• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.467 films
  • 12.237 series
  • 34.024 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.133 gebruikers
  • 9.379.224 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Usual Suspects (1995)

Thriller | 106 minuten
4,12 7.328 stemmen

Genre: Thriller

Speelduur: 106 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland

Geregisseerd door: Bryan Singer

Met onder meer: Stephen Baldwin, Gabriel Byrne en Chazz Palminteri

IMDb beoordeling: 8,5 (1.227.825)

Gesproken taal: Spaans, Engels, Frans en Hongaars

Releasedatum: 1 februari 1996

Plot The Usual Suspects

"Five criminals. One line up. No coincidence."

In de San Pedro Baai, een haven van Los Angeles, is een chaos met vele lijken ontstaan na een enorme explosie op een vrachtschip. Douanier Dave Kujan reist af van New York naar de westkust om Verbal Kint, de enige overlevende getuige die een bijzondere deal heeft gesloten met justitie, te ondervragen. Kujan is er namelijk zo goed als zeker van dat de dood gewaande crimineel Dean Keaton een hand in de zaak heeft. Ondertussen blijkt er nog een getuige te zijn, in het ziekenhuis, die een ander licht op de zaak werpt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van morgan_freeman

morgan_freeman

  • 69 berichten
  • 0 stemmen

Geniale film! Je wordt helemaal kierewiet van het denken wie die Sozé nou is, en op het laatst vallen in een keer alle puzzelstukjes in elkaar. Een absolute must om te zien!


Geweldige film. Totaal onvoorspelbaar, en waarom? Omdat je in het begin al verwacht dat de kreupele Kint een hoofdrol gaat spelen. Maar dan ga je toch denken: het zal wel niet, dat is te makkelijk. Helemaal als ze je op het einde Soze laten zien in de persoon van Dean Keaton. Wat al totaal onverwacht was, want hij was toch doodgeschoten? Vandaar geloofwaardig, want een verrassend einde hoort wel bij een goede film. En dan toch zetten ze je op het verkeerde been. Topfilm!


avatar van Otman Bakkal

Otman Bakkal

  • 4 berichten
  • 1028 stemmen

Ik heb hem gister voor de 2e keer in krap een maand tijd bekeken. Maar ook nu blijf ik me afvragen wat er wel/niet waar is over Keizer Soze. Heeft Verbal Kint hem ter plekke bedacht of deed Kint zich werkelijk voor als Keizer Soze? Het laatste lijkt me het meest logisch, aangezien de verbrande Hongaar over hem sprak én de personen op de boot niet voor niets vermoord zullen zijn. In dat geval vraag ik me echter weer af hoe de rest van het werkelijke verhaal gegaan zou moeten zijn. De namen van o.a. Kobayashi en Redfoot zoog hij immers uit zijn duim.


avatar van Miron

Miron

  • 744 berichten
  • 74 stemmen

Dat mag je allemaal zelf invullen.

Vette nickname heb je btw.


avatar van Tommeh

Tommeh

  • 7317 berichten
  • 3297 stemmen

Het lijkt me vrij duidelijk dat Kint Sozé is (compositietekening).


avatar van Justinw

Justinw

  • 5378 berichten
  • 1803 stemmen

Jah dat is duidelijk,maar speelt hij hem gewoon of was hij hem zijn hele leven al?

Dat kan je idd zelf invullen


avatar van Joy4ever

Joy4ever

  • 4613 berichten
  • 1836 stemmen

Ik begreep de film pas nadat ik hem de tweede keer had gezien . Super coole film met een geweldig script, geweldige acteurs en één van beste ontknopingen ooit.


avatar van johnny-core

johnny-core

  • 23 berichten
  • 29 stemmen

Leuke film, zet je echt aan het denken.

En uiteindelijk zit je ernaast.. xD


avatar van Rickazio

Rickazio

  • 292 berichten
  • 390 stemmen

Origineel toppertje


Een prachtige film met een goed onverwacht einde.

Jammer dat ik van te voren al had gehoord dat deze film een onverwacht einde had. Hierdoor ga je automatisch nadenken over wat nou echt onverwacht zou kunnen zijn. Ik dacht dat Kevin Spacey Keyser Soze zou zijn en dat was ook zo. Hierdoor was ik jammergenoeg niet echt verrast.

Maar dat ligt geheel aan mij en niet aan de film want de film zelf zit prachtig in elkaar met zeer goed acteerwerk, een zeer goed verhaal en een prachtige soundtrack. Het is terecht dat hij een hoge plaats in de top 250 heeft gekregen.

4,5


avatar van Harmonijak

Harmonijak

  • 22 berichten
  • 59 stemmen

Net als de sixth sensewas het einde van de film al voor me verklapt en dan kun je toch minder genieten van zo'n film. Wat er dan over blijft is een degelijke misdaadfilm met goed script. Ik kon trouwens Benicio Del Toro haast niet terug herkennen in deze film.


avatar van Baasje

Baasje

  • 112 berichten
  • 1887 stemmen

Lang geleden gezien ,een geweldige film


In één woord "geniaal"! Geweldig acteerwerk, goede casting en goed verhaal.


avatar van simonvinkie

simonvinkie

  • 2271 berichten
  • 827 stemmen

the Usual Suspects

Geweldige film. Gisteravond herbekeken en nu merk ik pas hoe geniaal deze film is. Alle stukjes die ik nog niet begreep vielen nu helemaal op zijn plek echt een geniaal script heeft deze film.

De cast is werkelijk briljant. Spacey zet hier echt een superrol neer en won terecht de oscar. Maar ook de andere acteurs doen het geweldig.

Zeer sterke film net geen 5 sterren maar wel 4 en een half. Super film.


avatar van J. Clouseau

J. Clouseau

  • 976 berichten
  • 1075 stemmen

Eindelijk dan toch maar eens deze zogenaamde 'beste whodunit aller tijden' gekeken. Na een halfuur gezien te hebben, was ik echt teleurgesteld. Weeral zo'n hoog gewaardeerde film waar ik geen bal aan vind, dacht ik. Een traag en enorm warrig verhaal, een oppervlakkige cast (die om de vijf botten shit en fuck en cocksucker zegt, gewoon omdat dat zo hoort in een coole misdaadfilm) en geen halve gram spanning. Het sleepte mij echt niet mee, het kon me echt niet boeien.

Maar na een tijd begon de film opeens hard te beteren. De cast acteerde alsmaar beter en beter en beter, het verhaal werd bakken spannender en meeslepender. De finale op het schip is gewoonweg fantastisch goed gedaan en de uiteindelijke ontknoping is subliem gevonden en ook subliem in beeld gebracht: je krijgt de oplossing niet op een presenteerblaadje, je moet het in feite zelf uitzoeken. En nadat de film gedaan was ben ik nog een halfuur bezig geweest met alle puzzelstukjes op de juiste plaats te schuiven, waarna ik toch nog tot de conclusie kwam dat dit echt wel een damn goede film is. Voor herziening vatbaar!


avatar van sverzijl

sverzijl

  • 14 berichten
  • 13 stemmen

M'n absolute #1 of all times

Dave Kujan: Do you believe in him, Verbal?

Verbal: Keaton always said, "I don't believe in God, but I'm afraid of him." Well I believe in God, and the only thing that scares me is Keyser Soze.


avatar van Juneau

Juneau

  • 96 berichten
  • 0 stemmen

Dit vond ik nou een geweldige film. Acteerprestaties zijn geweldig, het verhaal is geweldig, de uitwerking is geweldig. Integendeel tot wat velen hier beweren, vond ik de film wel enigszins voorspelbaar, wat me overigens niet stoorde. Toen Verbal verhoord werd, had ik wel zo mijn vermoedens dat hij achter alles zat en 'Keyser Soze' was. Maar hoe en wat precies, dat kon ik niet voorspellen. Vond het dan ook uitermate verrassend (en leuk!) om te zien dat hij vrijwel alles uit zijn duim zoog tijdens het verhoor en die verzinsels dan ook baseerde op alles wat op het prikbord hing. Mooi.

*4,5


Dat is ook wat ik dacht. Hij is het kneusje en dan is er vaak wel wat speciaals mee. Wat het echter weer onvoorspelbaar maakte was dat ze al een ander hadden die de 'onverwachte' dader moest zijn. Dat maakt mij mij weer aan het twijfelen.


avatar van Cinemaniak

Cinemaniak

  • 566 berichten
  • 513 stemmen

Film straalt vooral aan het einde zijn genialiteit uit.


avatar van t.durden

t.durden

  • 67 berichten
  • 878 stemmen

Deze heb ik pas voor het eerst gezien en dit is een van de betere misdaadfilms. Wie Soze is, had ik ongeveer halverwege wel door, maar dat maakte de film niet minder interessant. Het einde, waarin onthult wordt wie het is, werd er ook niet minder door. Briljant als Verbal - wiens handicap niet past bij de meest geniale crimineel ooit - zijn vingers strekt en niet langer mankepoot. Goed acteerwerk, Benicio del Toro speelt briljant. Het verhaal boeit van begin tot eind.


avatar van Pitakaas

Pitakaas

  • 2962 berichten
  • 246 stemmen

Dit is een de beste 100% actiefilms. Wat een verhaal, en de cast is gewoon een en al oscarwaardig. Del Toro speelt een goede rol zeg, had hem heel even niet herkend. Het einde is gewoon supervet.
De manier waarop de regisseur je aan het einde toch nog een andere richting instuurt dan degene waar je zelf aan dacht, dat is gewoon zo slim gedaan, en dan komt die dubbele plottwist. Heerlijk. En dan komt de cop erachter en dan is de vogel gevlogen!

Ik ga hier voor de perfecte score.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Pitakaas schreef:

Dit is een de beste 100% actiefilms.

The Usual Suspects?


avatar van Pitakaas

Pitakaas

  • 2962 berichten
  • 246 stemmen

/misdaad. Ik bedoelde te zeggen dat er geen/weinig komedie bij betrokken is. Je hebt gelijk, totaal verkeerde woordkeuze.


avatar van Justinw

Justinw

  • 5378 berichten
  • 1803 stemmen

Pitakaas schreef:

/misdaad. Ik bedoelde te zeggen dat er geen/weinig komedie bij betrokken is. Je hebt gelijk, totaal verkeerde woordkeuze.

Ik heb me prima vermaakt Door Del Toro, Spacey en Baldwin die hier de show stelen Dus zat komedie....


avatar van Pitakaas

Pitakaas

  • 2962 berichten
  • 246 stemmen

Vermaken met is wat anders als een komedie in de puurste betekenis van het woord .


avatar van Justinw

Justinw

  • 5378 berichten
  • 1803 stemmen

Maar ik snap niet erg goed waarom je het genre Komedie erbij trekt. Zo staat het hier niet aangegeven, en is het volgens mij ook niet bedoeld.


avatar van Pitakaas

Pitakaas

  • 2962 berichten
  • 246 stemmen

Ik betrok het erbij om een soort onderscheid te maken, zie posts hierboven.

Ik snap ook wel dat het geen komedie, en daar beoordeel ik de film toch niet op? Heb het een perfecte score gegeven namelijk...


avatar van mats13

mats13

  • 6 berichten
  • 30 stemmen

Wat een film! Je blijft met veel vragen zitten, maar uiteindelijk valt alles in elkaar. 5*!


avatar van NiloUtrecht

NiloUtrecht

  • 5 berichten
  • 97 stemmen

Beste Thriller die ik in mijn leven heb gezien en ik heb er nog al wat gezien.


avatar van Delta65

Delta65

  • 117 berichten
  • 252 stemmen

Goede film, maar helaas vond ik alleen de ontknoping ECHT goed. De rest gewoon goed