• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.731 acteurs
  • 199.124 gebruikers
  • 9.378.920 stemmen
Avatar
 
banner banner

Haute Tension (2003)

Horror / Mystery | 91 minuten
3,54 975 stemmen

Genre: Horror / Mystery

Speelduur: 91 minuten

Alternatieve titels: Switchblade Romance / High Tension

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Alexandre Aja

Met onder meer: Cécile de France, Maïwenn en Philippe Nahon

IMDb beoordeling: 6,7 (82.445)

Gesproken taal: Italiaans, Engels en Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Haute Tension

"Hearts will bleed."

De knappe Marie wordt wakker in een ziekenhuisbed, maar ze heeft geen idee hoe ze daar terecht is gekomen. Als ze probeert op te staan, blijkt haar rug helemaal vol met pijnlijke krassen te zitten en heeft ze een diepe snee in haar schouder die de dokters hebben dichtgenaaid. Langzamerhand begint Marie zich weer de details van haar ongeluk te herinneren en het lijkt haast wel alsof ze door de hel is gegaan...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Wonderbra

Wonderbra

  • 413 berichten
  • 2876 stemmen

Dit was zeker weer een goede franse horror. Aparte twist die waarschijnlijk niet iedereen zal bevallen maar in mijn geval pakte het toch wel goed uit


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2845 stemmen

Tot het moment dat Muse `s New Born door het scherm heen galmde, zat ik lang op 4,5* Maar een fantastische adrenalinekick bestaande uit snoeiharde muziek geheel in de lijn met deze kneiterharde, dreigende, fraai geschoten film lift de film bij mijn 3de herziening toch weer naar een ietwat wankele 5* Dat wel.


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Op horrorgebied wil ik je wel eens volgen, maar ik kan deze film echt nergens vinden.


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2845 stemmen

Is ook niet verkrijgbaar bij de FRS of zo. Boudisque heeft hem wel in zijn assortiment al is die momenteel wel erg prijzig ( 26 eu., ik kocht hem voor 10 eu. ). Play.com is waarschijnlijk ook een ver van je bed show aangezien je daar weer een creditcard voor nodig hebt. Blijft vreemd dat hij nog geen Nederlandse release heeft gehad.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Volgens mij heb ik hem wel bij Van Leest zien liggen, onder de naam Switchblade Romance.


avatar van Goldenskull

Goldenskull

  • 24398 berichten
  • 3094 stemmen

maxcomthrilla schreef:

Is ook niet verkrijgbaar bij de FRS of zo. Boudisque heeft hem wel in zijn assortiment al is die momenteel wel erg prijzig ( 26 eu., ik kocht hem voor 10 eu. ). Play.com is waarschijnlijk ook een ver van je bed show aangezien je daar weer een creditcard voor nodig hebt. Blijft vreemd dat hij nog geen Nederlandse release heeft gehad.

Heb laatst de Koreaanse 2-disc SE R0, gewoon Frans gesproken en Engels (of Koreaans ;p ) ondertiteld voor 1 euro (+4 euro verzendkosten) op ebay gekocht, buitenkansje uiteraard en ben er ook erg blij mee


avatar van Juanito

Juanito

  • 3 berichten
  • 8 stemmen

Erg jammer van de twist...

Maar toch..

4.0


avatar van crack1

crack1

  • 475 berichten
  • 0 stemmen

Eindelijk gezien,soms nogal ongeloofwaardig doch de nodige suspense was degelijk aanwezig.

3 franse*.


avatar van Ralf81

Ralf81

  • 714 berichten
  • 682 stemmen

Deze film moet het duidelijk van de gore hebben, met vlagen echt té ranzig (en ik heb al heel wat gezien in mijn horrorcarrière). Soms misselijkmakende beelden. Dit is niet wat ik voor ogen heb als ik goede horror wil zien.

Vooruit, de film was wel tenenkrommend spannend, maar meer dan een 3tje heb ik er niet voor over. Vond de acteerprestaties van "Marie" met vlagen ook erg te wensen over laten.

Als dit franse horror is blijf ik voorlopig even in Hollywood


avatar van brucecampbell

brucecampbell

  • 3315 berichten
  • 7385 stemmen

Vandaag maar eens herzien en na deze tweede kijkbeurt ben ik er nog steeds niet uit of de twist nu geniaal of onnodig was.

Ik zal het maar bij het eerste houden want dit is toch één van de spannendste thriller/horrorfilms van de laatste jaren.

Een dikke pluim ook voor Philippe Nahon die hier uiterst wreedaardig overkomt. In het echt schijnt hij een zéér brave grootvaderstype te zijn. Hopelijk zien zijn kleinkinderen dan niet naar deze film!


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3594 stemmen

Wauw wat een superintense nagelbijter. Persoonlijk vond ik de twist aan het eind juist super. Heb continue op het puntje van mijn stoel gezeten. Heerlijk.


avatar van Apster

Apster

  • 1461 berichten
  • 6920 stemmen

Juanito schreef:

Erg jammer van de twist...

Mee eens, ruineert zowat bijna de hele film. Eigenlijk is die twist ook helemaal niet nodig, want Haute Tension is als horrorfilm zeker geslaagd. Aja trekt alle cliches weliswaar uit de kast, maar weet je toch bij de strot te grijpen met een paar spannende scenes. Ik houd het op 3*.


avatar van Rutte

Rutte

  • 243 berichten
  • 228 stemmen

Behoorlijk bruut horrortje, die alles in huis heeft.

Flink veel spanning, gecombineerd met een lekkere dosis gore, en daarbij ook nog eens leuke muziek.

Perfekt zou je denken.

Dan de plotwending op 't einde.

Direkt na het kijken dacht ik dat het wel zou kunnen, gezien de uiterst kleine verwijzingen die je te zien krijgt tijdens de film. Maar later vond ik het toch wel erg ver gezocht allemaal, onlogisch, en niet niet goed verklaard. Bepaalde dingen kloppen gewoonweg niet naar mijn idee.

In eerste instantie wou ik er 4* voor geven, ik doe er echter een halfje af voor de laatste 10 min, want die wending was wat mij betreft absoluut niet nodig geweest.


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2524 berichten
  • 1859 stemmen

Wat een gruwelijke film is dit! En dan bedoel ik qua gore en spanning en horror! Heel de film leef je eigenlijk mee, totdat de twist in het verhaal los komt. Erg vreemde film, heeft me geboeid tot het einde, al vond ik dat wel een beetje vaag. 3,5 *


avatar van Safri

Safri

  • 867 berichten
  • 1593 stemmen

brucecampbell schreef:

Vandaag maar eens herzien en na deze tweede kijkbeurt ben ik er nog steeds niet uit of de twist nu geniaal of onnodig was.

Ik zal het maar bij het eerste houden want dit is toch één van de spannendste thriller/horrorfilms van de laatste jaren.

Een dikke pluim ook voor Philippe Nahon die hier uiterst wreedaardig overkomt. In het echt schijnt hij een zéér brave grootvaderstype te zijn. Hopelijk zien zijn kleinkinderen dan niet naar deze film!

En laat ze ook maar niet kijken naar Calvaire, Irreversible en Seul contre Tous.

Gewoon lekker met de kleinkinderen uit eten en eventueel 's middags een dvd van Short Circuit kijken ofzo. Lijkt me het beste


avatar van JPTV

JPTV

  • 56 berichten
  • 74 stemmen

Wat een neppe film.

Domme rare plotwending, je moet wat verzinne

Daarom klopt er niks meer van het verhaal, nou ja verhaal... ik kom logeren en maak ze af (op een neppe manier!) Snap niets van de hoge score hier?!?!

Erg slecht geacteerd, voor mij geen France shit meer.

Jammerrrrr van de tijd...


avatar van namingway24

namingway24

  • 1117 berichten
  • 1403 stemmen

De twist werkte perfect in deze film. Het zorgt ervoor dat je de film nog een keer wil kijken om te zien of je nieuwe dingen kunt ontdekken. En dan merk je pas hoe slim deze film in elkaar zit. Hier een stukje van een Amerikaanse site dat haarfijn uitlegt waarom de twist zo goed is.

HAUTE TENSION paints itself as a straight-ahead, bare bones horror flick for almost its entire running time, but actually it's anything but. It's no surprise that the Grand Guignol is mentioned so often in connection with this film, as it shares not only the extreme gore of the old French theatre of shock but also its magic of illusion. In fact, the whole film is actually the reimagining of events from the fevered and unhinged mind of Marie as she sits alone in a padded cell.

What's clear is that most of the events of the film actually happened, in-so-much that the murders happened, but it was actually Marie doing the killing - the man in the boiler suit was either a figment of her imagination or a separate fragment of her fractured psyche. The climax's detractors often accuse this twist as coming out of nowhere, but I'd disagree - there are plenty of pointers throughout the film that suggest that all is not as it seems (and they become readily apparent when you rewatch the film). Cleverly, you are led to think that Marie is the final girl of the film because you see her in hospital as her wounds are treated during the opening credits, but in reality she is there because Alex was finally able to stop her during the remarkable power tooled frenzy of the denouement. A major clue is, of course, Marie telling Alex that she had a dream of being stalked by herself, which obviously points to her fractured psyche (and to events yet to come). The film makes it clear that Marie is a repressed lesbian, who lusts after Alex; but it's also clear that Alex has no idea, as she asks Marie when she's planning on getting a boyfriend. Although no clear motive is established for the murders (although the sapphic repression is arguably the key) it is likely that Marie has slipped into madness by the opening of the film, and kills Alex's family because, as is often repeated throughout the film she says "I won't let anyone come between us anymore ...". Because Alex is gagged throughout most of the film what the audience doesn't realise is that she's not scared because the killer may come back to her, but becuase the killer (Marie) is already there.

The way I read it (and, of course, it's wide open to interpretation) was that Marie had two duelling personalities: the sweet, and sane Marie, and her alter-ego, the violent psychopath. The 'sane' Marie perhaps really does believe that there is a killer in the house and tries to escape - and it's this version of events we see for the majority of the film, so even when we think she is following the killer's van she is, in fact, driving it. By the end of the movie the illusion of 'sane' Marie disolves completely, and, as she stands there with buzzsaw in hand, she has finally accepted that she is the killer.


Of dit de juiste interpretatie is weet ik niet, maar ik kan me er zeker in vinden.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Intens, verwarrend en bloederig...3 woorden die bij deze film heel goed passen.

Haute tension, een franse horror, 1 die al heel lang in de wacht staat om gezien te worden door mij, en nu ik hem eindelijk gezien heb, heb ik toch wel spijt dat ik er zo lang er mee heb gewacht.

Want deze film brengt naast de lekkere franse gore ook nog een ontzettend zieke twist, en daarbij had ik wat tijd, en een tekstje die hier boven mij staat, nodig om de film te begrijpen..

Acteerprestaties zijn in mijn ogen goed, de scénes zijn zenuwslopend en de gore is dik in orde.

Wanneer dat alles aanwezig is ben ik dik tevrede, verhaal doet me niet zo veel ookal is die twist wel écht waanzinnig..

Shockerend kan ik dit helaas (In mijn ogen) niet noemen, alles is heel bloederig, er zitten wat zieke dingetjes in maar het laat geen indruk op mij achter. Raar? nee, blijft een film.

Wat deze film zo goed maakt (In tegenstelling in bijvoorbeeld een hollywood movie, ik noem een saw en hostel) is dat er een heleboel spanning is, en die heerst, naast de gore.

Elke keer die opbouw naar een moment(Moord) en je denkt het wel te weten, wat gaat er gebeuren, maar toch weet Haute Tension dit goed te doen zonder al te vaak cliché over te komen! en dat is knap.

Door de spanning die vrijwel de hele film door er wel is, en de ontzettend nare sfeer is dit een franse horror die makkelijk de vloer aanveegt met álle hollywood producties, en dat zegt nogal wat wanneer dit niet de beste franse horror is die ik persoonlijk heb gezien.

Ik hou er van, franse horror, en dit is geen uitzondering..

Haute tension...ik hou er van

4.5*


avatar van s0062423

s0062423

  • 682 berichten
  • 1739 stemmen

In grote lijnen ben ik het eens met jeroentjuhhhhs recensie van hierboven.

Waar ik mij echter aan heb gestoord was de soundtrack. Aja schiet hier serieus tekort, niet enkel in muziekkeuze maar ook in 'timing', dus gebruik hiervan. Bijvoorbeeld de keuze voor Muse (dit alleen al, Muse in een horrorprent?); de eerste keer was tijdens de achtervolging. Maar dan werd enkel de inleiding ten horen gebracht, om dan eigenlijk tijdens het spannende stuk, de omgekeerde achtervolging, alles terug volledig stil te maken. Hij werkte dus aan een spanningsopbouw op basis van muziek, maar wanneer het echt spannend werd verdwijnt alle muziek? Dit doet Aja een paar keer, waardoor ik genoodzaakt ben om één volledige ster af te trekken. Anders had dit sowieso een vijfsterrenfilm geweest.

4*


avatar van deTuinman

deTuinman

  • 1186 berichten
  • 0 stemmen

Muse vond ik ook geen goede keuze. Wel is de intro heerlijk tegendraads met Sara 'Perche' Ti Amo.


avatar van triqo

triqo

  • 235 berichten
  • 1214 stemmen

Muse misschien geen goede keuze qua film maar op het moment dat de track opkwam paste het wel degelijk bij die 2e scene!

Spanningsopbouw op basis van muziek en de overgang tijdens de spannende momenten naar stilte werkte voor mij juist perfect mee aan de sfeer, maakte het extra beklemmend!

Schitterende shots, sfeervolle soundtrack maar vooral het gegeven dat de film doet wat hij moet doen, namelijk eng zijn/angst aanjagen/schrikmomenten!
Deze film had een beklemmend enigmatisch sfeertje, supervet uitgevoerde moorden, gore en de soundtrack met een afwisseling van ambient soundscapes en andere toepasselijke sound effects however dit was voor mij 1 vd betere horrorfilms!
Van de voor sommigen belachelijke/nutteloze plotwending heb ik totaal geen last gehad.. Dat het nergens op sloeg of niet had gehoeven gaat echt niet ten koste van de film, de kracht daarvan ligt heel ergens anders en ben het daarom eens met de mensen die deze horrorfilm beoordelen en waarderen op het uiteindelijke doel van Aja

Het is heel weinig voorgekomen dat ik een horrorfilm zo mooi uitgevoerd heb zien worden!

Jah, deze was verry verry nice!

4,5*


avatar van s0062423

s0062423

  • 682 berichten
  • 1739 stemmen

triqo schreef:
Spanningsopbouw op basis van muziek en de overgang tijdens de spannende momenten naar stilte werkte voor mij juist perfect mee aan de sfeer, maakte het extra beklemmend!

Deels heb je hier natuurlijk wel gelijk, in sommige scènes (benzinestation) werkt dit zeer goed. Maar bijvoorbeeld tijdens de achtervolgingsscène in het bos, had hij juist het tegenovergestelde moeten doen. Dus zeer luide muziek, in plaats van stilte of melig gemekker à la Muse. In deze scène stond dan ook geen beklemmende sfeer centraal, eerder het tegendeel.


avatar van Yehudit

Yehudit

  • 85 berichten
  • 110 stemmen

Ik persoonlijk vond dit een enorm vermakelijke slasher. De spanning werd continu hoog gehouden, ik lees hier in reacties dat 'de film het moest hebben van de gore', maar dat zie ik als zeer onterecht, aangezien het enorm meeviel met de ranzige scènes. Ik vond de onthoofding van Alex' vader of de afslachting van haar moeder niet noemenswaardig expliciet ofzo.

Des te schokkender vond ik de twist, hoewel ik me daar achteraf natuurlijk vreselijk voor schaam, dat ik dát niet aan zag komen: talloze verwijzingen, Marie die in haar droom wordt achtervolgd door haarzelf, haar overduidelijke liefde voor Alex, Marie die 'zó blij is Alex' familie te ontmoeten' en uitspraken als 'dat ze niemand tussen hen zal laten komen', Alex die doodsbang is voor Marie, enzovoort enzovoort. Het is ook niet echt iets nieuws onder de zon in horrorfilm-land, gespleten schizofrene persoonlijkheden, maar ik verwachtte het niet, hoewel ik me wel telkens afvroeg wat nou het motief van die gek in z'n overal zou kunnen zijn.

Kort samengevat, topfilm. Relatief intelligent voor een horror, mooie shots, goeie killer, goeie kills, de spanning bleef constant hoog en zo bij tijd en wijle viel er ook nog wel wat te schrikken, hoewel de cheape schrikmomenten je gelukkig bespaard blijven. De plottwist vond ikzelf zeer vermakelijk.

Aanrader.


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4467 berichten
  • 5329 stemmen

De film is zoals de titel het zegt:

Eenmaal de actie begint is het spannend tot het einde, rauwe en duistere sfeer, overtuigend geacteerd en een prachtige cameravoering.

Het verrassende einde is misschien niet ieders goesting maar ik vond het de verhaallijn zeker ten goede komen.

Na Maléfique wordt de gore hier nog wat opgevoerd en blijft zoals we dat ondertussen gewend zijn van de Fransen in stijgende lijn (A l'intérieur, Frontière(s) en Martyrs!) Waar gaat dit, zeker na de laatstgenoemde, eindigen. Nu voor mij 'The sky is the limit'

4*


avatar van DeCol

DeCol

  • 7009 berichten
  • 3024 stemmen

Haute Tension eindelijk maar is via Amazon.com besteld en na een week was hij al binnen. Vanmiddag ook gelijk maar gekeken en hij is net klaar. Het is mijn eerste Franse horror dus ik was benieuwd. Mijn eerste reactie: BOOM! Zo sloeg de film namelijk bij mij in.

De film begint vrolijk en lief, waarna het al snel spannend wordt. Je voel gewoon al snel dat er iets gaat gebeuren maar de vraag is natuurlijk: wanneer? Nou het gebeurde en vanaf toen bleef het de hele film spannend. Er hangt een geweldige sfeer, heel duister en rauw. De film is heel goor en daar hou ik wel van. Ik heb het echter nog erger gezien.

Op acteervlak is het ook heel goed. Cécile De France acteert zeer sterk en Philippe Nahon doet het goed als creep.

Hij leek af te stevenen op een slasher die zeer goede ingrediënten heeft maar voor mij toch iets speciaals miste. Toen kwam de plottwist. Velen hier vinden het juist minder of maakt niet uit maar voor mij wordt de film hierdoor naar een hoger niveau getilt. Geweldig! Een goed samenhangend geheel, sfeer, acteerprestaties, spanning en een geweldige plottwist dwingen mij deze film 4,5* te geven.

Misschien maar eens vaker naar Franse films kijken. Dit is in ieder geval zeker een aanrader!


avatar van deTuinman

deTuinman

  • 1186 berichten
  • 0 stemmen

DeCol schreef:

Misschien maar eens vaker naar Franse films kijken. Dit is in ieder geval zeker een aanrader!

Martyrs en À l'Intérieur doen!


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3594 stemmen

En Ils


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Frontier mag ook wel vernoemd worden


avatar van Goldenskull

Goldenskull

  • 24398 berichten
  • 3094 stemmen

Ik zou Ils skippen. Maléfique is wel goed.


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3594 stemmen

Goldenskull schreef:

Ik zou Ils skippen. Maléfique is wel goed.

Malefique ken ik nog niet. Persoonlijk vind ik Ils een stuk sterker dan die hollywoodmeuk The Strangers ofzoiets. Funny Games US was wel oke, maar vond Ils nog beter.