Avatar (2009)
Genre: Fantasy / Avontuur
Speelduur: 162 minuten / 171 minuten (special edition) / 178 minuten (extended cut)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: James Cameron
Met onder meer: Sam Worthington, Sigourney Weaver en Zoe Saldana
IMDb beoordeling:
7,9 (1.483.010)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 17 december 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Avatar
"Enter the world of Pandora."
Jake Sully is een verlamde oorlogsveteraan in de toekomst, die met enkele anderen naar de maan Pandora wordt gebracht. De mensheid wil daar waardevolle grondstoffen uit de grond halen. Deze planeet wordt echter bewoond door de Na'vi, een mens-achtig ras met hun eigen taal en cultuur. De Na'vi doen er alles aan zich te beschermen tegen de mensen. Sully raakt betrokken bij hun vrijheidsstrijd en wordt ook verliefd op één van hen...
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,9 / 1483010)
- Trailer (YouTube)
- Avatar (MusicMeter)
- Game (GamesMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 14,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Jake Sully
Neytiri
Dr. Grace Augustine
Colonel Miles Quaritch
Trudy Chacon
Parker zichzelfridge
Norm Spellman
Mo'at
Eytukan
Tsu'Tey
Reviews & comments
Freud
-
- 10772 berichten
- 1153 stemmen
Ik heb de film vandaag nog eens gekeken, vind het nog steeds absoluut top-entertainment
Ik ben zeker niet het type filmkijker dat voor iedere blockbuster zijn holletje uitrent, maar deze film vind ik gewoon heerlijk. Ik ben trouwens oprecht verbaasd over de vele positieve meningen hier, want het blijft ondanks alles toch nog steeds een voorspelbaar clichéverhaaltje. De enige verklaring die ik kan verzinnen is dat al de o zo kritische moviemeters, net als ik overigens, bij het bekijken van deze film opnieuw meemaakten wat ik sinds mijn kinderjaren nog maar zelden meegemaakt heb: de ervaring van cinema in volle dimensie
Film kijken is zo alledaags voor iedereen hier dat een film als dit nodig is om ons nog eens wakker te schudden en te doen beseffen hoe geweldig cool het eigenlijk wel niet is, naar een scherm staren, en hoe heerlijk het is meegesleept te worden in alle emoties en avonturen - hoe voorspelbaar ze soms ook mogen zijn.
En nog iets, inmiddels ook al regelmatig herhaald maar het kan niet genoeg benadrukt worden: ik ben zo blij dat deze film het einde inluidt van het verschrikkelijk post-9/11 decennium: eindelijk eens een grote (zeg maar ineens de allergrootste ooit!) film waarin het Amerikaanse leger nog eens serieus op zijn bakkes krijgt in plaats van overal ter wereld Arabische terroristen uit gebouwen te roken - ik tracht te vermijden om voor gratuit geweld te supporteren, maar bij deze film zit ik gewoon iedere keer op het puntje van mijn stoel te juichen 
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Heb je ooit wel eens een film gezien waarbij wel het hele beeld scherp is?
Citizen Kane
http://www.dv.com/dv/magazine/2008/April/ProdNotes-11-kane.gif
Interessant:
How to avoid getting a 3D headache while watching Avatar - shadowlocked.com
swollenaer68
-
- 247 berichten
- 777 stemmen
Ik denk dat er sprake is van een soort hysterie of een massaal stockholm syndroom , over een jaar hoor je niemand meer over deze film en zal die in de vergetelheid raken.
Grapjas, neem je jezelf wel serieus? Hoe kun je dat nu zeggen, als
het nu al de op een na succesvolste film aller tijden is? Onbegrijpelijke opmerking.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Citizen Kane
http://www.dv.com/dv/magazine/2008/April/ProdNotes-11-kane.gif
Interessant:
How to avoid getting a 3D headache while watching Avatar - shadowlocked.com
Ja als je alles op F 22 draait kom je een eind. Mijn punt is dat scherpte een middel is dat de regisseur kan inzetten. Net als dmv het geluid kan hij je naar een bepaalde plek in het beeld willen sturen. Klagen dat sommige delen onscherp zijn is unfair, dat argument kan je bij elke film aanvoeren, want ook in CK, is niet alles elk shot 100% scherp.
http://titirangistoryteller.files.wordpress.com/2009/04/citizen-kane-xan.jpg
Het openingsshot in het ruimteschip is overigens het meest indrukwekkende deep focus shot dat ik ooit heb gezien.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Het interesseert me niet, maar van de 14 Golden Globes, 4 nominaties gekregen. Zondag weten we het.
Best Drama
Avatar
Hurt Locker
Inglourious Basterds
Precious
Up in the Air
Best Director
Kathryn Bigelow, The Hurt Locker
James Cameron, Avatar
Clint Eastwood, Invictus
Jason Reitman, Up in the Air
Quentin Tarantino, Inglourious Basterds
Best Original Score
Michael Giacchino, Up
Marvin Hamlisch, The Informant
James Horner, Avatar
Abel Krozeniowski, A Single Man
Karen O. and Carter Burwell, Where the Wild Things Are
Best Original Song
Cinema Italiano, Nine
Want To Come Home, Everybody's Fine
I See You, Avatar
The Weary Kind, Crazy Heart
Winter, - Brothers
Best Supporting Actor??
Matt Damon, Invictus
Woody Harrelson, The Messenger
Christopher Plummer, The Last Station
Stanley Tucci, The Lovely Bones
Christoph Waltz, Inglourious Basterds
Nou, ze hadden Matt Damon van mij wel mogen vervangen voor Leonopteryx of Thanator!
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
In 2003 was ik zo gelukkig om een bezoekje te mogen brengen aan de Universal Studios waar destijds een soort 3D experiment werd gehouden. Ik weet niet meer wat ik allemaal naar m'n hoofd kreeg geslingerd, maar ik ben er nooit rouwig om geweest dat het daar de afgelopen jaren bij bleef.
Tot aan Avatar, dat het 3D geweld een stuk genuanceerder aanpakt. Regisseur Cameron probeert je daadwerkelijk mee te slepen in de wereld van de Na'vi, een bedreigde dier/mens/aliensoort dat door gemene mannetjes in grote machines uit hun superboom wordt gejaagd.
Toch was ik ook nu niet overtuigd van de 3D-beelden. Een 2 1/2 uur durend gevecht met een onwillig brilletje resulteerde erin dat ik het kleinood regelmatig afzette, en wat bleek; heldere kleurpartijen die met bril allemaal even dof overkwamen. Nee, 3D hasn't won me over yet.
Goed, het verhaal dan. Mens infiltreert in Na'Vi en begint (uiteraard) iets te voelen voor hun manier van leven. Onze held wordt zelfs verliefd op een plaatselijke wespentaille, dat wel erg veel menselijke trekjes toont (de Zoen en de Traan). Samen beklimmen ze de vliegende bergen (iemand die me dat uit wil leggen?) en staan letterlijk in contact met de wereld op hen heen. Intussen bestaan de mensen slechts uit wandelende clichés. Dieptepunt is hierbij Kolonel Quaritch die rechtstreeks uit Rambo 19 lijkt te zijn weggelopen.
Over Rambo 19 gesproken; na de relatief kalme eerste helft verwordt Avatar in de tweede tot een ongegeneerd schiet- en vechtfestijn, dat had allemaal wel een tandje minder gemogen. Deed me denken aan 1 van die Matrix vervolgen, zoals deze hele film een beetje een mix is tussen The Matrix en The Spirits Within, twee nadrukkelijk betere films overigens.
Worthington doet het verder naar behoren (hoewel de voice over een slechte keus is) maar Moore wil ik nooit meer in een film zien en de altijd prettige Ribisi heeft een te kleine rol. Kortweg; het houdt allemaal niet over in Avatar. Nu had ik dat bij voorbaat ook niet gedacht, maar Cameron had in al die jaren met al dat geld toch wel wat betere karakters kunnen creëren, terwijl de dure computers in een andere kamer het echte werk deden.
Avatar is het eerste echte mega 3D succes, en zal ongetwijfeld navolging vinden en prijzen winnen. Mij wist de film helaas niet in te pakken; daarvoor waren er te veel dingen die me stoorden en was het visueel niet zo overdonderend als ik had gehoopt/verwacht. Bijzonder matige score verder ook.
Ik pers er een (ietwat hoge) 2,5* uit, want echt verveeld heb ik me ook niet en de climax deed me zowaar wel wat.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Toch was ik ook nu niet overtuigd van de 3D-beelden. Een 2 1/2 uur durend gevecht met een onwillig brilletje resulteerde erin dat ik het kleinood regelmatig afzette, en wat bleek; heldere kleurpartijen die met bril allemaal even dof overkwamen. Nee, 3D hasn't won me over yet.
Vreemd, vond het met bril even kleurrijk, zo niet kleurrijker dan welke film dan ook. (Zonder bril werd het beeld juist vager en doffer, wat logisch is met twee beelden over elkaar heen.) Was je bril vies? Bij ons kreeg je een doekje om het schoon te maken, maar er zijn ook verschillende brillen in omloop....
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Ik heb zeker 10 minuten zitten poetsen
Met bril werd het echt een stuk donkerder en idd doffer. Natuurlijk wel scherper, maar geef mij de heldere kleuren zonder bril dan maar.
Riel
-
- 94 berichten
- 64 stemmen
ik heb hier ook geen last van gehad. Wel dat het beeld donkerder is, wat ik aan de projector zou kunnen wijten: de voorfimpjes vond ik ook een tikkeltje duister.
Ik heb de film gezien in Dolby3D in Belgie. Ik weet niet of dat hier ook gebruikt wordt? In ieder geval kan ik het moeilijk vergelijken met een ander systeem, maar het keek héél makkelijk weg.
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8160 stemmen
Bij ons kreeg je geen doekje. Maar ik kan me goed voorstellen dat je bril vies was, want dat waren er bij ons ook verscheidenen.
Edit: en het beeld is zonder bril toch een stuk minder helderder hoor.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ik heb zeker 10 minuten zitten poetsen
Met bril werd het echt een stuk donkerder en idd doffer. Natuurlijk wel scherper, maar geef mij de heldere kleuren zonder bril dan maar.
Dan heb je blijkbaar een hele donkere bril gehad..... Zonde, kleurrijkheid is een van de grote attracties van Pandora.
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
@spetie
Volgens mij hebben we een andere definitie van helder... ik bedoel lichter, sprankelender, gekleurder. En nee, mijn bril was niet vies.
@reinbo
Dat zou kunnen. Hij zat ook niet lekker, mijn charmante gezelschap had een veel betere (om jullie nog ff gelukkig te maken; zij was danig onder de indruk van de film, zelfs nadat ik uitvoerig had uitgelegd dat dat nergens voor nodig was
)
Genius
-
- 32 berichten
- 14 stemmen
Ik ben blij dat jullie allen BluRay mooier vinden dan 3D.
Ik vertelde het andersom, ik zei dat BluRay hier niet tegen op kan, maar juist wel.
BluRay is veel beter dan 3D...
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Als je een blu ray op zo'n groot scherm projecteert, verliest hij het toch echt in scherpte. Staat verder ook los van 3d of niet... Je hebt ook gewoon 3D op blu ray. Duss je stelling slaat niet echt ergens op.
Hakunamatafaka
-
- 629 berichten
- 1733 stemmen
Wat maakt het uit hoe scherp ofwat het beeld is?
Ik ben al tevreden met een vhs kwaliteit, dat gezeur over het beeld altijd.
brabusRUS
-
- 1628 berichten
- 2810 stemmen
W A R N I N G
Je moet uit kijken dat je niet sucidaal wordt na het kijken van deze film. Haha!
Aldus de Telegraaf.
kos
-
- 46695 berichten
- 8852 stemmen
.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
De echte wereld is niet meer mooi na het zien van Avatar. Jeetje wat een onzin weer! Het is maar een film. Die mensen sporen dus echt niet!
Maar ik moet gaan, want ik heb zo een afspraak met mijn psychiater.
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
Ik vind het wel verdacht dat Reinbo 24 uur per dag elke keer hetzelfde schrijft... 
Eigenlijk is het een 4D film, waarin de kijkers worden klaargestoomd om op het juiste moment in actie te komen...
De Pandora's Candidate.
wimnoot
-
- 3963 berichten
- 3923 stemmen
Jij hebt wel heeeel erg veel fantasie!Ik zou zeggen doe er iets mee!Misschien is de filmbusiness wel iets voor je! 
what is truth
-
- 468 berichten
- 969 stemmen
W A R N I N G
Je moet uit kijken dat je niet sucidaal wordt na het kijken van deze film. Haha!
Aldus de Telegraaf.
Haha deze is grappig.
Lord Salo
-
- 31 berichten
- 27 stemmen
Wat een prachtige film, een mooi verhaal.. spanning en actie.. Vooral hoe fantasierijk het is en wat voor een mooi wereld er in beeld is gebracht. Ik vond dit de beste film die ik heb gezien van het afgelopen jaar!
what is truth
-
- 468 berichten
- 969 stemmen
Domestic: $430,846,514 32.1%
+ Foreign: $910,847,633 67.9%
= Worldwide: $1,341,694,147
Gaat goed met de omzet, wachten op een nieuwe goede film van Cameron.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ik ben gewoon consequent. 
Al heb ik vandaag toch alweer drie nieuwe onderwerpen behandeld. Zit jij zelf niet in een glitch van The Matrix?
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Gaat goed met de omzet, wachten op een nieuwe goede film van Cameron.
Hopelijk weer 12 jaar...
chevy93
-
- 12754 berichten
- 1324 stemmen
Zeker als je je bedenkt dat 9 van de 10 discussies nooit ook maar tot enige compromis zal leiden.
Dit is echt zo'n haat-liefdefilm. De een valt er voor, de ander niet. Nagenoeg geen middenweg.
Bijna iedereen vindt de special effects geweldig. De een laat zich daardoor verblinden voor de rest van de film. De ander denkt gewoon na met nuchter verstand.
merijn82
-
- 1931 berichten
- 460 stemmen
Zeker als je je bedenkt dat 9 van de 10 discussies nooit ook maar tot enige compromis zal leiden.
Dit is echt zo'n haat-liefdefilm. De een valt er voor, de ander niet. Nagenoeg geen middenweg.
Bijna iedereen vindt de special effects geweldig. De een laat zich daardoor verblinden voor de rest van de film. De ander denkt gewoon na met nuchter verstand.
Wijze woorden. Ben het bijna helemaal met je eens, alleen zou ik je laatste zin veranderen in 'De ander vindt special effects bij een film nou eenmaal bijzaak'. Dan is het wat minder denigrerend naar de mensen die van special effects houden en zijn we er volgens mij uit.
Topic Avatar kan gesloten worden! 
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Jullie gooien nu juist alleen maar olie op het vuur. Maar ach, het is storm in een glas water.
what is truth
-
- 468 berichten
- 969 stemmen
Hopelijk weer 12 jaar...
Kwaliteit boven Kwantiteit, valt wat voor te zeggen. 
Pre- en sequels

Avatar: Fire and Ash
2025
76 reacties

Avatar: The Way of Water
2022
536 reacties
Gerelateerd nieuws
'Avatar: Fire and Ash' haalt ondanks lagere beoordelingen hoog bedrag op
'Avatar: Fire and Ash' heeft slechtste beoordeling van gehele reeks: 'Teleurgesteld'
Maakt derde 'Avatar'-film verwachtingen waar? Geschatte opbrengst belooft sterke start
Splinternieuwe trailer van 'Avatar: Fire and Ash' online gedeeld
Bekijk ook

The Lord of the Rings: The Return of the King
Avontuur / Fantasy, 2003
5.911 reacties

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Fantasy / Avontuur, 2001
3.683 reacties

The Dark Knight
Actie / Misdaad, 2008
7.907 reacties

The Matrix
Sciencefiction / Actie, 1999
2.349 reacties

Django Unchained
Western / Actie, 2012
2.178 reacties

Inception
Thriller / Sciencefiction, 2010
7.006 reacties
Gerelateerde tags
paraplegicculture clashattachment to natureinheemstoekomstspace warruimtekoloniemaatschappijruimtereisfuturisticromantiekruimtebuitenaards wezentribealien planetdistant futuremarinesoldaatstrijdliefdesaffairewetenschappernatuurnative peoplesruimte-operaanti warpower relationstribal customs mind and soultribal peopletribal chiefcryonicsspiritual community22nd centurysave the planetracial discrimination soldiersinspirationalgrandspeculative fictiondramaticstereoscopic film appreciativeboldenthusiasticexhilaratedhopeful
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








