• 15.804 nieuwsartikelen
  • 178.307 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.028 stemmen
Avatar
 
banner banner

Avatar (2009)

Fantasy / Avontuur | 162 minuten / 171 minuten (special edition) / 178 minuten (extended cut)
3,94 8.040 stemmen

Genre: Fantasy / Avontuur

Speelduur: 162 minuten / 171 minuten (special edition) / 178 minuten (extended cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: James Cameron

Met onder meer: Sam Worthington, Sigourney Weaver en Zoe Saldana

IMDb beoordeling: 7,9 (1.483.010)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 17 december 2009

Plot Avatar

"Enter the world of Pandora."

Jake Sully is een verlamde oorlogsveteraan in de toekomst, die met enkele anderen naar de maan Pandora wordt gebracht. De mensheid wil daar waardevolle grondstoffen uit de grond halen. Deze planeet wordt echter bewoond door de Na'vi, een mens-achtig ras met hun eigen taal en cultuur. De Na'vi doen er alles aan zich te beschermen tegen de mensen. Sully raakt betrokken bij hun vrijheidsstrijd en wordt ook verliefd op één van hen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Dr. Grace Augustine

Colonel Miles Quaritch

Parker zichzelfridge

Norm Spellman

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van rose

rose

  • 2280 berichten
  • 0 stemmen

Reinbo schreef:

(quote)

Die 3d brillen van tegenwoordig zijn echt prima. Totaal iets anders dan die kartonnen excemplaren uit de jaren 80.

Maar zo zwaar. Moest hem gewoon ondersteunen. Al mijn vriendinnen trouwens.


avatar van rose

rose

  • 2280 berichten
  • 0 stemmen

Wouter schreef:

(quote)

Dat zei men ook van geluid, kleur, achterspeakers en digital cinema. Ik ben voorzichtiger met voorspellen.

Kan het me ook niet voorstellen. Het werkt bij bepaalde films wel, maar als het bij alle films zo zou zijn , gaat de lol er toch ook af. Tenminste voor mij dan.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Het is ook leuk voor een keertje inderdaad, daarom hebben ze vaak ook succes. Als je voor alle films zo'n bril op moet doen lever ik mn pathé unlimited kaart ook in


avatar van DiDa

DiDa

  • 3648 berichten
  • 2800 stemmen

Als je nu zelf al een bril hebt? Is dat dan niet irritant, want dan moet je dus die 3d bril daar weer overheen doen...?


avatar van afca_fanatic

afca_fanatic

  • 119 berichten
  • 615 stemmen

Ik heb niet alles rond gespit om van alle High Tec shit te begrijpen maar toch heb ik een vraag:

Moet je serieus naar deze film gaan en een bril op doen? om het optimale uit de film te halen? (correct me if i'm wrong) Dat vind ik dus echt 10 keer niks, ik ga niet naar de bios met het idee dat ik 3 uur zo'n kut bril op me neus moet zitten, dan zit ik meer te krabben van de jeuk van die pleures dingen dan dat ik de film zit te kijken.

En wat is het verschil tussen 2D en 3D in een bios? Veel vragen maar begrijp sommigen hier gewoon totaal niet

En IMAX is ook met een bril? pff... nou als binnenkort alle films met brilletjes zijn, dan wacht ik wel op de DVD versie...


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Jeuk heb ik nog nooit gekregen van die brillen misschien had de persoon die hem de voorstelling voor jou heeft gedragen wat 'probleempjes' in z'n haar rondlopen

En wat is het verschil tussen 2D en 3D in een bios? Veel vragen maar begrijp sommigen hier gewoon totaal niet

Dat je het in 3D ziet, lijkt me.


avatar van afca_fanatic

afca_fanatic

  • 119 berichten
  • 615 stemmen

Tonypulp schreef:

Jeuk heb ik nog nooit gekregen van die brillen misschien had de persoon die hem de voorstelling voor jou heeft gedragen wat 'probleempjes' in z'n haar rondlopen

(quote)

Dat je het in 3D ziet, lijkt me.

Logisch maar sinds wanneer is een film geen 3D?

3D is dieptezien en 2D niet. Maar zolang ik films kijk zie ik het echter altijd 3D... Daarom is mijn vraag wat nu dus het verschil is tussen 2D en 3D in deze film?


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Er is in ieder geval geen Pathé bioscoop die hem in 2-D draait.

Mijn ervaring met My Bloody Valentine en Ice Age 3 dit jaar zijn toch wel dat je de diepte veel meer ervaart. Geloof me, verschil in diepte merk je echt. Je hebt echt het gevoel dat je er zelf rondloopt, zo voelt 3-D.

De ondertiteling lezen vind ik wel vervelender, dat komt zeg maar naar je toe, achter de ondertiteling speelt zich de film af.

Lastig om te omschrijven eigenlijk


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

afca_fanatic schreef:

(quote)

Logisch maar sinds wanneer is een film geen 3D?

3D is dieptezien en 2D niet. Maar zolang ik films kijk zie ik het echter altijd 3D... Daarom is mijn vraag wat nu dus het verschil is tussen 2D en 3D in deze film?

Met 3D komen bepaalde elementen (op z'n makkelijkst gezegd) het beeld uit, alsof je ze aan kan raken.

Zou je dus meer het gevoel moeten geven alsof je er zelf in zit.


avatar van afca_fanatic

afca_fanatic

  • 119 berichten
  • 615 stemmen

Tonypulp schreef:

(quote)

Met 3D komen bepaalde elementen (op z'n makkelijkst gezegd) het beeld uit, alsof je ze aan kan raken.

Zou je dus meer het gevoel moeten geven alsof je er zelf in zit.

Oke dus als ik van de week naar Pathe Arena wil met IMAX dan is dat dus met een bril op, want IMAX is dan 3D toch? Daar pas ik dan voor, scheit brilletjes


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Tsja ik heb ze liever ook niet op, maar voor een film als dit moet je hem gewoon in 3-D zien, dus aan jou de keuze...


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Laatste keer dat ik een film 3D zag was het ice age, toegegeven die brillen zijn in het begin best irritant maar als je eenmaal in de film zit merk je er nog maar weinig van.

En als ik jou was zou ik het gewoon proberen, pas dan kun je echt concluderen dat het schijt brillen kunnen zijn. Ik vind het wel meevallen allemaal


avatar van Pilcrepus

Pilcrepus

  • 215 berichten
  • 1676 stemmen

afca_fanatic schreef:

En wat is het verschil tussen 2D en 3D in een bios? Veel vragen maar begrijp sommigen hier gewoon totaal niet

Een 3D film heeft bepaalde effecten waardoor het lijkt alsof het beeld diepte krijgt. Dit krijgen ze voor elkaar door 2 beelden door elkaar heen te projecteren. De bril die je opdoet zorgt dat het goede beeld bij het goede oog terecht komt.

Als je de bril afdoet krijgen beide ogen ook de beide beelden te verwerken. Het lijkt dan alsof je dubbel ziet.

Goed, de film. Het is moeilijk om een film als deze objectief te beoordelen als je in de rollercoaster hebt gezeten die luistert naar de naam IMAX. Ik heb de nieuwe zaal in Rotterdam mogen testen en dit was een geweldig avontuur.

Een science fiction film heeft normaal een veel dikker verhaal en veel meer details, deze film leek erop gericht om echt puur op spektakel en emotie te richten. En dat is ze goed gelukt.

Animaties zoals deze heb ik nog nooit zo realistisch gezien. Echt prachtig gedaan. Sublieme geluidseffecten mogen ook worden genoemd.

Als je niet vies bent van een science fiction actie spektakelfilm dan raad ik het zeker aan deze film te zien. Vooral als je in de buurt woont van Amsterdam of Rotterdam zou ik zeker naar de IMAX gaan. Een dvd home cinema setje haalt dat spektakel echt niet naar je woonkamer.


avatar van Rodehaan

Rodehaan

  • 221 berichten
  • 13 stemmen

Het is een beetje het zelfde verhaal dan Analoog vs Digitaal of de Oude Media vs de Nieuwe Media en nu 2D vs 3D.

Cameron heeft ook wel door dat de Game industrie steeds

meer invloed krijgt in Hollywood en hier speelt die prima op in, ik

denk dat Avatar mensen wel aan het denken zet dat film maken

en techniek steeds belangrijker worden al blijft de basis van het

film maken het zelfde je geeft er wel een andere dimensie aan .


avatar van Qwertary

Qwertary

  • 110 berichten
  • 134 stemmen

Wat een prachtig mooie fantastische magische ervaring is deze film!

Het verhaal is gewoon goed, verwacht geen fantastisch masterpiece, maar het werkt gewoon goed! Je waant je op een echte planeet die levend aanvoelt, daar zorgde het 3D echt voor! Prachtige film, leek wel duur daarom (€12,50!) maar zeker het geld waard!

Ga dit zien, het zal je niet teleurstellen

btw ik kreeg een geheel nieuwe bril nog verpakt. Goede kwaliteit, helemaal geen last van en kan makkelijk een bril onder en zit niet in de weg.


avatar van Pilcrepus

Pilcrepus

  • 215 berichten
  • 1676 stemmen

Het is ook zo dat Cameron twee camera's heeft gebruikt in enkele behuizing. Het is dus niet puur alleen CGI wat 3D modellen naar voren brengt in een 2D wereld. Het is iets totaal nieuws.

Ik hoop dat ze meer films zo gaan maken. Het is even wennen, maar als de techniek word geperfectioneerd zit je echt een stuk dieper in de film.

Ik had tijdens de film regelmatig momenten dat ik een van de Na'vi te hulp wilde schieten of een duik nemen van een waterval. Het gevoel hebben dat je in de film zit kan op sommige momenten goed zijn voor een persoonlijke aanpak. Maar je moet jezelf er wel een beetje voor openzetten.


avatar van Avatar

Avatar

  • 186 berichten
  • 0 stemmen

Naomi Watts schreef:

Prima review anders van Avatar en waarom zou je een mening niet serieus moeten nemen? Leuk dat iemand zo weg van de film is en zich vandaag registreerd, als nickname Avatar neemt en een fijne review neertypt.

Bedankt, maar ik moet ook eerlijk toegeven dat ik eerst geen goed oog erin had hoor. Maar Avatar heeft me meer dan alleen maar kunnen verrassen in positieve zin.

Uiteraard zullen er ook mensen zijn die het niks zullen vinden, maar ik ben zeer benieuwd naar hun argumenten.


avatar van Avatar

Avatar

  • 186 berichten
  • 0 stemmen

Thorak schreef:

(quote)
Opmerkingen als dit doen me erg denken met een 12 jarige te maken te hebben....

Ook het feit dat een "net geregistreerde" al gelijk begint te roepen dat anderen hun mond moeten houden valt mij niet erg positeif.

1: Je hebt de film nog niet gezien en je levert al kritiek, proficiat! Wat een bijdrage voor dit forum!

2: Ik besef dat ik soms hard uit de hoek kan komen, maar de persoon met de nicknaam soboer verdiende niet beter. Alsof ik geen eerlijke recensie kan neertypen omdat ik het nu toevallig een heel goede film vind. En nogmaals, voor de zoveelste keer, ik was ook eerst allesbehalve positief ingesteld bij deze film.


avatar van Avatar

Avatar

  • 186 berichten
  • 0 stemmen

Qwertary schreef:

Wat een prachtig mooie fantastische magische ervaring is deze film!

Het verhaal is gewoon goed, verwacht geen fantastisch masterpiece, maar het werkt gewoon goed! Je waant je op een echte planeet die levend aanvoelt, daar zorgde het 3D echt voor!

Inderdaad een enorm voordeel / pluspunt!


avatar van Grindhouse

Grindhouse

  • 828 berichten
  • 1686 stemmen

xgogax schreef:

Moderne filmmakers die net zo revolutionair en net zo goed zijn als Griffith, denk aan cineasten als JLG, Kiarostami en Lynch hebben de digitale fotografie omarmd.

Zelfs Antonioni experimenteerde al in de jaren '80 met video...

Allemaal ouwe zakken die je daar opnoemt anders.


avatar van horned_reaper

horned_reaper

  • 386 berichten
  • 269 stemmen

Jahoor, en de eerste twee 0,5 haat stemmen zijn ook weer binnen.... kan er geen regel gemaakt worden dat je pas 0,5 of 5,0 mag stemmen als je er een bericht bij plaatst ?


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Wow! Was Cameron 12 jaar geleden nog King of the World, nu is hij God. 5* voor een wonderlijke kijkervaring in Imax 3D.


avatar van Avatar

Avatar

  • 186 berichten
  • 0 stemmen

Wat heb ik je verteld!

Indrukwekkend in zo'n Imax 3D hmm, ik was ook overdonderd.

En zeg nu zelf ook eens, het verhaal zelf viel ook nog heel goed mee!


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Eens met Goodfella

Je krijgt een groep mensen die het alleen interessant vinden als het low budget is van 1 of andere onbekende dude, en mensen die te snel weglopen met Hollywood en kritiekloos zijn. Beide groepen kunnen hier makkelijk terecht, Efteling is al een mooie voorbode voor lollig geschreven reviews van de haters, en het kritiekloze van iemand die zichzelf naar de film noemt ook.

Ik begeef me meer richting de liefhebber. Cameron is altijd al een houthakker geweest als het om nuance gaat in films, dus niemand zal versteld staan dat hij precies zo verder gaat. Maar toch weet hij de wereld goed neer te zetten, en is het soms echt adembenemend mooi. Nog steeds is het niet helemaal perfect. Maar de bewegingen lopen echt perfect en dit is toch wel weer een duidelijke stap voorwaarts, en totale perfectie is dichterbij dan ooit. De diepte in het 3d is stiekem toch wel een meerwaarde zijn bij dit soort blockbusters. Toch echt beter dan ik tot nu toe gezien heb, en ben toch wel naar een paar 3d films geweest de laatste tijd. Verhaal is totaal niet baanbrekend, maar vermaakt prima, Dat het een beetje op safe speelt met zo een budget vind ik ook wel begrijpelijk, hoewel de echte cynicus hier natuurlijk geen boodschap aan heeft.

Maakt de hype wel waar, je merkt toch wel dat je naar iets nieuws qua techniek aan het kijken bent.

4 sterren. IMAX 3d is wel een must btw, awesome shit!


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Avatar schreef:

Wat heb ik je verteld!

Indrukwekkend in zo'n Imax 3D hmm, ik was ook overdonderd.

En zeg nu zelf ook eens, het verhaal zelf viel ook nog heel goed mee!

Verhaal was inderdaad ook best ok, bevatte vrijwel alle bekende Cameron elementen en de cgi was zo ongelooflijk goed dat ik ze er stiekem van verdenk dat ze het allemaal in een grote studio hebben nagebouwd. Eigenlijk had ik het zelf vrij aardig ingeschat toen ik aangaf een aoort Star Wars te verwachten van een goed regisseur.:)

Naar het Imax 3D zorgt voor de extra 0.75*.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

goongumpa schreef:

@ Wouter: In de jaren '50 (?) is het toch ook niet doorgebroken, dat 3D? Waarom nu dan wel? Is de techniek er dan zo op vooruit gegaan?

Ja. Kleur brak ook veel later door dan het was uitgevonden.

Zeg niet dat het een sure thing is, maar wie weet.


avatar van poriau

poriau

  • 4 berichten
  • 718 stemmen

3 sterren voor de ontzettend mooie vormgeving van deze film. De fauna en flora op deze planeet is ontzettend mooi weergegeven. (documentaires van James Cammerons diepzeefilms heeft zijn sporen nagelaten).

Maar moest de film iets originelers uit de hoek gekomen zijn zat er meer in. Verhaal leek me een mix van de films Pocahonthas en Dances with Wolves + ideetjes uit PC games Final Fantasy en wapentuig uit Command and Cpnquer ed. En allemaal veel te voorspelbaar...

De 3D brilletjes bezorgen mij alvast geen last. Was zeker een meerwaarde aan de film maar of het baanbrekend zal zijn voor de filmindustrie zal nog moeten blijken...

Eén ding is zeker de Smurfen hebben er concurenten bij ;o)


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Nu een iets uitgebreidere review. Avatar is zoals waarschijnlijk nu wel bekend een Ecosprookje/oorlogsfilm. De film bevat eigenlijk alle bekende Camaronesque ingredienten: Een op geldbelust bedrijf huurt militaire en wetenschappers in, om in een vreemde en vijandige omgeving naar waardevolle grondstoffen/producten te zoeken. Al gauw krijgen de wetenschappers en de militaire ruzie en valt het team uit in twee kampen. Daarnaast kent de film weer de sterke vrouwelijke personages en de testosteron gedreven militairen. Ook de brute machinerie is weer van de partij en er wordt net als in Rambo ook weer aan vliegtuigen gehangen en zelfs zijn mes is weer van de partij. Niet veel nieuws dus. Maar de ster van de film is dan ook de jungle/natuur, want die is werkelijk schitterend vormgegeven tot in het kleinste detail (Vandaar mijn vergelijking van Caeron met God). Je kan het niet mooi vinden, en ik snap de vergelijking met de Efteling ook wel, maar wees eerlijk, als wij zo'n stukje natuur op aarde hadden, zou dat land toeristen attractie nummer 1 in huis hebben..... Zou jij niet ook een weekje willen?

Verder is het eenvoudig goed vs bad space quest verhaaltje a la Star Wars, maar met heel veel meer kennis en kunde gemaakt. Film bevat vrijwel geen overbodige seconden en dendert voort.

Veel plezier allemaal.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Oh, sinds wanneer speelt het zonnelicht / natuurlicht een rol bij animatie?

Scherptediepte wordt door de computer berekend en met kleuren gemanipuleerd. Het is 'fake'. En (sinds Rembrandt ) makkelijk te doen.

Makkelijk? Je zou kunnen zeggen dat fotograferen juist makkelijker is.

En nu is het ineens zon/natuurlijk licht. Iets was in *heel* veel films geen rol speelt.

Bij een film gebeurt dat met een lens. Een fotograaf probeert dan als het ware met een lens ons zicht na te bootsen.

Onzin. Hij probeert er een effect mee te bereiken.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Reinbo's bevindingen versterken het gevoel dat dit een enorme hit gaat worden. Word nog akelig lang dat afwachten tot zaterdag.