• 15.825 nieuwsartikelen
  • 178.404 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.111 gebruikers
  • 9.378.153 stemmen
Avatar
 
banner banner

Kôkaku Kidôtai (1995)

Animatie / Sciencefiction | 83 minuten
3,58 835 stemmen

Genre: Animatie / Sciencefiction

Speelduur: 83 minuten

Alternatieve titels: Ghost in the Shell / こうかくきどうたい

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Mamoru Oshii

Met onder meer: Atsuko Tanaka, Akio Otsuka en Koichi Yamadera

IMDb beoordeling: 7,9 (171.368)

Gesproken taal: Japans

Releasedatum: 24 mei 1996

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Kôkaku Kidôtai

"It found a voice... Now it needs a body."

Alles speelt zich af in 2029. Het Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de ideale topagent de 'Puppet Master' gemaakt. Deze is niet menselijk, heeft geen lichaam en kan zichzelf verplaatsen via de elektronische snelweg, het net. Wanneer hij beslist om zichzelf een fysisch lichaam te geven, voelt het Ministerie zich bedreigd. Daarom schakelt het de hulp in van Section 9, een geheime organisatie die voor de overheid klusjes moet opknappen. Het is de taak van Motoko Kusanagi, een cyberagente om samen met haar partner op de 'Master' te jagen. Maar de 'Master' ziet in haar echter de kans op een extra-elektronisch leven en biedt haar dan ook de eeuwige wijsheid aan in ruil voor haar lichaam.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Motoko Kusanagi (stemrol)

Batou (stemrol)

Puppetmaster (stemrol)

Togusa (stemrol)

Ishikawa (stemrol)

Aramaki (stemrol)

Director Nakamura (stemrol)

Dr. Willis (stemrol)

Minister of Foreign Affairs (stemrol)

Gaikôkan (stemrol)

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Nakkie13

Nakkie13

  • 970 berichten
  • 265 stemmen

misterwhite schreef:

Mijn eerste Oshii.

Ik was al een tijdje benieuwd naar deze film. Na een trailer te hebben gezien en een aantal leuke commentaren hebben gelezen te hebben heb ik een poging gewaagt.

Het was meteen geslaagd, wat een mooie animatie al zelfs vind ik die van ghost in a shell 2: innocence indrukwekkender. Het verhaal stelt wel niet zo heel veel voor maar toch aangenaam en leuk. De sfeer van deze film is erg goed.

De aktie is erg mooi in beeld gebracht waardoor het allemaal wel spannend is.

Ik blijf nog altijd een animé liefhebber, het heeft mij bijna nog nooit telleurgesteld en daarom 4.5*.

Stem van mij is naar 4,5.

Er zitten hele diepe filosofische gedachten in die film die me heel erg aanspraken.


avatar van SnakeDoc

SnakeDoc

  • 4687 berichten
  • 2243 stemmen

Teveel technisch gelul! Ik raakte daardoor geregeld de draad kwijt.

Animatie is wel prima en verhaal duurt gelukkig niet veel langer dan 80 minuutjes!

Ik hou het voorlopig bij een 2!


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Jammer, vond hier niet zoveel aan. Het begint nog wel leuk, maar halverwege had ik het wel gehad met deze film. Veel oninteressant geneuzel in een rommelig verhaaltje, wat van de hak op de tak springt. De personages deden me ook helemaal niks.

Visueel is het best in orde, maar ook op dat vlak weet deze film zelden te imponeren, op een enkele scéne/shot na. De muziek is bij vlagen wel érg goed en ik heb een (klein) zwak voor de getekende stadsbeelden in anime-films. Onvoldoende voor nu.


avatar van Black Math

Black Math

  • 5430 berichten
  • 1753 stemmen

Eindelijk weer eens herzien! Toen ik bijna drie jaar geleden voor het eerst anime ging kijken was dit één van de eerste anime die ik zag.

In die tijd lette ik veel meer op het verhaal, en nauwelijks op sfeer en beelden. Door het interessante verhaal viel destijds deze film behoorlijk in het pulletje, meer dan opvolger Innocence. De soundtrack vond ik toen ook al zeer opmerkelijk, en is één van de weinige die ik gedownload heb om zonder film te kunnen beluisteren.Gebeurt niet vaak, meestal overleeft de muziek het niet zonder de film. Oshii heeft met Kawai wellicht de beste filmcomponist, want ook andere soundtracks van Kawai zijn me bijzonder opgevallen.

Nu dus opnieuw gezien en ik was erg benieuwd of de film me nu nog steeds zou bevallen. Vrij recent nog Patlabor 2 gezien, waarbij ik erg getroffen werd door de sfeer en Innocence maakte nog meer indruk. Zou GitS, dat toch na Patlabor 2 uitkwam in staat zijn om laatstgenoemde qua sfeer te overtreffen? Dat blijkt inderdaad het geval te zijn, al moet de film aanvankelijk wel opstarten. Vanaf de duikscene gaan echt de remmen los en worden we getrakteerd op schitterende beelden met fluorescerend turquoise en paarse kleuren. Visueel minder dan Innocence, maar evengoed een genot voor het oog. Ik had nu trouwens pas door dat de hond ook in deze film voorkomt, zij het veel minder dan in Innocence en Avalon. Erg fijne herziening, dus de 5 sterren blijven zeker staan.


avatar van Fox McCloud

Fox McCloud

  • 951 berichten
  • 841 stemmen

Tegenvaller. Op de gevechten na was het een nogal saaie bedoening. De te lange dialogen waren erg saai en moeilijk om te volgen. Jammer, want over de animatie valt niets te klagen. De muziek was op bepaalde momenten zeer treffend, maar hier kan een film imo niet op teren. Doordat verhaal zo saai was, verslapte mijn aandacht regelmatig.

2,5* voor de beelden en de muziek.


avatar van maxo922

maxo922

  • 691 berichten
  • 627 stemmen

Sluit me volledig aan bij de argumenten van Fox McCloud. De animatie vond ik zelf erg mooi en de muziek was vaak pakkend. Jammer dus dat er teveel wetenschappelijk gezever in voor komt waardoor het dus onnodig saai wordt.

* 2,5


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31154 berichten
  • 5451 stemmen

Na herziening verhoogd met een half sterretje. Wat me de eerste keer soms stoorde was de zware filosofische inhoud wat bij herziening al een pak duidelijker wordt en interessant om volgen. Grote troef in de film is natuurlijk het visueel aspect. Animatie wordt volwassen en is niet enkel voor Disney of Ghibli. Zeer mooie sfeerbeelden, prachtige muziek. Een film die om te genieten is. Al valt een eerste keer kijken misschien niet altijd mee door het filosofisch gedeelte.

Ik ben wel blij dat ik deze film eerder zag dan het mindere Avalon, maar de film maakt me wel benieuwd voor Ghost in the shell 2.


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

Heb deze een keer gekeken met een vriend van mij, die helemaal niet thuis was in de japanse tekenfilms. Dan is dit echt iets te hoog gegrepen.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8161 stemmen

Toch een lichtelijk tegenvallende film, deze twee Oshii die ik zag, na het eerdere wel aardige Tenshi No Tamago. Het verhaaltje vond ik niet bijster interessant, mede ook door het feit dat er oneindig veel nietszeggende dialogen in de film lijken te zitten.

Juist op het moment dat er geen dialoog is en de bedwelmende muziek naar voren komt is deze film op zijn best. Dat is een punt waarin Oshii in Tenshi no Tamago ook al zo goed in was. Helaas zijn die fragmenten in deze film te schaars aanwezig.

De animatie is verder wel oke, al vind ik de tekenstijl niet altijd even mooi. De aftitelingsmuziek is dan wel weer prachtig, maar als je blij bent dat een niet al te lange film is afgelopen is dat vaak geen goed teken. Zo ook hier dus.

2,0*


avatar van Nakkie13

Nakkie13

  • 970 berichten
  • 265 stemmen

Gisteren in Marathon gekeken met deel twee en was wederom onder de indruk van deze film.

Wat een parel.


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2934 stemmen

Ghost in the Shell begint sterk, een paar flitsende scenes ondersteund door mysterieuze muziek. Na 45 minuten gaat de film in bullet-time verder, de langdradige dialogen en vreemde poes pas maken het er allemaal niet beter op. Het als vlieg vermomde eenvoudige verhaaltje raakt verwikkelt in een web met puzzels die nog goedkoper zijn dan het tien letterwoord van lingo. Na een goed half uur heeft Sherlock het opgelost en besluit deze film dan toch maar met LINGO af te sluiten.


avatar van dominion

dominion

  • 4062 berichten
  • 0 stemmen

Een van mijn favoriete Anime filmpjes.

Het ziet er erg mooi uit voor een film van 15 jaar.

De animatie kan ik dus ook echt kunst noemen.

Het had wel een moeilijk te volgen verhaaltje maar het was wel origineel en erg sterk.

Zit ook best veel naakt in dus voor kinderen is het ook niet.

Maar toch een hele mooie film.

4,0


avatar van Pistons

Pistons

  • 588 berichten
  • 5579 stemmen

Mooi geanimeerde film met een aardig sfeertje. Springt echter van de hak op de tak en is veelste onduidelijk en vaag.


avatar van Black Math

Black Math

  • 5430 berichten
  • 1753 stemmen

Grote lijn is toch wel redelijk te volgen? Gewoon (ooit) nog een keer kijken, dan worden de details ook meer duidelijk.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Had hoge verwachtingen voor deze film en voor mij persoonlijk toch een tegenvaller. Audiovisueel is het natuurlijk allemaal prachtig, rekening mee houdende dat het een animatie uit '95 is. De muziek is echt om te smullen, extreem sfeervol en betoverend. Dat in combinatie met de zweverige beelden maakt het ook een best mooie animatiefilm.

Zo des te jammer dat het verhaal me eigenlijk geen zak kon interesseren, er wordt best een eind weg geluld over van alles en nog wat en het verhaal wordt er niet echt veel duidelijker op. Al werd het gaandeweg de film wat beter. Best een trage film eigenlijk als je het zo achteraf bekijkt.

Prima film, alleen het heeft me nergens echt diep geraakt.

3*


avatar van ossman1987

ossman1987

  • 226 berichten
  • 1446 stemmen

Ik deel de meeste meningen hier wel.

prachtig geannimeerd en vooral de door die schitterende muziek ondersteunende beelden waren een hoogtepunt.

Het verhaal was ook mij niet interressant genoeg.

3*


avatar van Tyn

Tyn

  • 20 berichten
  • 13 stemmen

Leland Palmer schreef:

Jammer, vond hier niet zoveel aan. Het begint nog wel leuk, maar halverwege had ik het wel gehad met deze film. Veel oninteressant geneuzel in een rommelig verhaaltje, wat van de hak op de tak springt. De personages deden me ook helemaal niks.

Visueel is het best in orde, maar ook op dat vlak weet deze film zelden te imponeren, op een enkele scéne/shot na. De muziek is bij vlagen wel érg goed en ik heb een (klein) zwak voor de getekende stadsbeelden in anime-films. Onvoldoende voor nu.

Hmm, het verhaal is misschien niet zo makkelijk te volgen, maar rommelig zou ik het niet noemen.

"Visueel is het best in orde, maar ook op dat vlak weet deze film zelden te imponeren, op een enkele scéne/shot na."

Misschien wist deze film jou niet te imponeren, maar de rest van de wereld wel.

"In 1995, Mamoru Oshii released his landmark animated cyberpunk film, Ghost in the Shell, in Japan, the United States, and Europe. It hit the top of the US Billboard video charts in 1996, the first anime video ever to do so." (http://en.wikipedia.org/wiki/Mamoru_Oshii).


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Maar doordat het lastig te volgen is wordt het voor mij ook rommelig en vager.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

Doe je toch wat meer moeite om het te volgen


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Wat een simplistische gedachte Onderhond.

Niet als het totaal oninteressant gebracht wordt. Het verhaal is gewoonweg niet boeiend genoeg voor mij om me er verder in te verdiepen. Alleen het audiovisuele is interessant.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

Maar of het verhaal boeiend is weet je eigenlijk niet, aangezien je het maar als rommelig en vaag ondervindt (wat het eigenlijk helemaal niet is) ...


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Ik zei dat het meer komt door de manier waarop het verhaal wordt gebracht, als het tamelijk saai is kan je moeilijk je aandacht erbij houden en daardoor wordt het rommelig en vaag. Lijkt me niet zo lastig. Meer moeite doen om het te volgen helpt niet, aangezien de film niet verandert.


avatar van booyo

booyo

  • 646 berichten
  • 1678 stemmen

Ook ik vond het moeilijk te volgen, ondanks dat ik er mijn uiterste best toe deed (vooruit, af en toe dwaalde de gedachten een beetje af ). Dit kwam voornamelijk door de vele voor mij saaie dialogen over technologie en weet ik het wat. Ik snapte hier niet heel veel van, vandaar dat het af en toe wat moeilijk te volgen werd. Verder prachtig geanimeerd en ook de muziek mocht er zeker wezen. Maar weet niet of ik dit nog een keer zal bekijken (alwaar ik alles dan misschien wel beter zal snappen!).

2*


avatar van TheShadowking

TheShadowking

  • 403 berichten
  • 0 stemmen

Er is veel aandacht besteed aan het SF aspect wat echt fantastisch is vormgegeven en ook in de dialogen krijg je veel geloofwaardige informatie waardoor het voor mij in ieder geval ook interessant was om naar te kijken. Ook lekker grof met het nodige bloed en uit elkaar spattende mensen maken het erg boeiend.

De versie die ik gezien had was met Engelse ondertiteling die voor geen meter klopte met de Engelse audio dus ondertiteling maar afgezet. Op die manier was het nog vrij goed te volgen want is het verhaal niet makkelijk om tot in de details te begrijpen. Het stak in elk geval wel goed in elkaar.

Goeie muziek erbij met veel sfeer beelden maakt er een mooi filmpje van als intro voor deel 2.


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

Engelse audio.....I rest my case!


avatar van TheShadowking

TheShadowking

  • 403 berichten
  • 0 stemmen

Wat is je case dan slimmerd?


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9716 berichten
  • 2378 stemmen

Waarom kijk je niet gewoon met Japanse audio?


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

^dat dus


avatar van groente12

groente12

  • 315 berichten
  • 0 stemmen

GITS is juist één van de weinige anime's waar het Engelse audio is te pruimen.


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

IK vraag me dan of of mensen hem ook in Nederlandse dub zouden kijken, als ze de optie hadden, of wacht..dat klinkt natuurlijk niet. Het zou wel ideaal wezen toch? Je verstaat elke film en je hoeft geen ondertiteling meer te lezen.

Vraag maar aan die Duitsers, handig hoor dat elke film tenminste gewoon in jou taal gesproken wordt.