we over van mening, dat kan. Ik vind hem vooralsnog het leukst in Top Secret!. Sizemore heb ik in principe geen problemen mee, maar ik vind zijn rol net even iets te nietszeggend om echt te kunnen imponeren.

Voor de rest zitten er nog een aantal dwalingen in de film die ik niet snap/niks vind toevoegen.

Zoals dat gedoe met Waingro en dat hoertje van 16/17 jaar bijvoorbeeld. Dacht dat het later duidelijker zou worden. "Seriemoordenaar van hoertjes kent de criminelen waar Pacino achteraan zit". Maar nee, er werd gewoon helemaal niets mee gedaan verder. Ook weer 5 minuten die eruit geknipt hadden kunnen worden. Of die neger die bij die burgertent werkt. Na drie kwartier komt hij opeens in de film met een zielig verhaaltje om 10 minuten later te sneuvelen omdat ze nog iemand nodig hadden om dood te laten gaan bij de bankoverval.

Zoals yeyo ook al zegt, de film is gewoon te langdradig. Dat stoorde me het meest, de acteurs niet eens hoor.