• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.731 acteurs
  • 199.124 gebruikers
  • 9.378.920 stemmen
Avatar
 
banner banner

Apocalypse Now (1979)

Oorlog | 153 minuten / 202 minuten ("Redux") / 183 minuten ("Final Cut")
4,02 5.356 stemmen

Genre: Oorlog

Speelduur: 153 minuten / 202 minuten ("Redux") / 183 minuten ("Final Cut")

Alternatieve titels: Apocalypse Now Redux / Apocalypse Now: Final Cut

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Francis Ford Coppola

Met onder meer: Marlon Brando, Robert Duvall en Martin Sheen

IMDb beoordeling: 8,4 (764.001)

Gesproken taal: Engels en Frans

Releasedatum: 18 oktober 2001

Plot Apocalypse Now

"This is the end..."

Ten tijde van de Vietnamoorlog, wordt Captain Willard de jungle in gestuurd om Colonel Kurtz te vinden en te vermoorden. Kurtz heeft zijn eigen leger opgebouwd, en weigert nog naar de legerleiding te luisteren. Terwijl Willard de jungle in vaart, worden hij en de rest van de bemanning langzaam overvallen door de gevechten en gekte van de omgeving.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Captain Benjamin Willard

Jay 'Chef' Hicks

Chief Phillips

Tyrone 'Clean' Miller

Lance B. Johnson

Colonel Walter Kurtz

Lieutenant Colonel Bill Kilgore

Photojournalist

General Corman

Colonel Lucas

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van joe black

joe black

  • 364 berichten
  • 1462 stemmen

Barrie vd Laan schreef:

Erg onwaarschijnlijk dat een generaal gedichtjes voorleest en de macht heeft over een stelletje debielen.

Daar gaat het ook niet om. Het is een psychologische film waarbij je moet zien in de huid van de personages te kruipen. Dit gaat niet over de oorlog zelf, maar hoe een persoon hierop reageert. Er zitten ook veel metaforen in de film.


avatar van *__ANIME__*

*__ANIME__*

  • 149 berichten
  • 263 stemmen

Ik heb de lange versie gezien en ik vond hem geweldig. Apart einde dat er voor zorgde dat ik een heel apart gevoel had aan het eind.


avatar van Dutchero

Dutchero

  • 322 berichten
  • 331 stemmen

Dit is een van de weinige films (zoniet de enige) die de volle 5 sterren krijgt. Deze film heeft alles: de plaatjes zijn fantastisch, evenzo de special effects, het acteerwerk is ronduit geweldig en de film zit vol met prachtige monologen. Het beste aan deze film vind ik moeilijk te omschrijven; maar het onderwerp is zo goed uit gewerkt, deze film is zó Vietnam. Een echte klassieker die iedereen gezien moet hebben!


avatar van swankel

swankel

  • 261 berichten
  • 536 stemmen

Wanneer komt die dvd uit met de redux versie en de originele?


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Is er al.

klik


avatar van superbassie

superbassie

  • 134 berichten
  • 462 stemmen

Indrukwekkende film! Alleen het einde sloeg nergens op, vind ik.

4*


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

superbassie schreef:

Indrukwekkende film! Alleen het einde sloeg nergens op, vind ik.

4*

Ik hoop niet dat je dat meent...!


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Het einde (met het nummer The End..) is nu juist de logische samentrekking van al het voorgaande toch?


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

orbit schreef:

Het einde (met het nummer The End..) is nu juist de logische samentrekking van al het voorgaande toch?

Dat lijkt mij ook jah! Ik vind het juist een perfect einde met de prachtige soundtrack The End van The Doors.....


avatar van clintgodfather

clintgodfather

  • 250 berichten
  • 596 stemmen

Apocalypse now

The Doors

Wat is dit toch een fenomenale film!


avatar van joe black

joe black

  • 364 berichten
  • 1462 stemmen

de redux is nog beter dan de originele!

The doors zijn inderdaad fantastisch! Luister naar het hele album "the doors". Héérlijk!


avatar van safetyposter.nl

safetyposter.nl

  • 41 berichten
  • 36 stemmen

Het is een lange zit en soms wens je wat meer actie maar zeker Marlon Brando is een lust ok naar te kijken.

Hij speelt een totaal krankzinnige helemaal opgaand in zijn eigen wereldje als overlord.

De waanzinnigheid van Vietnam is goed in beeld gebracht.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

This is the end, Beautiful friend, This is the end, My only friend, the end.....! Prachtig toegepast in Apocalypse Now! Een van de beste nummers ooit! (mede dankzij deze film)


avatar van clintgodfather

clintgodfather

  • 250 berichten
  • 596 stemmen

Gewoonweg hét beste nummer ooit. Niets of niemand komt in de buurt.


avatar van PaulieWalnuts

PaulieWalnuts

  • 1239 berichten
  • 815 stemmen

Ik wil deze kopen, maar zoals ik het hier lees is die Redux versie niet zo goed als de originele film. Is dat echt zo? Ik ken de "Redux" versie niet. Ik zie nu eigenlijk alleen maar die Redux versie te koop. Nog tips voor de originele op DVD?

Anders moet ik 'm maar via internet bestellen (Amazon dus, 2 in 1).


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Ik zou voor de Amazon versie gaan. schitterende uitgave met mooie extra's.


avatar van VS60*

VS60*

  • 126 berichten
  • 1226 stemmen

Een 3,5* voor de "Redux".


avatar van Herrer

Herrer

  • 17 berichten
  • 31 stemmen

Redux versie is leuk als je het origineel goed kent. Toegevoegde scene`s in Redux maken de film minder intens en de film bevat nu meer humor. Zeker het karakter van capt.Willard wordt door de extra scene`s menselijker en staat dus verder af van Col.Kurtz. De scene`s van Marlon Brando zijndan weer wel de moeite waard. Oftewel een leuke bonus als je het origineel reeds in je bezit hebt.


avatar van Couch Potato

Couch Potato

  • 411 berichten
  • 0 stemmen

safetyposter.nl schreef:

Het is een lange zit en soms wens je wat meer actie maar zeker Marlon Brando is een lust ok naar te kijken.

Hij speelt een totaal krankzinnige helemaal opgaand in zijn eigen wereldje als overlord.

De waanzinnigheid van Vietnam is goed in beeld gebracht.

De waanzin van oorlog in het algemeen en van Vietnam in het biezonder is inderdaad uiterst goed in beeld gebracht. Deze film laat je niet onberoerd achter, dit sleept je gewoon mee, dit laat je nooit meer los.

Marlon Brando is top, maar ook Martin Sheen en Robert Duvall spelen de pannen van het dak. Deze moet U gewoon gezien hebben.

****1/2


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4069 stemmen

Klassieke oorlogs prent, met een ware topcast, en een wervelende soundtrack. brando, duvall en sheen acteren met klasse, en gaan in hun rollen op. verder wordt er in deze film sterk weergegeven hoe de situatie in vietnam was. het geheel is uiterst sterk in beeld gebracht. coppola heeft er een waar meesterwerk van gemaakt. het verhaal stak verder prima in elkaar, en sleept je helemaal mee. 4,5 sterren.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Kijk dan alleen die hoes al! Geweldig! De beste oorlogsfilm ooit mensen! Hier kan geen film in dat genre tegenop!


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

Zeer zeker een goede oorlogsfilm. Er is natuurlijk wel een heleboel bijgesleept, maar dat maakt bij deze film niet uit. Geen filmpje voor tussendoor met popcorn trouwens.


avatar van donemans

donemans

  • 197 berichten
  • 143 stemmen

na herzien verhoogd naar 4,5 wat een meesterwerk is dit. aan de beginscene zie je al meteen dat het een topfilm is, de toon is daar al gelijk gezet met 'the end'


avatar van DwarreI

DwarreI

  • 1170 berichten
  • 1371 stemmen

Deze film pas geleden voor de tweede keer gezien. Weet eigenlijk niet wat ik van deze film moet vinden. Film maakt over het algemeen weinig indruk op me en naar het eind toe heb ik zoiets van 'waar gaat dit over?'. Ik heb na afloop van de film het gevoel dat ik de boodschap van de film mis.

Als de film alleen de waanzin van oorlog aan de kijker mee wilt geven dan had deze wat mij betreft wel een flink stuk korter mogen zijn..


avatar van tn2543

tn2543

  • 446 berichten
  • 1118 stemmen

DwarreI schreef:

Deze film pas geleden voor de tweede keer gezien. Weet eigenlijk niet wat ik van deze film moet vinden. Film maakt over het algemeen weinig indruk op me en naar het eind toe heb ik zoiets van 'waar gaat dit over?'. Ik heb na afloop van de film het gevoel dat ik de boodschap van de film mis.

Goed verwoord !! Dat vind ik nou ook!

Ik vond het zeker geen slechte film, en denk ook te weten waarom mensen deze film, als zeer goed waarderen, maar kan dit helaas niet beschrijven.

Enigste moment wanneer ik echt kippenvel kreeg, was wanneer ik Colonel Kurtz via een opname hoorde in het kantoortje, dat vond ik echt geniaal. Na deze opname wachtte ik ook constant op de ontmoeting colonel Kurtz en Captain Willard, maar dit duurde zo lang. En toen dat moment uiteindelijk daar was, vond ik het naar mijn verwachting toch tegenvallen. Ik had begrepen dat Colonel 'totally insane' was geworden, maar dat vond ik wel meevallen. Ik gaf een 3,5 *.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

tn2543 schreef:

Ik had begrepen dat Colonel 'totally insane' was geworden, maar dat vond ik wel meevallen. Ik gaf een 3,5 *.

Dan had je of beter moeten opletten, of je houdt er een nogal extreme kijk op na....


avatar van DwarreI

DwarreI

  • 1170 berichten
  • 1371 stemmen

Ik vind de gedachtengang van Colonel Kurtz minder extreem dan dat van degenen die het beleid van het Amerikaanse leger tijdens de Vietnamoorlog bepaalden..


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Dat is misschien dan ook wel de wrange boodschap van deze film he? of heb je die scène met de napalm gemist?


avatar van Dutchero

Dutchero

  • 322 berichten
  • 331 stemmen

Leland Palmer schreef:

Kijk dan alleen die hoes al! Geweldig! De beste oorlogsfilm ooit mensen! Hier kan geen film in dat genre tegenop!

Hier hoef ik niets meer aan toe te voegen. Verruit de beste.


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1702 stemmen

Ik heb op een of andere manier toch vreselijk zin om deze meesterwerk op Big screen te bewonderen, jammer dat niet het geval is.