• 15.812 nieuwsartikelen
  • 178.349 films
  • 12.227 series
  • 34.007 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.099 gebruikers
  • 9.377.533 stemmen
Avatar
 
banner banner

Pulp Fiction (1994)

Misdaad | 154 minuten
4,26 12.466 stemmen

Genre: Misdaad

Speelduur: 154 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Quentin Tarantino

Met onder meer: John Travolta, Samuel L. Jackson en Uma Thurman

IMDb beoordeling: 8,8 (2.409.509)

Gesproken taal: Engels, Spaans en Frans

Releasedatum: 1 december 1994

Plot Pulp Fiction

"From the creator of 'True Romance' & 'Reservoir Dogs'"

Jules en Vincent werken voor de machtige misdadiger Marsellus Wallace. Vincent komt in de problemen als hij Mia, de vrouw van Wallace, een avondje gezelschap moet houden. Ondertussen is Wallace verwikkeld in een deal met de bokser Butch, die Wallace belazert en er met z'n geld vandoor gaat.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Ze hebben nog niet zo heel lang geleden een Tarantino maand gehouden, dus hij is wel uitgezonden.


avatar van ®Tc

®Tc

  • 8212 berichten
  • 1087 stemmen

Metalfist schreef:

Ze hebben nog niet zo heel lang geleden een Tarantino maand gehouden, dus hij is wel uitgezonden.

Inderdaad, dat was op 2BE, Natural Born Killers, Jackie Brown en From Dusk Till Dawn werden toen ook uitgezonden dacht ik. Eigenlijk zouden de films op VTM, 2BE, VT4 en Vijftv (Belgische commerciële zenders) ook eens onder tv-gids moeten komen.


avatar van powerman

powerman

  • 1226 berichten
  • 3230 stemmen

Metalfist schreef:

Ze hebben nog niet zo heel lang geleden een Tarantino maand gehouden, dus hij is wel uitgezonden.

http://2be.be/tarantino/tarantino_maand.php#1

Wel een jaar geleden.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Dat is toch niet lang geleden?


avatar van schaap140

schaap140

  • 61 berichten
  • 129 stemmen

zwijgplicht schreef:

(quote)

Cultuurbarbaar! Ik denk dat jij de film niet zoveel aan vind omdat jij gewoon de ondertitels leest. correct me if i'm wrong! De film draait voor de helft op de Dialogen, of misschien kun je niet zo goed engels/amerikaans?

Tja... Ondertitels staan bij mij nooit aan tenzij andere mensen de film anders niet kunnen volgen maar de film is gewoon saai, heb het echt geprobeerd hoor om de film te kunnen waarderen, vooral omdat zoveel mensen hem zo mooi vinden, maar hij is echt niet geweldig, als die nu een stuk korter zou zijn geweest zou het nog een goeie film zijn geweest en kreeg hij een voldoende van mij.

Zaten leuke stukken in, dat geef ik toe, maar om een film te beoordelen op 5 minuten leuke film terwijl de rest voor mij als saai gezien word vind ik persoonlijk iets te ver gaan.

maar als je van dit soort films houd dan zal het zeker een mooie film zijn.


avatar van Jeauhan

Jeauhan

  • 879 berichten
  • 0 stemmen

schaap140 schreef:

het verhaal in de juiste volgorde en het had een top film kunnen zijn

Dan is de film volgens mij niet saai maar ben je een saaie/luie filmkijker. De verhaallijnen die chronologisch door elkaar lopen zijn één van de zaken die deze film tot een geweldige film maken. Er zijn veel te veel films die chronologisch in de 'juiste' volgorde lopen. Ik vind het dan ook zeer en zeer tegenstrijdig dat je aan de ene kant wilt dat het in de 'juiste' volgorde loopt en het anderzijds een saaie film vindt...juist dat zou het saai maken


avatar van desteven007

desteven007

  • 734 berichten
  • 0 stemmen

That's Tarantino's style


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2537 stemmen

Ik denk dat de stijl en de grote verschil tussen Pulp Fiction en andere film die gebruikt wordt best wel onderrated is bij sommige mensen, maar ach, je moet er van houden.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

14 jaar geleden moest ik een keertje oppassen bij een toen nog hele knappe moeder en ik mocht van haar een film huren. Uiteindelijk koos zij notabene zelf voor Pulp Fiction.

De eerste keer vond ik het maar een vreemde film. Later (een jaar later) drong het pas tot me door. ik dacht eigenlijk heb ik een briljante film zitten kijken of niet? Ben hem toen dus nog is gaan kijken en sindsdien staat hij bij mij erg hoog aangeschreven. Al moet ik wel zeggen. Stel deze film had een week geleden voor het eerst uitgekomen, dan had er denk een half puntje vanaf gegaan. De film heeft een sentimentele waarde.

Inmiddels tussen de 5 a 10x gezien. valt nog best mee opzich.


avatar van kimberlyVD

kimberlyVD

  • 5946 berichten
  • 1567 stemmen

Heb deze daarstraks gekocht. Maar op de hoes staat: duur: 94min...

En hier staat 154min ... Hoe lang duurt hij nu werkelijk?


avatar van leidsehoodie

leidsehoodie

  • 506 berichten
  • 412 stemmen

JacoBaco schreef:

14 jaar geleden moest ik een keertje oppassen bij een toen nog hele knappe moeder.............. De film heeft een sentimentele waarde.

Hmmm... Verdacht.


avatar van combi

combi

  • 20609 berichten
  • 0 stemmen

kimberlyVD schreef:

Heb deze daarstraks gekocht. Maar op de hoes staat: duur: 94min...

En hier staat 154min ... Hoe lang duurt hij nu werkelijk?

154 min. een bekeknde error op de kaft.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

combi schreef:

(quote)
154 min. een bekeknde error op de kaft.

Klopt. Ontdek ik nu pas.


avatar van %%%%%%

%%%%%%

  • 2543 berichten
  • 1234 stemmen

Geweldige film met zeer fraai camara werk
Over de acteer prestaties hoef ik weinig te zeggen het plezier druipt ervan af
Verder is de verhaal gewoon erg leuk en goed
Aleen paar kleine min puntjes vind ik toch het einde voelt niet af
Als butch in de taxi zit zie je gewoon op de achtergrond dat het op een set is En de laatste minpuntje is Het laatste overval zie je op de achtergrond allemaal mensen lopen enzo en ze doen niks ze bellen geen politie ofzo ze lopen er langs net als het normaal is
Verder een geweldige film die zeker in mijn top tien komt een kleine 5


avatar van kimberlyVD

kimberlyVD

  • 5946 berichten
  • 1567 stemmen

combi schreef:

(quote)
154 min. een bekeknde error op de kaft.

Ok, bedankt


avatar van %%%%%%

%%%%%%

  • 2543 berichten
  • 1234 stemmen

Ik heb het einde door hahah vrij logies
Geweldige film
Wat zit er in die koffer mischien goud ?


avatar van zeebodem*

zeebodem*

  • 3 berichten
  • 4 stemmen

De beste cult-film aller tijden! Echt geweldig! Deze moet je echt in je dvd collectie hebben. De dialogen en acteerwerk van Samuel L. Jackson en Travota is echt super tof!! In mijn top 10!!!


avatar van Kiros

Kiros

  • 607 berichten
  • 1327 stemmen

%%%%%% schreef:
Ik heb het einde door hahah vrij logies
Geweldige film
Wat zit er in die koffer mischien goud ?

Die discussie gaan we hier echt niet weer hebben!

Google maar een eind weg, zat fora met hele uitgebreide theorieen daarover


avatar van JanVR

JanVR

  • 130 berichten
  • 170 stemmen

Samuel L. Jackson vind toch de beste in deze film. iedereen is zalig, maar hij doet het hier helemaal! Spijtig dat hij de laatste jaren in zoveel crap meedoet...

"And you will know my name is the Lord, when I lay my vengeance upon thee"


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Ben al even bezig met het lezen van dit script. Echt prachtig Elke scene kan ik me inbeelden zoals in de film. Hierna misschien ook maar eens aan die van Reservoir Dogs beginnen


avatar van skipy05

skipy05

  • 1676 berichten
  • 2700 stemmen

wat een saaie film en langdradig. ik snap niet wat iedereen er zo goed aan vind. dat deze dan in de top 4 staat snap ik al zeker niet. maar dat is ieder zijn eigen meening. sommige stukken zijn goed. maar er gebeurd dan niets in. het is wel zeer goed geacteerd. Samuel L. Jackson en Bruce Willis vond ik goed en de rest was ook goed.

1*


avatar van Jeauhan

Jeauhan

  • 879 berichten
  • 0 stemmen

skipy05 schreef:

wat een saaie film en langdradig. ik snap niet wat iedereen er zo goed aan vind. dat deze dan in de top 4 staat snap ik al zeker niet. maar dat is ieder zijn eigen meening. sommige stukken zijn goed. maar er gebeurd dan niets in. het is wel zeer goed geacteerd. Samuel L. Jackson en Bruce Willis vond ik goed en de rest was ook goed.

1*

Weet je zeker dat je Pulp Fiction hebt gezien en niet Plump Fiction? Zeker ook geen oersterke dialogen gezien? Of verhaallijnen die op een originele manier door elkaar lopen? Niet gezien dat je hebt gekeken naar 5 episodes in 1 film?

Ik vind het prima als je deze film laag waardeert, maar je motivatie snap ik niet. Als je wel ziet dat het acteerwerk zeer goed is maar de film vervolgens saai en langdradig vindt strookt er bij mij iets niet...


avatar van GinolaEHV

GinolaEHV

  • 2127 berichten
  • 2611 stemmen

Nou, ik snap in principe zijn motivatie wel. In de film gebeurt, welbeschouwd, ook niet zo heel veel.

Tenminste, niet als je een soort van actiefilm (wat het vantevoren, als je de film nog nooit hebt gezien, toch lijkt te gaan worden) hebt verwacht.

Deze film moet het eigenlijk puur van de dialogen en de verhaallijnen hebben, en niet van grof geweld en snelle achtervolgingen. Als je dat wel verwacht, en je houdt niet van enigszins langdradige dialogen, dan kom je bij Pulp Fiction wel wat bedrogen uit.


avatar van Jeauhan

Jeauhan

  • 879 berichten
  • 0 stemmen

GinolaEHV schreef:

Deze film moet het eigenlijk puur van de dialogen en de verhaallijnen hebben, en niet van grof geweld en snelle achtervolgingen. Als je dat wel verwacht, en je houdt niet van enigszins langdradige dialogen, dan kom je bij Pulp Fiction wel wat bedrogen uit.

Ja dat deel van de motivatie snap ik wel. Maar dan snap ik niet dat je niet van langdradige dialogen houdt en tegelijkertijd de acteerprestaties wel zeer goed vindt.


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Jeauhan schreef:

(quote)

Ja dat deel van de motivatie snap ik wel. Maar dan snap ik niet dat je niet van langdradige dialogen houdt en tegelijkertijd de acteerprestaties wel zeer goed vindt.

Hoezo niet. Een goed geacteerde dialoog kan nog steeds een saaie dialoog zijn.


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3228 stemmen

Vandaag voor de derde x bekeken.. dit keer samen met een maat van mij.. de film blijft sterk en 2 en half uur vliegen letterlijk voorbij.. zeer goed geacteerd en leuke passende humor.. 4,5 sterren.. een pure klassieker


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Mescaline schreef:

2 en half uur vliegen letterlijk voorbij

Lijkt me cool


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3228 stemmen

serpico schreef:

(quote)
Lijkt me cool

Is een speciaal moment idd..


avatar van Jeauhan

Jeauhan

  • 879 berichten
  • 0 stemmen

serpico schreef:

(quote)
Hoezo niet. Een goed geacteerde dialoog kan nog steeds een saaie dialoog zijn.

Misschien is het beter om het van de andere kant te bekijken. Hoe is het bij deze film mogelijk dat je de dialogen saai vindt en tegelijkertijd het acteerwerk wel goed. M.a.w. door het goede acteerwerk zijn de dialogen niet saai, dus als je het goede acteerwerk herkent moet je ook herkennen dat de dialogen niet saai zijn.

Zijn het niet de acteurs die een dialoog kunnen maken of breken? Een dialoog kan op zich qua tekst nog zo nietszeggend of nutteloos zijn, als het goed geacteerd is kan ik er van genieten en is het voor mij niet saai om naar te kijken.


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Jeauhan schreef:

Zijn het niet de acteurs die een dialoog kunnen maken of breken? Een dialoog kan op zich qua tekst nog zo nietszeggend of nutteloos zijn, als het goed geacteerd is kan ik er van genieten en is het voor mij niet saai om naar te kijken.

Tuurlijk maken de acteurs een dialoog 'af', maar dan moet die dialoog natuurlijk wel in eerste instantie boeien. En als je een gesprek over voetmassages niet interessant vind, dan kan dat prima, ook al wordt het nog zo levendig door de acteurs gebracht.

Ook al zou je kunnen aandragen dat een goede acteerprestatie op zich al boeiend is om naar te kijken. Maar het acteren behelst natuurlijk meer dan alleen de dialogen, dus allicht had skipy05 het ook over het acteren tussen de dialogen in

Feit blijft dat een goed gebrachte dialoog saai kan zijn.