Panic Room (2002)
Genre: Thriller
Speelduur: 112 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: David Fincher
Met onder meer: Jodie Foster, Forest Whitaker en Dwight Yoakam
IMDb beoordeling:
6,8 (312.833)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 11 april 2002
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Panic Room
"It was supposed to be the safest room in the house."
Een gescheiden vrouw raakt samen met haar dochter betrokken in een kat-en-muis spel in hun nieuwe huis in New York met drie inbrekers die op zoek zijn naar een verborgen berg geld. Moeder en dochter verbergen zich in een geheime ruimte die speciaal voor een geval als deze ontworpen is. Ze blijken echter toch voor hun leven te moeten vechten.
Externe links
Acteurs en actrices
Meg Altman
Sarah Altman
Burnham
Raoul
Junior
Stephen Altman
Lydia Lynch
Evan Kurlander
Sleepy Neighbor
Officer Keeney
Video's en trailers
Reviews & comments
Zinema (crew films)
-
- 10276 berichten
- 7287 stemmen
Ondanks de aanwezigheid van Foster en Whitaker, is dit misschien wel de minste film van Fincher (samen met, uiteraard, Alien 3) tot dan toe. Weinig spanning en een niet al te sterk, clichématig, uitgewerkt verhaal. Redelijk.
vaneijck
-
- 74 berichten
- 157 stemmen
3 sterren:
Film met een juiste inhoud en een hoop spanning.
Na 6 jaar (in mijn geval) zeker de moeite waard om nogmaals te bekijken.
Albus Dumbledore
-
- 2041 berichten
- 884 stemmen
En ook deze film van David Fincher gezien. Was een heel aardige film, af en toe erg spannend, hier en daar wat humor en er werd aardig tot goed geacteerd. Niet een heel erg bijzondere thriller die er echt uitspringt, maar gewoon een prima film.
Cijfer van een schaal van 1 op 10: 7.1
Hier op moviemeter: 3,5 sterren.
Thiadure
-
- 62 berichten
- 87 stemmen
deze thriller is wel goed maar niet WAUW
het verhaal rammelt wel wat. Onze bivakmutsboy is superman in deze film 
3,0*
Beatlejim
-
- 30 berichten
- 0 stemmen
Wel een prima film.
Heb ik een tijdje geleden op TV gekeken,
toen keek ik 'm eigelijk omdat d'r niks anders op was.
Er is prima spanning in, acteer werk is matig.
Wel een beetje voorspelbaar.
Een kleine 3.5!
Pauluschhh
-
- 70 berichten
- 80 stemmen
Zeker weten een prima film. Erg spannend maar inderdaad ook voorspelbaar.
Conclusie: Leuk voor een vervelend avond!
B_B
-
- 1969 berichten
- 776 stemmen
Een Fincher light?
Dat gevoel had ik hier wel een beetje. Het indrukwekkende camerawerk is nog steeds aanwezig maar qua sfeer drukt hij zijn stempel hier wat minder door. Voelde allemaal wat luchtiger aan, moet zeggen dat ik de grauwige look ook wel een beetje miste.
Maar goed verder een onderhoudende thriller die bij vlagen effectief spannend is en eigenlijk de hele speelduur wel weet te boeien. Fijn ook dat Jared Leto eindelijk eens goed gecast wordt, kan hem wel waarderen in rollen als deze en Lord of War.
Verder niet echt origineel of schokkend maar wel erg vermakelijk, 3.5*
Weertenaar
-
- 1023 berichten
- 1024 stemmen
Fincher is zijn streken niet verleerd, maar hij kan (veel) beter: 3.00 (2.80)
Een aardig concept staat nog niet altijd garant voor een goede film, zo wordt met Panic Room enkele malen pijnlijk duidelijk. De eerste 20 minuten is de spanning en de sfeer goed getroffen en voelbaar, voornamelijk dankzij het creepy huis (opnamelocaties uitzoeken is niet moeilijk, toch?) welke moeder en dochter Altman betrekken. Op het moment dat de inbrekers in beeld komen is het helaas gedaan met de spanning. Hoewel de film feilloos van de ene in de andere scene rolt wordt het eigenlijk nergens meer écht spannend, wat enerzijds voor een groot deel te maken heeft met de voorspelbare acties die de Altmans ondernemen en anderzijds de ietwat 'vriendelijke' rol van Burnham, die daardoor te veel de aandacht opeist. Daarnaast is het personage van Raoul naarmate de prent vordert erg over the top, wat ik toch een redelijke miskleun vond.
Het acteerwerk is redelijk, doch nooit bijzonder. Foster tilt de film niet naar een hoger niveau, evenals Whitaker. De twee doen hun ding, zonder negatief of positief op te vallen. De bijrollen stellen verder ook niet echt veel voor. Daarnaast verdient Fincher beter voor wat betreft de dialogen, het komt allemaal nogal 'dooddoenerig' over. Verder worden de nodige cliche's niet geschuwd, gebeuren er een groot aantal zaken waar meerdere vraagtekens bij geplaatst kunnen worden en mist de film een echt goede scene waarvan gezegd kan worden: daar is de 'paniekkamer' echt goed gebruikt. Van een halfbakken uitgewerkt script kan dus ook David Fincher geen topfilm maken, zo blijkt met Panic Room. Hoe jammer ik dat ook vindt, want ik heb Fincher bijzonder hoog zitten.
En waarom dan wel dat laat hij hier toch wel weer zien met het werkelijk fantastische camerawerk. Wat legt die man toch een gevoel in zijn scenes, het is werkelijk ongelofelijk. Vrijwel iedere scene is van grote schoonheid en met veel zorgvuldigheid geschoten, daar kan zelfs het magere script niets aan veranderen. de montage maakt het vervolgens helemaal af. De opnamelocaties zijn zoals gezegd sterk, ware het niet dat er maar weinig uitgehaald wordt, waar wederom het script debet aan is. De regie is verder aardig, doch niet naar de maatstaven wat Fincher in zijn mars heeft. Panic Room is al bij al een aardig tussendoortje waar Fincher zo links en rechts de nodige kleur aan toe heeft weten te voegen. Dat verhult echter niet dat de prent op andere vlakken te kort komt, daar kan zelfs de topcast geen verandering in brengen.
Script / Verhaal:................ 2,50
Acteerwerk:....................... 3,00
Regie / Speelduur:...........3,00
Realisme:......................... 1,50
Cinematografie:............... 4,00
Positie: 130/337
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2314 stemmen
Een film met veel spanning 
score .......... 3.65
positie .........88/+-400
Films ook met 3.65 : Behind Enemy Lines, Open Water, See No Evil en Enemy At The Gates.
Net voor Ghost Ship en net achter The Butterfly Effect
Tommeh
-
- 7317 berichten
- 3297 stemmen
Prima film van Fincher. Het verhaal is natuurlijk vrij dun, maar door de sterke regie, het prima (en sluitende) script en indrukwekkende camerawerk loopt de spanning af en toe hoog op. Overtuigende cast ook, al had Raoul wat freakyer gemogen van mij.
bild
-
- 318 berichten
- 0 stemmen
Panic Room is de enorm bekende film met Jodie Foster waarin de spanning het beangrijkste element is. Spanning is wel degelijk aanwezig en Jodie Foster acteert goed. Toch is deze film niet echt bijzonder, met name is de sfeer erg standaard en het script ook maar zus en zo. Toch blijft deze prent voor uitstekend vermaak zorgen.
aburex
-
- 843 berichten
- 2189 stemmen
Ondankseen wat traag op gang komende film worden we al snel door spanning verrast. De film is goed opgebouwd en draagt zeker de sempel van Fincher. Hij weet een sfeer te creëren zoals geen ander regisseur dat kan. Gelukkig dat Nicole Kidman har enkel brak bij d opnamen van Moulin Rouge en de rol naar Jodie Foster ging die hier één van heer beste rollen neerzet. De erg ondergewaardeerde 'King Of Schotland' Forest Whitaker spelt weer uitsekend. Zelfs in de bijrollen ehij veel speelde weet hij iets speciaals te geven aan de film.
Goede film die zeker aan te raden is
gi30171
-
- 104 berichten
- 103 stemmen
Spannend. Inderdaad, kwam wa traag op gang maar eens bezig ... De moeite waard.
powerman
-
- 1226 berichten
- 3230 stemmen
Zeker geen slechte film, alleen vond ik hem op momenten saai. maar Jodie Foster lost dat wel weer op met goed acteerwerk.
bollepeer
-
- 449 berichten
- 275 stemmen
mmm ja wel aardige film, paar goede spannende scenes, alleen het begin was behoorlijk saai, maar dat wordt ruimschoots goedgemaakt door het goede eind. gewoon leuk voor tussendoor.
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2314 stemmen
Mijn eerste echt spannede film
Nog niet veel gezien dan ?
jirachi03
-
- 393 berichten
- 0 stemmen
Nog niet veel gezien dan ?
Jawel ,maar toen paar jaar geleden 
skipy05
-
- 1676 berichten
- 2700 stemmen
heel goede spannende film. Heel goed verhaal. Goed geacteerd.
Ik vond Kristen Stewart zeer goed haar personage neer zetten. Heel goed geacteerd door haar.
van duijn
-
- 935 berichten
- 845 stemmen
Vond hem niet bloedstollend maar toch wel best een aardige film.
*3.0
soom
-
- 24920 berichten
- 2752 stemmen
Kristen Stewart, natuurlijk, eigenlijk de enige reden dat ik deze film zag. Sinds Twilight ben ik, zoals ik wel meerdere keren aangaf, helemaal benieuwd naar alles waar ze in speelt. Into the Wild zag ik alleen maar vanwege haar aandeel, en het feit dat Robert die film blijkbaar ook had gezien, en daarom auditie deed voor Twilight. Kristen is dan ook voor mij, samen met hem, en afzonderlijk, iemand om in de gaten te houden, zoiets als Claire Danes, Kate Winslet en Michelle Williams (en anderen) dat ook hebben, voor mij. (En bij de mannen dus onder andere Robert Pattinson).
Spannend tot en met, hetzelfde niveau als Se7en, met een goede Jodie Foster en een goede Forest Whitaker. Echt heel goed in elkaar gezet, zowel bij- als hoofdrollen worden goed ingevuld.
Mooiste scene vond ik de lantaarn scene, waarin zoals gezegd, favoriet sinds een jaar Kristen en Jodie spelen, met een geweldig stukje dialoog. Ik leefde mee aan het einde, ik vond het een mooi eindshot. Ik wil echt graag meer films met Kristen gaan zien, ze is echt goed.
Beloki
-
- 107 berichten
- 588 stemmen
Spannend opgebouwde thriller. Prima acteerwerk en een goed slotakkoord. Stijgt absoluut boven de middenmoot uit.
4*
B.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Mhow...had beter kunnen zijn dan het is geworden.
Ik had toch wel wat meer spanning in de film verwacht. Ondanks de constante bedreiging van de 3 inbrekers vond ik het nooit echt heel spannend en dreigend worden. Daarvoor waren de 3 inbrekers teveel aan het ruzie maken en was Jodie Foster (goede rol trouwens!) te slim. Jammer, want een verhaal als dit kan best gigantisch spannend zijn.
Het hele idee van een Panic Room vond ik best leuk gevonden en het begon allemaal ook nog best aardig, maar al snel vond ik de film wel onrealistisch worden. Onrealistisch op een manier dat me wat ging storen. Denk bijvoorbeeld aan niemand die de Panic Room bewaakt als Jodie Foster naar buiten holt en zeker een minuut haar telefoon zoekt. Of Foster die alle kans had om via een signaal een agent te waarschuwen voor haar neus. Waarom zou je het niet doen als je denkt dat je toch wel eens vermoord kan gaan worden? En het toppunt van het onrealistische is toch wel dat Foster die inbreker loeihard met een voorhamer in het gezicht mept waarna hij ook nog eens meters naar beneden valt. Toch weet hij dit te overleven. Sterker, hij weet een tegenaanval nog in te zetten. Sure...
Maar buiten dat is Panic Room een aangename film om eens een keertje te kijken. Soms spannend en sowieso best onderhoudend. Zeker de rollen van Foster, maar ook die van Forest Whitaker waren sterk. Die dochter (leek wel een jongen) vond ik maar irritant trouwens. Jammer dat men later in de film de bocht uit is gevlogen met het plot door allerlei ongeloofwaardige zaken...
Oja, stomme slotscene op dat bankje in het park trouwens. Erg overbodig...
3*
Svenniboyke
-
- 295 berichten
- 749 stemmen
Heel goede film weer
!Maar vind eigenlijk alle films sterk waar Jodie Foster in acteert!Ze is dan ook mijn favoriete actrice.Lekker spannend vond ik deze film:).
sofripa
-
- 1516 berichten
- 1143 stemmen
Zeker oke, maar er had nog wel meer ingezeten. Maar goed, wat niet is, is niet. 3,5 sterren
TrickySmalls
-
- 607 berichten
- 782 stemmen
Tot het einde toe vermakelijk.
Simpel plot, doch zeer interresant uitgewerkt.
Op een paar momenten na wordt het nooit écht spannend, maar toch zit je met een opgekropt gevoel. Zeker als ze die muur proberen open te breken.
Camerawerk is ook verder prima.
GuyB
-
- 1299 berichten
- 0 stemmen
Film met zijn foutjes en zijn minpuntjes en misschien niet alle spanning, maar toch allemaal vermakelijk.
Had hem ooit wel een keertje op tv gezien, en was er de eerste keer meer door onder de indruk, maar dat ligt aan het feit dat ik toen nog niet zoveel films keek.
Het idee van een Panic Room en een heel groot herenhuis is niet zo origineel, maar wel heel leuk. Best dat het een regisseur is die grote naam heeft anders was het maar standaard te noemen...
Fincher kon er een spannende film van gemaakt hebben, want dat is deze dus hélemaal niet. Wel bevat hij zijn spannende momenten, zoals Foster die haar telefoon wil grijpen.. Wel fout dat ze daar de kans toe krijgt, maar dat is niet de fout van Fincher, dat hij het onrealistisch zou gemaakt hebben ofzo. Dat was maar één uit de rij blunders die de boeven maakten.
Hoewel ze van alle technische inbreekspullen voorzien waren, blijven het amateurs.
De ene die later de kogel krijgt is best manipulatief, maar weet maar weinig over inbreken. Die Raoul is een grote wacko, had wel de naam en het voorkomen om er een echte freak van te maken...
De zwarte inbreker (die overigens Martin Lawrence-trekjes vertoonde) was diegene die het hart op de juiste plaats had, en ook het meest over inbreken wist. Ik had hem de buit zelfs gegund...
Camerawerk en muziek zijn top.
Reeks leuke scènes ;wanneer de politie voor de eerste maal aan haar deur staat. De flikkerlicht-SOS-scène, en in het begin toen de zwarte inbreker op verkenning ging.
Lichtjes spannend, of niet spannend genoeg, maar dat is maar hoe je het bekijkt, ik denk dat het niet echt de bedoeling was van Fincher om dit héél erg spannend te maken.
Delphi
-
- 28 berichten
- 85 stemmen
Zeer goede, spannende thriller. Ik ben een paar keer uit mn zetel gesprongen omdat het zo spannend was ('; Zeer goed geacteerd van Jodie Foster en Kristen Stewart.
Zeker een aanrader.
Gerelateerd nieuws

Angstaanjagende thriller 'Panic Room' vanavond op Net 5

Deze titels voegt Netflix toe in de maand augustus
Bekijk ook

The Sixth Sense
Thriller, 1999
1.125 reacties

The Game
Thriller, 1997
858 reacties

Misery
Thriller, 1990
357 reacties

Gone Girl
Thriller, 2014
591 reacties

The Times of Harvey Milk
Documentaire, 1984
17 reacties

Lepa Sela Lepo Gore
Drama / Oorlog, 1996
6 reacties
Gerelateerde tags
new york cityburglargijzelaarbunkerhousebreaking braveryex husbandhorrorsafegeldburglarypsychologische thrilleralleenstaande moederhuisinvasiedivorceeteenage daughterdiabeticrainstormsafecrackerseizuretrapped in a housebearer bondssecret roomrobbery crew intensebrownstone
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








