• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.350 stemmen
Avatar
 
banner banner

Avatar (2009)

Fantasy / Avontuur | 162 minuten / 171 minuten (special edition) / 178 minuten (extended cut)
3,94 8.040 stemmen

Genre: Fantasy / Avontuur

Speelduur: 162 minuten / 171 minuten (special edition) / 178 minuten (extended cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: James Cameron

Met onder meer: Sam Worthington, Sigourney Weaver en Zoe Saldana

IMDb beoordeling: 7,9 (1.483.010)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 17 december 2009

Plot Avatar

"Enter the world of Pandora."

Jake Sully is een verlamde oorlogsveteraan in de toekomst, die met enkele anderen naar de maan Pandora wordt gebracht. De mensheid wil daar waardevolle grondstoffen uit de grond halen. Deze planeet wordt echter bewoond door de Na'vi, een mens-achtig ras met hun eigen taal en cultuur. De Na'vi doen er alles aan zich te beschermen tegen de mensen. Sully raakt betrokken bij hun vrijheidsstrijd en wordt ook verliefd op één van hen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Dr. Grace Augustine

Colonel Miles Quaritch

Parker zichzelfridge

Norm Spellman

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jawaddedadde

Jawaddedadde

  • 5348 berichten
  • 2196 stemmen

Reinbo schreef:

(quote)

Zit inderdaad in de trailer, maar is ook niet zozeer een plottwist. (Anders had het wel niet in de trailer gezeten). Bij deze film gaat het ook helemaal niet om plottwists, maar om heimwee naar Pandora.

Op het einde na dan. Maar inderdaad, voor het verhaal hoef je het niet te doen, wel voor de mooie plaatjes


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Off-topic gedoe verwijderd.


avatar van chrispie

chrispie

  • 36 berichten
  • 56 stemmen

vinden jullie de soundtrack bij de film passen??


avatar van Goldenskull

Goldenskull

  • 24398 berichten
  • 3092 stemmen

Ja, typische standaard score voor dit soort werk.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Het past heel goed bij de film, maar de score zelf had ik toch iets beter willen hebben. James Horner is er dik een jaar mee bezig geweest terwijl bijvoorbeeld Hans Zimmer voor de The Lion King in 3 weken klaar was. En The Lion King score is in mijn oren perfect.


avatar van Chuck Taylor

Chuck Taylor

  • 1269 berichten
  • 1953 stemmen

Goldenskull schreef:

Ja, typische standaard score voor dit soort werk.


avatar van afca_fanatic

afca_fanatic

  • 119 berichten
  • 615 stemmen

Redelijke film maar ik vond het niet hoogstaand.

Iemand gaf al aan dat de film sterk lijkt op het verhaallijn van "The Last Samurai" en inderdaad dat vond ik ook wel kloppen.

De special effects waren fantastisch dat maakt de film 4 sterren, verhaal was goed maar niet geweldig. 3.5 ster.


avatar van bennyboy

bennyboy

  • 302 berichten
  • 380 stemmen

wat een geweldige film

ik heb er geen woorden voor.


avatar van Genius

Genius

  • 32 berichten
  • 14 stemmen

Eindelijk gezien in 3D vanmiddag, wel behoorlijk wennen met zo'n 3D bril op. Ten eerste merkte ik op dat het helemaal niet echt scherp is op sommige stukken.
Jawel, de bril was wel goed.. De ondertiteling leest niet prettig omdat deze zo uit het scherm komt.
Wel mooi als je de vliegjes ziet etc. die zo op je af komen.
Je leeft automatisch meer mee met de film.
Weer fantastische muziek door James Horner, geweldig..
Hele mooie effecten en geweldig gemaakt! 3,5 sterren van mij.

Slecht acteerwerk door die Generaal, als hij Generaal is tenminste.
die dood gaat in zijn robot op het laatst
Zo droog, totaal geen emotie. Was waarschijnlijk de bedoeling, maar niet goed neergezet.. Dat irriteerde mij onder andere..


avatar van Chuck Taylor

Chuck Taylor

  • 1269 berichten
  • 1953 stemmen

Genius schreef:

Eindelijk gezien in 3D vanmiddag, wel behoorlijk wennen met zo'n 3D bril op. Ten eerste merkte ik op dat het helemaal niet echt scherp is op sommige stukken.

Ja inderdaad, vooral dingen op de voorgrond - die 'uit het scherm' kwamen - waren onscherp. Dat vond ik ook echt een tegenvaller van de 3D, het idee dat je er 'naast stond' viel daardoor ineens helemaal weg.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Heb je ooit wel eens een film gezien waarbij wel het hele beeld scherp is? Scherpte diepte heet dat.... Scherptediepte - Wikipedia - nl.wikipedia.org


avatar van pierrrke

pierrrke

  • 394 berichten
  • 1468 stemmen

Dit zal wel niet nieuw zijn wat ik zeg maar wat een mooie film zeg, dit was toch een van de mooiste films die ik gezien heb.

Mijn eerste volle film in 3D en dat viel goed mee zeker nadat ik 2012 had gezien en die vond ik niet zo goed.


avatar van pierrrke

pierrrke

  • 394 berichten
  • 1468 stemmen

toen dat ik dat brilletje in het begin van de film opzette vond ik dat zeer irritant en zie je soms wazig. maar na een kwartiertje kan je er alleen maar positieve dingen over zeggen. dan merk je er niets meer van


avatar van Chuck Taylor

Chuck Taylor

  • 1269 berichten
  • 1953 stemmen

Reinbo schreef:

Heb je ooit wel eens een film gezien waarbij wel het hele beeld scherp is? Scherpte diepte heet dat.... Scherptediepte - Wikipedia - nl.wikipedia.org

Trouwens Public Enemies van Mann is niet alleen in de focus scherp; dus ja, zo'n film ken ik. Maar Ik weet dat ook nu ik naar mijn beeldscherm kijk, ik de dingen eromheen niet scherp zie. Maar in 3D stoorde ik me daar gewoon aan, weet het niet goed te plaatsen inderdaad. Zo'n link hoef je voor mij echt niet te plaatsen trouwens, maar dat wist je waarschijnlijk zelf ook wel.


avatar van VilmExpert

VilmExpert

  • 20 berichten
  • 0 stemmen

Chuck Taylor schreef:

Jazeker.

Maar voor jou: Ik had van het verhaal niet veel verwacht, maar dacht dat dit door de 3D actie wel gecompenseerd zou worden. Teleurstelling alom; omdat het niet meer inhoudt dan veel explosies, standaard achtervolgingscenes, ongelofelijk veel ongeloofwaardigheden in het verhaal, clichés, 3D vond ik weinig toevoegen, heel irritante en domme personages die voor irritante en domme dialogen zorgen, dit de gehele film door = heel langdradig en weinig speciaal. Er is gewoon niets wat deze film speciaal maakt of iets extras te bieden heeft, begrijp de hype hier totaal niet van.

Ik denk dat er sprake is van een soort hysterie of een massaal stockholm syndroom , over een jaar hoor je niemand meer over deze film en zal die in de vergetelheid raken.


avatar van VilmExpert

VilmExpert

  • 20 berichten
  • 0 stemmen

Jawaddedadde schreef:

(quote)

Wat heeft harmonie met vervuiling en grondstoffenexploitatie te maken?

Ik denk dat Chuck Taylor bedoelt dat onze tijd - ondanks alle oorlogen en conflicten die er nog steeds zijn - al bij al een vrij vredige periode is. Ik geef als voorbeeld Europa: vanaf WO2 tot nu is de langste periode dat er in Europa al vrede en harmonie tussen de volkeren is.

Heeft verder dus vrij weinig met vervuiling en dies meer te maken.

Vanaf WO2 vrede en harmonie ? ik mag toch hopen dat je weleens van Joegoslavie en Scebrenica gehoord heb ?


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4615 stemmen

VilmExpert schreef:

of een massaal stockholm syndroom


avatar van creature creator

creature creator

  • 32 berichten
  • 220 stemmen

film laatst gezien vond het een geweldige film

vond alleen wel dat het 3D brilletje niet erg veel toevoegde,

voor de rest heb ik me geen moment verveelt

wat zit iedereen eigelijk te zeuren over het feit dat het verhaal bekend is

bijna elke blockbuster heeft het typische slecht tegen goed verhaal ( star wars, lord of the rings enz) de films zijn goed door het gene wat er omheen is gebouwd


avatar van OliverDogg

OliverDogg

  • 201 berichten
  • 195 stemmen

Interesant artikel over avatar fans die depressief worden na het bekijken van deze film...

Audiences experience 'Avatar' blues - CNN.com


avatar van grid8400

grid8400

  • 669 berichten
  • 603 stemmen

Misschien interessant voor de lezers onder ons:

Fox zet volledig script Avatar online

Download:

http://www.foxscreenings.com/media/pdf/JamesCameronAVATAR.pdf

Bron:

Fox zet volledig script Avatar online | Filmio.nl | HD film trailer 2009


avatar van Martijnnn

Martijnnn

  • 2248 berichten
  • 2410 stemmen

Chuck Taylor schreef:

(quote)

Trouwens Public Enemies van Mann is niet alleen in de focus scherp; dus ja, zo'n film ken ik. Maar Ik weet dat ook nu ik naar mijn beeldscherm kijk, ik de dingen eromheen niet scherp zie. Maar in 3D stoorde ik me daar gewoon aan, weet het niet goed te plaatsen inderdaad. Zo'n link hoef je voor mij echt niet te plaatsen trouwens, maar dat wist je waarschijnlijk zelf ook wel.

Bij deze film moet je kijken waar Cameron wil dat je kijkt, daar zit het meeste detail. Je hebt zelfs de kans misselijk te worden, volgens mij had het daar ook mee te maken.

En voor de rest natuurlijk gewoon het scherpte diepte verhaal.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8160 stemmen

Tjonge jonge wat een film zeg! Ik dacht dat de hype na een aantal weken wel zo’n beetje over zou zijn, maar de zaal zat vanavond toch nog behoorlijk vol. Daarnaast waren mijn verwachtingen voor de film zelf eigenlijk niet zo hoog. Niet omdat ik Cameron een slechte regisseur vind, integendeel zelfs maar op de een of andere manier voelde ik een bepaalde afstand tussen mij en de film. Maar goed we kregen een 3-D brilletje op en de film kon beginnen. Het eerste half uur was best aardig, maar eenmaal op Pandora trekt Cameron de registers vol open. De wereld die we dan te zien krijgen is wel zo ongelofelijk mooi dat ik echt mijn ogen uit zit te kijken en zit te genieten van de schoonheid die deze film te bieden heeft. Pandora is adembenemend mooi en Cameron weet het ook nog eens op een fantastische manier in beeld te brengen, waar soms de meest wonderlijke wezens voorbij komen. Het verhaal is het alom bekende verhaal van het goede tegen het kwade en mij op sommige momenten heel erg aan Miyazaki’s Princess Monoke denken. In het verhaal zelf zitten zeker wel de nodige clichés verwerkt, maar het kon me weinig schelen deze keer, omdat de film voor mij gewoon werkte. Cameron weet mij met deze film zelfs licht te raken op emotioneel vlak en dat is best knap, want dat was wel het laatste wat ik vooraf verwacht had bij deze film. Het is slechts de tweede keer dat ik 5* uitdeel na een bioscoopbezoek, de eerste was de Matrix en het werd hoog tijd dat Cameron, die toch drie keer op 4,5* heb staan eens de volle mep kreeg. Dat krijgt hij nu terecht voor deze grensverleggende film, waarbij het bezoekje aan Cinemec Ede vanavond mij nog lange tijd in positieve zin zal bijblijven!

4,0*


avatar van erwku

erwku

  • 529 berichten
  • 2482 stemmen

de teller staat vandaag op 1,3 miljard,..... nog een halfmiljard!

(ex-inflatie)


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Mooie review Spetie en deed me ook regelmatig denken aan Mononoke/Hime, ook een beetje Nausicaa. Ecologische thems zijn Miyazaki ook niet echt vreemd.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8160 stemmen

Naomi Watts schreef:

Mooie revie Spetie en deed me ook regelmatig denken aan Mononoke/Hime, ook een beetje Nausicaa. Ecologische thems zijn Miyazaki ook niet echt vreemd.

Inderdaad. Bij Miyazaki is het som ook mens tegen de natuur, Nausicaa heeft er ook wel wat weg van ja. Het werkte bij mij prima bij deze film en bij jou zelfs nog beter zo te zien.


avatar van Genius

Genius

  • 32 berichten
  • 14 stemmen

hhm.... Voor mij nog geen 3D zoals ik het nu zie.
Ik ben Expert in electronica (verkoper/adviseur) en over een paar jaar moeten deze 3D uitzendingen te zien zijn op 3D tv's bij ons in de huiskamer. Nou sorry, nog geen 3D voor mij..
Waar is in godsnaam de scherpte, hier kan heen BluRay tegen op.

Sorry, nou even over Avatar.. Het einde was iets wat ik echt hoopte maar wist dat het niet zo zal zijn. En toch. Jahoor! Het einde is precies zoals ik het hoopte. Geweldig!! JakeSully became a real Na'vi


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Spetie schreef:

Het werkte bij mij prima bij deze film en bij jou zelfs nog beter zo te zien.

Avatar werkt verrassend goed bij users die ik hoog aansla en die niet bekend staan dat ze Hollywood-geil zijn . Ik had wel hoge verwachtingen maar ook dit had ik niet verwachten, grotendeels te danken aan de magistrale visuals. Mijn top 10 bestaat vooral uit films met magistrale visuals en Avatar is hierdoor een zeer waardevolle add-on voor mijn top 10.

Ik ben eigenlijk ook erg benieuwd wat Miyazaki zelf vindt van Avatar.


avatar van ghostman

ghostman

  • 5740 berichten
  • 5 stemmen

Genius schreef:

hhm.... Voor mij nog geen 3D zoals ik het nu zie.

Ik ben Expert in electronica (verkoper/adviseur) en over een paar jaar moeten deze 3D uitzendingen te zien zijn op 3D tv's bij ons in de huiskamer. Nou sorry, nog geen 3D voor mij..

Waar is in godsnaam de scherpte, hier kan heen BluRay tegen op.

Eens! De deep-focus fotografie kan veel effectiever zijn...


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Genius schreef:

hhm.... Voor mij nog geen 3D zoals ik het nu zie.

Ik ben Expert in electronica (verkoper/adviseur) en over een paar jaar moeten deze 3D uitzendingen te zien zijn op 3D tv's bij ons in de huiskamer. Nou sorry, nog geen 3D voor mij..

Waar is in godsnaam de scherpte, hier kan heen BluRay tegen op.

Ik heb nooit een film gezien die zo haarscherp was in de bios. Was wel de imax versie. Zit overigens ook niet op 3d tv te wachten. Een gimick die enkel op het grote scherm tot zijn recht komt en dan ook nog eerst te duur zal zijn en dan heb ik het nog niet eens over de kinderziektes.


avatar van Riel

Riel

  • 94 berichten
  • 64 stemmen

Toch heb ik het idee dat een klein 3D effect het detail en scherpte kan vermeerderen.

Pas lopen spelen met gewone opnames van een racegame dit ik graag speel. Ik heb geoefend in het cross-eye kijken, en deze afbeelding doet mij dan in 3D scherper / gedetailleerder voorkomen

http://xs.to/image-4839_4B4A63C7.jpg

Op tv's ben je heel beperkt in diepte door de tv-rand, maar zelfs een beetje zou al wat betekenen. Ik geloof er wel in.

Over dat scherptediepte, inderdaad. Het vervelende is dat we graag willen focussen op objecten dichtbij. Dit kan bij een 3D film nooit, omdat de focus voor je ogen constant op het doek is, hoe dan ook. Je ogen zullen feitelijk, net als bij een gewone film, ook nooit veranderen in focus. De regisseur bepaalt wat jij scherp ziet, alleen hij kan dit doen tijdens het maken van de film. Dat is misschien een voor/nadeel maar zeker een eigenschap van een 3D film.

Ik denk dat als we regelmatiger op deze manier film kijken dat we hieraan gaan wennen en onze ogen ontspannen op het doek gefocust houden. Op het eind van de film leek ik dit te pakken te krijgen, want ik had niet meer het idee dat ik me moest concentreren om te kijken door het brilletje.