Panic Room (2002)
Genre: Thriller
Speelduur: 112 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: David Fincher
Met onder meer: Jodie Foster, Forest Whitaker en Dwight Yoakam
IMDb beoordeling:
6,8 (312.833)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 11 april 2002
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Panic Room
"It was supposed to be the safest room in the house."
Een gescheiden vrouw raakt samen met haar dochter betrokken in een kat-en-muis spel in hun nieuwe huis in New York met drie inbrekers die op zoek zijn naar een verborgen berg geld. Moeder en dochter verbergen zich in een geheime ruimte die speciaal voor een geval als deze ontworpen is. Ze blijken echter toch voor hun leven te moeten vechten.
Externe links
Acteurs en actrices
Meg Altman
Sarah Altman
Burnham
Raoul
Junior
Stephen Altman
Lydia Lynch
Evan Kurlander
Sleepy Neighbor
Officer Keeney
Video's en trailers
Reviews & comments
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Erg leuk filmpje. Het blijft vrijwel continu spannend en vooral omdat binnen zo'n kleine ruimte afspeelt vind ik het knap in elkaar gestoken door Fincher. Je weet niet hoe het afloopt, de vrouw en haar kind moeten zichzelf maar zien te redden ( ze gebruiken zelfs S.O.S. signalen ). Ik krijg bij het terugdenken al weer zin om 'm te herzien.
Acteerwerk is goed.
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
Vond deze vroeger erg spannend, misschien zelfs een beetje eng. Tegenwoordig is het wat minder spannend (al zit de spanning er nog), laat staan eng. Maar vooral erg sfeervol en dit samen met de goede regie, cast en uitwerking zorgen ervoor dat het toch op peil blijft.
4*
M.Goodkat
-
- 1290 berichten
- 1463 stemmen
Gisteren bekeken na lange periode weer herzien en beviel mij echt ten zeerste, verhoog mijn stem met 1,0*
4,0/5*
hkoster16
-
- 385 berichten
- 11806 stemmen
middelmatige film toch interessant. zat niet op mijn puntje van de stoel.
wess16
-
- 619 berichten
- 3851 stemmen
Aardige, rechtoerechtaan en spannende thriller. Geen meesterwerk, maar wel erg fijn vermaak. Misschien heb ik niet goed op zitten letten, maar waar haalde Forest Whitaker op het einde dat vuurwapen vandaan? Alleen die ene boef had toch een wapen bij zich?
sofripa
-
- 1516 berichten
- 1143 stemmen
Gisteren weer gezien. Whitaker toch beter dan ik eerst meende. Bijzondere acteur.
_Casper_
-
- 1244 berichten
- 1692 stemmen
gave echt lekker spannnede film, 2x gezien nu gaat niet vervelen!
filmsz
-
- 72 berichten
- 3327 stemmen
Prima film maar die vrouw en haar docter.. hebben voor mij de film totaal verpest!
kirstenkilltime
-
- 1 berichten
- 3 stemmen
Ik had hem spannender in geschat. Hij doet me een beetje denken aan the Shining, of ligt dat aan mij?
Jozz
-
- 205 berichten
- 204 stemmen
Mwah. Een redelijke film, maar verre van overtuigend. Ik weet niet waarom, maar ben in deze film niet echt te spreken over Jodie Foster. Vond de rol niet geweldig bij haar passen. Mijn aandacht verslapte nogal gedurende de film, die niet de spanning bracht waarop ik hoopte. Whitaker speelde trouwens wel sterk!
Dat Twilight-sterretje Kristen Stewart hier de dochter speelt, viel me pas op nadat ik de film had gezien en nog even op internet de cast bekeek
. Ik dacht al, ze komt me zo bekend voor
.
BasvanGroesen
-
- 31 berichten
- 1156 stemmen
Goede spannende thriller om op een vrijdagavond maar is even voor te gaan zitten.
Er was een spannende sfeer, maar je zou bijna verwachten bij deze filmdat whitaker er uiteindelijk nog mee weg kwam ook omdat hij niet echt de 'badguy' was.
Spannende goede en originele thriller, zeker de moeite waard
3,5*
Emma'
-
- 148 berichten
- 286 stemmen
Spannende thriller, en alweer leverde Jodie Foster buitengewoon goed acteerwerk. Het einde was nogal voorspelbaar, maar realistisch. 4*
Beffrey28
-
- 476 berichten
- 1343 stemmen
Ik vind deze film totaal niet bij de andere films van Fincher passen. Normaal een zeer goed niveau, maar in deze film wordt dat niveau niet een moment gehaald.
Pete_033
-
- 606 berichten
- 952 stemmen
Ik vind deze film totaal niet bij de andere films van Fincher passen. Normaal een zeer goed niveau, maar in deze film wordt dat niveau niet een moment gehaald.
Je vergelijkt deze film toch niet alleen ten opzicht van Se7en en Fight Club?
Horrorfreak12
-
- 375 berichten
- 0 stemmen
Misschien een iets hoge verwachting van de film maar al bij al wel goed. Spanning had er iets meer mogen inzitten maar het plot vond ik zeer goed gevonden. Jodie is geweldig in deze film!
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Een mindere David Fincher, maar lang niet slecht. Al ben ik wel erg mild, want normaal straf ik films meteen af met zo'n hoeveelheid aan absurditeiten.
De meeste absurditeiten die ik hier lees, zijn nog enigszins goed te praten, maar er blijven er nog genoeg over. De meest schrijnende vind ik nog wel het moment met de agenten bij de voordeur. Begrijpelijk dat Meg het leven van d'r dochter niet op het spel wil zetten en de agenten niet direct binnenlaat. Maar ze weet (want ze is zogenaamd heel slim) dat de bad guys haar absoluut niet kunnen horen, dus heeft ze alle vrijheid (de agenten staan ongeveer heel de avond voor de deur) om het hele verhaal uit te leggen en dat ze niet direct binnen moeten komen. Voor mijn apart gaat ze er nog een potje bij lopen strippen. Dat seinen met de ogen is dan ook ook ontzettend lachwekkend. Voor de rest zal ik het niet over de onlogische zaken hebben, maar ze zijn er in overvloede.
De grootste fout maakt Fincher w.m.b. met de rollen voor de "boeven". Forest Whitaker doet het niet eens slecht, maar Jared Leto acteert als een Vlugge Japie, met hetzelfde IQ en kinderachtige teksten. Ik nomineer hem hierbij direct voor de titel "aller-slechtste acteur allertijden", want in Lord of War was hij ook al zo uitmuntend slecht. Dwight Yoakam heeft ook niet genoeg bagage om een charismatische of bevreesde schurk te spelen.
De scène dat Meg de Panic Room verlaat voor de mobiele telefoon vind ik nog de beste. Goed gedaan met de slow motion, dat verhoogt de spanning perfect.
Best een aardig duister sfeertje, maar dat wist Jared Leto telkens goed te verpesten. Ik was ook blij dat zijn hoofd er al vrij vlot vanaf werd geschoten. .
Niet zo'n briljant einde als ik gewend ben van Fincher, maar toch niet slecht. Hij speelt goed in op het gevoel van de kijker, want die zal het Burnham (Forest Whitaker) gunnen om te ontsnappen met de 22 miljoen.
Kleine 3,5*.
SnakeDoc
-
- 4687 berichten
- 2243 stemmen
Fincher en ik kunnen het gewoon goed met elkaar vinden. Dat blijkt wel weer na Panic Room. Het laatste werkje wat ik van de beste man moest gaan zien. Heel goed is dit natuurlijk niet. Er waren veel te veel toevalligheden, maar spannend was het wel. Genoeg te zien. Niks mis mee!
Grootste min puntje en schoonheids foutje was wellicht de gas explosie. Die zag er echt fout uit. Gelukkig maakt de schoonheid van Jodie Foster het één en ander goed.
Denzz
-
- 533 berichten
- 590 stemmen
ik heb deze een paar jaar geleden gezien. redelijk donkere film. er is ook een soort beklemmende sfeer in de film met die panic room. er waren wel te veel clichés en dingen die je gewoon zag aankomen. de film heeft ook te weinig dieptegang. fincher probeert ook wel iets verder te gaan dan de thriller (de emotionele babbel met die boef) maar de film en de personages blijven redelijk vlak. maar spannend is de film zeker en voor een avondje popcorn-film gaat deze zeker mee.
geen meesterwerk als se7en, fight club of social network maar wel vermakelijk!
3.5*
Hassink
-
- 63 berichten
- 475 stemmen
Een hele grote tegenvaller van Fincher. Ik zeg het niet graag want ik ben over het algemeen grote fan van zijn films maar dit was echt te cliché en een te voorspelbaar verhaal zonder enige diepgang. Ik vond Foster eigenlijk ook helemaal niet goed acteren in deze film.
Er zat wel enige spanning in wat de film nog een beetje aangenaam maakte om naar te kijken maar voor de rest een grote tegenvaller.
remorz
-
- 2497 berichten
- 2743 stemmen
Voldoende.
Las eerder de term Fincher-light en kan me daar ergens wel in vinden. Je voelt de hand van van de man doorheen de film, maar nergens tilt hij het echt boven de middenmoot.
Aan het idee ligt het niet, aan de (opbouw van de) spanning wel. Hoewel sommige scènes wel werken worden ze afgewisseld met flauwe of overbodige scènes die de spanning onderbreken en sfeer tenietdoen.
Jammer dat er niet altijd het onderste uit de kan gehaald wordt. Het camerawerk in het eerste half uur zien we later nauwelijks terug, al zou de setting zich er wel voor lenen.
Vermakelijk en makkelijk uit te zitten, maar dit had (gezien de maker en het uitgangspunt) een nagelbijter moeten zijn. 3*
thomas_
-
- 110 berichten
- 285 stemmen
Hele leuke thriller, ik heb alleen zo'n hekel aan Jodie Foster, waarom weet ik niet. Maar ik vind het gewoon een onaantrekkelijke, kille vrouw. Heb me echt zitten ergeren aan haar. Maar verder een uitstekend filmpje, maar zonder JF had deze film een ster meer gekregen van mij
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Degelijke thriller die eenvoudig in opzet is. Moeder en dochter worden tijdens hun eerste nacht in hun nieuwe huis lastig gevallen door drie ongure inbrekers. Van Jodie Foster ben ik niet zo'n fan, nog vreemder vind ik dat haar decolleté meerdere malen opzichtig in beeld genomen wordt. Ook waren er een aantal ongeloofwaardigheden op te merken (de telefoniste bij 911 meldt als eerste 'please hold the line' tegen een paniekerige beller
). Enfin, het keek wel lekker weg alsnog.
*film fan*
-
- 115 berichten
- 2960 stemmen
ik vond het een spannende film.
jodie foster vind ik wel een goede actrice.
als het weer op tv komt wil ik het wel weer is zien.
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
als het weer op tv komt wil ik het wel weer is zien.
Woensdag 30 maart, 20.30.
tboezem
-
- 194 berichten
- 549 stemmen
Niet de beste Fincher-film aan alle stemmen en reacties te zien, maar ga hem toch maar eens proberen.
Nitrouz
-
- 433 berichten
- 232 stemmen
Deze film al eens gezien jaren geleden, maakte toen veel indruk op me. Vanavond is kijken of hij nog steeds zo goed is als in mijn herinnering.
Wernertje
-
- 326 berichten
- 224 stemmen
Knap gedaan een film van 112 minuten die zich afspeelt in een huis (kamertje) voornamelijk en een aantal acteurs en dan nog spannend blijft.
Redelijk goed.
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Huh? Hoezo heb ik hier niet op gestemd?
Fantastische film, niet qua verhaal of originaliteit, maar de pure spanning. Heerlijk, ik weet nog goed hoe erg ik meeleefde toen de ze naar de kamer vluchtte toen ze achterna werden gezeten door de badguy en snel op die knop drukte .
joerve
-
- 170 berichten
- 128 stemmen
Waardeloze film vol plotholes. Gaat echt helemaal nergens over.
Het regent clichés in deze film
Gerelateerd nieuws

Angstaanjagende thriller 'Panic Room' vanavond op Net 5

Deze titels voegt Netflix toe in de maand augustus
Bekijk ook

The Sixth Sense
Thriller, 1999
1.125 reacties

The Game
Thriller, 1997
858 reacties

Misery
Thriller, 1990
357 reacties

Gone Girl
Thriller, 2014
591 reacties

The Times of Harvey Milk
Documentaire, 1984
17 reacties

Lepa Sela Lepo Gore
Drama / Oorlog, 1996
6 reacties
Gerelateerde tags
new york cityburglargijzelaarbunkerhousebreaking braveryex husbandhorrorsafegeldburglarypsychologische thrilleralleenstaande moederhuisinvasiedivorceeteenage daughterdiabeticrainstormsafecrackerseizuretrapped in a housebearer bondssecret roomrobbery crew intensebrownstone
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









