Avatar (2009)
Genre: Fantasy / Avontuur
Speelduur: 162 minuten / 171 minuten (special edition) / 178 minuten (extended cut)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: James Cameron
Met onder meer: Sam Worthington, Sigourney Weaver en Zoe Saldana
IMDb beoordeling:
7,9 (1.493.637)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 17 december 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Avatar
"Enter the world of Pandora."
Jake Sully is een verlamde oorlogsveteraan in de toekomst, die met enkele anderen naar de maan Pandora wordt gebracht. De mensheid wil daar waardevolle grondstoffen uit de grond halen. Deze planeet wordt echter bewoond door de Na'vi, een mens-achtig ras met hun eigen taal en cultuur. De Na'vi doen er alles aan zich te beschermen tegen de mensen. Sully raakt betrokken bij hun vrijheidsstrijd en wordt ook verliefd op één van hen...
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,9 / 1493637)
- Trailer (YouTube)
- Avatar (MusicMeter)
- Game (GamesMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 14,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Jake Sully
Neytiri
Dr. Grace Augustine
Colonel Miles Quaritch
Trudy Chacon
Parker zichzelfridge
Norm Spellman
Mo'at
Eytukan
Tsu'Tey
Reviews & comments
NYSe
-
- 1749 berichten
- 1611 stemmen
Wat mij betreft was dit een topper, maar juist omdat hij zo'n groot succes en een hype was, zal hij altijd kritiek krijgen.
Ik denk dat voor veel mensen (waaronder voor mij) een film meer dient te zijn dan fantastische beelden en spetterende special effects. Avatar zag er werkelijk prachtig uit en daardoor zal ik ook niet ontkennen dat ik het geen straf vond om de film te zien, maar de kritiek die ik en vele anderen erop zullen blijven geven is dat het verhaal en de personages helemaal niks voorstellen. Goede films hebben diepgang als je het mij vraagt en als de enige diepgang het 3D-effect is dan is de film wat mij betreft hooguit erg duur.
tristanrc1
-
- 255 berichten
- 321 stemmen
Voor mij is belangrijk 'hoe' het verhaal gebracht wordt. In mijn eerdere bericht zei ik al dat ik het verhaaltje niet zo veel vond voorstellen. Maar Cameron heeft dit verhaal, ook al is het een excuus om 3D te showen, wel mooi naar het beeld overgebracht. Tja, dat de personages niet veel voorstellen neem ik voor deze keer maar met een flinke korrel zout. Zo verschrikkelijk vond ik het deze keer nou ook weer niet, zeker omdat we veel kennis mochten maken met de hoofdpersonages, gezien de lengte van de film.
NYSe
-
- 1749 berichten
- 1611 stemmen
Tja, zoals gezegd kan ik niet ontkennen dat de film er heel mooi uit zag en ik daarom ook wel heel erg goed begrijpen dat de film heel erg succesvol is.
Alleen ik denk niet dat je kan zeggen dat omdát de film succesvol is en een hype was, hij altijd kritiek zal krijgen. Volgens mij is het gewoon per definitie een erg polariserende film 
tristanrc1
-
- 255 berichten
- 321 stemmen
''Hoge bomen vangen veel wind'' heeft ooit iemand gezegd. Ik bedoelde eigenlijk dat de film niet allen goede kritiek zou krijgen, maar omdat hij zo bekend is zal hij ook bij veel mensen terechtkomen die helemaal niet van dit soort films houden. Gelukkig zijn er ook mensen die een middenweg in vinden.
K. V.
-
- 4389 berichten
- 3786 stemmen
'k had wat schrik door de trailer te zien dat het allemaal nogal legerachtig ging zijn, maar dit viel heel goed mee. Het eerste deel was vooral een kennismaking met de planeet en het volk en het tweede deel was veel meer actie. Ondanks dat de film een kleine 3 uur duurde verveelde de film geen moment.
Ook de digitale personages vond 'k erg goed. Meestal heb 'k het er niet zo voor, maar deze keer vond 'k ze erg realistisch en waren de gezichtsuitdrukingen goed gedaan. Ook de wereld zag er erg goed uit.
'k kan de film eigenlijk aan iedereen wel aanbevelen, er zit wel voor elk wat wils in. De 3d-versie kan 'k ten zeerste aanbevelen, maar is zeker geen must.
herder
-
- 425 berichten
- 0 stemmen
Avatar blijft voor mij meer een action movie voor de meiden.
linxde1
-
- 396 berichten
- 346 stemmen
De film viel me 100 procent mee. Mooie beelden. Goede effecten. Maar vooral het verhaal viel me mee. Je zou willen dat de indianen zo terug hadden kunnen slaan toen die verjaagd werden in Amerika. Dat gevoel kreeg ik er bij. Ok, het einde was typisch hollywood. Maar daar is deze film ook gemaakt
.
ockhausen
-
- 166 berichten
- 134 stemmen
Blijf het toch echt een interessante film vinden, van mij mogen ze de lijn doortrekken...
Ezekiel 25:17
-
- 24 berichten
- 20 stemmen
Net de film gekocht..
1 keer gezien tijdens de Premiere in 2009..
Ben weer benieuwd
Mrs.Congeniality
-
- 99 berichten
- 904 stemmen
Normaal gesproken is science fiction niet echt mijn genre, maar ben toch verrast door deze film. De beelden en de effecten waren erg mooi en daardoor was het makkelijk voor mij om de film te blijven bekijken ondanks dat het niet mijn genre is.
Lewis-06
-
- 396 berichten
- 0 stemmen
deze hoort ergens tussen de eerste 30 floplijst.
Lewis-06
-
- 396 berichten
- 0 stemmen
Omdat deze film niet Cameron-waardig is. Deze film past goed bij een slechte sci-fi regisseur. Nergens heb ik de magie van Cameron kunnen ontdekken tijdens de film.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
De film is toch overduidelijk Cameron. Ik weet niet wat jij de 'magie van Cameron' vind, maar de film is volledig in lijn met zijn andere werk:
High end visuele effecten (Terminator 2 Morphing, Titanic cgi, Avatar 3d & Performance cature)
Liefdes verhaal tussen twee klasses in bijzonder mooie omgeving (Titanic)
Zij toont hem het schip/bos (Titanic)
Wetenschappers vs militairen (Aliens)
Mens cyborg/mens Virtual reality thematiek kennen we uit Terminator
Focus op machines (Terminator)
Eco boodschap (Abyss)
Machige machines vs kwetsbare mensen/Na'vis (Terminator)
Gebruik van technologie (Terminator/Abyss)
Macho mannen vs sterke vrouw (Terminator, Alien, Abyss, True Lies)
Nee, sorry hoor, maar dit is gewoon 110% Cameron. Ook visueel sluit het perfect aan op zijn eerdere oeuvre. (The Abyss (Nature) meets Terminator (techniek))
Lewis-06
-
- 396 berichten
- 0 stemmen
we kunnen een eindeloze discussie voeren maar avatar lijkt op een weggevaagd film die ik niet meer kan herinneren omdat ie ook zo slecht was.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Lekkere motivatie. Kun je ook iets specifieker zijn?
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Hoezo niet? Het moet toch mogelijk zijn een toelichting te geven als je er alles slecht aan vindt.
Maar ach Beffrey28 ken ik tot nog toe voorsl als een user die in zijn motivaties erg te kort schiet en ik plaats jou daar dan ook maar bij. Jammer, je verschuilen achter ontwijkende antwoorden draagt zo weinig bij aan een discussie site.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Hoezo niet? Het moet toch mogelijk zijn een toelichting te geven als je er alles slecht aan vindt.
Maar ach Beffrey28 ken ik tot nog toe voorsl als een user die in zijn motivaties erg te kort schiet en ik plaats jou daar dan ook maar bij. Jammer, je verschuilen achter ontwijkende antwoorden draagt zo weinig bij aan een discussie site.
Beffrey28
-
- 479 berichten
- 1349 stemmen
Hoezo niet? Het moet toch mogelijk zijn een toelichting te geven als je er alles slecht aan vindt.
Maar ach Beffrey28 ken ik tot nog toe voorsl als een user die in zijn motivaties erg te kort schiet en ik plaats jou daar dan ook maar bij. Jammer, je verschuilen achter ontwijkende antwoorden draagt zo weinig bij aan een discussie site.
Haha erg te kort schiet. Als iemand een andere mening heeft schieten zijn motivaties tekort? Wat een bekrompenheid. Reinbo, hoe oud ben jij eigenlijk? Aan je kinderachtige reacties te zien heb je nog veel te leren.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Nee, ze schieten niet te kort omdat ze anders zijn, maar omdat de onderbouwing niet klopt of de motivatie zelfs geheel ontbreekt. Zoals hierboven...... Verder blijf je de vraag ontwijken.
sierrra
-
- 465 berichten
- 275 stemmen
Wat precies was er dan zo slecht aan?
Verhaal is veel te voorspelbaar. Nergens wordt de film spannend. Geen onverwachte plotwendingen. Diepgang ontbreekt. Verhaal rammelt nogal.
Layla!
-
- 175 berichten
- 276 stemmen
Heeft me nooit aangetrokken deze film. Maar ga nu een poging wagen. I'll be back in 3 1/2 hours.. 
Layla!
-
- 175 berichten
- 276 stemmen
I'm back en jaa, het is een goede film.
Goede cast,
Verhaallijn goed (cliche maar ach, welke film verrast nog tegenwoordig)
Visueel erg mooi
Enige wat mij irriteerde was de langdradigheid. Het sleepte een beetje, maar gelukkig kwam er weer een tempo in.
Wel vind ik dat dit geen deel 2 hoeft te krijgen.. Vind het wel leuk geweest zo..
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Gisteren nog maar eens bekeken en het ziet er allemaal gewoon erg mooi uit.
Saldana speelt uitmuntend en Worthington als een natte krant. Het verhaal was helaas nog iets saaier dan de 1e kijkbeurt. Daar dit niet onbelangrijk is haal ik een halfje van mijn score af.
timmienoelie
-
- 1518 berichten
- 4265 stemmen
Heb de film nu voor een 2e keer gezien bij de les godsdienst (leraar had geen zin om les te geven en wou ons dus in de plaats een zeer educatief filmpje laten zien...)
Nu valt het me nog meer op hoe slecht deze film eigenlijk niet is. De verhaallijn is super cliché, er komen geen enkele onverwachte wendigen in voor (dus ook geen spanning), de muziek is verschrikkekijk en tenenkrommend net zoals de liefdesscenes tusse jake sully en zijn vriendin. De film zit ook vol belachelijke one-liners. (Michelle Rodriguez staat op de 1e plaats met haar "You're not the only one with a gun, bitch."
) Ook wanneer jake sully iets te zeggen heeft, begonnen mijn tenen weer te krommen. Verschrikkelijke ervaring.
De film is ook echt lelijk. Ik snap dus echt niet waarom deze film zo mooi zou moeten zijn (geef mij maar films als Le samuraï en Drive, die films hebben pas mooie beelden en hebben ook nog eens inhoud, maakt dat mee!)
De film zit ook vol actiescenes waar ik echt moeite moest bij doen om niet in slaap te vallen.
Neen, dit is niet mijn film en ik zal hem ook nooit meer in mijn leven bekijken.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ik zou vooral die docent op staande voet ontslaan, want wat deze film voor relevantie voor godsdienstles heeft ontgaat mij volledig. Biologie of natuurkunde, kan ik nog inkomen, maar godsdienst? 
Pre- en sequels

Avatar: Fire and Ash
2025
90 reacties

Avatar: The Way of Water
2022
536 reacties
Gerelateerd nieuws
'Avatar: Fire and Ash' haalt ondanks lagere beoordelingen hoog bedrag op
'Avatar: Fire and Ash' heeft slechtste beoordeling van gehele reeks: 'Teleurgesteld'
Maakt derde 'Avatar'-film verwachtingen waar? Geschatte opbrengst belooft sterke start
Splinternieuwe trailer van 'Avatar: Fire and Ash' online gedeeld
Bekijk ook

The Lord of the Rings: The Return of the King
Avontuur / Fantasy, 2003
5.912 reacties

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Fantasy / Avontuur, 2001
3.684 reacties

The Dark Knight
Actie / Misdaad, 2008
7.909 reacties

The Matrix
Sciencefiction / Actie, 1999
2.354 reacties

Django Unchained
Western / Actie, 2012
2.179 reacties

Inception
Thriller / Sciencefiction, 2010
7.006 reacties
Gerelateerde tags
paraplegicculture clashattachment to natureinheemstoekomstspace warruimtekoloniemaatschappijruimtereisfuturisticromantiekruimtebuitenaards wezentribealien planetdistant futuremarinesoldaatstrijdliefdesaffairewetenschappernatuurnative peoplesruimte-operaanti warpower relationstribal customs mind and soultribal peopletribal chiefcryonicsspiritual community22nd centurysave the planetracial discrimination soldiersinspirationalgrandspeculative fictiondramaticstereoscopic film appreciativeboldenthusiasticexhilaratedhopeful
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








