• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.382 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.104 gebruikers
  • 9.377.963 stemmen
Avatar
 
banner banner

Pulp Fiction (1994)

Misdaad | 154 minuten
4,26 12.466 stemmen

Genre: Misdaad

Speelduur: 154 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Quentin Tarantino

Met onder meer: John Travolta, Samuel L. Jackson en Uma Thurman

IMDb beoordeling: 8,8 (2.409.849)

Gesproken taal: Engels, Spaans en Frans

Releasedatum: 1 december 1994

Plot Pulp Fiction

"From the creator of 'True Romance' & 'Reservoir Dogs'"

Jules en Vincent werken voor de machtige misdadiger Marsellus Wallace. Vincent komt in de problemen als hij Mia, de vrouw van Wallace, een avondje gezelschap moet houden. Ondertussen is Wallace verwikkeld in een deal met de bokser Butch, die Wallace belazert en er met z'n geld vandoor gaat.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jesse93

Jesse93

  • 439 berichten
  • 412 stemmen

Als een film je keer na keer weer vermaakt, waarom zou je hem dan minder kijken?


avatar van kella1993

kella1993

  • 10 berichten
  • 15 stemmen

Ik heb hem al meer dan 10 keer gezien en ik vind het nog steeds een geweldige film


avatar van TrickySmalls

TrickySmalls

  • 607 berichten
  • 782 stemmen

Vaak niet helemaal afgezien. Wist dat het wel een toppertje zou zijn en heb hem dus vandaag voor het eerst volledig gezien.

Werkelijk iedereen en alles in de film is stoer. De dialogen erin zijn dat ook zeker. Het zit hem toch in de situaties die zo geweldig zijn uitgewerkt. Met name het laaste half uur wist mij zo erg te overtuigen en was heb toen bijna alleen maar met een glimlach op mijn gezicht gezeten.

Stiekem vind ik dat Samuel L. Jackson deze film toch wel naar een hoger niveau tilt. Hoe deze man spreekt is toch wel magisch. Desalniettemin genoot ik van ieder personage.

Zoals al vaker wordt gezegd is deze film een echt pareltje, een meesterwerk. En dat was het zeker!


avatar van ChelseaH

ChelseaH

  • 106 berichten
  • 128 stemmen

Ik vond hem de eerste keer dat ik hem zag al meteen goed. DE keeren daarna werd hij alleen maar beter!

een 5e plaats is misschien wat hoog gegrepen maar ik geeft het wel een 4 en een halve ster!


avatar van planet_of_death

planet_of_death

  • 3962 berichten
  • 178 stemmen

Dat zijn er vier die ik op het scherm zie.


avatar van Ulko777

Ulko777

  • 6 berichten
  • 80 stemmen

Dit is een topper.

Als je hem vaker ziet snap je alles veel beter.

Heb hem al 4 keer gezien


avatar van shockdog

shockdog

  • 322 berichten
  • 1024 stemmen

Did you see a sign on my door that says "Dead nigger storage"? You know why you didn't see that sign? Cuz storin' dead niggers ain't my fuckin' business!


avatar van (verwijderd)

(verwijderd)

  • 1010 berichten
  • 0 stemmen

Hetzelfde recept als Reservoir Dogs, maar dan met meer locaties en dus meer variatie ... Bovendien is het ingrediënt humor iets pregnanter aanwezig. Travolta op de dansvloer parodieert zichzelf grandiozo! Ondanks al dat bloed, overheerst de humor met glans, en aan het eind (mede door de geniale opbouw), zie ik (weer) de diepere ethiek van Tarantino.


avatar van erik1677

erik1677

  • 1787 berichten
  • 0 stemmen

persoonlijk vind ik de beste van tarantino.

heerlijke veelzijdige cinnema,actie,humor,spanning en een heerlijk uma thurman.

Damn wat is zij sexy in deze film.

Travolta speelt hier een geweldige slobberige gangster.

heerlijk is ook de dansvloerscene.

echt een topper


avatar van Tiepie

Tiepie

  • 64 berichten
  • 129 stemmen

Hoevaak ik deze film ook zie hij blijft goed... en het acteerwerk van vooral Samuel L. Jackson is gewoon uitmuntend. Zeker weten een van de beste films die ik ooit gezien heb.


avatar van fappie

fappie

  • 2688 berichten
  • 2005 stemmen

Hahha. Wat trouwens wel apart is is dat Tarantino constant zegt dat zijn huis geen opslagplaats is voor dode negers. Opzicht wel raar dat hij het woord nigger zo vaak gebruikt terwijl de vrouw van zijn personage ook donker is. Als ik me niet vergis iig.


avatar van GuyB

GuyB

  • 1299 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb altijd al gehouden van deze film, prachtig hoe de verhalen kruisen. Superdialogen, humor, een cast die er niet als bloemzakken naar elkaar staat te kijken, maar echt tot leven komen. Zalige rol van de slordige Travolta en de bijgelovige Jules. Na 1 keer kijken weet je gewoon alle dialogen bijna van buiten omdat ze zodanig geniaal zijn, en wat valt er toch uit die film te halen van details wanneer je hem een 2e keer en 3e keer kijkt. Wat ervoor zorgt dat ie met de kijkbeurt beter wordt.

Een meesterwerk, uniek onder de meesterwerken.


avatar van planet_of_death

planet_of_death

  • 3962 berichten
  • 178 stemmen

Ik denk net: lekker Pulp Fiction kijken. Deed disc 1 waarop stond film erin, blijkt dat die disc de bonus is.


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4772 berichten
  • 1431 stemmen

Ja dat heb ik ook. Heb je die ene soort van stealbox?


avatar van planet_of_death

planet_of_death

  • 3962 berichten
  • 178 stemmen

Jup, vandaar dat ie zo goedkoop was.


avatar van planet_of_death

planet_of_death

  • 3962 berichten
  • 178 stemmen

Een gloeiend heet bad van weirdness en coolheid.

Ik betrapte mezelf regelmatig op het feit dat ik aan het begin van een scène mijn wenkbrauw fronste. Waarom doe die persoon dit? En die andere dat? Wat doet die man nou? Op het eind van zo'n scène krijg je op komische wijze het antwoord. Een glimlach gegarandeerd. Het is altijd wachten op wat er gebeurt. Er is absoluut geen spraken van voorspelbaarheid dus. Wel van ongeloofelijk goed acteerwerk.

Om te beginnen is daar Travolta. Bij veel films vind ik hem helemaal niets. Hij blijft mij altijd bij als die gladde kneus uit die mutserige musical. Maar het personage dat hij hier neerzet overtuigt. En niet zo'n beetje ook. We krijgen te maken met een menselijke gangster met een boeiend karakter. Uma Thurman is prettig om naar te kijken, maar ze verbleekt een beetje bij de andere. Willis speelt verassend goed en bewijst dat hij niet alleen een actieheld kan spelen. Samuel L. Jackson is overdonderend en zet zo'n beetje de beste rol neer die ik ooit heb gezien. Echt geweldig.

Het meest bijzondere aan Pulp Fiction is dat de film een mix is van normale bezigheden en totaal niet normale bezigheden. Met de normale dingen bedoel ik natuurlijk de bizarre (maar dan toch weer niet zo bizarre) gesprekken. De dialogen, die over koetjes en kalfjes gaan, zijn briljant. Ze hielden mijn aandacht vast en lieten me lachen en mijn wenkbrauwen fronsen. Die twee dingen te gelijk doe ik niet vaak in een film.

Pulp Fiction is een van de beste films ooit. Ik denk dat ik nog vaak dit gloeiend hete bad ga nemen. Vijf sterren.


avatar van fappie

fappie

  • 2688 berichten
  • 2005 stemmen

planet_of_death schreef:

Pulp Fiction is een van de beste films ooit. Ik denk dat ik nog vaak dit gloeiend hete bad ga nemen.

Haha. Kijk uit voor rimpels . Ben het wel met je eens. Briljante uitspraak trouwens .


avatar van snakevega

snakevega

  • 106 berichten
  • 92 stemmen

Ik vind dit een prachtige film, omwille dat de jaren 90 heel erg getypeerd worden. roken in cafe's, auto's, gebouwen,... Gewoon het sfeertje in het algemeen. Maar wat ik niet begrijp is wat is nu de essentie van de film? wat vinden anderen mooi aan deze film?

4sterren


avatar van planet_of_death

planet_of_death

  • 3962 berichten
  • 178 stemmen

De dialogen, de manier waarop de personages met elkaar praten... Ga zo maar door!


avatar van GuyB

GuyB

  • 1299 berichten
  • 0 stemmen

De dialogen, de manier waarop de personages met elkaar praten, de slordige badguy Vincent Vega, de soort acteurs die perfect in dit plaatje kruipen, Mr. Wallace, Uma , Jules (voor mij hét personage), de letterlijke feel good dat je in deze film krijgt en het héél véél denken aan de film, maanden nadat je hem gezien hebt.

Zorgt er allemaal voor dat dit één vd beste (al dan niet de beste) film is.

Mooie verwoording trouwens van dat heet bad


avatar van planet_of_death

planet_of_death

  • 3962 berichten
  • 178 stemmen

Bedankt. Leek me wel passen bij een film als deze.


avatar van ducman

ducman

  • 7 berichten
  • 55 stemmen

Wow, wat een geweldige bizarre en prachtige onbegrijpelijk, begrijpelijke film. geweldig al die losse verhalen die toch weer bij elkaar komen en je steeds in verwarring brengen. sterke zwarte humor. Travolta en Jackson op hun best. Film blijft in je hoofd lang hangen maar waarom... ??


avatar van planet_of_death

planet_of_death

  • 3962 berichten
  • 178 stemmen

Dialogen over hamburgers. Dat zegt genoeg!


avatar van MyOwnStyle

MyOwnStyle

  • 536 berichten
  • 1 stemmen

Haha, het 'What'-gedeelte blijft toch geweldig. Is ook een deel die steeds in m'n hoofd blijft hangen.


avatar van twilight_men

twilight_men

  • 32 berichten
  • 81 stemmen

zeer goede film


avatar van 88Fabian

88Fabian

  • 1527 berichten
  • 0 stemmen

Ik weet dat deze film inmens popu is, ikzelf vindt het een redelijke film

niet echt spectaculair. Heb eens gehoord dat Tarantino vroeger in een videotheek werkte en daar verschrikkelijk veel films keek.

Je kan wel merken dat ie daar ontzettend veel van in zich heeft opgenomen heeft gebruikt voor z'n eigen films.

Maar op de juiste manier? NEE. Hij steelt toch echt dingen uit andere films, ik wil hem is een film zien maken zonder te kunnen merken dat

ie verschikkelijk veel overneemt uit oude westerns enzo.

Deze film krijgt trouwens een 3,0.


avatar van Tha-Joker

Tha-Joker

  • 1048 berichten
  • 951 stemmen

Het is een ode, net zoals zijn andere films.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4616 stemmen

88Fabian schreef:

maar op de juiste manier? NEE.hij steelt toch echt dingen uit andere films,ik wil hem is een film zien maken,zonder te kunnen merken dat

ie verschikkelijk veel overneemt uit oude westerns enzo.

Over welke specifieke films heb je het dan? Ik denk dat je nu gewoon mensen aan het napraten bent..


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

Ik ben ook wel benieuwd uit welke film(s) hij Pulp Fiction gestolen zou moeten hebben.


avatar van Tha-Joker

Tha-Joker

  • 1048 berichten
  • 951 stemmen

Ik ben ook wel benieuwd vanuit welke films Pulp Fiction grote stukken heeft overgenomen...