Men in Black II (2002)
Genre: Sciencefiction / Komedie
Speelduur: 88 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Barry Sonnenfeld
Met onder meer: Will Smith, Tommy Lee Jones en Lara Flynn Boyle
IMDb beoordeling:
6,2 (428.282)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 1 augustus 2002
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Bekijk via Viaplay
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Men in Black II
"Same planet. New scum."
Er is vier jaar verstreken sinds de agenten een grote ramp hebben weten te voorkomen en Kay is sindsdien begonnen aan een simpel burgerleven. Jay, die nog steeds voor de overheidsinstelling Men In Black werkt, ontdekt dat het Kylothiaanse monster Serleena, vermomd als lingeriemodel, een kwaadaardig plan heeft gesmeed. In een race tegen de klok moet Jay zorgen dat Kay weer terug keert naar zijn oude baan, ondanks dat hij zich hier niets van herinnert, om zo samen de vernietiging van de aarde te voorkomen.
Externe links
Acteurs en actrices
Kay
Jay
Zed
Serleena
Scrad / Charlie
Laura Vasquez
Jeebs
Agent Tee
Ben
Newton
Video's en trailers
Reviews & comments
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
Zeer onwaarschijnlijk en voorspelbaar verhaal. Slechte 'grappen' en slechte smaak primeren.
1,0*
sofripa
-
- 1516 berichten
- 1143 stemmen
Schreeuwend vervolg op het toch originele eerste deel. Jones red de zaak nog enigsinds.
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11079 stemmen
Slecht vervolg op het originele Men in Black. Eigenlijk is het meer een herhalingsoefening, maar dan met slechtere grappen. Het verhaaltje is erg dun, en ook de samenwerking tussen Mr. Jones en Mr. Smith is minder goed uitgewerkt dan in deel 1. Production design ziet er goed uit, en ook wel leuke special effects. Maar daar alleen mee, redt deze film het zeker niet.
juhnzun
-
- 670 berichten
- 0 stemmen
Nog steeds geinig maar wel duidelijk minder dan deel 1
maar als nog een voldoende 
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Het eerste deel was nog best redelijk maar dit 2e deel is helaas een stuk minder. Komt vooral door het zeer flauwe verhaal en de matige humor. Tommy Lee Jones redt de film nog enigszins meer echt veel soeps is het niet.
TragieStar.*
-
- 3473 berichten
- 1629 stemmen
Deze heb ik ook gezien, maar kan er niks meer van herinneren want is al best lang geleden dus ga hem snel een keer overkijken, 
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
In het begin nog best te pruimen door wat lolligheden. Maar gaandeweg werd het plot steeds onsamenhangender en vervelender. De diverse aliens zagen er gelukkig nog tof uit, maar dat alleen kan de film natuurlijk niet redden.
movie acteurs
-
- 3086 berichten
- 3244 stemmen
Simpele kinderhumor komt hier helemaal naar voren. Naast dat is deze veel te druk en flauw. Smith en Lee Jones hebben beiden absoluut geen chemie. Met de special effect die hier in voorkomen heb ik niks. Vindt ze ook weinig van mooi. De rest is eigenlijk gewoon een beetje hetzelfde, als het ook al niet te beste deel 1. Hoger dan een 0,5 voor dit soort flauwe entertainment wil en kan ik niet geven.
Denzz
-
- 533 berichten
- 590 stemmen
Onnodig vervolg op het vermakelijke eerste deel. De grappen zijn slecht, evenals het acteerwerk. Ook een erg flauw en onsamenhangend verhaaltje. 2.5* voor Jones en de actiescènes die nog wel te pruimen vielen.
filmofiel
-
- 200 berichten
- 265 stemmen
Gewoon niet erover nadenken, verstand op nul en blik op oneindig. Ik heb in ieder heel veel genoten en gelachen. Special effects waren prima in orde, uitstekend vervolg. De bluray-versies zijn gewoonweg geweldig.
Fran
-
- 1953 berichten
- 1732 stemmen
Waar deel één mij nog kon boeien en aan het lachen maken faalt deel twee hierin jammerlijk. Het verhaal van deel één was ook niet sterk genoeg om nog een tweede deel van te maken. Dan hadden ze met iets nieuwers, spectaculairders en anders moeten komen maar dat hebben ze niet gedaan. De humor vond ik ook erg flauw. Zonde van de moeite om te maken èn om te kijken.
mnrk
-
- 1876 berichten
- 1733 stemmen
You don't remember me, but we used to work together..... I never worked in a funeral home.
Deze 2e MIB film van Barry Sonnenfeld is net zo vermakelijk als de 1e...
Wederom zijn de special effects in orde en zien de "aliens" er prima uit....
Maar het zijn toch weer Will Smith en Tommy Lee Jones die de film maken tot wat het is en natuurlijk "Frank" de hond
...
De 3e MIB film ziet er in ieder geval al erg leuk uit..
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Wederom een grote verzameling van allerlei bizarre creaties maar ditmaal wordt de humor wat verder naar beneden geschoven en lijken we vooral klem te zitten in een achtbaan zonder enige clue waar de loopings zich bevinden. Will Smith komt weer mooi uit de hoek met zijn verschillende gezichtsexpressies. Tommy Lee Jones is minder overtuigend en dat vind ik jammer omdat het duo in het voorgaande deel wat meer binding met elkaar had.
Ondanks de welbekende vertelling en een met vlagen flauwe invulling weet dit vervolg je echt wel te verassen.
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8160 stemmen
Een tamelijk zwak vervolg op een leuke film.
Met vervolgen is het altijd afwachten hoe het uitpakt. Dezelfde acteurs en de dezelfde regisseur biedt blijkbaar geen garantie voor succes, daar is deze film het bewijs van. Het grootste probleem is vooral toch wel het ontbreken van een echt verhaal.
Het verhaal dient hier meer als opvulling van de grappen, die minder sterk zijn dan in de vorige film. Ook zijn er niet echt leuke nieuwe buitenaardse wezens te ontdekken. Wel is het zo dat Will Smith en Tommy Lee Jones nog steeds een leuk ingespeeld duo vormen, al wordt het nergens verrassend.
Gelukkig duurt de film niet al te lang en is het allemaal nog wel uit te zitten. Waar het naar het eerste deel op zich naar meer smaakte, moet ik zeggen dat ik na dit deel behoorlijk vol zit. Het gerecht smaakt niet meer zo lekker blijkbaar. Of het derde deel weer wat beter zal worden weet ik niet. Ik zit er niet direct op te wachten, maar zal hem ongetwijfeld nog wel een keertje zien.
2,0*
SnakeDoc
-
- 4687 berichten
- 2243 stemmen
Absoluut minder dan het eerste deel, maar nog niet onvermakelijk. Wat weinig vernieuwing in special effecten, en soms wat overdreven veel aan komedie aanwezig.
Verder gewoon een vermakelijk vervolg.
Zin in het derde deel.
3bdelilah
-
- 103 berichten
- 742 stemmen
Serieus, RTL5? Eerst het tweede deel en dán pas het eerste deel laten zien? Erg logisch (tenzij MM het er verkeerd op heeft staan).
Vascago
-
- 4798 berichten
- 3593 stemmen
Serieus, RTL5? Eerst het tweede deel en dán pas het eerste deel laten zien? Erg logisch (tenzij MM het er verkeerd op heeft staan).
Haha daar wou ik ook al wat van zeggen.
remorz
-
- 2497 berichten
- 2742 stemmen
Uitermate zwak.
Sequel-angst komt voort uit zwakke vervolgen en zelden kom je ze zo zwak en gemakzuchtig uitgerold tegen als bij MIB2. De film verschuilt zich wellicht achter een vernislaagje meta-niveau als dezelfde scenes en personages uit deel 1 hier terugkeren; in elke poging ontbeert het de frisheid en timing van dat eerste deel.
De introductie van de nieuweling op het bureau, een scene met de wormen, Jeebs etc. etc. tot aan ook hier een scene met een auto op hypersnelheid; te veel momenten roepen een déja-vu op van het eerste deel, alsof je zelf geneutraliseerd bent en iedere scene een stroomstootje in je hersenen veroorzaakt. Erg gerecycled allemaal.
Zowel de effecten als het creature design zijn nog prominenter in beeld en hoewel van (uiteraard) hetzelfde kaliber, valt nu nog meer op hoe lelijk het allemaal is. En dat voor een film uit 2002. Bovendien funest voor een film uit dit genre.
Netto betekent al het bovenstaande dat er weinig te genieten valt en dat de sequel zo'n beetje alles fout doet wat het kon doen. Het voorspelt bovendien weinig goeds voor de release van deel drie, dat de reeks weer nieuw leven in moet blazen. Leven dat 10 jaar terug al de nek om werd gedraaid. 1,5*
Karl van H.
-
- 2812 berichten
- 2256 stemmen
Hoewel het al een hele tijd geleden is dat ik het eerste deel gezien heb, meen ik me te herinneren dat het een erg leuke formulefilm (actie, humor, Will Smith) is die me meermaals aan het lachen heeft gekregen. Deel twee daarentegen is erg makkelijk en vooral erg niet-grappig. Dit is gewoon een slechte herhalingsoefening met flauwe grappen, een bizar oninteressant verhaal en lelijke special effects. Will Smith lijkt niet echt zijn best te doen en Tommy Lee Jones heeft er ook bepaald niet veel zin in. Flauwste moment: de volstrekt overbodige cameo van Michael Jackson - een bewijs dat Sonnenfeld harder (zeg maar gerust: te hard) zijn best deed grappig te zijn in plaats van iets leuks en samenhangends op het beeld te toveren.
TragieStar.*
-
- 3473 berichten
- 1629 stemmen
Na het vrij leuke deel 1 krijgen we nu een zinloos deeltje 2 voorgeschotelt. Ooit 1 keer in de bios gezien (dacht ik), en daarna nooit meer. Logisch dat ik dan ook nu weer niks meer herinnerde op een aantal dingen na dan.
Het verhaal stelt nergens meer voor, de grappen zijn een stuk minder al had ik me wel enorm doodgelachen om de alien met een balzak aan zijn gezicht.
Hoe verzin je het!
Lara Flynn Boyle is een mooie vrouw, maar acteren gaat haar toch iets minder goed af. Al doet ze het toch nog redelijk. En ja, Will Smith en Tommy Lee Jones zijn weer geweldig samen!
En het hondje wat nu een wat grotere rol heeft, is echt cute!
Ben benieuwd naar deel 3!! Hoop iig dat het beter word dan deze film.
2,5*
Roger Thornhill
-
- 6020 berichten
- 2449 stemmen
Vond ik indertijd leuker dan deel 1, nu niet meer, maar nog wel vermakelijk. De pratende bulldog is zowel qua humor als qua FX briljant.
de kardinaal
-
- 235 berichten
- 329 stemmen
Slap kort en overbodig vervolg. Ik denk er nu pas aan om te stemmen omdat 3 nu ook draait en ik heel erg twijfelde om erheen te gaan. Ik denk het nu toch maar niet nadat ik de kritieken van MIB 3 heb gelezen.
Triple G
-
- 472 berichten
- 404 stemmen
Eerste deel is schitterend. Daarmee vergeleken valt dit behoorlijk tegen. Aardige effecten en bijzondere wezens. En dat maakt de film nog aardig uit te zitten. Want de humor is ver te zoeken. Meestentijds wat daarvoor moet doorgaan is buitengewoon flauw of zelfs irritant.
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Niet zo goed als deel 1, maar toch zitten er ook hier wel enkele geslaagde grappen in.
Ook de special effects zijn goed, beter dan in deel 1 zelfs, maar dat heeft natuurlijk te maken met de steeds verbeterende technieken.
Hopelijk heeft deel 3 hetzelfde niveau weer als deel 1, maar ook deze is wel leuk.
ipman-99
-
- 1250 berichten
- 0 stemmen
"You don't remember me, but we used to work together ... I never worked in a funeral home." ... " !!!
Fantastische Sf - Komedie !!! "Men In Black 2" is een geweldige sequel met opnieuw Will Smith en Tommy Lee Jones in de hoofdrollen als de mannen in het zwart ! De humor heeft hier zeker zijn plaats met ondermeer 'Frank' de hond en vele andere geschifte creaties
! Mooie gedoseerde afwisseling van Sf, fanasy, actie en komedie
!
martijn011
-
- 2034 berichten
- 1309 stemmen
Prima vervolg op het best wel geslaagde eerste deel. Ik zie nu pas de totaalscore en daar schrik ik best wel van.
Vind dit deel absoluut niet onderdoen voor het eerste want ook hier is het verhaal totaal ondergeschikt aan de humor.
De meeste grappen kon ik wel waarderen, vooral het duo Smith en Jones werkt erg goed. Ook vond ik de grotere rol van de hond Frank geslaagd.
Net als in deel één is het verhaal erg mager en slap. Het is eigenlijk lachwekkend slecht als je er beter over gaat nadenken.
Dat zal ik maar niet doen, ik moet zeggen dat ik me prima heb vermaakt met dit tweede deel. Alleen deel drie moet ik nog zien, maar voor mij zijn de eerste twee delen sowieso geslaagd te noemen!
3*
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Duidelijk de minste in de serie. Niet alleen heeft deze film te lijden onder de welbekende sequelvloek, maar heeft men de film volgepompt met ongelooflijk lelijke special effects dat moet doorgaan als spektakel. Het verhaal kan er nog wel mee door, al is het zo cliché als het maar zijn kan. Ik kan het niet helpen, maar ik ga iedere keer weer verwachtingsvol zitten toekijken hoe een stelletje goodguys de wereld redden. Men In Black II heeft in elk geval de leuke karakters en characterdesigns. De wormen zijn tof, de hond kan er mee door en het volk in het kluisje is fantastisch! Zo heeft de film best z'n momenten, maar ik kan weinig met de koerswijziging om alles meer over de top in beeld te brengen. Het cartooneske kan best in deze context, maar de makers slaan hier wel erg door. Er zijn goede en slechte dingen. De laatste hebben helaas de overhand.
Pre- en sequels

Men in Black: International
2019
142 reacties

Men in Black 3
2012
278 reacties

Men in Black
1997
203 reacties
Gerelateerd nieuws

'Men in Black II' wordt vanavond (18 februari) uitgezonden op televisie

Succesvolle sciencefictionreeks 'Men in Black' vanaf zondag te zien op Netflix: 'Kun je blijven kijken'
Bekijk ook

The Matrix
Sciencefiction / Actie, 1999
2.349 reacties

Avatar
Fantasy / Avontuur, 2009
12.756 reacties

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Fantasy / Avontuur, 2003
2.278 reacties

Back to the Future
Sciencefiction / Komedie, 1985
735 reacties

Jurassic Park
Avontuur / Sciencefiction, 1993
1.344 reacties

Kick-Ass
Actie / Komedie, 2010
2.956 reacties
Gerelateerde tags
saving the worldnew york citygeheime identiteitundercoverspace marineillegal immigrationdeportationnew identityflying saucerlightfirearmsuperheldgebaseerd op stripbuitenaards wezenbuddy copfictional government agencyunassuming amused
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








